Veza sa starijim momkom

Halten Sie es für richtig, dass der Arzt den Reisenden ausschlachtet, um dessen Organe an die fünf todkranken Patienten zu verteilen und so ihr Leben zu retten?

Ако не умеш да одговориш на питање, онда ти није време за Немачку.

Wer hat dich dazu befugt, jemande Deutschkentnisse einzustufen und auf Basis darauf zu beurteilen, ob jemand zu etwas bereit ist, oder jedoch nicht?
Ich würde nicht wagen, niemandem Rat zu teilen, mit dessen Umständen ich nicht vertraut bin.
Obwohl ich mit meinem Deutschen gut stehe, habe ich mich nach meiner Ankunf in Deu nicht gut zurechtgefunden. Und?
Ein gutes Deutsch ist zwar von Vorteil zu Beginn, was aber meines Erachtens entscheidend ist, ist die Möglichkeit dein Diplom anerkennen lassen zu können.
Niemand weiß, wo dein Glück lauert. In ihrem Fall, mag sein, gleich um die Ecke in einer Straße in Serbien, oder ihr Weg fährt nach Deutschland...
Deswegen... Halte dich mal zurück mit weiteren Kommentaren.
Geil! Fantastisch!
 
Не, него ћу да процењујем на основу твоје боје косе...
Zivot nema pravila. AMA NIKAKVIH PRAVILA NEMA.
Rece ti jezik... OK, znam brata i sestru, Hrvati, poslovodje u Amazonu, on slabo govori, ona tek nesto. Komuniciraju sa nadredjenima na engleskom. Plata gotovo kao moja. Puno ljudi ima zvanicno te B1 i B2 sertigikate, ali im je govor uzas, lupetaju, grese, mali fond reci, a eto rade ljudi normalno puno radno vreme i imaju ok plate. Kako se ko snadje. Ja sam dosla sa odlicnim jezikom, pa se nisam u pocetku Bog zna sta snasla.
Coveku jezik samo da neki osecaj prijatnosti, a moze napredovati u poslu samo onoliko, koliki je opseg plata u zanimaju, kojim se bavi.
Kao sto ti rekoh - DIPLOMA!
 
Zdravo svima ! Treba mi vase iskreno misljenje i pomoc sta da radim... Imam 18 godina a moj momak 30 , zajedno smo 6 meseci i super nam je . Bilo nam je tesko da se upustimo u ovo jer razumemo da ova razlika nije skroz ok ali smo se mnogo zavoleli i presli preko toga ... Mnogo ga dobro znam inace , njegovu porodicu , prijatelje i druzi se sa mojim bratom koji je 5 godina stariji od mene .. To mi je i mnogo znacilo jer moj brat ima dobre drugare i ne druzi se sa bilo kim ...Ali on ne zna za nasu vezu ...Moj momak je iz susednog sela, ali se nedavno preselio u Nemacku i tamo radi ...Volela bih da se preselim kod njega ali ne znam kako da kazem roditeljima ...Zavrsavam srednju medicinsku skolu a moji ocekuju da idem na fakultet :( I oni ga inace znaju jer je ziveo pre kao sto rekoh u susednom selu i svi se znamo..Mnogo je dobar decko , mladolik je kao prvo i stvarno ne izgleda kao da ima 31 godinu ... pametan je , dobar i brizljiv ... Sta vi mislite o ovome i kako da postupim? Ne zelim na fakultet , volela bih da se zaposlim tamo gde i on . Plis help :(!!!?
Cao Joko.
Srednja medicinska skola se sasvim lako moze nostrifikovati, ali ti je potrebno da zavrsis skolu, staziras, polozis drzavni ispit i prilozis B2 sertigikat (ja sam konkretno u Baden-Württemberg-u, gde iskljucivo B2 traze, a gotovo da se ni kao Pflegehelfer bez tog B2 ne mozes nigde zaposliti). Ne upisuj Visoku med. ako hoces da dodjes ovde, jer jedina prednost koju bi dobila sa tom Visokom, je eventualno direktna nostrifikacija, eventualno.
Ostaje fakultet.
Ne znam da li si ambiciozna i inace si sama, dakle bez pritisaka roditelja, zelela da studiras, pa se sada toga odrices zarad ljubavi. Duso mlada, ja sam tim putem prosla. Studirala sa 2 bebe, usput i jezik ucila. Mogu ti reci da je pretesko. Niko te ne pita da li ti dete imalo celu noc temperaturu ti imas ispitni rok, pa sta spremis i prijavis. Godinama sam ucila nocu, od 22h-02h, ujutru ustaj rano, bila izbecena, bleda, zivcana, podignem glavu sa knjige, deca urnisala stan (do te mere sam bila odsutna), dobila lupanje srca i nesanicu, problem sa stitnom, lomila kolena. Sve to proslo, ali mnogo tesko i skupo me kostalo.. Ako nemas pomoc i podrsku, to tesko da moze ici.
Nigde ti ljubav pobeci nece i za sve imas vremena u zivotu. Vreme ce doneti test vasoj ljubavi. Ili cete puci ili ojacati. Ovo cu ti reci, kao sto cu cerki sutra: zena bez sopstvenog zaradjenog novca, snova, bez sebe same i elana u sebi, brzo dosadi muskarcu.
Ako dodjes ovde racunaj da bez svoje kartice, vozacke dozvole, iole jezila, ti si nepostojeci gradjanin. Sedeces sama u stanu, bez igde ikoga, i imati samo njega, sve svoje snove i nade poloziti na njega. To je ogroman psiholoski pritisak. Osim ako nisi EU gradjanin, ceka te viza za spajanje porodice, koja se ceka.
Puno zena ovde se zali na nasilje u porodici, koje pocinje po pravilu kad se zena odvoji od svojih i postane bespomocna, upucena samo na njega, a sto se desava najcesce tokom ili nakon trudnoce. Zene se ovde zale i na depresiju. Samoca pretesko pada nekima, uz to dodaj nemanje posla, bar u pocetku...
Nisam romanticna uopste, znam.
Mene je drugarica jednom odvratila od nevidjene gluposti, drugi put nije uspela. Imam utisak da neki ljudi moraju proci odredjene lekcije u zivotu.
Ako si vec resila, puno srece.
Niko ti ne moze reci sta bi bilo dobro da uradis. Nekada iz najveceg sr.anja ispadnu najbolje stvari. To, kuda tebe tvoj put vodi sa njim, niko ziv ne moze predvideti. Da ti kazem ne zuri, eto ja pozurih. Ko smo svi mi da pametujemo, a vecina nas pametuje?
Zelim ti puuuno srece i pokusaj da razmisljas na duze state.
Drzim ti fige da nadjes svoju srecu, gde god i sa kim god to bilo.
 
Moram ti reci jos ovo. I ovde se mozes skolovati i opet, treba ti taj B2. To se zove Ausbildung.. Mozes postati menadzer prodaje u industriji, administrator, laborant, negovatelje zivotinjama, vaspitacica..sta god hoces...
Vecina Ausbildung-a traje 3 godine, za vreme kojih dobijas platicu od poslodavaca, koji ti placa skolovanje.
 
Cao Joko.
Srednja medicinska skola se sasvim lako moze nostrifikovati, ali ti je potrebno da zavrsis skolu, staziras, polozis drzavni ispit i prilozis B2 sertigikat (ja sam konkretno u Baden-Württemberg-u, gde iskljucivo B2 traze, a gotovo da se ni kao Pflegehelfer bez tog B2 ne mozes nigde zaposliti). Ne upisuj Visoku med. ako hoces da dodjes ovde, jer jedina prednost koju bi dobila sa tom Visokom, je eventualno direktna nostrifikacija, eventualno.
Ostaje fakultet.
Ne znam da li si ambiciozna i inace si sama, dakle bez pritisaka roditelja, zelela da studiras, pa se sada toga odrices zarad ljubavi. Duso mlada, ja sam tim putem prosla. Studirala sa 2 bebe, usput i jezik ucila. Mogu ti reci da je pretesko. Niko te ne pita da li ti dete imalo celu noc temperaturu ti imas ispitni rok, pa sta spremis i prijavis. Godinama sam ucila nocu, od 22h-02h, ujutru ustaj rano, bila izbecena, bleda, zivcana, podignem glavu sa knjige, deca urnisala stan (do te mere sam bila odsutna), dobila lupanje srca i nesanicu, problem sa stitnom, lomila kolena. Sve to proslo, ali mnogo tesko i skupo me kostalo.. Ako nemas pomoc i podrsku, to tesko da moze ici.
Nigde ti ljubav pobeci nece i za sve imas vremena u zivotu. Vreme ce doneti test vasoj ljubavi. Ili cete puci ili ojacati. Ovo cu ti reci, kao sto cu cerki sutra: zena bez sopstvenog zaradjenog novca, snova, bez sebe same i elana u sebi, brzo dosadi muskarcu.
Ako dodjes ovde racunaj da bez svoje kartice, vozacke dozvole, iole jezila, ti si nepostojeci gradjanin. Sedeces sama u stanu, bez igde ikoga, i imati samo njega, sve svoje snove i nade poloziti na njega. To je ogroman psiholoski pritisak. Osim ako nisi EU gradjanin, ceka te viza za spajanje porodice, koja se ceka.
Puno zena ovde se zali na nasilje u porodici, koje pocinje po pravilu kad se zena odvoji od svojih i postane bespomocna, upucena samo na njega, a sto se desava najcesce tokom ili nakon trudnoce. Zene se ovde zale i na depresiju. Samoca pretesko pada nekima, uz to dodaj nemanje posla, bar u pocetku...
Nisam romanticna uopste, znam.
Mene je drugarica jednom odvratila od nevidjene gluposti, drugi put nije uspela. Imam utisak da neki ljudi moraju proci odredjene lekcije u zivotu.
Ako si vec resila, puno srece.
Niko ti ne moze reci sta bi bilo dobro da uradis. Nekada iz najveceg sr.anja ispadnu najbolje stvari. To, kuda tebe tvoj put vodi sa njim, niko ziv ne moze predvideti. Da ti kazem ne zuri, eto ja pozurih. Ko smo svi mi da pametujemo, a vecina nas pametuje?
Zelim ti puuuno srece i pokusaj da razmisljas na duze state.
Drzim ti fige da nadjes svoju srecu, gde god i sa kim god to bilo.
Sve super,taman ima sta da ga pita,sta on misli sta bi radila,da ima pare za ne daj boze da se vrati,da njeni znaju gde je i s kim ide
 
Takoe,zenim prvu koja postuje podele odvajkada,ne mesamo se jedno drugom samo ugadjamo
Kamo srece da se samo od jedne plate, koju muskarac zaradi, moze ziveti. Zene danas moraju da rade, htele - ne htele, a mnoge i zele.
Kamo i lepe srece da je svaki muskarac gospodin covek, a i zena da je pride vredna postovanja, pa da je do kraja zivota voli, postuje, brine se o njoj i deci.
Tesko to sa emancipacijom.
Ti brakovi nasih deka i baka su stvar proslosti... Oba pola su se promenila i u toj papazjaniji se pogubismo svi.
 
Kamo srece da se samo od jedne plate, koju muskarac zaradi, moze ziveti. Zene danas moraju da rade, htele - ne htele, a mnoge i zele.
Kamo i lepe srece da je svaki muskarac gospodin covek, a i zena da je pride vredna postovanja, pa da je do kraja zivota voli, postuje, brine se o njoj i deci.
Tesko to sa emancipacijom.
Ti brakovi nasih deka i baka su stvar proslosti... Oba pola su se promenila i u toj papazjaniji se pogubismo svi.
Meni malo treba,bezim na selo da sto manje zavisim od lopova potrosackog drustva,mozda se nadje neka skromna
 

Back
Top