Veterinar

Da li veterinar moze da jede meso?

Mislim koja je svrha da spasava zivotinje ako ih posle ubija i jede? :think:

ono..porodi kravu i posle nekoliko godina pojede to tele.

to bi bilo kao kad bi lekari bili kanibali.
:think: po toj logici mene zanima treba li veterinaru žena?
Mislim, kad već osjemenjuje krave, koze, kobile :zper:
ne bih vukla paralelu u stilu tvoje zadnje rečenice :fdlan:

eto neko normalan :D
Dance Feeling It GIF by MOODMAN

ne ali reci da li je normalno da ovamo spasava zivotinja a u isto vreme ih jede?
Profesionalni i licni izbor? Cuo si za to?

Zastitar bilja po toj tvojoj logici ne bi trebao da jede biljne proizvode jer spasava te iste biljke. Ihtiolog nikada ne bi trebao da pojede parce ribe. Pa onkolog nikada ne bi trebao da zapali cigaretu, endokrinolog popije casu alkohola ili pojede parce kolaca itd.

netacno
biljke nemaju svest
Nisi govorio o svesti, govorio si o tome da veterinar leci jednu vrstu zivotinja a sutra ce pojesti na rostilju tu istu zivotinju. Nisi ih posmatrao kao svesna bica nego koliziju poziva i ponasanja te struke.

Te zastitar bilja ima istu koliziju kao i vetrinar. Jede ono sto leci. Ihtiolog takodje.

pricao sam o tomer da veterinar leci a u isto vreme opravdava ubijanje jer jede

sa biljkama je druga stvar
one nisu ziva bica.

zivotinje jesu.

Tabe, nikada nisam razmišljala o ovoj temi. Postavio si zanimljivo i logično pitanje. Ali... to je pitanje za nekog veterinara.

Ne znam da li bih jela meso da sam veterinar... doduše, i ne jedem puno mesa, mogla bih da živim bez mesa.

Postavlja se logično pitanje, da li bi meso mogao jesti bilo tko tko se bavi uzgojem životinja za tov, klanje i preradu? Zašto samo veterinar? Veterina je profesija kao i svaka druga a veterinari osobe koje znaju svoj posao, životinje se dijele na kućne ljubimce, rasplodne, proizvodne, tovne i tako se i tretiraju. Možda zvuči okrutno ali to je realnost. Postoje i životinje koje se uzgajaju zbog krzna, da li bi tada bilo "opravdanije" jesti njihovo meso nego primjerice meso životinja koje se uzgajaju za prehranu? Da li bi ljubitelji životinja svoje pse i mačke trebali hraniti biljnom hranom jer vole sve životinje ili bi ipak mesojedi trebali jesti meso? Da li bi seljak koji sam oprasi krmaču, odgoji praščiće trebao čekati da uginu prirodnom smrću i da ih zakopa u dvorište jer eto zavolio ih od prvog dana :think:

biljkama je druga stvar
one nisu ziva bica.
i biljke su živa materija
ima mnogo ispitivanja koja dokazuju da kada se biljci prinesu makaze ili nož imaju povećanu električnu aktivnost , a kada se isti uklone , biljka se smiri
znači i na najnižem biljnom stepenu postojanja postoji nešto koje biljne ćelije ipak nešto prepoznaju

i biljke su živa materija
ima mnogo ispitivanja koja dokazuju da kada se biljci prinesu makaze ili nož imaju povećanu električnu aktivnost , a kada se isti uklone , biljka se smiri
znači i na najnižem biljnom stepenu postojanja postoji nešto koje biljne ćelije ipak nešto prepoznaju
znaci vegani su masovne ubice :eek:

Back