Viber vs Telegram vs Whats app vs Signal

doppler

Domaćin
Moderator
Poruka
4.912
images (3).jpg

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.258
Signal najmanje koristim, ne znam ni da li ima desktop verzija, a imam samo 2 'prijatelja' da ga koriste, tako, imam ali... U tom smislu ne koristim ni Skype vise, osim ponekad, a bio je nekako glavni za tu namenu.

Meni je bitno da mi chat radi i na telefonu i desktopu ili barem da ima neku web verziju.

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
6.021
Ja Viber. Ovde ga prosto mnogi koriste.

Whats app ubacio na 5 minuta i obrisao. Bolji mi Viber bio tad.

Signal se reklamira da je najbezbedniji, najzasticeniji, najprivatniji. Navodno ga Snowden I jos neke face koriste zbog privatnosti. Instalirao sam ga. Moze da se ubaci da bude app za SMS umesto standardne app. Video call postoji samo za korisnike aplikacije. Ako prebacite na sms poruke nema video call kao sto Google nudi Duo. Poziv ide preko operatera, nije kao na Viber. U podesavanja moze preko Signal servera da ide poziv i stiti se vaša IP adresa, ali je los kvalitet. Tako sami kazu u podesavanjima.

https://signal.org/sr/

Telegram sam probao i čet kao svaki drugi.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
21.807
Šta najčešće koristite? Zašto da i ne?
Vibezr i WA, najvise ljudi oko mene ih koriste pa tako odrzavamo kontakt. Telegram redje, signal i nemam nameru da koristim.
Koristim vajber i whatsapp,ali ne previše često.
Za telegram sam čuo u lošem kontekstu,a za signal sad prvi put čujem.
Telegram je sjajan, inace, sifrovanje (zasad) nije predato drzavnim organima, i zato ga mnogi koriste za ilegalne poslove. A odlican je, jedini od svih (da ja znam) da mozes da ga instaliras na vise telefona, ako ti je potrebno (ja tako prebacujem fotografije a da se ne gubi rezolucija, brze nego blutut a NFC nisu kompatibilni). Probaj, neces se pokajati.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.865
Сигнал као основна апликација за СМС поруке - просто не дави са рекламама..
Телеграм за дописивања са другарима, праћење разних вести, разних тема (забава, историја, ИТ...)..
Вибер користим због оних који нису способни за нешто боље..
WatsApp - не
Јандекс - праћење неких тема које нема на другим местима..
Вацио сам поглед и на још неке чета апликације али за сада је Телеграм основни...

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.258
Сигнал као основна апликација за СМС поруке - просто не дави са рекламама..
Телеграм за дописивања са другарима, праћење разних вести, разних тема (забава, историја, ИТ...)..
Вибер користим због оних који нису способни за нешто боље..
WatsApp - не
Јандекс - праћење неких тема које нема на другим местима..
Вацио сам поглед и на још неке чета апликације али за сада је Телеграм основни...
Nemoj da govoris da je telegram dobar, doci ce jos ljudi, a kad se ljudi nagomilaju onda sistem prestane da valja ;)

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.745
Watsapp moze i na fiksni da se prijavi, i na bilo koji generisan broj na netu, ako bas hoces da zastitis privatnost.

Чуј WhatsApp и приватност...:hahaha:

Поновићу још једном сваки месенџер који није отвореног кода и који тражи број телефона је смеће. Тако је.

Poslednja izmena:

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
21.807
Чуј WhatsApp и приватност...:hahaha:

Поновићу још једном сваки месенџер који није отвореног кода и који тражи број телефона је смеће. Тако је.
Ma znam da na WA nema zastite poruka, nego ako neces svoj broj da ostavljas svuda moze da se aktivira i drugacije.
A i iskreno niko od nas (ili skoro niko) ne razmenjuje tajne pentagona ili FBI pa da nam treba neka posebna zastita.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.745
Ma znam da na WA nema zastite poruka, nego ako neces svoj broj da ostavljas svuda moze da se aktivira i drugacije.
A i iskreno niko od nas (ili skoro niko) ne razmenjuje tajne pentagona ili FBI pa da nam treba neka posebna zastita.

Осим што Скајнет све прати. Из принципа не желим да ико зна шта сам рекао другоме.

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
6.021
Осим што Скајнет све прати. Из принципа не желим да ико зна шта сам рекао другоме.
I ja volim privatnost, ali nesto tesko da moze na netu danas sto vise vremena prolazi ima je sve manje.

Privatnost oko poruka kazes da se gubi na mesendzerima ako sam te dobro razumeo i neces da niko drugi sazna sta si kome rekao.
Da li tu mislis I na sms? Ako imas android cita Gugle, ili Apple. Na kraju krajeva samo tvoj operater ih ima u bazi.

Memnom

Poznat
Poruka
9.554
Koristim Viber godina. WA je obicno smece kada se koristi na kompu jer treba biti ukljucen i na mobu. Vecu glupost od toga nisam vidio. Od IRC programa najvise sam koristio MIRC, a kako je to nekako lagano umrlo od nedavno slabo koristim. Telegram nisam koristio, a za Signal prvi put cujem pa ni nemam neko misljenje o njemu.
Moj zakljucak: Viber rules :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.