Vere i Društveno uređenje?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.778
Dali ima nešto u mojoj teoriji da zemljama sa katoličkom većinom više leži kapitalizam, a za one sa pravoslavnom većinom više leži nešto bliže komunizmu?

Ovde se treba dodati da su neke ideje komunista jako bliske stvarima o kojima se govori u Svetom Pismu?
Ili, drugim rečima, kapitalizam je po nekim pitanjima potpuna suprotnost onoga zapisanoga u Svetom Pismu?
 
Ideja Komunizma je identična onome što nalaže Sveto Pismo, samo je zaboravljeno da je priroda čoveka mnogo prevrtljiva, samim tim to ideju komunizma čini nesprovodivom.
Nesprovodiva je prevashodno jer zaista nismo svi jednaki, niti možemo biti.

Ne mislim da je Pravoslavlju potrebno nešto slično komunizmu, jasno je iz pethodnih rečenica šta o istom mislim.
Nama je potreban jedan vladar, neapsolutista, ali jedan koji drži većinu končića u svojim rukama, ali ima i dijapazon ljudi oko sebe koju rade zajedno s njim.

Katoličanstvo kao i Islam su vere koje velikim dlom služe za kontrolu naroda, Pravoslavlje nije takvo, ono je najbliže onome što je opisano u Svetom Pismu, i zato u ovom surovom svetu, lagano broj ljudi pravoslavne vere opada.

Takođe smatram da je Islam mnogo bliži Pravoslavlju , nego Katličanstvo Pravoslavlju, ideološki, razume se.

A Katolička crkva je firma, i tu nema spora, centar moći.
 
Ja pre mislim da nama treba neka vrsta kapitalizma primerena pravoslavlju.
Poshto katolichanstvo i zapadni kapitalizam idu ruku pod ruku i u saglasju su sa zapadnjachkim mentalitetom.
I nama treba to isto samo malo drugachije.
A primera vetj ima-recimo Turska.
Ma shta mi danas o njima mislili oni su za nas zapad a nisu se odrekli kulture i tradicije,niti vere.
Ili josh blize Grchka.
 
Ja pre mislim da nama treba neka vrsta kapitalizma primerena pravoslavlju.
Poshto katolichanstvo i zapadni kapitalizam idu ruku pod ruku i u saglasju su sa zapadnjachkim mentalitetom.
I nama treba to isto samo malo drugachije.
A primera vetj ima-recimo Turska.
Ma shta mi danas o njima mislili oni su za nas zapad a nisu se odrekli kulture i tradicije,niti vere.
Ili josh blize Grchka.

Vidiš, pa baš mi je pobeda 'komunističkog' kandidata u Grčkoj dala ideju za post!

Nego, ko onda vuče konce na Zapadu: Kapitalisti diktiraju Vatikanu, a ovaj se ne buni jer je podmazan, ili Vatikan diktira Kapitalistima, ili?
 

Back
Top