Verenička i Partner viza - Australija

Xantic

Početnik
Poruka
13
Postovani, molim sve one koji imaju iskustva ili odgovor na moje pitanje koje glasi :
Pre par meseci sam odbijena za verenicku vizu i ja sada planiram da odem turisticki na tri meseca pa da se verenik i ja zajedno vratimo u Srbiju i ovde se vencamo.Pri tome ja imam dete iz prvog braka koje bih ovde ostavila dok sam turisticki tamo i imam potvrdu o stalnom zaposlenju.Mene sada interesuje i brine da li mogu i ovu turisticku vizu da mi ne odobre. Inace verenicku vizu su mi odbili iz razloga sto smo se verenik i ja malo poznavali pre veridbe (samo mesec dana) a onda smo celu godinu dana proveli na skypey pre nego sto sam ja aplicirala za verenicku vizu !!!

Unapred hvala za odgovor :-)
 
Ne znam za turističku ali znam ženu koja je poslije udaje za našeg Ozija ostala trudna i došla u Au tek 20 dana pred porođaj. A do tada su je motali po ambasadi ( do koje je putovala 500 km) trista puta. Znači nije ti ni to baš lagano...
Ako ti daju turističku gledaj da ne premašiš rok povratka jer nikad više nećeš ući u Australiju.
 
Ne znam za turističku ali znam ženu koja je poslije udaje za našeg Ozija ostala trudna i došla u Au tek 20 dana pred porođaj. A do tada su je motali po ambasadi ( do koje je putovala 500 km) trista puta. Znači nije ti ni to baš lagano...
Ako ti daju turističku gledaj da ne premašiš rok povratka jer nikad više nećeš ući u Australiju.

Ma necu sigurno premasiti rok za povratak jer moram da se vratim zbog deteta, mozda cak ne bih ni puna tri meseca ostala,da mi je samo da odem da bih im dokazala da su nase namere ozbiljne a ne samo da mi je stalo do vize.Ja u Aus imam i sestru od ujaka koja je do sada htela 100 puta da me dovede ali ja nisam bila zainteresovana.....do sada, ali ko bi njima u ambasadi to dokazao !!!
 
A sto se ne biste tamo vencali, pa da podneses zahtev za vizu onshore?
Gea hvala na predlogu, iskreno ne znam da li imam pravo na to s obzirom na turisticku vizu....ustvari ne znam kakva su mi prava sa tom vizom.Znam da ne smem da radim,sto naravno i ne nameravam....
Ako znas da mozemo da se vencamo dok sam ja tamo turisticki to je super opcija, ja cu onda da se vratim da apliciram onda za spouse ili partner viza ili vec kako se zove i cekam na odobrenje,pretpostavljam da onda ne mogu da me odbiju s obzirom da smo vencani,pretpostavljam samo da bih morala neko vreme da cekam na odobrenje!

Hvala pozdrav
 
Molim vas ako neko zna zenu koja je nekada imala agenciju u Cika Ljubinoj, radila usluzno papire za Aus ambasadu, tj. pomoc oko pripremanja papira, da mi ostavi neki kontakt.

Moji prijatelji su otisli preko nje, ona im je pomogla za papire. Ako neko zna njen kontakt neka ostavi plssssss. Mislim da se zove Maja.

Takodje, molim ucesnike ali iskljucivo sa iskustvom predavanja papira za verenicku vizu da mi kazu da li mogu da predam papire iako ih nemam sve? Da li to utice na proces...?

Hvala
 
Evo odlucio sam da otvorim ovu temu za sve one koji apliciraju, ili planiraju da apliciraju za partner vizu....

Inace, sa svojom sada verenicom, upoznao sam se prosle godine, proveli smo zajedno 4 meseca, verili se i zakazali svadbu za ovu godinu....U medjuvremenu odrzavamo vezu preko web kamere na msn messenger-u...Posle svadbe, odmah predajemo papire i apliciramo za partner vizu...Ono sto mene interesuje su iskustva drugih ljudi, koliko se dugo ceka partner viza?
Inace, nikada do sada nisam bio u Australiji, ona je njihov drzavljanin....Od leta prosle godine imamo dosta zajednickih slika, u periodu razdvojenosti dosta licnih pisama, history na MSN messenger-u sa datumima i satima video razgovora, sa svadbe cemo predati slike takodje, cd sa vencanjem, telefonske listinge, sms poruke.....i naravno vencani list :)....Od mojih dokaza naravno jos i dokaz o neosudjivanosti i odlsuzenoj vojsci....itd...

Znaci pisite vasa iskustva i svaku smernicu koja bi nam bila od pomoci !!!!

Pozdrav svima !!

P.S. Hteli smo da se upustimo u prospective marriage vizu, ali smatramo da je pametnije i mnogo sigurnije aplicirati za partner vizu, jer niko ne moze da ti uskrati spajanje porodice, samo je pitanje kada ce viza biti odobrena...


:bye::bye::bye:
 
Zdravo black_orion,
konacno neko da stavi temu koja i mene interesuje! :klap:
Nadam se samo da ce neko ko ima iskustva u ovom domenu uskoro i odgovoriti. Nazalost, ja ti trenutno ne mogu pomoci ali planiram uskoro da apliciram za "partner vizu". Moj slucaj je malo drugaciji od tvog, kao sto mislim da sto se tice partner vize sve aplikacije su razlicite. Ipak me interesuje kakva je procedura, i kako to sve ide :) Znam da traze gomilu papira i formulara koje sam ja vec pocela i da popunjavam vise puta al mi se smucilo hehe boriiiiing!! Sta cu kad sam "easily distracted" :s

Inace, mi smo vec 3 godine zajedno, zivimo zajedno vec godinu i po. On je Ozzy po rodjenju. Veliki problem je to sto trenutno zivimo u Briselu gde smo se i upoznali pre 3 godine. Ukratko, on je sad malo ilegalac ovde posto nije imao prava da ostane ali je ostao zbog mene hehehehe <- true story! lol Problem je sto nista nije na njegovo ime :s (stan, racuni itd. sve je na moje) I da skratim, jedina solucija da zivimo neki "normalan" zivot bi bio povratak u Melburn s njim. Ja sam skoro, posle dosta razmisljanja, resila da ucinim i taj korak. Nije lako ostaviti sve iza sebe, ali pokusavam da gledam na sve to sa neke pozitivnije strane. Kazem sebi da sam jos mlada lol, da ce se uvek naci neki drugi posao, i jednostavno da bi sve bilo lakse sa te legalne strane pogotovo za njega. U svakom slucaju, ne zelimo da se razidjemo samo zbog tih formalnosti. Drugi problem je sto Ozzy ambasada ovde u Briselu uopste nema vizni odsek niti odgovaraju na ta pitanja. Ide se u Berlin :dash:

On dolazi po prvi put samnom u Beograd u julu pa smo mislili da iskoristimo tu priliku i predamo sve papire tu zajedno.Da li neko zna koliko puta ce nas zvati na razgovore u ambasadu posle apliciranja? Mislim, nije nam bas prakticno da dolazimo do bgd-a svake druge nedelje... Dvoumimo se da apliciramo za "de facto relationship" ili jednostavno da se vencamo tu na brzinu ali sam ja malo protiv toga :sad2: Svesna sam toga da ce najverovatnije praviti vise "problema" i da ce vise "kopati" ako predamo za "de facto" nego ako im pokazemo vencani list...

Gde vi planirate da se vencate ako nije tajna? i sta sve treba od papira kod nas za to?
Vi cete verovatno predati pre nas, pa ako saznas nesto vise molim te podeli :D

Veliki pozdrav i srecno!! :super:
 
Moze li neko ko je imao iskustva sa ovom vizu da mi da neki savet u vezi razgovora u ambasadi posle aplikacije? Nacuo sam da pitaju sve i svasta, pa ako ima neko iz prve ruke da mi da neki savet ?

Hvala !!!

Upravo tako, pitaju SVE I SVASTA !!! Koliko je visoka, boju koju voli, sestre, braca, roditelji, gde izlazi, koje su joj navike, sta radi i da li izlazi psto ste razdvojeni, kako ti gledas na to ako ona izlazi a ti si ovde, da li si ljubomoran, ima li kucnog ljubimca,kako ste se upoznali, zbog cega mislis da je ona zena tvog zivota, zasto mislis da ces biti srecan sa njom....ipak samo 4 meseca ste zajedno proveli...i mnogo jos toga.....
Dobro je sto imate zajednicke slike,chat history, listinge....Bolje vam je da se vencate i aplicirate za Spuse/Partner Visa jer je sigurnije da ces je dobiti.Posle vencanja mislim da je 9 meseci krajnji rok za dobijanje vize.A kada odes, budite spremni da ce imigraciono da vas prati i proverava i to samo tako !!! Ao predas Prospective Marriage Visa i dobijes je posle vencanja svakako moras podneti za Partner Visa...
SRECNO
 
Zdravo Poisoned...

Evo ovako...U pravu si da ako ides na taj "de facto relationship" dosta vise se mora dokazivati...Mi smo se odlucili na brak, ali da ne bude zabune, ne cisto iz interesa i mog odlaska u Melburn....U prilog tome govori i cinjenica da sam ja u Beogradu zavrsio i fakultet i polozio i pravosudni ispit i imam i solidan posao, da se sve ovo nije desilo, otisao bih u advokaturu...Kako ti kazes i kod mene je bilo veoma tesko da prelomim i odlucim se na taj korak....Ali smatram da ni ja nisam star hahahahah, tako da uvek se covek moze snaci,a meni su planovi i cilj vezani za nastavak i polaganje ispita na njihovom fakultetu tamo i bavljenje pravnickim poslovima....
Evo ovako sto se tice braka mi cemo se vencati u Srbiji, sve je vec zakazano za sredinu juna...To je najbolji put, jer zna da se iskomplikuje situacija ako to radite u Australiji....Ovako kad imas u rukama vencani list niko ti ne moze uskratiti spajanje porodice, samo je pitanje od kvaliteta dokaza, koliko ce proces trajati....
Od papira za vencanje u Srbiji, njoj kao australijskom drzavljaninu treba kopija pasosa, uverenje da nema prepreka za zakljucenje braka izmedju australisjkog drzavljanina i srpskog drzavljanina ( mora stajati tvoje ime u uverenju kao buduceg supruznika), uverenje o slobodnom bracnom stanju i to je sve....Meni treba samo licna karta....
Sto se tice papira za vizu, imas sve lepo objasnjeno na njihovom sajtu http://www.immi.gov.au/...Tu ces naci i forme koje se moraju ispuniti i dokaze koji su ti potrebni.....

Od tih formalnih dokaza sve ti je tamo navedeno, a od dokaza koji vama idu u prilog bukvalno sve sto ce potkrepiti vasu vezu i pokazati obostranu naklonost i iskrenost u svemu...

Ako te zanima jos nesto rado cu pomoci...bas cu zvati sledece nedelje ambasadu da vec zakazem predaju aplikacije, ipak je bolje to uraditi na vreme, ko zna kakve su guzve....

Pozdrav

P.S.Jos jednom hvala Xantic !!!!
 
Ja vam mogu pomoci i olakasati u vezi ovih pitanja jer sam sve to pre nekoliko godina prosla.Nije uopste toliko komlikovano koliko se cini, samo morate da imate spremne sve papire koje oni traze.Kad dodjete u ambasadu da aplicirate za vizu tad imate jedan razgovor, onda vas salju na lekarski pregled, kad to sve obavite i kad vasi nalazi odu za Australiju i oni potvrde da je sve ok, onda vas pozivaju iz ambasade na zvanican inteview.To je za mene bilo najteze, 3 sata su me ispitivali, cedili kap po kap kao limun, kako smo se upoznali, dokazi, fotografije,dali znam koliko on godisnje zaradjuje, imam li neke rodbine u Australiji,bla bla..ali i to prodje.Onda cekate vizu da odobre.Mi smo papire predali u avgustu a vizu sam dobila u decembru, nije strasno.Nisam se nikada pokajala i zaista je ovo prelepa zemlja.
 
@black_orion mnogo ti hvala za ove informacije u vezi papirologije za vencanje u Srbiji... dao si mi neku nadu, a taman sam pomislila da i tu treba da skupljam 5kg raznih papira hehehe
Izvini, a da budem jos malo dosadna :) Pa rekao si da si pravnik, verovatno si vec navikao da ti drugi dosadjuju lol. Mozes li molim te da mi pojasnis samo kakvo je to "uverenje da nema prepreka za zakljucenje braka izmedju australijskog drzavljanina i srpskog drzavljanina" :s Gde se to vadi, u MUP-u?
Znaci i ti stajes na ludi kamen uskoro :D Sve najbolje od srca i da ta procedura traje sto krace! Kako stvari stoje, izgleda da se i ja udajem ovog leta :sad2:
I ako imas nekih novosti samo javljaj :) Ja sam tu da spijuniram lol

Veliki pozdrav!
 
@black_orion mnogo ti hvala za ove informacije u vezi papirologije za vencanje u Srbiji... dao si mi neku nadu, a taman sam pomislila da i tu treba da skupljam 5kg raznih papira hehehe
Izvini, a da budem jos malo dosadna :) Pa rekao si da si pravnik, verovatno si vec navikao da ti drugi dosadjuju lol. Mozes li molim te da mi pojasnis samo kakvo je to "uverenje da nema prepreka za zakljucenje braka izmedju australijskog drzavljanina i srpskog drzavljanina" :s Gde se to vadi, u MUP-u?
Znaci i ti stajes na ludi kamen uskoro :D Sve najbolje od srca i da ta procedura traje sto krace! Kako stvari stoje, izgleda da se i ja udajem ovog leta :sad2:
I ako imas nekih novosti samo javljaj :) Ja sam tu da spijuniram lol

Veliki pozdrav!

Uverenje da nema nikakavih prepreka dodnosi tvoj buduci suprug iz Australije, to se vadi u policiji, gde ce da navede da nema prepereka za njega da ode u inostranstvo da se ozeni sa Srpskom drzavljanokom i neka navede tvoje ime.Ako je kojim slucajem tvoj buduci imao brak iza sebe, onda mora doneti resenje iz suda da je razveden i da trazi pozadi da mu udare pecat Apostilije, koje ce cim bude dosao u Srbiju morati da odnese u Palatu pravde da mu overe,tek posle toga nema prepereka da se vencate.:gace:
 
Postovani, molim sve one koji imaju iskustva ili odgovor na moje pitanje koje glasi :
Pre par meseci sam odbijena za verenicku vizu i ja sada planiram da odem turisticki na tri meseca pa da se verenik i ja zajedno vratimo u Srbiju i ovde se vencamo.Pri tome ja imam dete iz prvog braka koje bih ovde ostavila dok sam turisticki tamo i imam potvrdu o stalnom zaposlenju.Mene sada interesuje i brine da li mogu i ovu turisticku vizu da mi ne odobre. Inace verenicku vizu su mi odbili iz razloga sto smo se verenik i ja malo poznavali pre veridbe (samo mesec dana) a onda smo celu godinu dana proveli na skypey pre nego sto sam ja aplicirala za verenicku vizu !!!

Unapred hvala za odgovor :-)

Zar nema objasnjene u odbijenici zasto su te odbili, mora da bude..
 
Ja sa svojim verenikom(sada vec muzem zivim 3 godine u Beogradu)Imali smo da pozavrsavamo poslove ovde i planiramo uskoru da predamo papire za njega.Zanima me kakva je procedura za nas obzirom da sam ja kao Australiski drzavljanin ovde 3 godine, hoce li nam praviti probleme...hvala na odgovoru ako neko zna..pozz
 
Odbijenice znaci su moguce ako se ne dokaze postojanost veze izmedju nas, ja i on ovde zivimo tri godine, zar im veci dokaz od 3 godine braka treba.Neznam samo kako ce ici jer traze papir od takse da sam platila za tu godinu, ja imam ali od pre 3 godine kad sam dosla, valjda me nece zezati, a i unosimo lepu sumu novca.Dali neko zna kolika suma novca mora da bude kao garancija ako sam ja vec njegov sponzor...
 
Vencanje samo bukvalno zakazali za 5 min a o d papira mi je bio potreban samo pasos i prevedena sudska presuda o razvodu prethodnog braka. Ja sam doduse bila spremila i izvod i maticne knjige rodjenih i vencanih. Krajem juna se vracam u Bg i predajem za Partner visu pa cu vas da lje izvestavati, odnosno koliko ce vremena proci do odobrenja. Mislim da sam negde procitala da je krajnji rok 9 meseci !!!
P.S. Stvarno je Aus odlicna zemlja, jako mi se svidja ova jednostavnos i sarenolikost ljudi, svakakvih rasa i svako gleda svoja posla. Savrseno.
Jedva cekam da dodjem :-)

E strava! Bas mi je drago!
Nemoj zaboraviti da opises ceo proces!
Znaci zelimo da cujemo sve pojedniosti, od toga sta ti je od papira iz Srbije trebalo za vencanje u Au, pa sve do momenta kad dobijes vizu!!!
 

Back
Top