Veru se po zidovima škole da ubace deci puškice za varanje na ispitu ... i druge "cake"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.384
Varanje na ispitima je prastara pojava, ali praksa je bukvalno dostigla nove visine pre par godina u istočnoj indijskoj državi Bihar. Novinski izveštaji su pokazali kako se roditelji i rođaci učenika 10. razreda penju na zidove školske zgrade da bi predali varalice učenicima koji su unutra polagali ispite na kraju godine!

Fotografije i video snimci zapanjujućeg događaja postali su viralni u Indiji, čak i dok su policajci bespomoćno stajali i posmatrali. Na nekim video snimcima se takođe vidi kako inspektori šamaraju mlade studente dok su izvlačili varalice ispod stolova. Čini se da je nekoliko studenata uspelo da prokrijumčari udžbenike i beleške u ispitne centre uprkos strogom obezbeđenju.

Varanje je očigledno uobičajeno u ruralnim oblastima države, gde je konkurencija žestoka, a mogućnosti malo. Samo prošlog meseca, desetine učenika 12. razreda su isključeni, a roditelji pritvoreni u slučajevima prevare. Ali prizor roditelja koji rizikuju svoje živote i udove da bi pomogli svojoj deci je zaista šokirao naciju.




correction-india-cheating-on-exams.jpg
 
Varanje je oduvek predstavljalo veliki problem u Indiji, posebno tokom ispita koji bi potencijalno promenili život.

Ove godine, vlasti u Radžastanu su otišle toliko daleko da su prekinule internet vezu u državi tokom ispita kako bi sprečile varanje, ali i dalje nisu mogle da spreče pametne varalice.

Najnovija metoda varanja navodno uključuje japanke povezane preko Bluetooth veze koje prodaju kriminalne bande za do 600.000 rupija (8.000 dolara) po paru.

kl.jpg
 
U ekstremnom pokušaju da spreči varanje tokom pismenog ispita, indijska vojska u državi Bihar zatražila je od preko 1.000 kandidata da se skinu do donjeg veša i polažu test na otvorenom.

Na slikama koje su objavili indijski mediji vide se goli muškarci na otvorenom polju koji pokušavaju da završe test držeći listove papira na butinama ili na zemlji, pod budnim očima uniformisanih nadzornika. „Pretresli su nas, a zatim uveli u ograđeni prostor. Tada su nam vojni oficiri tražili da skinemo svu odeću osim donjeg veša“, rekao je 21-godišnji Harišambhu Kumar. „Osećao sam se neprijatno, ali vojnici su nam rekli da je to da se proveri varanje, pa sam se navikao na to.

;.jpg
 
Na faksu sam kao i uvek puštala kosu slobodnom, i uvek, baš uvek bi profesor/ica sa kojima sam skoro na Ti, prišli i zavrtali mi slapove kose za uvo.
Kao: ''Oprostite, moram!''.
Prvi put kad se to desilo, mislila sam da me profesorka baš gotivi. Jadnica... mislila sam da je prišla zaista da se iz milošte poigra mojom kosom.
:dash:
 
Ali ona deca gore se baš i ne trude nešto da kriju... vidi se da im je ko dobar dan
Kad krijumčarim, ja šaljem jasne sinale po kojima bih bila sumnjiva, nema šanse... kao varalica se ne bih nikad u životu proslavila.
Na faksu nikad nisam ni pokušala jer je to za mene bilo skoro pa sveto mesto.
I, na kraju, koga varam?
U životu je uspeh sebe prevariti, a to, da varam na ispitu... to je neuspeh čitavog procesa koji... nije, na kraju krajeva, nimalo jeftin.
 
Kad krijumčarim, ja šaljem jasne sinale po kojima bih bila sumnjiva, nema šanse... kao varalica se ne bih nikad u životu proslavila.
Na faksu nikad nisam ni pokušala jer je to za mene bilo skoro pa sveto mesto.
I, na kraju, koga varam?
U životu je uspeh sebe prevariti, a to, da varam na ispitu... to je neuspeh čitavog procesa koji... nije, na kraju krajeva, nimalo jeftin.
nisi te lepo naučili kad si bila mala ;)
 
Na faksu sam kao i uvek puštala kosu slobodnom, i uvek, baš uvek bi profesor/ica sa kojima sam skoro na Ti, prišli i zavrtali mi slapove kose za uvo.
Kao: ''Oprostite, moram!''.
Prvi put kad se to desilo, mislila sam da me profesorka baš gotivi. Jadnica... mislila sam da je prišla zaista da se iz milošte poigra mojom kosom.
:dash:

:prstic:

Imao sam slicno iskustvo u srednjoj, duga kosa i uvek pustena.
Pretrisan sam vise puta bez ikakve potrebe, zanimalo me gradivo pa sam drugima govorio sta da rade kada zena ne gleda.
Cak sam i druga iz klupe naucio kako da prepisuje da nas ne uhvate :lol:
 

Back
Top