Quantcast

Verenička i Partner viza

NAATI T&I

Zainteresovan član
Poruka
342
Zdravo hitno mi treba pomoc oko permanent vize. Moj suprugi ja smo dosli 10. Ferbruara 2018. Godine u Australiju. Odobrena mu je viza bila 12. Januara 2018. (Temporary marriage visa 309) partner.
Za vizu njegovu smo se aplicirali na leto 2017.
On bi po pravilu juna ove godine trebalo da dobije permanent vizu. Troskovi te vize su navodno uključeni u cemu od 7000 dolara koliko je i kostala partner viza.
Zanima me dq li mi treba njih da kontaktiramo u vezi dobijanja sada permanet vize i da li trrba neke forme ili nesto da se popune i ponovo predaju? Ili to sve oni zavrsavaju?
Milice, ja tek sad ovo vidim, znam da ste dobili vizu u slično vreme kad i moja mama :) Verovatno si već dobila mejl od imigracionog i poslala svu dokumentaciju do sada :) Mislim da su istog dana čak aplicirali za 309.

NAATI T&I

Zainteresovan član
Poruka
342
Ovde je totalno zatisje. Viza nema ni na vidiku :dash:
Daće Bog da bude pre Božića :) Mama je bila u Aus na turističkoj i tražili su joj da izađe nakon 6 meseci kako bi dobila odluku. Viza joj je odobrena nakon 7 meseci i 7 dana, jer nam je trebalo mesec da se organizujemo oko njenog vraćanja, pomeranja karata i tehnikalija. Samo ih redovno obaveštavaj gde si (Aus ili Srbija) i to i na mejl i preko update us (immi account).

NAATI T&I

Zainteresovan član
Poruka
342
:vatromet::vatromet::vatromet:
Mami je danas odobrena permanent viza ! Za fazu 2 je stekla uslov 25.07.2019-te, nismo tada ništa podnosili jer sam mislila da ima vremena. 12.08. smo dobili mejl u kojem traže dokumenta. 09.09. smo predali sva dokumenta, i evo dve nedelje kasnije stiže mejl da je viza odobrena :D
Kažu da se računa vreme od kako je stekla uslov, znači nepuna 2 meseca kasnije je dobila.

NAATI T&I

Zainteresovan član
Poruka
342
Napokon divne vesti. Cestitam !!!!
Ja se nadam da necu biti bas takve srece da cekam godinu dana. Proslo je 6 meseci, nadam se uskoro vestima. Dobrim naravno :)
Ja vam držim fige , svima želim da što pre čuju dobre vesti. Negde sam pročitala da 309/802 (privremena) viza ima obimnije provere, a da se kasnije permanent viza smatra samo potvrdom činjeničnog stanja.
Naravno da što pre počnete da živite zajedno, lakše ćete sakupiti dokumentaciju za permanent, tako da ranije odobravanje 309/802+zajednički život u Australiji olakšavaju i ubrzavaju procesuranje permanenta.
Na odobrenje 309/802 se čeka i po 12, 14 i više meseci, pa postoji rok da se uđe u zemlju. Često se dešava da je neko tek počeo da živi zajedno a već je stekao pravo da aplicira za permanent, e u tom slučaju se na permanent čeka malo duže. Iskustva pojedinih ljudi iz Indije su i do 48 meseci čekanja na permanent od trenutka apliciranja za 309/802. Ljudi iz Srbije u proseku mnogo brže dobijaju vize nego iz nekih drugih krajeva.
Ako postoji zajedničko dete, lakše se i brže dobija permanent. U slučaju moje mame to nije opcija :D
Ona ima sedamdesetjednu (71) godinu i živi je dokaz kako Australija vodi računa da ne diskriminiše stariju populaciju. Bilo je pitanja i od okoline, a i od mame i njenog supruga šta ako ih odbiju jer su prestari. U njihovom životu se ne menja skoro ništa dobijanjem permanenta, osim toga da će mama moći da aplicira za državljanstvo. Naravno da su presrećni jer ne žele da imaju ništa više sa papirologijom, izjavama, fotografijama :D

Angie16

Zainteresovan član
Poruka
177
Cestitam NAATI :),lepe vesti:)

Ja sam u Beogradu,dosla sam po sina..jos nedelju dana smo ovde pa nazad u Pert:),jedva cekam!!

P.s jedan malo utisak nekog ko je proveo 39 god u Bg-u i samo 1 god u Pertu..
U Beograd se ne bih vratila..sad sam tek videla koliko je ustvari prljav,raskopan i kako ljudi deluju izmuceno. I koliko je skup!
Mozda su u Bg-u jeftinije cigare,pice i kafana ali sve ostalo je isto ako ne i skuplje nego u Pertu😳.

Znam da neki koji tek sad apliciraju za vize ovde mogu da procitaju razlicita iskustva vezano za zivot u Au ali ja se bogami ne bih vratila u Srbiju

bmistok

Početnik
Poruka
19
Drago mi je da ste naokon zajedno. Verujem da je ta godina razdvojenosti bila teska za vas. I lepo je cuti da ti se Pert svideo. Mislim da je sve u glavi. Da covek rascisti sta zeli i koji mu je cilj.
Srecan put nazad! Mogu ga zamisliti koliko ce biti odusevljen. Prava avantura za njega. :)
Have a safe flight !

wannabekoala

Početnik
Poruka
34
Ćao ljudi, čitam šta se dešava, samo nisam imala vremena da pišem. :)
Čestitam na dobijenim vizama NATTI i Angie.:vatromet::vatromet:
Nadam se da će i ostali dobiti pozitivne odgovore uskoro.

Ja sam u Australiji već dva meseca. Sve je prošlo glatko. Ne plašite se birokratije. Ne mogu da tvrdim da je svuda tako, ali ja sam imala samo pozitivna iskustva sa takozvanim šalterušama. Moj savet je da prvo uzmete broj telefona jer vam za sve treba zatim tax file number-banka-medicare-navitas(kurs engleskog). Ja sam dvoumila da li da iskoristim kurs ili ne i ipak sam se na kraju odlučila da ipak iskoristim. Imajte na umu da kada odlučite da koristite kurs da morate da javite ukoliko izostajete, dostavite lekarsko uverenje za izostajnje, uverenje od poslodavca ukoliko ste se zaposlili u medjuvremenu ili da se samo jednostavno javite da izostajete. Testiranje nivoa je prilično ok, predstavljanje, razgovor o vama, nivo stečenog obrazovanja, šta mislite na kom nivou je vaš engleski, čitanje dva teksta sa proverom razumevanja pročitanog (pišete odgovore na pitanja) i pisanje mini eseja na jednu od tri teme koje se nude. Za svaki deo imate po osam minuta što jeste malo kratko, ali svakako dobar tajming da znate na čemu ste.
Ja sam i pre testiranja bila svesna šta mi je najslabija karika, tako da sam sto posto zadovoljna testiranjem.

Ukoliko budete nezadovoljni testiranjem imate pravo žalbe na više nivoa, kao i u toku trajanja kursa.
Ko nije baš super sa jezikom mislim da postoji opcija da imate prevodioca. Ako neko ikada bude želeo nešto da pita-pišite.