bobanjov
Iskusan
- Poruka
- 6.181
четвртак, 07. април 2011.
Посланица Скупштине Србије Весна Пешић напустила је данас посланички клуб Либерално демократске партије и наставиће да ради као самостални посланик, због саопштења ЛДП-а о разликама у њеним и ставовима странке и навода да је нанела штету странци.
Весна Пешић је у писму председници парламента Славици Ђукић-Дејановић истакла да је апсолутно искључен њен прелазак у неки други посланички клуб или странку. Пешић је одлучила да напусти посланички клуб ЛДП-а због саопштења Политичког савета те странке од 5. априла у коме је указано да се њена и страначка гледишта у кључним питањима разликују.
- Тачно је да сам гласала против закона о информисању а странка га је подржала. Било је још таквих прилика, као што је некритична подршка реформи правосуђа и друге политичке и стратешке оцене с којима се нисам слагала. Замерила сам се и тиме што сам уопште имала некаква гледишта о било чему - стоји у писму Весне Пешић.
Она је истакла да је на излазак из посланичког клуба највише навела констатација Политичког савета да је нанела штету странци, а не и председник странке који је дао спорну изјаву у скупштини, а кога је упозорила на време да се без извињења не може отклонити штета коју је нанео странци и себи лично.
- Сматрам да наш политички и јавни живот не може постати демократски и слободан, ако и председници странака баш никада не могу да погреше. А такав став је заузео нови Политички савет ЛДП-а, али и функционери те странке. Да ствар буде још непријатнија за мене, председник странке је тај орган - Политички савет - назвао фиктивним - навела је Весна Пешић и подсетила да посланици ЛДП-а немају бланко оставке.
Весна Пешић поднела је крајем марта оставку на место председнице Политичког савета ЛДП-а, после изјаве лидера те странке Чедомира Јовановића да министар Вук Јеремић "уместо што одлази канибалима у Африци, треба да реагује на страдања цивила у Либији".
(Бета)
--------------------------------------------------------------
Оде баба, напусти Чедицу. Али не и посланичку клупу.
Плата голема, већа од професорске пензије, а баба има прохтеве. Паре су само битне и ништа друго
Она је искусан кадар. Вероватно се радују ове разне нво-бабе. Соња лихт највише, чини ми се.
Посланица Скупштине Србије Весна Пешић напустила је данас посланички клуб Либерално демократске партије и наставиће да ради као самостални посланик, због саопштења ЛДП-а о разликама у њеним и ставовима странке и навода да је нанела штету странци.
Весна Пешић је у писму председници парламента Славици Ђукић-Дејановић истакла да је апсолутно искључен њен прелазак у неки други посланички клуб или странку. Пешић је одлучила да напусти посланички клуб ЛДП-а због саопштења Политичког савета те странке од 5. априла у коме је указано да се њена и страначка гледишта у кључним питањима разликују.
- Тачно је да сам гласала против закона о информисању а странка га је подржала. Било је још таквих прилика, као што је некритична подршка реформи правосуђа и друге политичке и стратешке оцене с којима се нисам слагала. Замерила сам се и тиме што сам уопште имала некаква гледишта о било чему - стоји у писму Весне Пешић.
Она је истакла да је на излазак из посланичког клуба највише навела констатација Политичког савета да је нанела штету странци, а не и председник странке који је дао спорну изјаву у скупштини, а кога је упозорила на време да се без извињења не може отклонити штета коју је нанео странци и себи лично.
- Сматрам да наш политички и јавни живот не може постати демократски и слободан, ако и председници странака баш никада не могу да погреше. А такав став је заузео нови Политички савет ЛДП-а, али и функционери те странке. Да ствар буде још непријатнија за мене, председник странке је тај орган - Политички савет - назвао фиктивним - навела је Весна Пешић и подсетила да посланици ЛДП-а немају бланко оставке.
Весна Пешић поднела је крајем марта оставку на место председнице Политичког савета ЛДП-а, после изјаве лидера те странке Чедомира Јовановића да министар Вук Јеремић "уместо што одлази канибалима у Африци, треба да реагује на страдања цивила у Либији".
(Бета)
--------------------------------------------------------------
Оде баба, напусти Чедицу. Али не и посланичку клупу.
Плата голема, већа од професорске пензије, а баба има прохтеве. Паре су само битне и ништа друго
Она је искусан кадар. Вероватно се радују ове разне нво-бабе. Соња лихт највише, чини ми се.










