Verenička i Partner viza - Australija

Ja moram da priznam da uopste nisam razmisljala o tome da decu upisujem u privatne skole .

Rekla bih ( po ovome sto sam videla) da je skolstvo puno drugacije nego kod nas.
Ne nuzno losije ali def je opustenije nego kod nas.
Sto se radnih navika tice,pa iskreno,mislim da to vise zavisi od deteta o roditelja nego od same skole. Ovde vidim puno dece (16,17 god) koji pored skole traze i neke part time poslove ,sto je za svaku pohvalu.
Kod nas niti imaju tu opciju a cini mi se da su i opusteniji u smislu ,mama i tata ce to.

Sto se aplikacije za sina tice,najzad posle mesec dana je stigao australijski PC,srpske jos uvek cekamo.
Odavno smo probili rok od 28 dana (co nam je cak i produzila ali smo probili i taj rok)..jbga nije do nas pa se nadam da zato i imaju razumevanja.
 
Postovani, molim sve one koji imaju iskustva ili odgovor na moje pitanje koje glasi :
Pre par meseci sam odbijena za verenicku vizu i ja sada planiram da odem turisticki na tri meseca pa da se verenik i ja zajedno vratimo u Srbiju i ovde se vencamo.Pri tome ja imam dete iz prvog braka koje bih ovde ostavila dok sam turisticki tamo i imam potvrdu o stalnom zaposlenju.Mene sada interesuje i brine da li mogu i ovu turisticku vizu da mi ne odobre. Inace verenicku vizu su mi odbili iz razloga sto smo se verenik i ja malo poznavali pre veridbe (samo mesec dana) a onda smo celu godinu dana proveli na skypey pre nego sto sam ja aplicirala za verenicku vizu !!!

Unapred hvala za odgovor :-)
Pa ovako. Svaka odluka može i putemsuda da se rastumači a u tvom slučaju skršena su tvoja ljudska prava na tvoj sexualni život, stvaranje braka a i dece
 
Cao svima!Vec sam pisala da sam dobila permanent vizu i jedna opcija je da sama putujem za Australiju,da se javim i da se vratim za Srbiju.Da li mozete da mi kazete kakva je procedura po ulasku u zemlju i da li suprug mora da bude prisutan?

Ja sam isla dva puta na visitor visa kao devojka/verenica i moj sada vec muz me je cekao, ali mislim da ne mora jer ti pri ulasku sama popunis jedan obrazac koji ti daju u avionu i predas carini sa pasosem.
Nakon toga uzmes kofer i prodjes kontrolnu carinu gde mogu da ti pregledaju kofer, meni nisu ni prvi ni drugi put. Pricali su o ukidanju tog obrasca, da i su ga ukinuli ili ne to je pitanje. Ko god da te ceka isto je kao i kod nas nakon svih carinskih zavrzlama. Moj savet je da imas i odstampanu vizu kod sebe i/ili VEVO aplikaciju na telefonu.
 
Ja sam isla dva puta na visitor visa kao devojka/verenica i moj sada vec muz me je cekao, ali mislim da ne mora jer ti pri ulasku sama popunis jedan obrazac koji ti daju u avionu i predas carini sa pasosem.
Nakon toga uzmes kofer i prodjes kontrolnu carinu gde mogu da ti pregledaju kofer, meni nisu ni prvi ni drugi put. Pricali su o ukidanju tog obrasca, da i su ga ukinuli ili ne to je pitanje. Ko god da te ceka isto je kao i kod nas nakon svih carinskih zavrzlama. Moj savet je da imas i odstampanu vizu kod sebe i/ili VEVO aplikaciju na telefonu.
Hvala na odgovoru ali nisi me razumela.U Australiju trebam da udjem do 20.09 a zbog poslovnih obaveza moga supruga razmisljamo da idem da se javim gde treba i da se vratim za Srbiju.Kada on zavrsi sve obaveze u Srbiji definitivno se selimo.Mene interesuje kada dodjem u Au sta trebam da uradim,gde da se javim i da li suprug mora da bude prisutan jer sam predala za partner vizu .Dobila sam permanent vizu
 
Hvala na odgovoru ali nisi me razumela.U Australiju trebam da udjem do 20.09 a zbog poslovnih obaveza moga supruga razmisljamo da idem da se javim gde treba i da se vratim za Srbiju.Kada on zavrsi sve obaveze u Srbiji definitivno se selimo.Mene interesuje kada dodjem u Au sta trebam da uradim,gde da se javim i da li suprug mora da bude prisutan jer sam predala za partner vizu .Dobila sam permanent vizu

Nesporazum, ja sam skontala da si samo pitala za proces ulaska u zemlju. Mislim da je NATTI (ako se ne varam) pisala o tome ranije, prelistaj.
 
Nesporazum, ja sam skontala da si samo pitala za proces ulaska u zemlju. Mislim da je NATTI (ako se ne varam) pisala o tome ranije, prelistaj.
Nesporazum, ja sam skontala da si samo pitala za proces ulaska u zemlju. Mislim da je NATTI (ako se ne varam) pisala o tome ranije, prelistaj.
Pogledacu ponovo.Dosta sam ranije listala ali se ne secam da sam o tome vitals.
 
Pogledacu ponovo.Dosta sam ranije listala ali se ne secam da sam o tome vitals.
Ako si dobila permanent bračnu vizu, bez supruga ne možeš ući u Australiju. Ja mislim da to mora pisati i kao uslov (naglašeno). Najbolje da kontaktiraš imigraciono da proveriš. Ako si ti nosilac skilled vize, ti možeš ući sama u Australiju, ali ne može niko iz tvoje porodice bez tebe ući.
 
Ja sam sa 309 vizom usao prvi put,ispostovao rok ulaska,supruga nije morala biti kraj mene,onda sam nakon 5 meseci morao za Srbiju,te izašao,nakon mesec dana ušao ponovo u Australiju redovno i neometano kao što ulazim u Srbiju.Te mi se čini da ti je potreban pasoš i viza na prikaz pri poletanju iz Srbije,Balkana,a po sletanju samo pasoš,bar je tako meni trebalo,samo sam pasoš dao na aerodromskoj police kontroli,sve su imali vec u sistemu.Ako meni nije trebalo nista i niko za 309 vizu sumnjam da treba tebi za 100.Opet,govorim o svom primeru,raspitaj se dalje.
 
Cao svima!Vec sam pisala da sam dobila permanent vizu i jedna opcija je da sama putujem za Australiju,da se javim i da se vratim za Srbiju.Da li mozete da mi kazete kakva je procedura po ulasku u zemlju i da li suprug mora da bude prisutan?
Kakve veze ima ko ce biti uz tebe ako ti imas PR,(100)imas unlimited da ulazis izlazis,ne zavisis od nikog jer je to permament visa,znaci stalna viza imas sva prava kao au drzavljanin,samo nemas da glasas.e sad ne znam ako ti je prvi put ulazak u zemlju pa mozda zato morate svi zajedno uci jer je skiled visa,al ja zivim tu vec 3god i imam pravo da izlazim i ulazim u 5godina narednih.
 
Poslednja izmena:
Ako je prvi ulazak u Australiju sa permanent vizom moras da udjes sa suprugom (tako je bar bilo sa mnom a ista nam je situacija)
Isti tako npr,moj sin ne moze da udje bez mene (ja sam njegov sponzor)
To vazi za prvi put. Posle toga naravno,mozes da ulazis i izlazis iz zemlje kad hoces,koliko hoces ne vezano za supruga.
Svakako proveri jos jednom,mozda su nesto promenili.
P.s. vizu def odstampaj,meni su trazili na svim aerodromima.
 
Poslednja izmena:
Angie,ne znam kada je to bilo,verovatno se promenilo,ja sam usao kao da slecem u Srbiju,zena me je cekala ispred aerodroma,jos je moja viza 309 sa mnogo manjim pravima od 100.Mislim da se previse stresa ptolazi kroz period cekanja vize,pa onda ljudi gledaju da isprate najmanju sitnicu i tresu se kada slete na kontinent kao da slecu u Ausvic.Ako imate vizu,u sistemu ste,policijski sluzbenik pri skeniranju pasosa vidi sve,dakle opusteno samo.
 
Logicno mi je da mogu sama da udjem u zemlju,sta da mi je suprug trenutno tamo!Kada dodjem u Australiju gde trebam da se javim da bi evidentirali da sam dosla,da li tada suprug mora da bude prisutan?
Procitaj jos jednom sta ti pise na vizi,sigurna sam da ima negde napomenuto da li moras sa suprugom da udjes ili ne.
Kad dodjes ovde,ne moras nigde da se prijavljujes,znaju oni da si usla,bez brige.
Sledeca stvar koji treba da uradis (ali to moras sa suprugom) je da odete u Centrelink i popunite obrazac za medicare i eventualno ako imate pravo ( to ce vam vec reci tamo) na parenting payment i family tax benefit.
Zapravo,pre toga treba da uzmes Ozi broj,posto ovde sve maltene zavrsavas telefonom,preko aplikacije i naravno otvoris racun u banci.

Ja sam sad pitala muža da li sam morala sa njim da udjem al on se ne seca..tako da ,’bem li ga,mozda stvarno mozes i bez njega.

Sto se tice vize,ma odstampaj je,nista te ne kosta..ja sam u Au dosla pre 8 meseci ,dakle relativno skoro i na svakom aerodromu su mi trazili da vide vizu,ukljucujuci i Ozije.
 
Agent preko koje sam i aplicirala za vizu mi je javila da mogu da idem sama i da ne trebam nigde da se javljam,viza se aktivira pri mom ulasku u zemlju.
Onda je nešto promenjeno. Za permanent bračnu su oba partnera morala ili ući zajedno, ili je sponzor morao biti već u Australiji. U svakom slučaju, ako agent kaže, nemaš šta da misliš.
 
Ako je prvi ulazak u Australiju sa permanent vizom moras da udjes sa suprugom (tako je bar bilo sa mnom a ista nam je situacija)
Isti tako npr,moj sin ne moze da udje bez mene (ja sam njegov sponzor)
To vazi za prvi put. Posle toga naravno,mozes da ulazis i izlazis iz zemlje kad hoces,koliko hoces ne vezano za supruga.
Svakako proveri jos jednom,mozda su nesto promenili.
P.s. vizu def odstampaj,meni su trazili na svim aerodromima.
Angie ,mojoj poznanici je sin sam dosao ,nije morala ici po njega.Mislim da mu je njen muz (nije mu otac) bio sponzor,a ona na 309 vizi.Decko je imao 17 godina kad je dosao,upisao se u skolu redovno jer dobro prica engleski ,i posto je ona ispunjavala uslove da podnese zahtjev za permanent vizu,predali su odmah papire zajedno i dobili vizu za par mjeseci .
 
Neznam da li postoji razlika u kojoj si drzavi ali ja sam sve sama jurila prijave ,suprug radi i otisao je samo do banke zajedno da otvorimo racun jer je zajednicki,sve ostalo ,prijave vjencanja,vadjenje izvoda ,posete lekaru,Centerlink,Medicare ,uvijek zavrsavam sama.Jos nisam vozila pa koristim gradski prevoz.
 

Back
Top