veselo drustvo " U-banana republika"

U apsolutno najboljim odnosima tokom rata četalji su bili sa Italijanima koji su bili definicija fašizma (dakle, ne nacisti kao Nijemci). Nisu bradonje bili antifašisti, nego antikomunisti i rojalisti.

Ali dobro, nećemo sad o tome. @Ikel - iš.

PS - ako si ti taj debeli ćelo na slikama, skini koju kilu čovječe! :eek:

Pa..i Rusi su saradjivali sa fasistima..bar u periodu nemacke okupacije Poljske i oko pribaltickih republika..pa nikome ne pada na pamet da kaze da su Rusi bili fasisti..:dontunderstand:

U apsolutno najboljim odnosima tokom rata četalji su bili sa Italijanima koji su bili definicija fašizma (dakle, ne nacisti kao Nijemci). Nisu bradonje bili antifašisti, nego antikomunisti i rojalisti.

Ali dobro, nećemo sad o tome. @Ikel - iš.

PS - ako si ti taj debeli ćelo na slikama, skini koju kilu čovječe! :eek:

hmm..nesto si zvanican :think:,sta li je...golobradi djecace:sad2:

evo jos malo vezanih dogadjaja uz ovu "veselu" vjest. cini se da je pokret radio citav niz godina u ilegali i nepriznat, no stekle su se "povjesne" okolnosti da ovih dana to bude javno:mrgreen:
Na današnji nadnevak 27. listopada godine gospodnje 2008. g. uz sve počasti koje su mu njegove ustaše mogli za ovu prigodu dati, sahranjen je najstariji živući ustaša, satnik Ilija Baljak. Rođen je 11. srpnja 1912. godine u selu Lovinac kod Poličnika od oca Petra i majke Pavice rođene Garić. Otac je petero djece od kojih je troje živih. Na posljednji počinak viteza i junaka Iliju ispratili su, pored njegove najbliže rodbine i prijatelja i njegovi suborci i istomišljenici iz udruga: Hrvatski domobran, Hrvatsko obredno društva bojovnika Drugog svjetskog rata i bojovnika Domovinskog rata, te Društvo hrvatskih političkih uznika „Ivo Mašina“- svi iz Zadra. Na izričitu želju pokojnika, većina članova društva Hrvatski domobran nosila je tradicionalnu vojničku ustašku i domobransku odoru, što je još dodatno uveličalo dostojan ispraćaj pokojnika, hrvatskog junaka i bojovnika iz obaju domovinskih ratova prošlog milenija i prošlog stoljeća.

U noći 6-7. rujna 1932. izvršen je napad na žandarmerijsku stanicu u Brušanima kraj Gospića. Uz deset ustaških emigranata prebačenih iz Zadra, u napadu je sudjelovalo i nekoliko članova ustaške organizacije s područja Gospića. Okršaj je trajao oko pola sata, nakon čega su se napadači povukli. Oni među njima koji su živjeli u zemlji, vratili su se svojim kućama, a emigranti su se povukli na Velebit i zatim u Zadar na teritorij Italije. U Zadar su se sklonili i neki istaknutiji članovi domaće ustaške organizacije (J. Tomljenović, N. Orešković). U sukobu s potjerom kod sela Jadovna poginuo je ustaša Stjepan Devčić.“
http://www.google.ba/url?sa=t&sourc...zacije&usg=AFQjCNGZnhFeluNAT5vZ2NGcJYUxrDDWeQ

Poslednja izmena:
Pa..i Rusi su saradjivali sa fasistima..bar u periodu nemacke okupacije Poljske i oko pribaltickih republika..pa nikome ne pada na pamet da kaze da su Rusi bili fasisti..:dontunderstand:

Ruje i partizani su pobjednici, a četalji & co su luzeri. Zna se ko piše povijest.

Rekao sam da nećemo više ovdje o tome, nije tema.

hmm..nesto si zvanican :think:,sta li je...golobradi djecace:sad2:

Jedan bod sam daleko od robije pa glumim kulturu. :mrgreen:

Manite se tih izlapelih penzionera i njihovih alchajmerovskih tlapnji....
Ovo je zanimljivija vest, a opet se spominju ustaše;)
http://www.livno-online.com/svijet/...u-sloveniji-znam-mjesto-s-tonou-od-10-metara-

inace, pocetni link i svi prateci pobijaju neke forumase koji tvrde da se radi o izolovanim i rjetkim slucajevima. postoji opasnost da onih10% antifasista hrvatske poklekne i da se "omjer" znacajno promjeni:mrgreen: nedao bog da recimo 95% hrvatske budu ustase, posten hrvat vise nece tamo moci zivjeti:)

Пале аутомобиле са српским таблицама, бацају их у море.
Туку српске туристе, вређају им децу, прете им.
Српске повратнике убијају.
Туку стране туристе (Италијане ...)
Силују стране туристкиње (Норвежанке...)
Зубима одгризу уво повратнику са Косова
итд, итд.

Сад још и обредно усташко друштво !

Кроација и кроасани су дефитивно зрели да следећих месец дана буду на тв 'Анимал планет' (након завршетка 'месец ајкула')

Postojanje je jedno, a generalizovanje celog naroda je nešto drugo. Ekstremista ima svuda.

Па јесте ,ал он каже да су сви они из 1991-1995 усташе мало то мени чудно
јер овде модерација тврди да нису .Не знам коме бих веровао ал кад боље размислим ипак је он био све то време тамо а модерација није ,зна човек из прве руке

Мани се Нешо политчки коректних изјава ,оће људи да буду усташе па нек буду .Ко си ти да им забраниш? Ваљда они знају шта су.

Па јесте ,ал он каже да су сви они из 1991-1995 усташе мало то мени чудно
јер овде модерација тврди да нису .Не знам коме бих веровао ал кад боље размислим ипак је он био све то време тамо а модерација није ,зна човек из прве руке

...koje Ustaše..Ja sam bio Hrvastki vojnik..i nikad nisam bio ustaša..nitko u mojoj postrojbi nije nosio..slovo "U"...ne zato sto nije smio..vec zato...sto nije htio..i nisam krenuo u obranu svoje lijepe zbog ustaštva..vec zbog "Veliko Beogradske" politike..ako zelis..mogu dokazati..preko Youutbea..svoga zapovijednika..i mene..bez slova "U"..bili smo jedna od prvih..regularnih..postrojbi ZNG-a...mnogi mijesaju sto namjerno...sto iz neznanja..Hrvatski grb-šahovnicu..sa slovom .."U"..njihova sramota..budala ima i uvijek ce ih biti..jedni su drugima duševna hrana..sto se mene tiče...neka idu u šumu i jedni i drugi i treći...tamo su počeli pa neka tamo i završe..:rtfm:

...koje Ustaše..Ja sam bio Hrvastki vojnik..i nikad nisam bio ustaša..nitko u mojoj postrojbi nije nosio..slovo "U"...ne zato sto nije smio..vec zato...sto nije htio..i nisam krenuo u obranu svoje lijepe zbog ustaštva..vec zbog "Veliko Beogradske" politike..ako zelis..mogu dokazati..preko Youutbea..svoga zapovijednika..i mene..bez slova "U"..bili smo jedna od prvih..regularnih..postrojbi ZNG-a...mnogi mijesaju sto namjerno...sto iz neznanja..Hrvatski grb-šahovnicu..sa slovom .."U"..njihova sramota..budala ima i uvijek ce ih biti..jedni su drugima duševna hrana..sto se mene tiče...neka idu u šumu i jedni i drugi i treći...tamo su počeli pa neka tamo i završe..:rtfm:

Видиш Иво то зашта сте се ви борили треба да објасните у својој Домовини
оној деци кој на Томпсонове концерте иду ,та деца Иво мисле да сте се ви борили
за ово што се овај залаже.Стасаће Иво,та деца у погрешном уверењу и онда опет испочетка

Bilo je i vrijeme da se i kod nas pojavi neko ovakvo šaban-udruženje, već sam se bio zabrinuo. :mrgreen:

Šta rekoše, primaju li one koji su bili prvo u domobranima pa onda u partizanima? :lol:

A sad malo ozbiljno - ono što je loše je to što miješaju u isto udruženje NDH warriore i veterane nedavnog Domovinskog rata. To ne bi trebalo dopustiti.
25. maja prošle godine sam bio u Komrovcu.
Od 15-20.000 posjetilaca sa područja bivše Jugoslavije, najbrojniji su bili Zadrani iz društva "Josip Broz Tito" 5 punih autobusa + privatni automobili.
Ako je društvo o kome je u temi riječ legalizovano /registrirano, sramota je za Zadar i Hrvatsku u cjelini.:):):):)
Ali ne očekuj da će se ovdje puno diskutirati o pozitivnom primjeru članova društva "Josip Broz Tito" koje je najbrojnija nevladina organizacija u Zadru, bar prema riječima više posjetilaca Kumrovca iz tog grada.:cool::cool::cool:

Видиш Иво то зашта сте се ви борили треба да објасните у својој Домовини
оној деци кој на Томпсонове концерте иду ,та деца Иво мисле да сте се ви борили
за ово што се овај залаже.Стасаће Иво,та деца у погрешном уверењу и онда опет испочетка

..sva nasa dijeca znaju da su im se roditelji borili protiv agresije i velikosrpske ideologije ..nismo se mi borili ni za kakvu NDH-a ..niti veliku Hrvatsku..kao NEKI....za veliku Srbiju..
....takva ista dijeca postoje i s tvoje strane..koja isto idu na koncerte...malog Kinidže....na kojima se velicaju propale ideologije..stasaće dijeca i s tvoje strane..i biti u pogresnom uvjernju vjerujući da je nanoseci zlo nekome drugome ili unistavanje necijeg naroda pravi put....odgovornost je na TEBI i MENI...ako ona..budu mislila da je Četnštvo ili Ustaštvo...jedini pravi put..

..sva nasa dijeca znaju da su im se roditelji borili protiv agresije i velikosrpske ideologije ..nismo se mi borili ni za kakvu NDH-a ..niti veliku Hrvatsku..kao NEKI....za veliku Srbiju..
....takva ista dijeca postoje i s tvoje strane..koja isto idu na koncerte...malog Kinidže....na kojima se velicaju propale ideologije..stasaće dijeca i s tvoje strane..i biti u pogresnom uvjernju vjerujući da je nanoseci zlo nekome drugome ili unistavanje necijeg naroda pravi put....odgovornost je na TEBI i MENI...ako ona..budu mislila da je Četnštvo ili Ustaštvo...jedini pravi put..

Ne izjednacuj cetnistvo i ustastvo!!!! Po hiljaditi put pokusavate sa istim podvalama.:dash:

Па где си Иво?
По обичају, Хрвати лепо пишу и зборе,
али кад им је кама при руци све се заборавља и почиње.......:per:
Уз пут, да те подсетим,
да је четништво у Србији и од државе признато:hahaha:

Back