Veronauka u shkolama , *****!!!!!!!!!!!

K

kokosh

Gost
ja mislim da je veronauka u shkolama pogotovu ona monoteistichka a da i ne govorimo samo hrishcanska chisto smece i ispiranje mozga . samo josh jedno u nizu zlodela koja crkva chini da pribavi sledbenike koji ce da placaju hranu i skupe automobile debelim popovima. kada ce shvatiti da vera ne podrazumeva odlaske u crkvu? speak now or forever hold in silence
 
Anonymous:
..pa bez tih 'debelih popova' kako ih zovete, nema ni crvke, ni pravoslavlja a samim tim ni nas, jer mi smo niko bez Boga, bar ja......

Goste, bez pravoslavlja se osećam sasvim dobro. Odlično.

A te pare koje odu "debelim popovima" (ili crnom gavranu Mosesu, kako ga je lepo Orvel opisao u "Životinjskoj farmi"), mogu na primer da se daju deci za obrazovanje, bolnicama, zemljama u razvoju, jer se ne radi o sići nego o milijardama dolara. (na svetskom nivou, razume se)

A ima milijardu boljih načina da se ljudima pomogne od organizovane i programirane vere u Boga.

Inače, zašto si ti pravoslavac? Jesi li nekad razmišljao o tome? Da nisi slučajno proučio sve vere pa odlučio koja je najbolja? Ili ti je to rečeno kad si bio mali, a tebe je mrzelo da malo uključiš mozak i razmisliš o tome. Ili si se plašio, kao što sam se i ja nekad plašio, jer Pravoslavlje (kao deo Hrišćanstva) svoje stado drži pokornim efektnom metodom ulivanja straha, i ponekad, šturim nagradama. Kad umreš ako si bio dobar ideš u raj a ako ne ideš u pakao. Ovo je toliko besmisleno da nemam reči, jer ja ne znam ni jednog čoveka na ovom svetu koji je pošteno zaslužio put u raj.

Ja sam, recimo, prekršio barem jedan od sedam smrtnih grehova, "poznao" sam svoju suprugu pre braka, dakle oboje idemo u pakao.

Bar nam tamo neće biti dosadno, tamo će biti svi drugari... :twisted:
 
Goste, bez pravoslavlja se osećam sasvim dobro. Odlično.


...Inače, zašto si ti pravoslavac? Jesi li nekad razmišljao o tome? Da nisi slučajno proučio sve vere pa odlučio koja je najbolja? Ili ti je to rečeno kad si bio mali, a tebe je mrzelo da malo uključiš mozak i razmisliš o tome. Ili si se plašio, kao što sam se i ja nekad plašio, jer Pravoslavlje (kao deo Hrišćanstva) svoje stado drži pokornim efektnom metodom ulivanja straha, i ponekad, šturim nagradama. Kad umreš ako si bio dobar ideš u raj a ako ne ideš u pakao.


kad na taj nacin govoris o tome shvatam da to o cemu pricas ima smisla, ali shvati da se vjera toliko 'uvukla' u ljude da je to nesto tako normalno, nikad nisam tako razmisljao a iskreno ne mogu ni sada... :?
 
Anonymous:
pa kako drugacije obrazovati i poduciti djecu o Bogu, na koji nacin ih upoznati sa pravoslavljem ili bilo kojom vjerom. pa bez tih 'debelih popova' kako ih zovete, nema ni crvke, ni pravoslavlja a samim tim ni nas, jer mi smo niko bez Boga, bar ja......

Zasto bi neko nekoga poducavao o duhovnom zivotu... Ne zelim da neko nekome namece veru... neka skola pruzi adekvatno znanje a svako ce na osnovu tog znanja doneti odluku o tome hoce li biti ovca ili nece...

Skole treba da pruzaju naucne cinjenice a ne neproverene stvari i dogme.... toliko...
 
yugoslav:
Citam ove izjave i shvatam kako je komunizam odradio svoje!!!

Yugoslave, komunizam je pogrešio u toliko koliko je pretpostavio da je vreme opšteg slepila prošlo i da je vreme da naučne istine zamene verske dogme.

Problem je bio u izabranoj metodi, niti su svi spremni da takvo saznanje prihvate kao naredbu "od danas nema Boga", niti su svi uopšte sposobni uprkos svim znanjima koje danas posedujemo da prihvate činjenicu da je smrt prestanak svega.

Na svu sreću, pre samo par stotina godina biti javni ateista je bilo ravno samoubistvu (obojica znamo koliko pametnih ljudi koji su se borili za nauku pogubljeno od strane Crkve) dok to danas barem nije opasno po život.
 
Feanor the elf king:
Ali veronauka nije obavezan predmet i niko ne tera ucenika da je izabere. Ako se neko svidja, izabrace je, a ako je ne voli, nece je izabrati. To sto neki ne veruju u boga, to je njihov problem i niko ih ne tera da veruju u njega. Ne znam zasto se bunite...

To je vrlo naivno razmisljanje... Ne odlucuju ni deca najcesce vec njihovi roditelji.. Ako su matori okoreli pravoslavci ima i njihovo dete da se vaspita tako i ima da ide na te casove.. zar ne???

Sizif, komunizam=hriscanstvo=judeizam=religija .... samo su malo uloge promenjene...
 
Simpson:
To je vrlo naivno razmisljanje... Ne odlucuju ni deca najcesce vec njihovi roditelji.. Ako su matori okoreli pravoslavci ima i njihovo dete da se vaspita tako i ima da ide na te casove.. zar ne???

Potpuno se slažem sa Simpsonom. Tužna stvar je ta što mala deca ne znaju i nemaju mogućnost izbora, a barem po pitanju stvari kao što je religija čovek ne bi trebao da donosi odluku pre punoletstva. Nemojte mi reći da dete u osnovnoj školi može da ispravno donese odluku koje od 3000 religijskih usmerenja da prihvati.

Simpson:
Sizif, komunizam=hriscanstvo=judeizam=religija .... samo su malo uloge promenjene...

Svaka od ovih stvari ima svoje specifičnosti, a ja o komunizmu najviše volim da raspravljam oči u oči, za stolom, uz hladno pivo... :wink:
 
Feanor the elf king:
DeepPurple:
Feanor the elf king:
Ali ipak je postavljena kao izborni predmet, dakle ako ti se ne svidja, nemoj ni da je uzmes.

Da, dobro je da nije obavezan predmet jer nametati nekome veru i prisiljavati ga da bude religiozan je zlocin - to mora biti stvar izbora.
U potpunosti se slazem sa tobom!

:D :!: Светли мисли
 
kokosh:
ja mislim da je veronauka u shkolama pogotovu ona monoteistichka a da i ne govorimo samo hrishcanska chisto smece i ispiranje mozga . samo josh jedno u nizu zlodela koja crkva chini da pribavi sledbenike koji ce da placaju hranu i skupe automobile debelim popovima. kada ce shvatiti da vera ne podrazumeva odlaske u crkvu? speak now or forever hold in silence

Код нас обично говоре: "Ако не хочеш - тада не радиш". Али немам поjма..."дебелим поповима"...а дали си ти наjбоље :?: Да ли ти имам право да тако говорити уопште :?: :!:
 
kokosh:
ja mislim da je veronauka u shkolama pogotovu ona monoteistichka a da i ne govorimo samo hrishcanska chisto smece i ispiranje mozga . samo josh jedno u nizu zlodela koja crkva chini da pribavi sledbenike koji ce da placaju hranu i skupe automobile debelim popovima. kada ce shvatiti da vera ne podrazumeva odlaske u crkvu? speak now or forever hold in silence

E, pile moje..nisi ti jos ni iz jajeta izasla a kamoli da si do kokoske stigla cim tako nesrecno mislis.Ocigledno ne odlazis na liturgije i ocigledno ne poznajes ni jednog svestenika. Eto vidis, sve to sto si istresla iz zuci je upravo dokaz da je neophodna veronauka u skoli. Tvoj englesko-srpski jezik dovoljno govori da si tikva bez korena koja je svoje listove okrenula prema nekim tudjim dvoristima. Da si makar kokoska-volela bi prvo svoje dvoriste i postovala bi svoje domacine. Ipak, na srecu takvih izgubljenih dusa kao sto si ti je ipak sve manje. Mladi ljudi dolaze k sebi a to znaci pravoslavlju i dobru i ljubavi- nisi slucajno ovde rodjena..da je trebalo da budes budista bila bi u Indiji...da je trebalo da budes dupe/glava rodila bi se u Americi...Ajde, nemam zivaca vise za tebe..Kokice misli malo sama...
 
Kajgana:
E, pile moje..nisi ti jos ni iz jajeta izasla a kamoli da si do kokoske stigla cim tako nesrecno mislis.Ocigledno ne odlazis na liturgije i ocigledno ne poznajes ni jednog svestenika. Eto vidis, sve to sto si istresla iz zuci je upravo dokaz da je neophodna veronauka u skoli. Tvoj englesko-srpski jezik dovoljno govori da si tikva bez korena koja je svoje listove okrenula prema nekim tudjim dvoristima. Da si makar kokoska-volela bi prvo svoje dvoriste i postovala bi svoje domacine. Ipak, na srecu takvih izgubljenih dusa kao sto si ti je ipak sve manje. Mladi ljudi dolaze k sebi a to znaci pravoslavlju i dobru i ljubavi- nisi slucajno ovde rodjena..da je trebalo da budes budista bila bi u Indiji...da je trebalo da budes dupe/glava rodila bi se u Americi...Ajde, nemam zivaca vise za tebe..Kokice misli malo sama...

tipican hriscanin- pravoslavac :!:
 
Simpson:
Kajgana:
E, pile moje..nisi ti jos ni iz jajeta izasla a kamoli da si do kokoske stigla cim tako nesrecno mislis.Ocigledno ne odlazis na liturgije i ocigledno ne poznajes ni jednog svestenika. Eto vidis, sve to sto si istresla iz zuci je upravo dokaz da je neophodna veronauka u skoli. Tvoj englesko-srpski jezik dovoljno govori da si tikva bez korena koja je svoje listove okrenula prema nekim tudjim dvoristima. Da si makar kokoska-volela bi prvo svoje dvoriste i postovala bi svoje domacine. Ipak, na srecu takvih izgubljenih dusa kao sto si ti je ipak sve manje. Mladi ljudi dolaze k sebi a to znaci pravoslavlju i dobru i ljubavi- nisi slucajno ovde rodjena..da je trebalo da budes budista bila bi u Indiji...da je trebalo da budes dupe/glava rodila bi se u Americi...Ajde, nemam zivaca vise za tebe..Kokice misli malo sama...

tipican hriscanin- pravoslavac :!:
Hvala- to je za mene kompliment!
 
Kajgana:
Simpson:
Kajgana:
E, pile moje..nisi ti jos ni iz jajeta izasla a kamoli da si do kokoske stigla cim tako nesrecno mislis.Ocigledno ne odlazis na liturgije i ocigledno ne poznajes ni jednog svestenika. Eto vidis, sve to sto si istresla iz zuci je upravo dokaz da je neophodna veronauka u skoli. Tvoj englesko-srpski jezik dovoljno govori da si tikva bez korena koja je svoje listove okrenula prema nekim tudjim dvoristima. Da si makar kokoska-volela bi prvo svoje dvoriste i postovala bi svoje domacine. Ipak, na srecu takvih izgubljenih dusa kao sto si ti je ipak sve manje. Mladi ljudi dolaze k sebi a to znaci pravoslavlju i dobru i ljubavi- nisi slucajno ovde rodjena..da je trebalo da budes budista bila bi u Indiji...da je trebalo da budes dupe/glava rodila bi se u Americi...Ajde, nemam zivaca vise za tebe..Kokice misli malo sama...

tipican hriscanin- pravoslavac :!:
Hvala- to je za mene kompliment!

onda procitaj novi topik koji sam otvorio i testiraj malo svoju veru :twisted:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=28072#28072

ima jos puno da dodam tamo ali bojim se da necete ni ovo imati snage da procitate...
 
Simpson:
Kajgana:
Simpson:
Kajgana:
E, pile moje..nisi ti jos ni iz jajeta izasla a kamoli da si do kokoske stigla cim tako nesrecno mislis.Ocigledno ne odlazis na liturgije i ocigledno ne poznajes ni jednog svestenika. Eto vidis, sve to sto si istresla iz zuci je upravo dokaz da je neophodna veronauka u skoli. Tvoj englesko-srpski jezik dovoljno govori da si tikva bez korena koja je svoje listove okrenula prema nekim tudjim dvoristima. Da si makar kokoska-volela bi prvo svoje dvoriste i postovala bi svoje domacine. Ipak, na srecu takvih izgubljenih dusa kao sto si ti je ipak sve manje. Mladi ljudi dolaze k sebi a to znaci pravoslavlju i dobru i ljubavi- nisi slucajno ovde rodjena..da je trebalo da budes budista bila bi u Indiji...da je trebalo da budes dupe/glava rodila bi se u Americi...Ajde, nemam zivaca vise za tebe..Kokice misli malo sama...

tipican hriscanin- pravoslavac :!:
Hvala- to je za mene kompliment!

onda procitaj novi topik koji sam otvorio i testiraj malo svoju veru :twisted:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=28072#28072

ima jos puno da dodam tamo ali bojim se da necete ni ovo imati snage da procitate...

Pravoslavni hrishchani testirajy svojy veru svaki dan, a ponekad i na ratu...
 

Back
Top