ВЕСНА ПЕШИЋ НАПУСТИЛА ПОСЛАНИЧКИ КЛУБ ЛДП-а

bobanjov

Iskusan
Poruka
6.181
четвртак, 07. април 2011.

vesna-pesic.jpg


Посланица Скупштине Србије Весна Пешић напустила је данас посланички клуб Либерално демократске партије и наставиће да ради као самостални посланик, због саопштења ЛДП-а о разликама у њеним и ставовима странке и навода да је нанела штету странци.

Весна Пешић је у писму председници парламента Славици Ђукић-Дејановић истакла да је апсолутно искључен њен прелазак у неки други посланички клуб или странку. Пешић је одлучила да напусти посланички клуб ЛДП-а због саопштења Политичког савета те странке од 5. априла у коме је указано да се њена и страначка гледишта у кључним питањима разликују.

- Тачно је да сам гласала против закона о информисању а странка га је подржала. Било је још таквих прилика, као што је некритична подршка реформи правосуђа и друге политичке и стратешке оцене с којима се нисам слагала. Замерила сам се и тиме што сам уопште имала некаква гледишта о било чему - стоји у писму Весне Пешић.

Она је истакла да је на излазак из посланичког клуба највише навела констатација Политичког савета да је нанела штету странци, а не и председник странке који је дао спорну изјаву у скупштини, а кога је упозорила на време да се без извињења не може отклонити штета коју је нанео странци и себи лично.

- Сматрам да наш политички и јавни живот не може постати демократски и слободан, ако и председници странака баш никада не могу да погреше. А такав став је заузео нови Политички савет ЛДП-а, али и функционери те странке. Да ствар буде још непријатнија за мене, председник странке је тај орган - Политички савет - назвао фиктивним - навела је Весна Пешић и подсетила да посланици ЛДП-а немају бланко оставке.

Весна Пешић поднела је крајем марта оставку на место председнице Политичког савета ЛДП-а, после изјаве лидера те странке Чедомира Јовановића да министар Вук Јеремић "уместо што одлази канибалима у Африци, треба да реагује на страдања цивила у Либији".

(Бета)
--------------------------------------------------------------
Оде баба, напусти Чедицу. Али не и посланичку клупу.
Плата голема, већа од професорске пензије, а баба има прохтеве. Паре су само битне и ништа друго
Она је искусан кадар. Вероватно се радују ове разне нво-бабе. Соња лихт највише, чини ми се.
 
Где су Чедери са актуелним ставом ПреЦедника
поводом овог тужног одласка заслужног члана малограђанског савеза ???

Чедери се сакрили .... чули од неког да су у Србију дошли некакви црнци ... канибали ..
 
Vest je tako marginalna da ne zasluzuje ni 2% pocesorskog vremena moga kompa,koga briga sta zaludni narkomani i babe rade.....

Ти наркомани и бабе зарад подршке уцењују (као и остали ситни партнери) ДС -стожера ове власти. А он пристаје на све само да дупета остану у фотељи
Теби је вест можда маргинална.
Мене радује.
Што и ДС-сателит ЛДП полако пуца
Чекам спектакл ... да се цела жута банда покоље између себе, у овом хаотичном времену по њих због драматичног раста народног неповерења у њих и свега што може да се деси
 
Ovo je strasno, nedavni rasisticki istup Cedomira Jovanovica kada je nase africke prijatelje dodatno ocrnio nazvavsi ih ljudozderima(kanibalima),poceo je da mu se obija o glavu,
jer ovaka velicina da mu napusti stranku sad uoci izbora,
je stvarno zabrinjavajuce po dalju sudbinu LDP-a!! :think:




Vesna Pešić napustila klub LDP-a
Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Republička poslanica Vesna Pešić napustila je poslanički klub LDP-a i nastaviće da radi kao samostalni poslanik. Nema isključenja iz stranke, kažu u LDP-u.
9148875834d9daa3907c51435091556_368x222.jpg

Vesna Pešić (Tanjug)

Takva odluka Vesne Pešić usledila je zbog saopštenja LDP-a o razlikama u njenim i stavovima stranke i navoda da je nanela štetu stranci.

Vesna Pešić je u pismu predsednici parlamenta Slavici Đukić Dejanović istakla da je apsolutno isključen njen prelazak u neki drugi poslanički klub ili stranku.

Pešićeva je odlučila da napusti poslanički klub LDP-a zbog saopštenja Političkog saveta te stranke od 5. aprila u kome je ukazano da se njena i stranačka gledišta u ključnim pitanjima razlikuju.

"Tačno je da sam glasala protiv zakona o informisanju, a stranka ga je podržala. Bilo je još takvih prilika, kao što je nekritična podrška reformi pravosuđa i druge političke i strateške ocene s kojima se nisam slagala. Zamerila sam se i time što sam uopšte imala nekakva gledišta o bilo čemu", stoji u pismu Vesne Pešić.

Ona je istakla da ju je na izlazak iz poslaničkog kluba najviše navela konstatacija Političkog saveta da je nanela štetu stranci, a ne i predsednik stranke koji je dao spornu izjavu u Skupštini, a koga je upozorila na vreme da se bez izvinjenja ne može otkloniti šteta koju je naneo stranci i sebi lično.

"Smatram da naš politički i javni život ne može postati demokratski i slobodan ako i predsednici stranaka baš nikada ne mogu da pogreše. A takav stav je zauzeo novi Politički savet LDP-a, ali i funkcioneri te stranke. Da stvar bude još neprijatnija za mene, predsednik stranke je taj organ - Politički savet – nazvao fiktivnim", navela je Vesna Pešić i podsetila da poslanici LDP-a nemaju blanko ostavke.

Vesna Pešić je podnela krajem marta ostavku na mesto predsednice Političkog saveta LDP-a, posle izjave lidera te stranke Čedomira Jovanovića da ministar Vuk Jeremić "umesto što odlazi kanibalima u Africi, treba da reaguje na stradanja civila u Libiji"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=07&nav_id=504717
 
Ovo je strasno, nedavni rasisticki istup Cedomira Jovanovica kada je nase africke prijatelje dodatno ocrnio nazvavsi ih ljudozderima(kanibalima),poceo je da mu se obija o glavu,
jer ovaka velicina da mu napusti stranku sad uoci izbora,
je stvarno zabrinjavajuce po dalju sudbinu LDP-a!! :think:




Vesna Pešić napustila klub LDP-a
Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Republička poslanica Vesna Pešić napustila je poslanički klub LDP-a i nastaviće da radi kao samostalni poslanik. Nema isključenja iz stranke, kažu u LDP-u.
9148875834d9daa3907c51435091556_368x222.jpg

Vesna Pešić (Tanjug)

Takva odluka Vesne Pešić usledila je zbog saopštenja LDP-a o razlikama u njenim i stavovima stranke i navoda da je nanela štetu stranci.

Vesna Pešić je u pismu predsednici parlamenta Slavici Đukić Dejanović istakla da je apsolutno isključen njen prelazak u neki drugi poslanički klub ili stranku.

Pešićeva je odlučila da napusti poslanički klub LDP-a zbog saopštenja Političkog saveta te stranke od 5. aprila u kome je ukazano da se njena i stranačka gledišta u ključnim pitanjima razlikuju.

"Tačno je da sam glasala protiv zakona o informisanju, a stranka ga je podržala. Bilo je još takvih prilika, kao što je nekritična podrška reformi pravosuđa i druge političke i strateške ocene s kojima se nisam slagala. Zamerila sam se i time što sam uopšte imala nekakva gledišta o bilo čemu", stoji u pismu Vesne Pešić.

Ona je istakla da ju je na izlazak iz poslaničkog kluba najviše navela konstatacija Političkog saveta da je nanela štetu stranci, a ne i predsednik stranke koji je dao spornu izjavu u Skupštini, a koga je upozorila na vreme da se bez izvinjenja ne može otkloniti šteta koju je naneo stranci i sebi lično.

"Smatram da naš politički i javni život ne može postati demokratski i slobodan ako i predsednici stranaka baš nikada ne mogu da pogreše. A takav stav je zauzeo novi Politički savet LDP-a, ali i funkcioneri te stranke. Da stvar bude još neprijatnija za mene, predsednik stranke je taj organ - Politički savet – nazvao fiktivnim", navela je Vesna Pešić i podsetila da poslanici LDP-a nemaju blanko ostavke.

Vesna Pešić je podnela krajem marta ostavku na mesto predsednice Političkog saveta LDP-a, posle izjave lidera te stranke Čedomira Jovanovića da ministar Vuk Jeremić "umesto što odlazi kanibalima u Africi, treba da reaguje na stradanja civila u Libiji"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=07&nav_id=504717
Ja sam se bas nasekirala:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
четвртак, 07. април 2011.

vesna-pesic.jpg


Посланица Скупштине Србије Весна Пешић напустила је данас посланички клуб Либерално демократске партије и наставиће да ради као самостални посланик, због саопштења ЛДП-а о разликама у њеним и ставовима странке и навода да је нанела штету странци.

Весна Пешић је у писму председници парламента Славици Ђукић-Дејановић истакла да је апсолутно искључен њен прелазак у неки други посланички клуб или странку. Пешић је одлучила да напусти посланички клуб ЛДП-а због саопштења Политичког савета те странке од 5. априла у коме је указано да се њена и страначка гледишта у кључним питањима разликују.

- Тачно је да сам гласала против закона о информисању а странка га је подржала. Било је још таквих прилика, као што је некритична подршка реформи правосуђа и друге политичке и стратешке оцене с којима се нисам слагала. Замерила сам се и тиме што сам уопште имала некаква гледишта о било чему - стоји у писму Весне Пешић.

Она је истакла да је на излазак из посланичког клуба највише навела констатација Политичког савета да је нанела штету странци, а не и председник странке који је дао спорну изјаву у скупштини, а кога је упозорила на време да се без извињења не може отклонити штета коју је нанео странци и себи лично.

- Сматрам да наш политички и јавни живот не може постати демократски и слободан, ако и председници странака баш никада не могу да погреше. А такав став је заузео нови Политички савет ЛДП-а, али и функционери те странке. Да ствар буде још непријатнија за мене, председник странке је тај орган - Политички савет - назвао фиктивним - навела је Весна Пешић и подсетила да посланици ЛДП-а немају бланко оставке.

Весна Пешић поднела је крајем марта оставку на место председнице Политичког савета ЛДП-а, после изјаве лидера те странке Чедомира Јовановића да министар Вук Јеремић "уместо што одлази канибалима у Африци, треба да реагује на страдања цивила у Либији".

(Бета)
--------------------------------------------------------------
Оде баба, напусти Чедицу. Али не и посланичку клупу.
Плата голема, већа од професорске пензије, а баба има прохтеве. Паре су само битне и ништа друго
Она је искусан кадар. Вероватно се радују ове разне нво-бабе. Соња лихт највише, чини ми се.

i ja ju još više sad simpatiziram:ok:

nekako mi u tom LDPu se nije uklapala... ipak je ona nekoliko razina iznad svih tih cirkusanata:idea:

sad ju simpatiziram još i više...:klap:


kamo sreće da i naša Vesna Pusić (Pešičkina kolegica) izađe iz HNSa i od Radimira Čačića :think:
 
Poslednja izmena:

i ja ju još više sad simpatiziram:ok:

nekako mi u tom LDPu se nije uklapala... ipak je ona nekoliko tazina iznad svih tih cirkusanata:idea:

sad ju simpatiziram još i više...:klap:


kamo sreće i da naša Vesna Pusić (Pešičkina kolegica) izađe iz HNSa i od Radimira Čačića :think:

Ja mislio da si ti gej kad ti nekrofil, baboebac.Kak sam razocarat sada, pa nemrem verovati.
 
Ово је класичан пример бежања од негативне репутације којо ова партија носи са собом.

Apsolutno se slažem.

Svima je jasno da Čedomir nije mislio na sve crnce, ali je ona na vreme videla šta će suprotna strana od toga napraviti.

Mene samo čudi kako Nikolić nije odstranio Vučića kada je javno izrekao uoči prethodne izborne kampanje (pred TV kamerama) da se neće baviti politikom ukliko Nikolić ne pobedi na izborima. Svaka čast Nikoliću što ne beži od lošeg publiciteta, to je osobina koju svega par političara ima.
 
Apsolutno se slažem.

Svima je jasno da Čedomir nije mislio na sve crnce, ali je ona na vreme videla šta će suprotna strana od toga napraviti.

Mene samo čudi kako Nikolić nije odstranio Vučića kada je javno izrekao uoči prethodne izborne kampanje (pred TV kamerama) da se neće baviti politikom ukliko Nikolić ne pobedi na izborima. Svaka čast Nikoliću što ne beži od lošeg publiciteta, to je osobina koju svega par političara ima.

znaci mislio je samo na neke crnce..

how nice really
 

Back
Top