Verenička i Partner viza - Australija

NAATI T&I

Zainteresovan član
Poruka
406
Pozdrav, pitanje vezano za nosioce 820 vize: ako je npr. osoba radila ili krenula raditi bas u momentu kad je proslo 2 godine od apliciranja za tu vizu, posao na odredjeno vrijeme, moze li ta osoba takodjer podnijeti zahtjev za Special Benefit nakon sto joj istekne ugovor na odredjeno? Nadam se da nisam zakomplicirala pitanje :) I u svakom slucaju, hvala na informacijama koje dijelis, od nadleznih institucija je nekad tesko dobiti konkretne odgovore ;)
Izvini, ja se baš dugo nisam logovala. Možeš alicirati za Speecial Benefit, dokle god ne budeš stekla uslov za neku drugu isplatu (2 godine na permanent vizi).
Poruka je automatski spojena:

Ima li neko informaciju koliko se dugo ceka viza 100?
Neko dobio skoro?
Oko dva meseca.

Pahuljica_

Početnik
Poruka
4
Cao svima, ne znam koliko je aktivna ova tema ali osjetila sam potrebu da pisem i da podijelim svoje trenutno iskustvo sa vizom 309.

Muz i ja se znamo od 2014 god, a u vezi smo od 2015. Bila sam dva puta u Aus na turistickoj vizi i prosle godine smo se vjencali u BiH. Za vizu smo predali u junu 2021. godine preko agenta iz Australije. Isti dan kad je aplicirano dobila sam odgovor da trebam ici na ljekarski pregled i biometriju, to sam ubrzo zavrsila i agent je potvrdio da je odobreno. Svaki mjesec sve do sada smo slali slike nase sa putovanja u zadnjih 6 mjeseci, pecate iz pasosa, rezervacije, slike sa prijateljima, porodicom.

Krajem decembra nakon 7 mjeseci zajednickog zivota u BiH muz se morao vratiti zbog posla u Aus.

Aplikaciju nisu do tad ni otvorili. Nekoliko dana prije njegovog odlaska saznala sam da sam trudna i poslala sam agentu nalaze od ginekologa. Agent mi je kroz 7 dana javio da je dio aplikacije koja se odnosi na moga muza prihvacena, a da za mene nema jos nista.

Iskreno sad me brine da li ce se viza odobriti na vrijeme i da li cu stici otici prije porodjaja. Moj muz nece moci doci ako se ja porodim ovdje.

Zanima me da li je jos neko imao slicna iskustva i da li oni ubrzavaju proces kad se radi o trudnici?

Zelim da napomenem da mi imamo dosta dokaze veze, zajednicko auto, racun u banci, adresu stanovanja, prepiske dok smo bili odvojeni..... Prilozili smo ukupno oko 300 fotografija nas samih, fotke sa svadbe, sa zabava na kojima smo bili pozvani, slike sa porodicom i prijateljima. Uglavnom sve nam je pokriveno dokazima.

Mukyk

Početnik
Poruka
15
Cao svima, ne znam koliko je aktivna ova tema ali osjetila sam potrebu da pisem i da podijelim svoje trenutno iskustvo sa vizom 309.

Muz i ja se znamo od 2014 god, a u vezi smo od 2015. Bila sam dva puta u Aus na turistickoj vizi i prosle godine smo se vjencali u BiH. Za vizu smo predali u junu 2021. godine preko agenta iz Australije. Isti dan kad je aplicirano dobila sam odgovor da trebam ici na ljekarski pregled i biometriju, to sam ubrzo zavrsila i agent je potvrdio da je odobreno. Svaki mjesec sve do sada smo slali slike nase sa putovanja u zadnjih 6 mjeseci, pecate iz pasosa, rezervacije, slike sa prijateljima, porodicom.

Krajem decembra nakon 7 mjeseci zajednickog zivota u BiH muz se morao vratiti zbog posla u Aus.

Aplikaciju nisu do tad ni otvorili. Nekoliko dana prije njegovog odlaska saznala sam da sam trudna i poslala sam agentu nalaze od ginekologa. Agent mi je kroz 7 dana javio da je dio aplikacije koja se odnosi na moga muza prihvacena, a da za mene nema jos nista.

Iskreno sad me brine da li ce se viza odobriti na vrijeme i da li cu stici otici prije porodjaja. Moj muz nece moci doci ako se ja porodim ovdje.

Zanima me da li je jos neko imao slicna iskustva i da li oni ubrzavaju proces kad se radi o trudnici?

Zelim da napomenem da mi imamo dosta dokaze veze, zajednicko auto, racun u banci, adresu stanovanja, prepiske dok smo bili odvojeni..... Prilozili smo ukupno oko 300 fotografija nas samih, fotke sa svadbe, sa zabava na kojima smo bili pozvani, slike sa porodicom i prijateljima. Uglavnom sve nam je pokriveno dokazima.
Tesko trenutno na sajtu ambasade stoji da je cekanje za partner vize od 22 do 29 mjeseci, ja i suprug smo predali prije korone tacnije 24 mjeseca kako cekamo i jos uvjek nista, par puta nas zvali da dostavimo dokaz o komunikaciji i to je to, sve uredno predato i na vrijeme

Mukyk

Početnik
Poruka
15
Tesko trenutno na sajtu ambasade stoji da je cekanje za partner vize od 22 do 29 mjeseci, ja i suprug smo predali prije korone tacnije 24 mjeseca kako cekamo i jos uvjek nista, par puta nas zvali da dostavimo dokaz o komunikaciji i to je to, sve uredno predato i

Tesko trenutno na sajtu ambasade stoji da je cekanje za partner vize od 22 do 29 mjeseci, ja i suprug smo predali prije korone tacnije 24 mjeseca kako cekamo i jos uvjek nista, par puta nas zvali da dostavimo dokaz o komunikaciji i to je to, sve uredno predato i na
Tesko trenutno na sajtu ambasade stoji da je cekanje za partner vize od 22 do 29 mjeseci, ja i suprug smo predali prije korone tacnije 24 mjeseca kako cekamo i jos uvjek nista, par puta nas zvali da dostavimo dokaz o komunikaciji i to je to, sve uredno predato i na vrijeme
To je ambasada Beograd, koja je vasa ambasada?

Mukyk

Početnik
Poruka
15
Vizu radi Beograd. Koliko sam vidjela nema pravila i ne zna se kako ce ko proci. Licno znam par koji je predao poslije nas za vizu i dobili su za 4 mjeseca, isti agent sve radio, odobrena od strane ambasade u Bgu

.

Ostaje mi da se nadam.
Vizu radi Beograd. Koliko sam vidjela nema pravila i ne zna se kako ce ko proci. Licno znam par koji je predao poslije nas za vizu i dobili su za 4 mjeseca, isti agent sve radio, odobrena od strane ambasade u Bgu

.

Ostaje mi da se nadam.
Bas tako sve zavisi od slucaja do slucaja i nama je isto Bg

Iva 0201

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima ☺️
Dobrodosao bi svaki savjet oko partner vize. Da li postoji sansa da se otide u aus kod momka na turistickoj vizi i tamo iz Aus podnese zahtjev za partner vizu ili se moram vratit ovdje i od tuda aplicirat za partner vizu. On je bio ovdje 2021 skoro 5 mjseci taman kad je bila korona je zapeo otkazali let i jedini nacin povrata je bio business klasom koja je tad bila 15.000$. Nazalost ove godine ne moze doc zbog posla…takoder i ja ne mogu ove godine da idem tamo pa smo mislili aplicirat krajem ove godine za partner vizu i ne znam kako ce gledat na skoro 1.5 odvojenosti😕Makar smo svaki dan u kontaktu.

Unaprijed hvala na odgovorima 😀

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.