Vesti iz nesvesti

Ma, da, akiak čizme su bile nezaobilazni deo opreme kad po ceo dan provedeš na snegu igrajući se. A i kad je jesen i počnu kiše, pa onda akiak čizme + kabanica i pravac napolje na gacanje po barama. :lol:

3. Onda je bio jedan model zenskih cizama, koje su nosile SVE zene. To su bile lakirane cizme - verovatno isto neki plastikaneri - a postojale su u bez i teget varijanti...

cuj da li se secam - nosila ove bez. i to su vec bile osamdesete... i polomila se u njima na snegu :(

meni je bila hit ona kabanica sa dva lica zuto-teget :D

edit: nisu nisu osamdesete... bila je to 79-ta

prvo sto mi pada na pamet su patike sa vazdusnim djonovima koje svetle crveno kada hodas,nekako valjda reaguju na pritisak :lol: valjda da bi te manijak lakse pronaso u mraku i/ili ciga u to vreme oteo nove super kul patike.
bile su neke cipele sa rascvetanim platformama,nekako se bas toga secam celokupni djon je bio sitno razdeljen i nekako poteran na spoljnu stranu cipele.
bilo je moderno kosu terati na stranu,ali nekako tamo od visine jednog uveta pa odatle sve preko :shock:
i helanke su se nosile :lol:
suskave trenerke pamtim...to su decaci stalno nosili i smrdele su nekako i izgledale masno :?

Nosila čizmice.
A sjećam se da su osamdesetih bili u modi i šišmiš rukavi, baka mi isplela džemperak preko koga zbog tih rukava nisam mogla nikakvu jaknu da obučem.
A što neko pomenu one kape što se navlače preko glave, joj to sam mrzila, ali su me stalno tjerali da to nosim.
Duboke pume imala pod obavezno, naslijedio ih moj mlađi brat, ni na fudbalu nije uspio da im dođe glave, he-he.
A tamo negdje '87. pojavile su se one štipaljke za kosu ukrašene kao vještačko cvijeće, pola razreda nosilo botaničku baštu na glavi.
I jakne ''vijetnamke''. Baš nam je bilo super!

Хмм...овако:

У забавишту - капе типа космонаут, оно - навлаче се преко главе а имају рупу за лице...сви смо их имали и дечаци и девојчице....Хехе, ако нађем окачићу своју слику са том капом...
За Дан републике - сукње ''тергалке'' - тегет, плисиране
Почетком осмадесетих - фармерке са белом линијом на шаву (ја их нисам имала, па смо другарица и ја кредом цртале те беле шавове са стране:lol:)
Пумпарице - никад их нисам имала, то су носили ''шминкери''
Спенсерице - обожавам их и носила бих их и данас.
Шпагерице - подсетисте ме на овој теми, иначе сам их заборавила :D
Шангајке - дубоке, обожавала сам их, а било је и оних плавих Борово платнених дубоких патика
Први руж за усне - Саманта 17
Дезодоранс - љубичасти МАМ 21
Парфеми - Опијум, Пачули, Чарли, Џаст маск...
После Вартексове Левиске, тексас јакне US Top...
Кишне кабанице - споља жуте унутра плаве...

Дописаћу још....

Ja se secam lepir rukava, kvarnih i krivih zuba u filmovima, cupavih frizura i onih itaijanka frizura, kao i raznoraznih repova, stepenastih minivalova. Pantalona vrecastih gore, uskih u potkolenicama sa obaveznim cviklama (ili kako se to zove) u struku, Sirokih kaiseva koji su se nosili preko kosulja koje sezu do kolena. Onih odvratnih mantila sa sirokim rukavima, bermuda i dubokih patika, rimljanki sandala. Najsmesnija je bila moda Majkl Dzeksona; crne cipele, bele carape, koje se presaviju. Sve sljasti od bizuterije i plasticnog nakita. Gomila narukvica, broseva i odvratnih mindjusa. Obavezno zavrnuti rukavi i nogavice. Eh te osamdesete! Ali je muzika iz tog perioda najjaca.

Većinu stvari koje je pobrojala Hellen sam i ja nosila/koristila, uključujući i pumparice iz čega se može zaključiti da sam bila vatrena šminkerka, sa sve onim ludim šiškama ala Simon Le Bon...:lol:
Marke koje su mi u to vreme bile omiljene (za druge nisam čini mi se ni znala)- garderoba iz Mure, Rašice, cipele iz Peka, čizme iz Alpine, 501 iz Vartexa...:-D

e a vi samo o odeci evo sad sam chitala pa sam se setila i ono NOVA PLOCA I KASETA : ))

kad izadje.. : ))
e i madona je bila u najboljim godinama tada mada mozda sam malo na to i zakasnila... kao provokativna ovo ono : ))

haha je l slusao neko boni M mislim da sam to slusala u bash detinjstvu... to su vec 70te-pocetak 80tih

Dali se secate kamenovanih farki?
Tamo negde sredinom osamdesetih,ne znam za druge gradove,ali kod nas u ns.,sverceri su masovno dovlacili iz Turske neke sive komplete,muske.Pantalone su bile tako malo sire i bio je gornjak sa gomilom zlatnih cibzara,to je bilo strasno ,pola grada svi isto obuceni i to gadno obuceni,moj buraz imao takvo odelo,kupila mu keva u firmi od nekog kolege svercera,i danas ga tovarim za to odelo,stvarno je bilo uzasno.Posle toga su se pojavile kamenovane farke i po gradu su setali stariji likovi(25-30),bele puma patike(duboke),kamenovane farke i kozna jakna,sa podvrnutim rukavima.E da mi je ova pamet i dobar aparat bio u tovreme,sad bi se slatko nasmejali nasim nekadasnjim kreacijama
PS.pozdrav za finu temu!!!

e a vi samo o odeci evo sad sam chitala pa sam se setila i ono NOVA PLOCA I KASETA : ))

kad izadje.. : ))
e i madona je bila u najboljim godinama tada mada mozda sam malo na to i zakasnila... kao provokativna ovo ono : ))

haha je l slusao neko boni M mislim da sam to slusala u bash detinjstvu... to su vec 70te-pocetak 80tih
Komsiji Cale doneo iz Engleske Samantu Fox i Bros,onda kod komse na Samantu i Bros

i sabrina, bojs bojs erotika.

e nekad su se moyda savijale farmerke kad su dugacke sad ne primecujem.. secam se da je onda prosla moda da se saviju na spolja pa je bilo to blam nego su na unutra

Da savijale su se farke,bili su neki likovi Rokabilli,ili tako nesto,oni su furali podvrnute farke,londonke,koji je pravio neki stari suster u Dunavskoj i rokerice(kozne jakne) i imali su specificne frizure, ala Elvis

Хмм...овако:

У забавишту - капе типа космонаут, оно - навлаче се преко главе а имају рупу за лице...сви смо их имали и дечаци и девојчице....Хехе, ако нађем окачићу своју слику са том капом...
За Дан републике - сукње ''тергалке'' - тегет, плисиране
Почетком осмадесетих - фармерке са белом линијом на шаву (ја их нисам имала, па смо другарица и ја кредом цртале те беле шавове са стране:lol:)
Пумпарице - никад их нисам имала, то су носили ''шминкери''
Спенсерице - обожавам их и носила бих их и данас.
Шпагерице - подсетисте ме на овој теми, иначе сам их заборавила :D
Шангајке - дубоке, обожавала сам их, а било је и оних плавих Борово платнених дубоких патика
Први руж за усне - Саманта 17
Дезодоранс - љубичасти МАМ 21
Парфеми - Опијум, Пачули, Чарли, Џаст маск...
После Вартексове Левиске, тексас јакне US Top...
Кишне кабанице - споља жуте унутра плаве...

Дописаћу још....

daleko ti sjecanje seze..:)

Јаоо, а негде почетком деведесетих биле у фазону ствари од џинса, а са чипкастим белим крагнама...Фууј!

Мада, сећам се тих осамдесетих са све рукавима ''слепи миш'', нараменицама ''а ла Кристл Карингтон'' и фризурама ''а ла Сајмон ле Бон''...и како ми је све то тада било ''кул''...(то јест, тад није било кул него ''фест'':lol:)...
И сећам се како су и из те преспективе звонцаре и ''шамар крагне'' из моде седамдесетих деловале сељачки и смешно! :lol:

За пар година кад опет уђу у моду каменоване фарке и заврнути рукави на сакоима - то ће нам опет бити ''кул''! :wink:

Мада, сећам се тих осамдесетих са све рукавима ''слепи миш'', нараменицама ''а ла Кристл Карингтон'' и фризурама ''а ла Сајмон ле Бон''...и како ми је све то тада било ''кул''...(то јест, тад није било кул него ''фест'':lol:)...
И сећам се како су и из те преспективе звонцаре и ''шамар крагне'' из моде седамдесетих деловале сељачки и смешно! :lol:

За пар година кад опет уђу у моду каменоване фарке и заврнути рукави на сакоима - то ће нам опет бити ''кул''! :wink:

E, Hellen, a kako izgledaju te ''kamenovane farke''?

Уф, тешко описати! Кад смо их први пут видели на неком типу у школи, рекли смо да изгледају као да су фотокопиране...и тако смо их и звали док се нису појавиле у широј продаји и док нисмо сазнали да се зову ''каменоване''.
А изгледају онако, делимично избледело, као испрано...не знам како да објасним....

Back