Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

“Videćeš ti kada budeš imao/la svoje dete”

Araon

Poznat
Poruka
8.340
Suštinski koristi se kao opravdanje za sve. Kao i ono kad kažeš nekome da to što je uradio/la za partnera i prelazak preko nekih gluposti nije pametno i plodonosno, a oni ti kažu "videćeš ti kad se zaljubiš", u vidu "pusti me da budem glup, eto ti opravdanje". Npr, kad kažem bližnjima da ne mogu detetu da povlađuju toliko, jer, eto, ono će da vrišti, bude to "videćeš kad budeš imao svoje", evo, videću baš.

Гробар

Ističe se
Poruka
2.357
Мени је мајка то говорила само кад је насекирам,или направим какву глупост. Видећу какав ће бити мој клинац,ако буде добрица супер. Ако буде кавгаџија,можда ћу тад схватити смисао тих речи из нсслова.

snowtrooper

Legenda
Poruka
58.703
Osobe koje nemaju decu kada daju neku primedbu roditeljima ili savet najčešće dobiju odgovor iz naslova.
Da li je to posledica što ljudi kad dobiju dete misle da znaju sve o njemu i da je svaki savet iako koristan
oni tumace kao zlonameran ili kao zavist jer oni nemaju decu, ili je to jednostavno sujeta .?

U redu je savet ako znas nesto o tome npr. zavresena medicina ili pedagogija pa imas neko znanje o nekim stvarima.
Burazer ima klinca, prohodao i jurca po kuci. Radoznao je ali ne razume sve jos uvek. Nemam sta da se mesam, samo mu kazem da ne sme ono sto mu oni ne dozvoljavaju i da ga pazim kada smo sami ili oni rade nesto.

Duki Lu

Elita
Poruka
20.488
Prosto ti se menja život i, slažem se da treba biti obazriv sa tim, kao ja sam popio svu pamet, a eto ti ne znaš, jer nisi roditelj. Ne ispucava se to tek tako...

Naravno, menja se život iz korena.
Menjaju se navike, sve se prilagođava novonastaloj situaciji, ali, što je najbitnije, menjaju se emocije.
Postajemo nežniji, tolerantiji prema drugima, prema roditeljima.

Da se osvrenem na naslov teme.

Iritirajuća rečenica : 'Videćeš ti kada budeš imao svoje dete', može biti upotrebljena, i protumačena, na više načina.

Koliko puta se desi da neko ko još nema decu 'savetuje' roditelje otprilike: ' Ja to nikada ne bih dozvolio svom detetu', ili 'ja bih to ovakoilionako'.
Kada dobije svoje dete dozvoli mnogo više od onoga što nije tolerisao kod drugih.

Ova rečenica iz naslova je često upućena od strane roditelja svojoj deci kada ih deca nečim nerviraju :namcor:

Vexy

Buduća legenda
Poruka
33.596
Savete treba davati kad ti neko zatraži. To valjda znači da će ga i usvojiti.
Mene mnogo nerviraju osobe kad iz vedra neba dođu i komentarišu moj odnos sa detetom i kad mi kažu ja bi njemu dva šamara,,, :roll: msm rečenica iz naslova je sa moje strane prežvakana, pa čak i prevaziđena.
Te iste osobe, kad im tražim pomoć, savet ili podršku kažu: izvini ne bih ja preuzeo tu odgovornost. Prevrnem očima, kažem "ne kenjaj" i prekidam razgovor(e)
Sa savetima treba biti obazriv. Pogotovu kad su deca u pitanju. A ima nsrtljivih koji bi da ti na rečima promene život, a kad treba nešto konkretno, pobegnu u mišju rupu.

LadyDJ

Početnik
Poruka
39
Dotakla sam se na drugoj temi - kada sam propusila pre 30 i kusur godina, a bila sam tek prvi srednje, moji su me provalili i resili da mi ne dizu frku oko toga. Tad se to tretiralo kao... hm, uobicajena pojava, da ne kazem "normalno", za razliku od sad, ali im nije bilo bas svejedno. Ja tu najsrecnija balavica na svetu kako imam najkul roditelje koji me pustaju da pusim, tretiraju kao zrelu, daju mi svaki dan pare za cigarete, i slicne gluposti. A ustvari ljudi isli linijom manjeg otpora, videli da vec pusim kao Turcin, nema trika da prestanem, oni takodje pusaci, itd. I tu ide ta njihova famozna " videces ti jednog dana kad budes imala svoje dete kako ces reagovati".
Sva sreca, sad sam u roditeljskim gacama, ali nemam taj problem, bogu hvala. Drugo vreme doslo.

LadyDJ

Početnik
Poruka
39
Moje dete pusiti nece,postoje mnoge stvari koje se podrazumevaju kao nono,to je stvar mozga ,samopouzdanja,a ne da se prepusti slucaju sta ce koji izgubljen slucaj da mu plasira
Ah, i ja se tako nadam ali nikad ne reci nikad. Ja nikada nisam ni potencirala tu temu, ni pretila zabranama unapred. Ipak na kraju bude tako kako taj sto je resio da pocne nameracio, ako je nameracio. Mi samo mozemo da damo primer, dobar ili los.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
65.352
Osobe koje nemaju decu kada daju neku primedbu roditeljima ili savet najčešće dobiju odgovor iz naslova.
Da li je to posledica što ljudi kad dobiju dete misle da znaju sve o njemu i da je svaki savet iako koristan
oni tumace kao zlonameran ili kao zavist jer oni nemaju decu, ili je to jednostavno sujeta .?
Meni je to majka često govorila. Mada, ništa od toga što mi je namenila
nisam videla. Odrastanje moje dece je proteklo daleko drugačije. A valjda
je u njenoj glavi bilo tako i nije mogla da pomisli da može biti drugačije.

Nisam na taj način nikada odgovarala ljudima. Vodila sam se svojim osećajem
i nije mi bilo važno šta priča neko ko nema decu ili ih ima desetoro. Svako je
dete drugačije i svaki je odnos drugačiji. Ono što je zajedničko u svemu jeste
ljubav.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
65.352
Ljudi zamišljaju da su deca parče gline, pa ga oblikuju kako oni misle
da treba. Neko je veštiji, neko manje vešt, a svi ti komadići na kraju
treba da izgledaju potpuno isto. I onda je neko omanuo, a neko uspeo.
Stvarnost je potpuno drugačija.
Svako dete se već rodilo takvo kakvo jeste. Roditelj može da mu
da praktična znanja koja će mu u životu pomoći, a ne da ga mesi
kako on hoće.

Kaže meni ovaj stariji nedavno ''Kako sam ja ispao ovakav, a on je
ispao drugačiji''. Rekoh ''Ti si jedva ispao, a on je posle ispao malo
lakše i to je sve što se vašeg ispadanja tiče''

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.