Quantcast

Verovanje u ljude je Tabu .Verovanje u materijalno istina !

Dr.Art

Zainteresovan član
Poruka
397
.....da .....TABU!

Odma da odbacimo teoriju drugari ...drugarice u dobru i zlu ....to su price za malu decu ...bajka .

Hocu da kazem da sam u zadnje vreme shvatio da nemam iskrenog prijatelja niti drugaricu pogotovo .

Sve mozes proracunati u zivotu ali ljudsku skrivenu pohlepu nikad . Ljudi vise nemaju kodeksa .morala (inace moral je sve jedno diskutabilan momenat),ne postoji nesto sto se zvalo drugarstvo prijateljstvo i kolegijalnost .
SAMO JE BITNO ''CIJI JE ***** VECI '' ako me razumete .

Materijalno je jace od svakog ljudskog kodeksa koji pokusa da preovlada ! Iole se drze neki zajedno ali samo ako su u istom materijalnom nivou . pare ...pare ...pare...i samo pare .

Porodice se raspadaju zbog para !.....
Ne mogu vise da verujem dokle to doseze ,sve je izgubilo smisao ,centar ,ravnotezu zbor novca . iskrene ljudske pomoci nema ,utehe jos manje,dostojanstva bez para ,reci bez podrske materijalnog da bi dobila na jacini ...
i sad ja vas pitam dokle to tako.......evo ja imam dva drugara u zivotu koji su samnom od detinjstva ali oni su na istom materijalnom nivou samnom ...zato se i druzimo iole .

Dosao sam do zakljucka da smo svi u dusi gamad i da neznam dokle ce to tako ici i kad ce se promeniti . Mislim temu pisem iz trenutne frustracije ...na nju ne morate odgovarati ali ko ima sta da kaze nek izruci ...samo da je iskreno i kvalitetno .

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.366
.....da .....TABU!

Ne mogu vise da verujem dokle to doseze ,sve je izgubilo smisao ,centar ,ravnotezu zbor novca . iskrene ljudske pomoci nema ,utehe jos manje,dostojanstva bez para ,reci bez podrske materijalnog da bi dobila na jacini ...
i sad ja vas pitam dokle to tako......
Dobro rečeno, to podebljano mi često pada pamet, kao odlika ovog vremena. Sve, pa i ono u šta je uloženo mnogo vremena, promišljanja, najboljih namera je postalo sprdnja , ako iza toga ne stoje pare. Gadno je živeti u ovoj zloj epohi. A dokle, to niko zna, bojim se da će se ovo raspadanje i agonija, jako odužiti, bar na nekoliko decenija ...

Poslednja izmena:

GANFAJTER :*

Buduća legenda
Poruka
39.356
.....da .....TABU!

Odma da odbacimo teoriju drugari ...drugarice u dobru i zlu ....to su price za malu decu ...bajka .

Hocu da kazem da sam u zadnje vreme shvatio da nemam iskrenog prijatelja niti drugaricu pogotovo .

Sve mozes proracunati u zivotu ali ljudsku skrivenu pohlepu nikad . Ljudi vise nemaju kodeksa .morala (inace moral je sve jedno diskutabilan momenat),ne postoji nesto sto se zvalo drugarstvo prijateljstvo i kolegijalnost .
SAMO JE BITNO ''CIJI JE ***** VECI '' ako me razumete .

Materijalno je jace od svakog ljudskog kodeksa koji pokusa da preovlada ! Iole se drze neki zajedno ali samo ako su u istom materijalnom nivou . pare ...pare ...pare...i samo pare .

i sad ja vas pitam dokle to tako.......evo ja imam dva drugara u zivotu koji su samnom od detinjstva ali oni su na istom materijalnom nivou samnom ...zato se i druzimo iole .

Dosao sam do zakljucka da smo svi u dusi gamad i da neznam dokle ce to tako ici i kad ce se promeniti . Mislim temu pisem iz trenutne frustracije ...na nju ne morate odgovarati ali ko ima sta da kaze nek izruci ...samo da je iskreno i kvalitetno .

evo ti uvod razrada i zakljucak

losa procena ljudi, los izbor prijatelja. :*cao

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
evo ti uvod razrada i zakljucak

losa procena ljudi, los izbor prijatelja. :*cao
Crno-beli svet?
Hajde ipak malo trezvenije a ne degažiranje preko centra pa kog dopadne...
Pođemo li od porodice i familije-tu nalazimo šta našem mladom prijatelju treba-i ljubav i pažnju...
Da bi je ničim izazvanu našao i van porodice i familije,valja da nauči šarmirati i animirati okolinu...Čak
nije dovoljno ni biti lep jer je samo prvi susret pun empatije...Nadam se da ne moram biti opširniji:Cveće
ne cveta u bašti koja se ne zaliva i ne neguje...Da i koja se (novcem) ne nađubri malo...:lol:

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.049
.....da .....TABU!
Вероватно мислиш заблуда? Никакви обичаји и друштвене норме ти не забрањује да верујеш у људе да би то назвао "табу"

Sve mozes proracunati u zivotu ali ljudsku skrivenu pohlepu nikad . Ljudi vise nemaju kodeksa .morala
Пријатељсво није питање морала већ користи. Ако нема користи нема ни пријатељства. Нико неће некоме бити пријатељ из моралних разлога.

Писао сам раније о пријатељству и пренећу то и овде:

Ono sto ljude goni u sklapanje prijateljskih veza jeste interes. Bilo kakav interes , jer prijateljstvo bez interesa postoji samo u teoriji i ima veze sa onom pricom o moralu ili nezainteresovanom delovanju. Nesumnjivo da tako nesto postoji, ali to je redje od dijamanta na ovom svetu.
Glavni interes koji cini da neko nekome postane prijatelj jeste znaci korist. Pre svega to je ubijanje dosade, zatim igranje transakcionih igara svih vrsta, pa sve do konkretne materijalne koristi. U prijateljstvu znaci morate uloziti nesto najdragocenije na ovom svetu..vreme, i baciti ga u zamenu za besmisleno ceretanje o besmislenim stvarima svakidasnjice. Fudbalu, raznim aferama.., glupostima.
Takodje ,ako ste danas upoznali prijatelja, postoje velike sanse da sutra dodje kod vas i trazi vam pare na zajam.
Ili kada ste resili da se odmarate ili sticete prava znanja o zivotu i svetu, neko vam zazvoni na vrata , neko ubiven od dosade , pregazen prazninom sopstvenog duha i onda kao da trazi "Pruzi mi zabavu" kao da si ti dvorska luda ili nesto slicno i nemas pametnija posla.
Prijateljstvo je kada covek razmisli, jedna velika besmislica. Ono moze imati koristi u iluzijama mladosti kada je coveku jedino cilj pronalazenje polnog zadovoljenja sa tendencijom stupanja u instituciju zvanu "brak", jer u drustvu se tako nesto lako dostize. Ali ako su nekome cilj prave vrednosti u zivotu, a ne gradnja kula od karata, onda prijateljstvo zasnovano na ubijanju dosade nema nikakvog smisla.

A ono sto je najsmesnije u tome, a potpuno istinito, sadrzano je u ovim Sopenhauerovim recima:

Sa vecinom nasih dobrih poznanika ne bismo progovorili ni reci kada bismo culi sta oni u odsustvu o nama govore.
Онај ко жели пријатеље мора им дакле нешто дати.Пре свега забаву, друштво, разбибиригу, пратњу .... па и буквалано новац.
Новац немају сви али слободно време имају. Па ако ти је до његовог губљења у празним разговороима и баналностима свих врста...можеш стећи пријатеље.
Ако не желиш давати ништа од тога онда немаш ни пријатеља.

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Вероватно мислиш заблуда? Никакви обичаји и друштвене норме ти не забрањује да верујеш у људе да би то назвао "табу"

Пријатељсво није питање морала већ користи. Ако нема користи нема ни пријатељства. Нико неће некоме бити пријатељ из моралних разлога.

Онај ко жели пријатеље мора им дакле нешто дати.Пре свега забаву, друштво, разбибиригу, пратњу .... па и буквалано новац.
Новац немају сви али слободно време имају. Па ако ти је до његовог губљења у празним разговороима и баналностима свих врста...можеш стећи пријатеље.
Da se sretnemo uživo-ne bi uspeo da me smoriš...:mrgreen::hahaha:

Poruka
22.462
Doktore, sve se okrenulo jos jako davno, negde s kraja 14 i pocetkom 15 v. nakon Hobsa, Makijavelija, Mora... Prijasnje dogme i religijsku univerzalnost zamenio je imoralni um nauke, koji je veoma jednostavno uocio sta je sustina ljudske prirode, na koji nacin su se pravdale razlike izmedju siromasnih i bogatih, kako steci i biti duhovan (sic!) itd. S toga, ne uzrujavaj se, da bi bio dobar covek nije nuzno da imas sve propisane atribute.
Malo je presinteticki zgurano ali misim da razumes. :)

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Doktore, sve se okrenulo jos jako davno, negde s kraja 14 i pocetkom 15 v. nakon Hobsa, Makijavelija, Mora... Prijasnje dogme i religijsku univerzalnost zamenio je imoralni um nauke, koji je veoma jednostavno uocio sta je sustina ljudske prirode, na koji nacin su se pravdale razlike izmedju siromasnih i bogatih, kako steci i biti duhovan (sic!) itd. S toga, ne uzrujavaj se, da bi bio dobar covek nije nuzno da imas sve propisane atribute.
Malo je presinteticki zgurano ali misim da razumes. :)
Ali zamisli ES da je sve krenulo putem duhovnosti ! ! !
Sad bismo lebzdili u svetu vila,vičara,đavolaka ,anđelaka i zombija...Lunjali po nepreglednim šumama i močvarama i bilo nas koji milion na planeti...
Jeste prenatrpano sve naukom i tehnologijama,čak i ekspandira dalje,ali bolje borba za duhovnost,nego borba s duhovnošću-rekao bih...
A možda i ne mogu dobro domisliti...Kad bude hladnije-sad sam na stand by...:mrgreen:

Dr.Art

Zainteresovan član
Poruka
397

Nazalost ,mislim da si objasnio :) Pogodio si sustinu. Sad bih postavio pitanje glupo ali moram ....da li onda valja imati prijatelje ? da li malo ubijanja vremena ,izlazaka i cavrljanja je vredno tog ''prijateljstva '' sve meni to vise lici na gubljenje vremena i energije ..mozda bolje da ja u tome neucestvujem

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Nazalost ,mislim da si objasnio :) Pogodio si sustinu. Sad bih postavio pitanje glupo ali moram ....da li onda valja imati prijatelje ? da li malo ubijanja vremena ,izlazaka i cavrljanja je vredno tog ''prijateljstva '' sve meni to vise lici na gubljenje vremena i energije ..mozda bolje da ja u tome neucestvujem
Daljim introvertovanjem,okretanjem sebi,nećeš rešiti ni jedan problem.S kakvim-takvim prijateljima bar ćeš u dijalogu biti u prilici da saznaš
šta ti je preduzimati u nekim situacijama.Čovek je društveno biće i ako izgradi dobre odnose s ljudima-ljudi će biti dobronamerni prema njemu!
Ukoliko gradi odnose na materijalnim osnovama i okolina će ga tako doživljavati i na njega tako reagovati.No tu postoji i društvena inercija,pa je
često potreban veći trud za manji efekat...Majstorski je obrnuto...:)

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.553
Dr.Art, svet je onakav kakvim ga vidimo a vidimo ga onakvim kakvim je naše unutarnje (trenutno) stanje. Kako ne možemo menjati svet to nam ostaje jedini izbor; da potražimo malo lepšu stranu u nama samima.

Sećam se jednog predavanja od pre dosta godina - u Americi. Predavač je upitao prisutne da nabroje prave razloge zbog kojih treba (ondašnji) Sovjetski Savez videti kao neptrijatelja. Svi su imali obilje razloga. Pošto im je malo otvorio oči i naučio da drugačije gledaju na život i ljude pa i one sa druge strane, našli su podjednak broj razloga zašto sa Sovjetima treba biti u prijateljskim odnosima.

Svremena na vreme svi mi zaglavimo svojim gledanjem na život oko nas ali, ako naučimo i shvatimo da nam život uvek uzvraća onako kakvo je naše unutarnje stanje onda shvatimo da smo mi ti koji obojimo svet u našem okruženju.
Prijatelji znaju iznenaditi, što je i normalno, jer nisu još dosegli svetaštvo. Ali, podjednako znaju iznenaditi i oni drugi, sa kojima nismo prijatelji, ali u datoj situaciji se ponesu tako kao da su nam najveći prijatelji i učine nam takvu pomoć koja se za ceo života ureže u našu memoriju.
Život je poligon na kojem učimo ni o kome i ni o čemu drugom do li o nama samima.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.