Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Victor Nizovtsev i prelepe sirene

Poli46

Legenda
Poruka
68.694
Painting-by-Victor-Nizovtsev-18-500x814.jpg

Painting by Victor Nizovtsev

Kraljevi, sirene i šale na slici Viktora Nizovceva
Talentovani ruski umetnik Viktor Nizovcev rođen je 1965. godine u Sibiru, u gradu Ulan-Ude, u blizini
Bajkalskog jezera. On je autor ovih prelepih slika, ispunjenih ruskim basnama, vjatičkog folklora,
Uralskih priča Bažova, Fantazije i, naravno, magije. U međuvremenu, primeri velikih majstora iz
prošlosti, čak i filozofija starih Grka - komponente su kreativnosti za Nizovtseva. Godine 1997.
Victor se preselio u Sjedinjene Države, gde uspešno nastavlja svoju umetničku karijeru. Takođe,
2004. godine umetnik se nastanio u Merilendu, gde danas živi i radi.

Victor-Nizovtsev-Tutt'Art@-38.jpg

Victor Nizovtsev

Poli46

Legenda
Poruka
68.694
Victor-Nizovtsev-Tutt'Art@-20.jpg

Victorova umetnost može biti veoma simbolična sa skrivenim tragovima koji pomažu u
dešifrovanju slika. Njegovo delo takođe može biti skromno jednostavno sa slikama i
predmetima univerzalne privlačnosti. Podjednako ih se može posmatrati zbog njihovih
živopisnih teksturiranih boja koje ispunjavaju platno i u kontrastu sa prozirnim glazurama
koje čine da slike igraju sa svetlošću i privlače one koji ih gledaju.

Poli46

Legenda
Poruka
68.694
Victor-Nizovtsev-Tutt'Art@-47.jpg
Inspiracija dolazi iz sećanja na detinjstvo, iz ruske tradicije i grčke mitologije, od drugih slikara
iz prošlosti, a sve to proizilazi iz njegovih platna. Victor Nizovtsev uranja posmatrača u
zamišljeni svet naseljen fantastičnim stvorenjima, gde dominiraju lepota i magija, obavijeni
zlatnim nijansama koje plene oko. Među ovim stvorenjima ističu se sirene, koje je Victor više
puta slikao u nizu slika. Očaravajuće žene sa crvenim šeširima, veoma podsećaju na Klimtov
stil i njegovu uzdignutost ženske figure u svom njenom šarmu, dodatno ulepšane nekim
zlatnim detaljima.

Poli46

Legenda
Poruka
68.694
Victor-Nizovtsev-Tutt'Art@-14.jpg

"Nadam se da će moje slike ljudima dati mali uvid u detinjstvo i inspirisati njihove priče. Kao i samo detinjstvo, svet mojih slika nema ograničenja. To je zaista svet u kome je sve moguće i sve je intrigantno. Možete videti tračke stvarnosti u mom radu, ali oni imaju smisla samo ako ih gledate očima deteta. Mi odrasli zavidimo sposobnosti dece da suspenduju verovanja i vide svet bez predrasuda. Nadam se da će moje slike pružiti mali ulaz u taj svet detinjstva “- Victor Nizovtsev.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.