Verujete li u platonsku zaljubljenost?

Ne verujem. Mislim verujem da postoji ali je ne bih smatrala musko zenskom ljubavlju vec prijateljstvom i bilo kakavim drugim odnosom.

Romanticna platonska ljubav po meni nije ljubav. To je tamo neka izmisljotina, idealizacija.

Znaci samo da nije konzumirana iz XY razloga. Straha, kompleksa, nemogucnosti (udata, ozenjena).
Samo osobe koje su spremne da dele dobro i zlo sa nekim, budu u dobru i zlu uz osobu koju vole zaista vole. Ljudi koji pronalaze izgovore da ne budu zajedno, ne vole.
 
Ne mislis na to kad si mlad. No kad se ostari ko ti ostaje nego bracni drug?
U principu kad jedan ode, brzo ode i drugi od tuge... recimo mog tasta
u zivotu drzi unuka...
I manjka oslonca. Ma koliko divan ili turoban život taj zajednički život je bitan, posebno ukoliko si naviknut na isti. U poznim godinama se teško promeniti..

Ljubav...
 
Iz nekih licnih iskustava kroz godine, zanimao me mehanizam, tehnicki kako to, kako je to moguce? Ljubav, veza. Ja sam inzinjer i pravnik, zanima me sta je. I jedino sam u astrologiji nasao odgovore.
Mislis kako je moguce bez seksa? Posvetis se duhovnoscu, pa se i ta zelja izgubi... naravno, sve je u glavi, pa tako i to...
Naravno, muskima je mnogo teze, nego zenskima, jer se pune jaja...
 
Mislis kako je moguce bez seksa? Posvetis se duhovnoscu, pa se i ta zelja izgubi... naravno, sve je u glavi, pa tako i to...
Naravno, muskima je mnogo teze, nego zenskima, jer se pune jaja...

Ti kazes vezan si za zenu i kcerku, unistilo bi te da ih izgubis. Postavlja se tehnicko pitanje, sto je i sustina Platonovog istrazivanja, kako je to moguce? Kakve su to veze, tehnicki? O cemu se radi? To je naucno pitanje, kao i kvantna fizika, o kakvim silama se radi tu?

I da uzmemo samo seks. Eto imas seks sa nekim. Kako je moguce da se vezes, da ti treba, da mislis? Prirodne nauke nemaju odgovor na to. Radi se o duhovnim stvarima, nevidljivim silama.
 
Ti kazes vezan si za zenu i kcerku, unistilo bi te da ih izgubis. Postavlja se tehnicko pitanje, sto je i sustina Platonovog istrazivanja, kako je to moguce? Kakve su to veze, tehnicki? O cemu se radi? To je naucno pitanje, kao i kvantna fizika, o kakvim silama se radi tu?

I da uzmemo samo seks. Eto imas seks sa nekim. Kako je moguce da se vezes, da ti trebas, da mislis? Prirodne nauke nemaju odgovor na to. Radi se o duhovnim stvarima.
Ljubav je mnogo jaca veza od seksa. Da nema te duhovne komponente, svako bi izgubio interesovanje, nakon tog cina, i jedini razlog sa nekim
da ostanes, bi bio u tome da je teze naci drugog/drugu... u tome bi ti bilo sve jedno sa kime spavas, pa cak i interesantnije da menjas...
svaki brak iz ljubavi nema neverstva... prosto ne postoji potreba...
znaci ljubav nije u tome da sve bude idealno.... ali jednostavno ne mozes bez nekog...
 

Back
Top