Quantcast

Vic godine: Prvog januara 2021-e kraj podrške za USB2.0!

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.156
Mi fosilizirani se sećamo kako smo za svaki novi OS trebali da dograđujemo kompjutere, menjamo komponente, cele konfiguracije i periferije jer su bile spore za novi OS, nije bilo novih drajvera itd. Uglavnom, trošak za korisnike a dobra zarada decenijama za vendore ( i Majkrosoft?). E sada, ja sam proširio i razradio do savršenstva tu filozofiju te proglašavam:
Prvog januara 2021-e Majkrosoft ukida podršku za USB2.0!

Šta to znači u praksi? USB2.0-portovi na pločama postaju beskorisni. Trebaćemo da kupimo nove ploče sa USB3.0 portovima ili PCI/PCIE-kartice sa tim portovima, kao što smo nekada kupovali za 1.0 i 2.0 za stare ploče. Zatim, nakon toga datuma više neće raditi ni sve periferije i USB-flashovi po USB2.0 standardu! Za skuplje periferije će se proizvoditi USB2.0toUSB3.0 adapteri, ali se to neće isplatiti za milijarde jeftinijih uređaja.

Čoveče, pa to će biti renesansa, novi procvat i lova do krova za IT-industriju koju je ova mobilna i tablet govanjca industrija i manija bacila na kolena! :super:
PS: Nemam nikakve veze sa proizvođačima IT-opreme, ne radim za njih! Ali nemam ništa protiv buduće provizije za ideju! :rotf::rotf::rotf:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.