Vernici i rukoblud

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zhuangzi

Domaćin
Poruka
3.706
Inspirisan stavovima zutog cara da vernici ne mogu da budu zlocinci, vec iskljucivo ateisti, jer covek koji ne slusa svog boga ne moze da veruje u njega, a vodeci se ovim pasusom iz Novog Zaveta:

"Ili ne znate da nepravednici nece naslijediti Carstva Bozijega? Ne varajte se: ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubocinci, ni lakomci, ni lopovi, ni pijanice, ni opadaci, ni rukobludnici , ni muzelosci... nece naslijediti Carstvo Bozije". (1. Kor, 6, 9 - 10)

...pitam se koliko zapravo ima vernika u ovoj nasoj Srbiji?
 
nimalo x) ima u knjizi "slovo o smrti" da je po pravoslavlju rukoblud smrtni greh- uchinish ga samo jednom i ne okajesh taj greh, kad umresh- idesh u pak'o.

ja sam prestao da rukobludim i da imam seksualne odnose, mada ne zbog bilo kog svetog pisma, vecj zato shto smatram da je neprirodno praktitovati seksualnost ako nije u svrhu reprodukcije (to podrazumeva i autoseksualnost, tj. rukoblud). stoici su dosta prichali o tome.
 
nimalo x) ima u knjizi "slovo o smrti" da je po pravoslavlju rukoblud smrtni greh- uchinish ga samo jednom i ne okajesh taj greh, kad umresh- idesh u pak'o.

ja sam prestao da rukobludim i da imam seksualne odnose, mada ne zbog bilo kog svetog pisma, vecj zato shto smatram da je neprirodno praktitovati seksualnost ako nije u svrhu reprodukcije (to podrazumeva i autoseksualnost, tj. rukoblud). stoici su dosta prichali o tome.

Znaci jednom eventualno dva puta u zivotu je sve sto se omrsis? :sad2:
 
ja sam prestao da rukobludim i da imam seksualne odnose, mada ne zbog bilo kog svetog pisma, vecj zato shto smatram da je neprirodno praktitovati seksualnost ako nije u svrhu reprodukcije (to podrazumeva i autoseksualnost, tj. rukoblud). stoici su dosta prichali o tome.
Da je neprirodno, ne bi imao potrebu da to radis. To je kao kad te zasvrbi, pa se poceses. :D
 
dzhejkob:
Znaci jednom eventualno dva puta u zivotu je sve sto se omrsis?
upravo sam se izjasnio kao neko ko je chedan/ antiseksualan/ trenutno celibatan, tako da kad me "prozivash" da sam bio slab bludnik, nekako mashish svrhu samog prozivanja lol

zhuangci:
Da je neprirodno, ne bi imao potrebu da to radis. To je kao kad te zasvrbi, pa se poceses
chovek je razumno bicje, ne bicje koje treba da se vodi svojim telesnim instinktima (ne kazhem potrebama, jer seks nije potreba. hrana i picje su potreba- seksualnost nije)
 
Ako ti je tema glupa, idi na neku drugu. Ja ne idem na glupe teme.

troynos-albums-blah-picture23583-do-not-feed-trolls.jpg
 
nimalo x) ima u knjizi "slovo o smrti" da je po pravoslavlju rukoblud smrtni greh- uchinish ga samo jednom i ne okajesh taj greh, kad umresh- idesh u pak'o.

ja sam prestao da rukobludim i da imam seksualne odnose, mada ne zbog bilo kog svetog pisma, vecj zato shto smatram da je neprirodno praktitovati seksualnost ako nije u svrhu reprodukcije (to podrazumeva i autoseksualnost, tj. rukoblud). stoici su dosta prichali o tome.

Bar da je moj verenik takav.
 
Ne znam, ne mislim da to nije prirodno. Cak i simpanze i delfini vode ljubav iz uzivanja. Inace, sta je smisao zivota? Uzivanje, ne?

Ne,ocigledno po pojedinim vernicima,zivot je patnja i sto se vise odrices,patis(neki se cak i bicuju,ali ne u sexu)pases travu,nikad ne budes nasmejan,imaces sansu kod Boga,kada dodje strasni sud,pa da te izabere za vecni zivot!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top