Vesića će sud potpuno osloboditi

Директорка Инфраструктуре је у истрази изјавилиа да је све ишло преко Весића; шта ти није јасно? Треба цртати?
Ово што сте ви створили у Србији је тоталитаризам. Нисте га измислили, настао је успоставом бољшевизма у Русији/СССР-у, фашизма у Италији и нацизма у Немачкој.
Šta znači to sve ? Raspisivanje tendera,staranje o finansiranju projekta i sl ili sve obuhvata i proračune statičkog opterećenja građevine lično od strane Vesića ? Kao što vidimo Vesić je te poslove poverio licima i preduzećima koja se po zakonu smatraju nadležnima i ovlašćenima za obavljanje takvih vrsta poslova.
Da li si ti pri čistoj svesti kad kažeš da je u Srbiji na delu totalitarizam ?
 
Gajić kaže da taj zahtev Vesića u pisanoj formi ne postoji.
Još kaže da bi joj on, kao advokat, savetovao da nikad ne daje
takve izjave jer one nju dodatno terete. Ne može ona da obavlja
neku funkciju, prima platu za to a drugi je odgovoran.

Jedino ako ima dokaz da joj je Vesić uperio pištolj u čelo i prinudio je - kaže advokat Vesić.
Sve ima u priloženom klipu.
Greška
Kaže advokat Gajić
 
То шта си ти писао је твоја приватна ствар. ;)
За случај надстрешница је надлежно на првом месту тужилаштво. Које се, док нису почели студентски протести, правило мртво. И да није било студентских протеста, све би тако и остало, као и сваки пут до сада када власт нешто забрља. Зато је народ и изашао на улице, да доведе ствари у ред. И довешће их, као што се могло видети у Богатићу. :D
Kako se pravilo mrtvo kad je u isti dan otvorena istraga ?
 

Vesićeva instrukcija Jeleni Tanasković kojom on uzima kontrolu nad projektima železnice​

Društvo Autor: Nova ekonomija 11. feb 202508:43
1723191262-Tan2024-08-0910084274_8-750x501.jpg
Goran Vesić Foto: TANJUG/ RADE PRELIĆ
Goran Vesić kao ministar građevinarstva naredio je direktorki preduzeća Infrastruktura železnice Srbije Jeleni Tanasković da za sve odluke na projektima koji imaju evropsko finansiranje mora da dobije odobrenje Ministarstva, odnosno njega lično, pokazuje dokument do koga je došla Nova ekonomija. U pitanju je ministrova “Instrukcija” na koju se Tanasković pozvala pred tužiocem kao dokaz da ona nije odlučivala ni o čemu u vezi radova na Železničkoj stanici Novi Sad, odnosno da je Vesić insistirao da vodi sve projekte, na osnovu navodnog dogovora koji je imao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Vesićeva instrukcija, doneta 29. aprila 2024. godine, poziva se na rešenje o formiranju Radne grupe zadužene za infrastrukturne projekte koji se finansiraju iz evropskih sredstava, piše Nova ekonomija.

„Donosim Instrukciju na način da sve faze i korake u realizaciji Projekata železničke infrastrukture u kojima je uključena ‘Infrastruktura železnice Srbije’ a.d, kao jedna od ugovorenih strana, moraju biti prethodno usaglašene i potvrđene od strane Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, odnosno Ministra, u svojstvu predsedavajućeg [Radne grupe]“, navodi se u direktivi.

Ovo se „posebno odnosi na odluke, saglasnosti i mišljenja tokom pripreme projektno – tehničke i planske dokumentacije, pripreme tenderske dokumentacije, izbora Izvođača radova i nadzora, a posebno u fazi realizacije i ispunjenja ciljeva za završetak projekta“, piše u dokumentu do kog je Nova ekonomija došla putem zahteva za pristup informacijama od javnog značaja.

Na kraju, Vesić napominje da je primena Instrukcije obaveza u realizaciji projekta, jer „neprimena iste u potpunosti implicira direktnu odgovornost učesnika koji je ne primenjuju“.

Ovo je instrukcija na koju se pred tužiocem pozivala bivša v.d. direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković, kada je prebacila odgovornost za projekat novosadske Železničke stanice na bivšeg ministra, što je Nova ekonomija prethodno otkrila.

Međutim, kako se vidi iz dokumenta, instrukcija govori o projektima koji se finansiraju evropskim sredstvima.

Pruga Novi Sad – Subotica – Kelebija plaćena je najviše iz kineskog kredita. U zakonima o budžetu od 2021. do 2025. godine ne navodi se nijedan evropski izvor finansija za ovu deonicu.

Nova ekonomija upitala je i Ministarstvo građevinarstva da li se bilo koji njen deo finansira sredstvima EU, EIB ili EBRD, ali odgovor nije stigao do objave ovog teksta.

1734350389-citsa_srbija_24122021_0018-1024x683.jpg
Jelena Tanasković Foto:Amir Hamzagic/ATAImages

Advokat Jovan Rajić kaže za Novu ekonomiju da se, strogo-formalno tumačeno, sama instrukcija „ne odnosi na ovaj projekat, imajući u vidu da je isti finansiran od strane kineskih partnera“.

„Međutim, na tužilaštvu i sudu je da utvrde da li se Vesić ovom instrukcijom, odnosno, formiranjem komisije samo formalno ‘pokrio’, kako bi i u pisanoj formi Tanaskovićevoj dostavio instrukciju koju joj je, prema njenim rečima, dao i usmeno“, rekao je Rajić.

Nemanja Nenadić iz organizacije Transparentnost Srbija kaže da se pruga Novi Sad-Kelebija finansira 85 odsto iz kineskog kredita, a da mu nije poznato da li postoji neki drugi kredit ili donacija EU za ostatak sredstava.

„Dakle, može biti da je Vesić zaista želeo da obaveže Jelenu Tanasković da traži njegovu saglasnost u vezi sa odlukama na ovom projektu, ili da je ona to tako razumela, ali se čini da za to nije postojao osnov“, govori Nenadić.

Nova ekonomija poslala je pitanja Goranu Vesiću i Jeleni Tanasković (preko njenog branioca), ali odgovor nije stigao do objavljivanja teksta.

Instrukcija „ne može da oslobodi odgovornosti“ Tanasković

Nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici Novi Sad pokrenuta je istraga, a tužilac je do sada podigao optužnicu protiv 13 ljudi, među kojima su i Vesić i Tanasković. Optužnica čeka na potvrdu nadležnog suda.

Prilikom saslušanja u svojstvu osumnjičene, Jelena Tanasković je kazala da se Vesić protivio njenom imenovanju za direktorku Infrastruktura železnice Srbije.

Tanasković je navela da joj je Vesić saopštio da ona neće imati pravo da se bavi projektima koje država radi, „jer je to njegovo“.

„Ministar Vesić mi je rekao da je to jedini uslov da ja budem direktor, da prihvatim da on apsolutno upravlja i vodi sve projekte, jer je on navodno dogovorio sa predsednikom [Srbije Aleksandrom Vučićem] da se svi projekti isključivo tako vode“, rekla je Tanasković.

Kazala je da je tražila da joj se to i pisanim putem pošalje, što je Vesić obećao da će učiniti, te da je 28. maja dobila Instrukciju o kojoj je reč. Nakon toga, niko je nije kontaktirao u vezi sa Instrukcijom, kaže.

„Ja sam ovu Instrukciju razumela na način da isključivo treba da se bavim onim što dođe kod mene na sto, a tu mislim ono što je trebalo da ide na odbor direktora, a odbor direktora činimo ja i dva izvršna direktora. Odbor direktora se ne bavi pitanjima u vezi projekata, već samo odlukama o tekućim troškovima kad se neki ugovor realizuje“, rekla je Tanasković.

Nemanja Nenadić kaže da iskaze iz istrage treba uvek tumačiti u kontekstu toga da svako ko je osumnjičen za izvršenje krivičnog dela traži načina da sa sebe skine odgovornost.

„Konkretno, nikakva instrukcija ministra ne može da oslobodi od odgovornosti vršiteljku dužnosti direktora državnog preduzeća ukoliko je ona na osnovu propisa bila obavezna da izvrši neke radnje, pa to nije učinila. Koliko sam razumeo, tužilaštvo smatra da je bilo takvih situacija i da se zato i Jelena Tanasković našla na optužnici“, govori Nenadić za Novu ekonomiju.

S druge strane, postoje razlozi zbog kojih bi se moglo poverovati da su se stvari odvijale onako kako je ona opisala, to jest da je ministar, kao snažnija politička figura, imao stvarni uticaj koji premašuje njegova pisana ovlašćenja u ovom projektu, napominje on.

Vesićeva instrukcija i Vesićev iskaz

Bivši ministar je pred tužiocem negirao da Ministarstvo građevinarstva ima nadležnost nad projektima infrastrukture na osnovu Zakona o ministarstvima, prema navodima iz iskaza čije je detalje objavio Forbs.

Vesić je tvrdio da se nadležnost definiše ugovorom, i da on u konkretnom slučaju nije mogao da primenjuje ovlašćenja iz tog zakona jer ih nije ni imao.

Govoreći o instrukciji koju je Vesić doneo, advokat Rajić kaže da mu deo oko međusobnog „usaglašavanja“ između Ministarstva i Infrastrukture nije sporan, imajući u vidu da usaglašavanje podrazumeva koordinaciju između nadležnog ministarstva i preduzeća čiji je osnivač Vlada Srbije.

„Međutim deo oko ‘potvrđivanja’ jeste problematičan u kontekstu izjave gospođe Tanasković i daje određene indicije da je gospodin Vesić možda prekoračio svoje i ingerencije svog ministarstva. Zakonom o javnim preduzećima definisana su ovlašćenja osnivača nad javnim preduzećem, i u tom smislu se njegova instrukcija može smatrati kao previše ekstenzivna. O tome će naravno konačan sud dati tužilaštvo, a zatim i sud, u kontekstu svih ostalih dokaza koji u postupku budu izvođeni. Makar bi tako trebalo da bude“, kaže Rajić.

On ističe da je problematičan treći pasus Instrukcije koji, prema njegovim rečima, „zapravo pokazuje modus operandi naše izvršne vlasti tokom prethodne decenije“.

Treći pasus govori o komunikaciji sa „zajmodavcima, donatorima, projektantima, nadzornim organima, izvođačima i nadležnim institucijama u vezi sa realizacijom projekata, a sve u cilju otklanjanja eventualnih prepreka u postupku realizacije pojedinačnih projekata“.

„To ‘otklanjanje eventualnih prepreka’ koje koče realizaciju strateških projekata, a koje se vrlo često pominje i u međunarodnim ugovorima koje je Republika Srbija u tom periodu zaključivala, vrlo često znači ubrzavanje procedura u korist investitora, na štetu javnog interesa i uz svesno kršenje pozitivnih propisa ove zemlje„, govori Rajić.

Kaže da su „neposredne pogodbe“, izbegavanje javnih nabavki i poštovanja pravila konkurencije nešto što je postalo pravilo, a ne izuzetak u saradnji sa stranim investitorima.

„To je ono što je nažalost očevidno bilo prisutno i u projektu rekonstrukcije nadstrešnice u Novom Sadu, i to je jedna od stvari koje su u određenom obimu i doprinele ovoj tragediji“, navodi Rajić, piše Nova ekonomija, a ceo dokument možete pročitati na linku OVDE.
 

Vesićeva instrukcija Jeleni Tanasković kojom on uzima kontrolu nad projektima železnice​

Društvo Autor: Nova ekonomija 11. feb 202508:43
1723191262-Tan2024-08-0910084274_8-750x501.jpg
Goran Vesić Foto: TANJUG/ RADE PRELIĆ
Goran Vesić kao ministar građevinarstva naredio je direktorki preduzeća Infrastruktura železnice Srbije Jeleni Tanasković da za sve odluke na projektima koji imaju evropsko finansiranje mora da dobije odobrenje Ministarstva, odnosno njega lično, pokazuje dokument do koga je došla Nova ekonomija. U pitanju je ministrova “Instrukcija” na koju se Tanasković pozvala pred tužiocem kao dokaz da ona nije odlučivala ni o čemu u vezi radova na Železničkoj stanici Novi Sad, odnosno da je Vesić insistirao da vodi sve projekte, na osnovu navodnog dogovora koji je imao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Vesićeva instrukcija, doneta 29. aprila 2024. godine, poziva se na rešenje o formiranju Radne grupe zadužene za infrastrukturne projekte koji se finansiraju iz evropskih sredstava, piše Nova ekonomija.

„Donosim Instrukciju na način da sve faze i korake u realizaciji Projekata železničke infrastrukture u kojima je uključena ‘Infrastruktura železnice Srbije’ a.d, kao jedna od ugovorenih strana, moraju biti prethodno usaglašene i potvrđene od strane Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, odnosno Ministra, u svojstvu predsedavajućeg [Radne grupe]“, navodi se u direktivi.

Ovo se „posebno odnosi na odluke, saglasnosti i mišljenja tokom pripreme projektno – tehničke i planske dokumentacije, pripreme tenderske dokumentacije, izbora Izvođača radova i nadzora, a posebno u fazi realizacije i ispunjenja ciljeva za završetak projekta“, piše u dokumentu do kog je Nova ekonomija došla putem zahteva za pristup informacijama od javnog značaja.

Na kraju, Vesić napominje da je primena Instrukcije obaveza u realizaciji projekta, jer „neprimena iste u potpunosti implicira direktnu odgovornost učesnika koji je ne primenjuju“.

Ovo je instrukcija na koju se pred tužiocem pozivala bivša v.d. direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković, kada je prebacila odgovornost za projekat novosadske Železničke stanice na bivšeg ministra, što je Nova ekonomija prethodno otkrila.

Međutim, kako se vidi iz dokumenta, instrukcija govori o projektima koji se finansiraju evropskim sredstvima.

Pruga Novi Sad – Subotica – Kelebija plaćena je najviše iz kineskog kredita. U zakonima o budžetu od 2021. do 2025. godine ne navodi se nijedan evropski izvor finansija za ovu deonicu.

Nova ekonomija upitala je i Ministarstvo građevinarstva da li se bilo koji njen deo finansira sredstvima EU, EIB ili EBRD, ali odgovor nije stigao do objave ovog teksta.

1734350389-citsa_srbija_24122021_0018-1024x683.jpg
Jelena Tanasković Foto:Amir Hamzagic/ATAImages

Advokat Jovan Rajić kaže za Novu ekonomiju da se, strogo-formalno tumačeno, sama instrukcija „ne odnosi na ovaj projekat, imajući u vidu da je isti finansiran od strane kineskih partnera“.

„Međutim, na tužilaštvu i sudu je da utvrde da li se Vesić ovom instrukcijom, odnosno, formiranjem komisije samo formalno ‘pokrio’, kako bi i u pisanoj formi Tanaskovićevoj dostavio instrukciju koju joj je, prema njenim rečima, dao i usmeno“, rekao je Rajić.

Nemanja Nenadić iz organizacije Transparentnost Srbija kaže da se pruga Novi Sad-Kelebija finansira 85 odsto iz kineskog kredita, a da mu nije poznato da li postoji neki drugi kredit ili donacija EU za ostatak sredstava.

„Dakle, može biti da je Vesić zaista želeo da obaveže Jelenu Tanasković da traži njegovu saglasnost u vezi sa odlukama na ovom projektu, ili da je ona to tako razumela, ali se čini da za to nije postojao osnov“, govori Nenadić.

Nova ekonomija poslala je pitanja Goranu Vesiću i Jeleni Tanasković (preko njenog branioca), ali odgovor nije stigao do objavljivanja teksta.

Instrukcija „ne može da oslobodi odgovornosti“ Tanasković

Nakon pada nadstrešnice na Železničkoj stanici Novi Sad pokrenuta je istraga, a tužilac je do sada podigao optužnicu protiv 13 ljudi, među kojima su i Vesić i Tanasković. Optužnica čeka na potvrdu nadležnog suda.

Prilikom saslušanja u svojstvu osumnjičene, Jelena Tanasković je kazala da se Vesić protivio njenom imenovanju za direktorku Infrastruktura železnice Srbije.

Tanasković je navela da joj je Vesić saopštio da ona neće imati pravo da se bavi projektima koje država radi, „jer je to njegovo“.

„Ministar Vesić mi je rekao da je to jedini uslov da ja budem direktor, da prihvatim da on apsolutno upravlja i vodi sve projekte, jer je on navodno dogovorio sa predsednikom [Srbije Aleksandrom Vučićem] da se svi projekti isključivo tako vode“, rekla je Tanasković.

Kazala je da je tražila da joj se to i pisanim putem pošalje, što je Vesić obećao da će učiniti, te da je 28. maja dobila Instrukciju o kojoj je reč. Nakon toga, niko je nije kontaktirao u vezi sa Instrukcijom, kaže.

„Ja sam ovu Instrukciju razumela na način da isključivo treba da se bavim onim što dođe kod mene na sto, a tu mislim ono što je trebalo da ide na odbor direktora, a odbor direktora činimo ja i dva izvršna direktora. Odbor direktora se ne bavi pitanjima u vezi projekata, već samo odlukama o tekućim troškovima kad se neki ugovor realizuje“, rekla je Tanasković.

Nemanja Nenadić kaže da iskaze iz istrage treba uvek tumačiti u kontekstu toga da svako ko je osumnjičen za izvršenje krivičnog dela traži načina da sa sebe skine odgovornost.

„Konkretno, nikakva instrukcija ministra ne može da oslobodi od odgovornosti vršiteljku dužnosti direktora državnog preduzeća ukoliko je ona na osnovu propisa bila obavezna da izvrši neke radnje, pa to nije učinila. Koliko sam razumeo, tužilaštvo smatra da je bilo takvih situacija i da se zato i Jelena Tanasković našla na optužnici“, govori Nenadić za Novu ekonomiju.

S druge strane, postoje razlozi zbog kojih bi se moglo poverovati da su se stvari odvijale onako kako je ona opisala, to jest da je ministar, kao snažnija politička figura, imao stvarni uticaj koji premašuje njegova pisana ovlašćenja u ovom projektu, napominje on.

Vesićeva instrukcija i Vesićev iskaz

Bivši ministar je pred tužiocem negirao da Ministarstvo građevinarstva ima nadležnost nad projektima infrastrukture na osnovu Zakona o ministarstvima, prema navodima iz iskaza čije je detalje objavio Forbs.

Vesić je tvrdio da se nadležnost definiše ugovorom, i da on u konkretnom slučaju nije mogao da primenjuje ovlašćenja iz tog zakona jer ih nije ni imao.

Govoreći o instrukciji koju je Vesić doneo, advokat Rajić kaže da mu deo oko međusobnog „usaglašavanja“ između Ministarstva i Infrastrukture nije sporan, imajući u vidu da usaglašavanje podrazumeva koordinaciju između nadležnog ministarstva i preduzeća čiji je osnivač Vlada Srbije.

„Međutim deo oko ‘potvrđivanja’ jeste problematičan u kontekstu izjave gospođe Tanasković i daje određene indicije da je gospodin Vesić možda prekoračio svoje i ingerencije svog ministarstva. Zakonom o javnim preduzećima definisana su ovlašćenja osnivača nad javnim preduzećem, i u tom smislu se njegova instrukcija može smatrati kao previše ekstenzivna. O tome će naravno konačan sud dati tužilaštvo, a zatim i sud, u kontekstu svih ostalih dokaza koji u postupku budu izvođeni. Makar bi tako trebalo da bude“, kaže Rajić.

On ističe da je problematičan treći pasus Instrukcije koji, prema njegovim rečima, „zapravo pokazuje modus operandi naše izvršne vlasti tokom prethodne decenije“.

Treći pasus govori o komunikaciji sa „zajmodavcima, donatorima, projektantima, nadzornim organima, izvođačima i nadležnim institucijama u vezi sa realizacijom projekata, a sve u cilju otklanjanja eventualnih prepreka u postupku realizacije pojedinačnih projekata“.

„To ‘otklanjanje eventualnih prepreka’ koje koče realizaciju strateških projekata, a koje se vrlo često pominje i u međunarodnim ugovorima koje je Republika Srbija u tom periodu zaključivala, vrlo često znači ubrzavanje procedura u korist investitora, na štetu javnog interesa i uz svesno kršenje pozitivnih propisa ove zemlje„, govori Rajić.

Kaže da su „neposredne pogodbe“, izbegavanje javnih nabavki i poštovanja pravila konkurencije nešto što je postalo pravilo, a ne izuzetak u saradnji sa stranim investitorima.

„To je ono što je nažalost očevidno bilo prisutno i u projektu rekonstrukcije nadstrešnice u Novom Sadu, i to je jedna od stvari koje su u određenom obimu i doprinele ovoj tragediji“, navodi Rajić, piše Nova ekonomija, a ceo dokument možete pročitati na linku OVDE.
ЛојалиССти тврде да Горанче није крив. преЦедник је изјавио да ге неће дати. :mrgreen:
 
Narod je uz nas, narod je shvatio, narod je prestao da se boji....
Stalno potežete taj narod a ne smete na izbore.
Prijatelju, niko ne bjezi od fer i demokratskih izbora. Uslov svih uslova je oslobadjanje drzavnih medija od vuckodlakove kontrole, sredjivanje glasackih spiskova (1 milion umrlih glasa), postavljanje kamera u svim izbornim jedinicama, zabrana placanja za glasanje.
Da bi se ovo sprovelo, potrebna je prelazna vlada experata, a ne botova.
 

Međutim, kako se vidi iz dokumenta, instrukcija govori o projektima koji se finansiraju evropskim sredstvima.​


Pruga Novi Sad – Subotica – Kelebija plaćena je najviše iz kineskog kredita. U zakonima o budžetu od 2021. do 2025. godine ne navodi se nijedan evropski izvor finansija za ovu deonicu.



Instrukcija „ne može da oslobodi odgovornosti“ Tanasković

......


„Konkretno, nikakva instrukcija ministra ne može da oslobodi od odgovornosti vršiteljku dužnosti direktora državnog preduzeća ukoliko je ona na osnovu propisa bila obavezna da izvrši neke radnje, pa to nije učinila. Koliko sam razumeo, tužilaštvo smatra da je bilo takvih situacija i da se zato i Jelena Tanasković našla na optužnici“, govori Nenadić za Novu ekonomiju.

Ovo je isto što je advokat Gajić izjavio.

Gajić kaže da taj zahtev Vesića u pisanoj formi ne postoji.
Još kaže da bi joj on, kao advokat, savetovao da nikad ne daje
takve izjave jer one nju dodatno terete. Ne može ona da obavlja
neku funkciju, prima platu za to a drugi je odgovoran.

Jedino ako ima dokaz da joj je Vesić uperio pištolj u čelo i prinudio je - kaže advokat Gajić
Sve ima u priloženom klipu.
 
Prijatelju, niko ne bjezi od fer i demokratskih izbora. Uslov svih uslova je oslobadjanje drzavnih medija od vuckodlakove kontrole, sredjivanje glasackih spiskova (1 milion umrlih glasa), postavljanje kamera u svim izbornim jedinicama, zabrana placanja za glasanje.
Da bi se ovo sprovelo, potrebna je prelazna vlada experata, a ne botova.

Pa prijatelju taj i takav izborni sistem nije osmislio Vučić već neki
'mladi', 'lepi' i veoma 'pametni' koji su mislili da će večno ostati na vlasti.

SNS ih je pobedio pod tim uslovima koje su oni kreirali i sada je red da ne kmeče
zbog toga.

Ako je problem izborni sistem treba protestvovati protiv njega. Tražiti sređivanje spiskova,
slobodne medije,....

Ali ta glupost sa prelaznom vladom teško da bi ikome bila prihvatljiva.
 
Pa prijatelju taj i takav izborni sistem nije osmislio Vučić već neki
'mladi', 'lepi' i veoma 'pametni' koji su mislili da će večno ostati na vlasti.

SNS ih je pobedio pod tim uslovima koje su oni kreirali i sada je red da ne kmeče
zbog toga.

Ako je problem izborni sistem treba protestvovati protiv njega. Tražiti sređivanje spiskova,
slobodne medije,....

Ali ta glupost sa prelaznom vladom teško da bi ikome bila prihvatljiva.
Izborni sistem je broken and with old version više od 30 godina.
 
Velika greška.

Šta je greška molim te

- država angažuje stranu kopmaniju da uradi neki objekat
- država sada treba da nađe nekoga da vrši nadzor i kontrolu nad radovima
- država raspiše konkurs gde traži firmu koja će ovaj posao uraditi i kaže da je procenjena vrednost posla recimo 100.000 evra
- strana kompanija koja je dobila posao izgradnje ih obavesti da ne moraju da traže nikoga, da su oni već angažovali firmu koja će raditi nadzor i da će oni i da ih plate i to 500.000 evra
- država kaže jao super, vidi što su fini, em prave objekat, em su sami našli nadzor, em ih plaćaju 5x više i to iz svog džepa, blago nama

I onda se nadstrešnica sruši i niko nije kriv samo studenti nešto smetaju i bukače po ulicama

Verujem da ti je sve jasno i da je očigledno da studenti nisu u pravu


Problem je izgleda što je sve više onih koji se ne zakopčavaju na leđa i koji razmišljaju isto kao studenti.
 
Šta je greška molim te

- država angažuje stranu kopmaniju da uradi neki objekat
- država sada treba da nađe nekoga da vrši nadzor i kontrolu nad radovima
- država raspiše konkurs gde traži firmu koja će ovaj posao uraditi i kaže da je procenjena vrednost posla recimo 100.000 evra
- strana kompanija koja je dobila posao izgradnje ih obavesti da ne moraju da traže nikoga, da su oni već angažovali firmu koja će raditi nadzor i da će oni i da ih plate i to 500.000 evra
- država kaže jao super, vidi što su fini, em prave objekat, em su sami našli nadzor, em ih plaćaju 5x više i to iz svog džepa, blago nama

I onda se nadstrešnica sruši i niko nije kriv samo studenti nešto smetaju i bukače po ulicama

Verujem da ti je sve jasno i da je očigledno da studenti nisu u pravu


Problem je izgleda što je sve više onih koji se ne zakopčavaju na leđa i koji razmišljaju isto kao studenti.
Velika je greška kako se zapošljava supervizori,nadzori.
 
Velika je greška kako se zapošljava supervizori,nadzori.

Štoooo, šta fali, zar to nije lepo kad sam sebi zaposliš nadzor.

Vidiš kako su studenti glupi, uopšte im nije palo na pamet da to uključe u svoje zahteve

Po istom ovom principu studenti su trebali da traže i za sebe pravo da im na ispitima ne dežuraju profesori i asistenti nego oni koje oni sami odaberu i plate. Mislim da bi to bilo korektno, šta ima tu profesori i asistenti da se vrzmaju studenti sami da organizuju dežurstvo i kontrolu na ispitima.

Eto kakve su ćurke, ništa od države nisu naučili.
 

Back
Top