Дон
Buduća legenda
- Poruka
- 29.455
Gledam i čudim se... Ovakvo ludačko jačanje valute nemaju ni najuspešnije ekonomije sveta. A, zasnovano je na čemu?
Ekonomija nam je u kurrcu. Privreda u Srbiji praktično ne postoji. Inflacija premašuje predviđenu stopu. Premijer najavljuje rebalans budžeta. Cene bukvalno divljaju. Imamo najskuplju robu u regionu, a navodno su cene vezane za evro. Neobjašnjiv fenomen.... Mislim, bio bi da nije providno šta se radi.
Jasno je da vlast razmišlja kako da u ovoj predizbornoj godini dođe do glasova, pa su procenili da je jedino izvodljivo, i jedino što mogu da kontrolišu, veštački ojačati kurs dinara i time smanjiti rate za kredite prezaduženim građanima.
To što ovo neopravdano jačanje dinara dodatno uništava i ono malo privrede u Srbiji, koga bole ******. To što je izvoz praktično stao...ma to nije važno. A, što nijedna država bez izvoza ne može da preživi, ni to nije važno. Vlast računa na glupavost ovog naroda, na već toliko puta dokazanu kratkovidost, da uopšte ne moraju da se brinu da će neki ozbiljniji procenat građana skontati u kakva nas gowna uvaljuju ovim naduvavanjem dinara.
Pa, narode moj, da li vi mislite da su Kinezi i Japanci idioti što namerno obaraju kurs svojoj valuti kada krene nekontrolisano da jača? I to, kod njih jača zbog stvarne ekonomske moći, i zbog stvarne deflacije. Ili mislite da niko nema bolje experte nego što su ovi naši?
Svaki iole sposoban ekonomista zna da preterano jačanje domaće valute, pa makar i realno, a kamoli veštački kao kod nas, je u konačnici, što bi rekli susjedi, kontraproduktivno i pogubno za domaću ekonomiju. Svaki nagli i veliki skok domaće valute čini domaću robu nekonkurentnom na stranom tržištu, što izaziva smanjenje izvoza, a kao posledicu toga dobijamo kasniji drastičan pad vrednosti iste zbog stagniranja ekonomije.
Građani Srbije, apelujem na vas da ne nasedate na ove jeftine trikove baraba na vlasti, i da im ne ukažete još jednom poverenje, jer to što ćete sada izdvajati manje od plate za plaćanje rata za kredite ne znači da ćete imati više para, jer će sve biti toliko skupo da će vam najmanja briga u životu biti kako da vraćate kredit.
Ekonomija nam je u kurrcu. Privreda u Srbiji praktično ne postoji. Inflacija premašuje predviđenu stopu. Premijer najavljuje rebalans budžeta. Cene bukvalno divljaju. Imamo najskuplju robu u regionu, a navodno su cene vezane za evro. Neobjašnjiv fenomen.... Mislim, bio bi da nije providno šta se radi.
Jasno je da vlast razmišlja kako da u ovoj predizbornoj godini dođe do glasova, pa su procenili da je jedino izvodljivo, i jedino što mogu da kontrolišu, veštački ojačati kurs dinara i time smanjiti rate za kredite prezaduženim građanima.
To što ovo neopravdano jačanje dinara dodatno uništava i ono malo privrede u Srbiji, koga bole ******. To što je izvoz praktično stao...ma to nije važno. A, što nijedna država bez izvoza ne može da preživi, ni to nije važno. Vlast računa na glupavost ovog naroda, na već toliko puta dokazanu kratkovidost, da uopšte ne moraju da se brinu da će neki ozbiljniji procenat građana skontati u kakva nas gowna uvaljuju ovim naduvavanjem dinara.
Pa, narode moj, da li vi mislite da su Kinezi i Japanci idioti što namerno obaraju kurs svojoj valuti kada krene nekontrolisano da jača? I to, kod njih jača zbog stvarne ekonomske moći, i zbog stvarne deflacije. Ili mislite da niko nema bolje experte nego što su ovi naši?
Svaki iole sposoban ekonomista zna da preterano jačanje domaće valute, pa makar i realno, a kamoli veštački kao kod nas, je u konačnici, što bi rekli susjedi, kontraproduktivno i pogubno za domaću ekonomiju. Svaki nagli i veliki skok domaće valute čini domaću robu nekonkurentnom na stranom tržištu, što izaziva smanjenje izvoza, a kao posledicu toga dobijamo kasniji drastičan pad vrednosti iste zbog stagniranja ekonomije.
Građani Srbije, apelujem na vas da ne nasedate na ove jeftine trikove baraba na vlasti, i da im ne ukažete još jednom poverenje, jer to što ćete sada izdvajati manje od plate za plaćanje rata za kredite ne znači da ćete imati više para, jer će sve biti toliko skupo da će vam najmanja briga u životu biti kako da vraćate kredit.

. Ko ne veruje može slobodno da proba da prati cene iste te robe u inostranstvu .