Veterinari koji otimaju pse !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

B@mbi

Aktivan član
Poruka
1.148
Imam jedan problem. Malo pre me je mama probudila sa jednom strasnom pricom za koju ne mogu da verujem da su ljuidi sposobni, i potrebni su mi vbasi saveti. Naime, moj pas Nemacki Bokser zvana Bela je bila pustena oko kuce dok se moj brat igrao u njenoj blizini. Bela je njuskala i radila ono sto svi psi rade. U sledecem trenutku nije je bilo. Onda je stigao poziv mojoj mami na fiksni, zvali su iz veterinarske ambulante iz Resnika! Njihova prica je da je neko prijavio psa, (ne znam sta to znaci, sa obzirom da Bela jedva za mackom zalaje koliko je umiljata) i oni su je pokupili i zbrinuli. Sutra mogu da odem u odredjenom vremenskom preriodu po nju i moram da im platim za to sto su je oteli i "zbrinuli" ?! Ja stvarno ne znam sta da radim,ali ja te pare nemam. A da ce sutra Bela biti kuci, bice. Zelim samo da mi date savete kako da fin i pristojan nacin da im opbjasnim da se ternjanju i da mi vrate mog ker-psa ! Inace ja zivim na Zvezdari u sumi. Pa vi videti cime se oni bave, kidnapuju rasne pse sa oglicama, da bi kasnije zvali vlasnika i trazili neke cifre za to. Ja ne znam gde ova Srbija vodi,ali me nesto trenutno i ne zanima. Ja samo zelim svog psa nazad ! Ako neko zna nesto o zakonu dosla bi mi pomoc. Zelim da znam da li sutra smem da odem tamo uzmem svog psa i ne dam im pare. Pa sad ako oce da me tuze, nek' me tuze. Nije me briga. Zanimame kako da se sutra ponasam ako mi ne budu dali da uzmem svog psa nazad, a verujem da oce jer mama mi je rekla da su bili vrlol ne ljubazni preko telefona. Svaki savet je dobro dosao. Hvala unapred.
PS nakon sto cujem odredjene savete administrator moze slobodno da obrise temu, nisam znala kako drugacije da se obratim za pomoc. izvinjavam se ... pozzz

Imam jedan problem. Malo pre me je mama probudila sa jednom strasnom pricom za koju ne mogu da verujem da su ljuidi sposobni, i potrebni su mi vbasi saveti. Naime, moj pas Nemacki Bokser zvana Bela je bila pustena oko kuce dok se moj brat igrao u njenoj blizini. Bela je njuskala i radila ono sto svi psi rade. U sledecem trenutku nije je bilo. Onda je stigao poziv mojoj mami na fiksni, zvali su iz veterinarske ambulante iz Resnika! Njihova prica je da je neko prijavio psa, (ne znam sta to znaci, sa obzirom da Bela jedva za mackom zalaje koliko je umiljata) i oni su je pokupili i zbrinuli. Sutra mogu da odem u odredjenom vremenskom preriodu po nju i moram da im platim za to sto su je oteli i "zbrinuli" ?! Ja stvarno ne znam sta da radim,ali ja te pare nemam. A da ce sutra Bela biti kuci, bice. Zelim samo da mi date savete kako da fin i pristojan nacin da im opbjasnim da se ternjanju i da mi vrate mog ker-psa ! Inace ja zivim na Zvezdari u sumi. Pa vi videti cime se oni bave, kidnapuju rasne pse sa oglicama, da bi kasnije zvali vlasnika i trazili neke cifre za to. Ja ne znam gde ova Srbija vodi,ali me nesto trenutno i ne zanima. Ja samo zelim svog psa nazad ! Ako neko zna nesto o zakonu dosla bi mi pomoc. Zelim da znam da li sutra smem da odem tamo uzmem svog psa i ne dam im pare. Pa sad ako oce da me tuze, nek' me tuze. Nije me briga. Zanimame kako da se sutra ponasam ako mi ne budu dali da uzmem svog psa nazad, a verujem da oce jer mama mi je rekla da su bili vrlol ne ljubazni preko telefona. Svaki savet je dobro dosao. Hvala unapred.
PS nakon sto cujem odredjene savete administrator moze slobodno da obrise temu, nisam znala kako drugacije da se obratim za pomoc. izvinjavam se ... pozzz

Da li je pas bio u vasem dvoristu ili je izasao van ?

Nije mi samo jasno zasto su slagali da je neko prijavio. Prvo nije imao niko nista da prijavi. Moje komsije poznaju Belu vbec 5 godina i niko se nikad nije zalio na nju. A drugo, ja na zvezdari oni u resniku i dobili su prijavu.... o.O Nesto mi je tu mnogo mutno i prica im ne pije vodu sto bi se reklo...

Ukoliko pas napusti dvoriste, imaju pravo da ga zatvore u azil, a vlasnik moze (treba) biti kaznjen. Takodje, ukoliko pas napravi neku stetu drugim komsijama ili slucajnom prolazniku, placas odstetu i kaznu jer je pas napustio dvoriste.

Moguce da su izmislili da je prijavljen pas, ali ne mozes se zaliti nigde, jer pas nije bio u ogranjenom prostoru.

Jedini savet ti je, da oddes po tog psa, plati koliko treba i sledeci put mu ne daj da izlazi van :)

i oni ce ga preprodati negde i nekome, ako ne uspete da im ga otmete. ne znam dal je 5 godina prestar pas za borbe ili ne, ali ga otmite kako znate i umete.
al' sami ste krivi. zasto ste pustali psa bez nadzora odraslih van dvorista. ja sam imala dzukca i zivela u kuci, on nije bez nas smeo njusku da promoli napolje. ne zbog drugih, nego zbog njega samog da mu se nesto ne desi.

sto da ne. prica zvuci malo neobicno i za neverovati. al' pas je bio sam, ko zna sta ljudi mogu sve da smisle. a mozda pas vredi na neki nacin ili je pogodan za nesto.

Da,svakako , ali veterinar je lekar koji leci zivorinje, sta bi jednom vetu znacilo gluvarenje po shumi u nadi da ce uloviti
nekog rasnog psa koga ce utrapiti nekome za 50 evra?

Vi definitivno niste normalni.

Veterimari da preprodasju pse, akoje otimaju?

Molim modove da zatvore ovaj najgluplji topik na svetu jer ce se uskoro ovde i pojaviti da vetovi kradu i decu.

ja lepo kazem ne znam dal je 5 godina velika starost da se pas uvede u borbe. sa mnom u sklu je isao decko koji je gajio pse za borbu, a to je bilo davno. moje komsije (ziveli su dvoriste do mene) su posle napada na zenu, preprodale nekom liku dobermana. ok, preprodali su psa licno i pas je tada imao 2 godine. bio je fantazija od dobermana. lik koji je uzeo psa poslao ga je za inatliju u to vreme. a stvarno nisma upucena kako to ide.

Zamolicu osobe koje ne zele da mi pomognu da se ne mesaju. :) Jer to nije bilo po nocu, neko jutros. A vi na ovom forumu uvek to radite, odmah nekog osudjujete. Zato valjda forum i nema nekog napretka. Tako da ako ne mozete da mi pomognete, nemoj te ni da mi odmazete. Nisu vama oteli psa nego meni. I taj pas nikad nikada nije ucestvovao u nekog borbi sem kad se igra sa mojim mladjim bratom, pa se otimaju oko igracaka. Nikom ne bi bilo prijatno da mu se ovo desi, ja sam svesna da sam kriva na neki nacin, ali ja sam trazila pomoc a ne osudu od vas.
@MS-Dizajn Hvala ti

Zamolicu osobe koje ne zele da mi pomognu da se ne mesaju. :) Jer to nije bilo po nocu, neko jutros. A vi na ovom forumu uvek to radite, odmah nekog osudjujete. Zato valjda forum i nema nekog napretka. Tako da ako ne mozete da mi pomognete, nemoj te ni da mi odmazete. Nisu vama oteli psa nego meni. I taj pas nikad nikada nije ucestvovao u nekog borbi sem kad se igra sa mojim mladjim bratom, pa se otimaju oko igracaka. Nikom ne bi bilo prijatno da mu se ovo desi, ja sam svesna da sam kriva na neki nacin, ali ja sam trazila pomoc a ne osudu od vas.
@MS-Dizajn Hvala ti

niko tebe ne osudjuje. al' ako izgubis psa bice to tvojom krivicom tj. krivicom vas odraslih, jer je bio pusten bez nadzora odrasle osobe i ti nista ne mozes tu da uradis. jedino da komsije svedoce da nisu zvali nikoga. mozda to pomogne.

to sto pas nije ucestvovao u borbi, ne znaci da ne moze, jer to je boxer, bez obzira koliko miroljubiv bio. a mogu da ga preprodaju i samo za izlozbe i priplod, ako je odlican.

Pa ako je nisu oteli sta su drugo trazili cak u Zvezdarskoj sumi a vet. ambulanta je u Resniku. I ta prica neko je prijavio. Ja nisam glupa da poverujem u to. Oteli su mi psa ispred kuce. I msm da je normalno da trazim pomoc i savete kako da vratim psa, jer znate danas je takvo vreme da nemaju svi pare! Zelim da pronadjem nacin da vratim svog priajtelja kuci. A vi mi ne pomazete tako sto se raspravljate ovde. Ako ne znate nista sto bimi pomoglo napustite temu. A ako niste procitali moj prvi post do kraja, procitajte opet pod "PS" zamolila sam admina da obrise temu kad se zavrsi.

@MS-Dizajn Hvala ti

Slozio bih se sa B@mbi , nemojte joj odmagati. Ja sam dugogodisnji odgajivac pasa (engleskih setera) i susretao sam se sa svim i svacim. Ja imam veliko dvoriste, pa pustam pse da se istrcavaju po dvoristu i nauceni su da liniju kapije ne smeju da predju. Svakakvih ljudi ima, ali znam 100% da ukoliko se pas krece bez povodnika i bez vlasnika (moze se pustiti u prisustvu vlasnika da ide na par koraka od njega, pod uslovom da nije opasan po okolinu) imaju pravo da odvedu psa u azil i da se od vlasnika naplati odredjena novcana kazna. Takodje, ukoliko pas nacini neku stetu placate kaznu i odstetu. Nema potrebe za raspravom, a B@mbi ti me poslusaj, idi kod njih i plati odstetu, a nadalje "Pamet u glavu" i psa u dvoriste! :) Pozdrav!

@MS-Dizajn Hvala ti

Kakve bre sada borbe? Od kad se bokser koristi za borbe?

I treba zaista da se stidis pricajuci da su ti veterinari "oteli" psa.

I nemoj da mlatis praznu slamu da veterinari raze nekakve pare od tebe da bi "iskupila" svog psa.
I kako to da pas stigne kod veta? Taj vet ima azil za pse?

I dajem ti savet da ili ovde lepo kazes o cemu se stvarno radi, ili da batalis ove naucno fantasticne price jer ispadas stvarno smeshna.

Slozio bih se sa B@mbi , nemojte joj odmagati. Ja sam dugogodisnji odgajivac pasa (engleskih setera) i susretao sam se sa svim i svacim. Ja imam veliko dvoriste, pa pustam pse da se istrcavaju po dvoristu i nauceni su da liniju kapije ne smeju da predju. Svakakvih ljudi ima, ali znam 100% da ukoliko se pas krece bez povodnika i bez vlasnika (moze se pustiti u prisustvu vlasnika da ide na par koraka od njega, pod uslovom da nije opasan po okolinu) imaju pravo da odvedu psa u azil i da se od vlasnika naplati odredjena novcana kazna. Takodje, ukoliko pas nacini neku stetu placate kaznu i odstetu. Nema potrebe za raspravom, a B@mbi ti me poslusaj, idi kod njih i plati odstetu, a nadalje "Pamet u glavu" i psa u dvoriste! :) Pozdrav!

Sve je OK kako ti kazes. Ali ko su vetovi da odredjuju visinu kazne. To je jedino sto me ovde nervira.

Kakve bre sada borbe? Od kad se bokser koristi za borbe?

I treba zaista da se stidis pricajuci da su ti veterinari "oteli" psa.

I nemoj da mlatis praznu slamu da veterinari raze nekakve pare od tebe da bi "iskupila" svog psa.
I kako to da pas stigne kod veta? Taj vet ima azil za pse?

I dajem ti savet da ili ovde lepo kazes o cemu se stvarno radi, ili da batalis ove naucno fantasticne price jer ispadas stvarno smeshna.

ja sma pomenula borbe, palo mi je na pamet. jer znam sta je decko koji je isao sa mnom u skolu radio. to je bilo u srednjoj skoli. ali ne znam dal moze ili ne .

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back