Помаже Бог браћо и сестре.
Св.Владика Николај Жички једном приликом рече да вера није циљ, већ мотив живота тј. да човек не живи да би веровао, већ верује да би живео.Наиме, не постоји вера вере ради, нити Бога ради, већ вера постоји људи ради. Пред Божијом величином ништавни су и људска вера и људско безверје, тако да човек својом вером не може браћо прославити Бога, већ себе. Рече наш Свети Владика да Бог не верује ништа јер Бог зна све. Медјутим, човек који не верује ништа морао би знати све или уображавати да зна све. Човек који зна све не постоји, јер би био раван Богу, а човек који уображава да зна све, а таквих је браћо много, стоји испод оног који не зна ништа. У ово наше време, када су сви системи вредности разрушени и када се над овом мојом несрећном Мајком Србијом надвио црни облак са ликом западног надчовека који јевтино купује нашу младост помоћу домаћих продаваца магле, запамтите да вас вера не сме напустити. Вера у спасење, у живот вечни , вера у Царство Небеско, вера која и планине ваља потребна је овом сиротом народу. Немојте браћо заобилазити нашу Свету Цркву зато што Вас попови саблажњавају. Свако од нас носи свој Крст, па тако и они. Трудите се да на сваком месту будете синови Божији, стражите над самим собом и величајте свугде име Мајке своје Србије.
Остајте Збогом !
Св.Владика Николај Жички једном приликом рече да вера није циљ, већ мотив живота тј. да човек не живи да би веровао, већ верује да би живео.Наиме, не постоји вера вере ради, нити Бога ради, већ вера постоји људи ради. Пред Божијом величином ништавни су и људска вера и људско безверје, тако да човек својом вером не може браћо прославити Бога, већ себе. Рече наш Свети Владика да Бог не верује ништа јер Бог зна све. Медјутим, човек који не верује ништа морао би знати све или уображавати да зна све. Човек који зна све не постоји, јер би био раван Богу, а човек који уображава да зна све, а таквих је браћо много, стоји испод оног који не зна ништа. У ово наше време, када су сви системи вредности разрушени и када се над овом мојом несрећном Мајком Србијом надвио црни облак са ликом западног надчовека који јевтино купује нашу младост помоћу домаћих продаваца магле, запамтите да вас вера не сме напустити. Вера у спасење, у живот вечни , вера у Царство Небеско, вера која и планине ваља потребна је овом сиротом народу. Немојте браћо заобилазити нашу Свету Цркву зато што Вас попови саблажњавају. Свако од нас носи свој Крст, па тако и они. Трудите се да на сваком месту будете синови Божији, стражите над самим собом и величајте свугде име Мајке своје Србије.
Остајте Збогом !