Quantcast
  • Dragi prijatelji, od sada mozete da primate obavestenja na svojim uredjajima o novostima (push notifikacije). Kliknite ovde za uputstvo.
  • Od sada mozete i na forumu da koristite emodzije. Kliknite ovde za uputstvo.
  • Blog je internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu. Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga.

Veza za knjigu 'Trojstvo Univerzuma'

Soradze

Ističe se
Poruka
2.966
Pošto sam videla da ste omogućili čitaocima Vaše knjige da je na različite načine mogu preuzeti sa neta, bila sam slobodna da citiram Vaše i mišljenje Nobelovca, C.R. Richet-a na pdf "Psihologija". Naravno, uz svu zahvalnost, moram da dodam divljenje za gest da je knjiga besplatna!
Poštovanje!
:heart2:

sofija06

Primećen član
Poruka
829
Draga Soradze, tvoje javljanje i reci zahvalnosti ukazuju na plemenitost. Zato i ti imas moje postovanje i zahvalnost. Moje pisanje nije, niti je ikada bilo, motivisano materijalnom dobiti. Mozda ce zvucati cudno, ali ja sam, jos u detinjstvu, razmisljala o misteriji univerzuma i postojanja. To je postalo sastavni deo moga zivota.

Ponekad, mislim da sam rodjena za ovo traganje. Kroz njega sam dosla do nekih uvida koji su mi mnogo pomogli. Smatrala sam da bi jos neko mogao imati koristi od njih. Zato ih i iznosim i nastojim da budu dostupni. Duhovnost je sveta. U njoj nema sebicnih interesa. Ako ih ima, onda to nije duhovnost.

Pored toga, duhovnost je zivi, neiscrpni izvor mudrosti koji omogucava stalni rast i razvoj. Zato se znanje i razumevanje neprestano mora prosirivati i nadogradjivati. To je razlog sto u mom pisanju ima izmena. Ono ne nastaje iz neadekvatnih uvida, vec iz nepotpune i ogranicene interpretacije.

Uvek se nesto moze bolje, jasnije ili razumljivije izneti. Duhovna dubina i visina se nikada ne moze u potpunosti izraziti kroz intelektualnu sirinu. Dosta toga ostane nedoreceno. Ali, to je dobro i ima svrhu. Stimulise na daljnju aktivnost iz koje proizadje i potpunije ili progresivnije razumevanje. Mnogo pozdrava! :heart:

Soradze

Ističe se
Poruka
2.966
Draga Sofija, ovo Vaše napisano meni liči na čudo, na predivno čudo, na lek iz Božije bašte. Čitam iznova i iznova i ne nađoh prave reči kojim bih Vam se zahvalila za kuru, onu jedinu, pravu, koja mi je neophodna posle par teških dana i noći...

Uzbuđena sam nivoom ophođenja Vašeg prema meni, jer ništa slično ne videh svojim očima godinama unazad da egzistira ovde među silnim svetom... Uživam u svakom slovcetu Vašem napisanom kao neko gladan baš tih i takvih misli i znanja i molim Vas da, ako kažem da sam verovala da ljudi Vašeg kova i nivoa postoje, ne pomislite da se služim parolama, floskulama zbog ne znam čega. Nego, molim da slobodno pomislite da sam zaista srećna što ste ovo gore napisano uputili meni. Sigurna sam da ste znali koliko ću jako to prigrliti i zadržati na grudima.
Puno i ja Vas pozdravljam! Puno... puno...

sofija06

Primećen član
Poruka
829
Soradze, drago mi je da ti je moj odgovor pricinio zadovoljstvo. :) Tim saznanjem si i ti meni ulepsala vece. Sretna sam kad ucinim nesto lepo za nekog. Mada te licno ne poznajem, citala sam tvoje komentare.

Uvek su bili inteligentni, pristojni i dobronamerni, tako da imam lepo misljenje o tebi. Cenim iskrenost, pa se iskreno i izjasnjavam. Ako je nesto suvise negativno, agresivno i provokativno tad to i kazem i zadrzavam pravo da se ne izjasnim.

Mada mogu da govorim samo u svoje ime, verujem da ovde ima jos ljudi koji su, kroz tvoje pisanje, uocili dosta toga vrednog postovanja. Puno pozdrava i sve najbolje! :heart:

sofija06

Primećen član
Poruka
829
***Dia_na_dia*** imas lepo ime. :) U potpunosti razumem sto dajes prednost stampanim knjigama. I sama ih vise volim nego elektronske. Jedini razlog sto sam postavila knjigu u elktronskom izdanju je taj da bude besplatna. U stampanom izdanju se ne moze izbeci placanje. Ako se na to, jos, doda postarina moze biti dosta skupo.

Navela sam samo jedan razlog zbog cega pisem, ali ih ima vise. Ni jedan nije materijalan, vec je rezultat razlicitih duhovnih dozivljaja koje sam imala tokom zivota. Zato se trudim da knjiga bude dostupna svakom ko je zeli citati. Za sada se moze citati samo na internetu. PDF format je najpogodniji za stampanje na kucnom stampacu. Ali, iz nekog razloga bas taj format nije dobro transformisan.

Ovo se ne odnosi na tebe, vec na ljude koji nemaju iskustvo s online citanjem. Nekoliko ljudi me je pitalo sta treba da rade posle klika na vezu? Nadam se da neces imati nista protiv sto ovde dajem kratko objasnjenje.

Na desnoj strani se treba klik na Online Reader (ima nacrtano oko). To odvede na pocetnu stranicu. Na dnu imaju 2 zuto-zelene strelice. Strelica na desno lista knjigu napred, a na levo vraca nazad. Izmedju je kocka u koju se moze upisati broj stranice koja se zeli videti i posle se klick na Jump. To prebaci na tu stranicu.
Hvala ***Dia_na_dia*** sto se interesujes za knjigu :) Ti, takodje, imas srdacan pozdrav! :heart:

***Dia_na_dia***

Zainteresovan član
Poruka
315
***Dia_na_dia*** imas lepo ime. :) U potpunosti razumem sto dajes prednost stampanim knjigama. I sama ih vise volim nego elektronske. Jedini razlog sto sam postavila knjigu u elktronskom izdanju je taj da bude besplatna. U stampanom izdanju se ne moze izbeci placanje. Ako se na to, jos, doda postarina moze biti dosta skupo.

Navela sam samo jedan razlog zbog cega pisem, ali ih ima vise. Ni jedan nije materijalan, vec je rezultat razlicitih duhovnih dozivljaja koje sam imala tokom zivota. Zato se trudim da knjiga bude dostupna svakom ko je zeli citati. Za sada se moze citati samo na internetu. PDF format je najpogodniji za stampanje na kucnom stampacu. Ali, iz nekog razloga bas taj format nije dobro transformisan.

Ovo se ne odnosi na tebe, vec na ljude koji nemaju iskustvo s online citanjem. Nekoliko ljudi me je pitalo sta treba da rade posle klika na vezu? Nadam se da neces imati nista protiv sto ovde dajem kratko objasnjenje.

Na desnoj strani se treba klik na Online Reader (ima nacrtano oko). To odvede na pocetnu stranicu. Na dnu imaju 2 zuto-zelene strelice. Strelica na desno lista knjigu napred, a na levo vraca nazad. Izmedju je kocka u koju se moze upisati broj stranice koja se zeli videti i posle se klick na Jump. To prebaci na tu stranicu.
Hvala ***Dia_na_dia*** sto se interesujes za knjigu :) Ti, takodje, imas srdacan pozdrav! :heart:
Ne sijaju bas mnoge i svacije reci zivom energijom. A vasa je nekako snazna, leprsava i mladalacka.
Hvala na prirodnosti- prakticnosti i pristupacnosti.
Puno uspeha.
Neka vas ne napusta taj krepki radni elan nikada.