Vikiliks: Za Ameriku Dodik postao pretnja za stabilnost na Balkanu

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik
je ranije bio miljenik Vašingtona,
ali poslednjih godina izaziva nezadovoljstvo Zapada zahtevima za veću autonomiju RS,

pokazuju tajne depeše američkih diplomata do kojih je došao sajt Vikiliks.

Dodik je, otkrivaju materijali u koje je Rojters imao uvid, otvorio stare rane kada je 2009. kazao da bosanski Muslimani stoje iza napada na sarajevskoj glavnoj pijaci 1994. i 1995. kada je poginulo više od 100 osoba. „Poricati činjenice o tim napadima je isto kao da poričete Srebrenicu, a oni koji to čine biće tretirani kao oni koji negiraju holokaust – u najboljem slučaju smatraće se marginalnim elementima, na sumanutoj margini i sa duboko negativnim programom”, kazao je Dodiku tadašnji američki ambasador u BiH Čarls Ingliš, diplomata veteran, koji je godinama službovao na Balkanu.

Na sastanku u septembru 2009. opisanom u jednoj od desetak depeša govori se o Dodikovom sve prkosnijem stavu i njegovoj težnji ka secesiji, težnji koju mnoge diplomate i zvaničnici u regionu vide kao najveću opasnost za stabilnost na Balkanu danas, prenosi Rojters.

http://www.politika.rs/rubrike/regi...stao-pretnja-za-stabilnost-na-Balkanu.lt.html

Да ли је ово свилено гајтанче ???

Колико ће Додик потрајати ???

:think::think::think:
 
"Do tada Republika Srpska ostaje privržena doslednom poštovanju Dejtonskom sporazuma, kojim joj je garantovana autonomija i snažno će se zalagati za očuvanje mira i stabilnosti kako u BiH tako i u regionu", poručio je predsednik RS.

http://www.tanjug.rs/vest.asp?id=11066

Belosvecki banditi i bitange , prodane duše mogu jedino da ..... snažno , al' baš onako momački izvrše ......... felacio .... :whistling:
 
Као и сваки други политичар демокраЦке провинијеБције ....

:roll::roll::roll:

Pa i ne bas... ali oni koji ne govore ono sto narod zeli da cuje suoce se sa debaklom na izborima pa nemaju mnogo izbora i moraju mijenjati spiku ako zele ucestvovati u vlasti.

Tako da se u cijeloj prici uvijek iznova vracamo na taj zlocesti narod i staru dobru izreku "svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje".
 
Pa i ne bas... ali oni koji ne govore ono sto narod zeli da cuje suoce se sa debaklom na izborima pa nemaju mnogo izbora i moraju mijenjati spiku ako zele ucestvovati u vlasti.

Tako da se u cijeloj prici uvijek iznova vracamo na taj zlocesti narod i staru dobru izreku "svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje".

Баш тако,

Кад се само сетим јадника који су у редовима чекали на 1000 еврића
и бусали се у груди како су баш они довели Тадића на власт ....
 
Ako misli ono sto govori onda je :ok:. Samo se plasim da je ovo neka namestaljka.U jednom trenutku pre vise godina je promenio svoje stavove i izjave za 180 stepeni,nisam mogao da se nacudim.Bilo je to na onom mitingu vezanom za Kosovo.Pre toga je bio sero*a,a tada je poceo da daje izjave koje mi se dopadaju. Razmisljam,da nije dobio nekog savetnika iz SAD sta da prica i kako da se ponasa? Ako zaista misli ono sto prica podrzavam ga 100%
 
Ako misli ono sto govori onda je :ok:. Samo se plasim da je ovo neka namestaljka.U jednom trenutku pre vise godina je promenio svoje stavove i izjave za 180 stepeni,nisam mogao da se nacudim.Bilo je to na onom mitingu vezanom za Kosovo.Pre toga je bio sero*a,a tada je poceo da daje izjave koje mi se dopadaju. Razmisljam,da nije dobio nekog savetnika iz SAD sta da prica i kako da se ponasa? Ako zaista misli ono sto prica podrzavam ga 100%

Misliš ima i on svog Montgomerija
kao Toma ???

Sumnjam ....
 
Dodik govori ono sto narod zeli da ga cuje da govori, da su veseli dok im gradi nevidljive aerodrome i autoputeve :lol:

Skinuce Dodika isti onaj narod koji je za njega glasao, samo sumnjam da ce to biti mirnim putem. ;)
63597_dodjimile_f.jpg
 

Back
Top