Vera i milost

Prica se danas svasta stoga se sve te price trebaju temeljno proveravati kako te ne bi preveslali zednog preko vode...
Biblijska je realnost da kad ljudi umru,njihov zivotni duh zaista ide kod Boga koji ga je dao ali je u potpuno nesvesnom stanju u kojemu najblizi opis nalazimo u recima Isusa Hrista koji ga opiusuje kao san....ja bih dodao san bez snova jer je telo razdvojeno od duha stoga ne postoji nikakva mozdana aktivnost od koje proizlazi razmisljanje,govor i t.d.

Uporedba je potpuno pogresna.

Eto pojasnio ti stoga je pravo pitanje dali uopste zelis prihvatiti pojasnjenje i Biblijske cinjenice !? :kafa:
ti bi dodao (malo jehovci a) :D

ako je poput sna, šta spava telo ili božiji dah? :D

i ovo da te pitam, primio bi transfuziju jer je duša u krvi :per: dobiješ deo duše nekog ateiste recimo i postaneš ko u onom fazonu nemac sa pirotjanskom krvi i postao škrtica.

Ispalili ga iz topa u cirkusu :mrgreen:

Ne lipsi magarce do zelene trave [kaze stara narodna]
A kad ce plata, kad ce da dodje ?
Jel jednog dana:hahaha1:
Tako je,jednog dana u buducnosti...mozda pre ,mozda kasnije ali desice se svakako...
...znas, nekada su se ljudi mozda tako smejali Noju kada im pominjao potop u vreme kada pre toga kisa nikada padala nije...
...ali se potop ipak desio i sasvim je logicki oretpostaviti da kada je pocela kisa onim ljudima uopste nije bilo do smeha.

ti bi dodao (malo jehovci a) :D

ako je poput sna, šta spava telo ili božiji dah? :D
Delimicno si sam odgovoras - poput sna znaci potpuna pasivnost u odnos na zbivanja u okolini ali to nije pravi san jer nema mozga...
Telo se dezintegrise u prahu zemaljskome dok zivotni duh ide kod Boga koji ga je dao i to je to,kraj zivotne price doticnog coveka nakon cega mu pretstoji "cekanje" vaskrsenja.
i ovo da te pitam, primio bi transfuziju jer je duša u krvi :per:
Krv je direktno vezana za opstanak tela stoga bez krvi nema ni zivota...kad neki zivi organizam iskrvari i izgubi odredjeni limit neophodne kolicine krvi onda se desava smrt stoga je u tom smislu "zivot u krvi".
...medjutim ovo je samo jedan aspekat jer zivot ne moze ni bez srca,ni bez bubrege,zeludca,mozga i t.d. ali ti organi cistrih,jestivih zivotinja nisu zabranjeni za jelo.
Zasto je i iz kog razloga Bog zabranio konsumiranje krvi mi nemamo dovoljno podataka ali je bitno da budemo poslusni i da radimo onako kako nam On nalaze.
Inace konsumacija krvi za jelo podrazumeva da se ta trecnost dezintegrise kroz metabolicki proces organizma da bi se nakraju izbacila napolje kao fekalija pa u takvom formatu to vise nije ista tecnost koja je "nosioc zivota":
Za razliku od jedenje krvi,u procesu transfuzije dolazi do dislokacije te dragocene tecnosti iz krvnih sudova darioca u sudove primaoca sto znaci da je ta krv i dsalje nisioc zivota !!!
Daklle jedenje krvi definitivno nije isto sto i transfuzija krvi stoga ja kao hriscanina poddrzavam transfuziju !!!
dobiješ deo duše nekog ateiste recimo i postaneš ko u onom fazonu nemac sa pirotjanskom krvi i postao škrtica.
Taman posla da je dusha neka tecnost pa kad neko krvaio na ulici onda bi to znacilo da imamo izlevanje dushe na asfaltu sto ce reci da dobijamo DUSHU 1 koja je u trelu i DUSHU 2 koja je na asfaltu sto ce reci da je to apsurd cak i pomisliti !
Krv definitivno nije nosioc karaktera vec je to mozak a koliko je meni poznato,jos uvek se transplatacija mozga ne izvodi u Srbiji...trebam proveriti kako stoje stvari na tom planu ovde kod nas pa cu ti javiti... :D

Poslednja izmena:
koji si ti car :hahaha:
mlatiš što te i ne pitam
cekanje vaskrsenja.
šta to čeka vaskrsenje kad prašina prašini, božije bogu :D

da za dušu
4. И зготови ми јело по мојој вољи, и донеси ми да једем, па да те благослови душа моја док нисам умро.

11. Јер је душа телу у крви; а ја сам вам је одредио за олтар да се чисте душе ваше; јер је крв што душу очишћа.

i mojsije veruje u dušu samo je pogrešno locirao.

duša 1 i duša 2 :hahaha:
zajebo si i glasnika sa fantazijom

koji si ti car :hahaha:
mlatiš što te i ne pitam

šta to čeka vaskrsenje kad prašina prašini, božije bogu :D
Sreco pametna,jel pratis ti znake navoda ili ti one uopste nista ne znace ?
Reko sam ti da covek prestaje da postoji i ako ti to lakse za razumeti onda je to to,vreme ide dalje dok je za mrtve vreme stalo...
...i to ce tako biti sve do vaskrsenja !
da za dušu
4. И зготови ми јело по мојој вољи, и донеси ми да једем, па да те благослови душа моја док нисам умро.
Jeli bato,jel po tebi dusha blagosilja a ne mozak ,jezik i usta ?
...a da preprocitas neke knjige iz osnovne...!? :D
11. Јер је душа телу у крви; а ја сам вам је одредио за олтар да се чисте душе ваше; јер је крв што душу очишћа.

i mojsije veruje u dušu samo je pogrešno locirao.

duša 1 i duša 2 :hahaha:
zajebo si i glasnika sa fantazijom
..a da procitas jos jednom sta sam zaista napisao...!?
...ne mora odmah,prvo se lepo iznasmesi i onda kad se budes uozbiljio,probaj procitati ono sto te je toliko nasmejalo,da nisi mozda slucajno nesto propustio pa da ti dodje malo neprijatno. :mazi:

.i to ce tako biti sve do vaskrsenja
care, pitam te šta to vaskrsava? telo ili božiji dah?
dakle ne mlati nego odgovori da li uopšte znaš šta znači vaskrsenje?
seme vaskrsava u hrišćanstvu, šta je to seme, šta je osnova koja vaskrsava, kako priroda vaskrsava...
gde si video nešto što ne postoji da vaskrsava tj čuo :hahaha:
Reko sam ti da covek prestaje da postoji
i kad dođe strašni sud neki novi će da odgovara za prazne priče koji je neki robivek pisao po forumu.
teško vama farisejima... :D

care, pitam te šta to vaskrsava? telo ili božiji dah?
Vaskrsava covek,onaj isti koji je umro s tim sto se taj isti zivotni duh vraca u novo ,neraspadljivo telo.
dakle ne mlati nego odgovori da li uopšte znaš šta znači vaskrsenje?
Vaskrsenje je kratkotrajan proces koji podrazumeva ozivljavanje mrtvaca s tim sto se desavaono sto sam malo pre opisao.
seme vaskrsava u hrišćanstvu, šta je to seme, šta je osnova koja vaskrsava, kako priroda vaskrsava...
gde si video nešto što ne postoji da vaskrsava tj čuo :hahaha:
Evo jedne ilustracije vaskrsenja iz buducnosti ( ne mislim na vaskrsenje koje smo mogli videti u NZ) koje video prorok Jezekelj u viziji

Jez.37,1-10:
" Ruka Gospodnja dođe nada me, i Gospod me izvede u duhu, i postavi me usred polja, koje bijaše puno kosti.
I provede me pokraj njih unaokolo, i gle, bijaše ih vrlo mnogo u polju, i gle, bijahu vrlo suhe.
I reče mi: sine čovječji, hoće li oživjeti ove kosti? A ja rekoh: Gospode Gospode, ti znaš.
Tada mi reče: prorokuj za te kosti, i kaži im: suhe kosti, čujte riječ Gospodnju.
Ovako govori Gospod Gospod ovijem kostima: gle, ja ću metnuti u vas duh, i oživjećete
I metnuću na vas žile, i obložiću vas mesom, i navući ću na vas kožu, i metnuću u vas duh, i oživjećete, i poznaćete da sam ja Gospod.
Tada stadoh prorokovati, kako mi se zapovjedi; a kad prorokovah nasta glas, i gle potres, i kosti se pribirahu svaka ka svojoj kosti.
I pogledah, i gle, po njima izidoše žile i meso, i ozgo se koža navuče; ali duha ne bješe u njima.
Tada mi reče: prorokuj duhu, prorokuj, sine čovječji, i reci duhu: ovako veli Gospod Gospod: od četiri vjetra dođi, duše, i duni na ove pobijene da ožive. 10. I prorokovah, kako mi se zapovjedi, i uđe u njih duh, i oživješe, i stadoše na noge,.."

i kad dođe strašni sud neki novi će da odgovara za prazne priče koji je neki robivek pisao po forumu.
Ne samo sto je robivek pisao nego za svaki odbijen poziv kojeg su ljudi dobijali da se vrate od zlih puteva,da veruju Isusa Hrista i da drze Negove zapovesti !
teško vama farisejima... :D
Isa.3,11:
"...Teško bezbožniku! zlo će mu biti, jer će mu se naplatiti ruke njegove..."

evo zadnji put te pitam na ovu temu o vaskrsenju.
ako umeš da odgovoriš
kako nešto što ne postoji vaskrsava?
Po definiciji to i jeste vaskrsenje - zivot koji je prestao da postoji ponovo se aktivira !!!
Koji deo od ovog ne razumes,da ti probam nacrtati ?
:hahaha: sorry
bolje i bezbožnik nego truleks krpa :D
Bas mi je zao sto tako razmilsljas...

Po definiciji to i jeste vaskrsenje - zivot koji je prestao da postoji ponovo se aktivira !!!

I sad odgovor na pitanje ko prelazi iz smrti u zivot a da ne ide na sud.Onaj ko je u zivotu imao vecu vlast duha nad telom i dysom.Njihova tela i ne mogu da istrunu ono skroz na skroz.Prvi se dize.

ti samo vadiš citate iz biblije preko pretraživača, a da si čitao znao bi šta je vaskrsenje u hrišćanstvu. i znao bi da je isus to bukvalno pokazao svima.
tebe to ne zanima, tebe zanima da budeš u pravu, a ko je u pravu zna se šta dobije :D

znaš li mitre kada kažemo evo priroda vaskrsava budi se iz zimskog sna, jel to znači da nije postojala :hahaha:

I sad odgovor na pitanje ko prelazi iz smrti u zivot a da ne ide na sud.Onaj ko je u zivotu imao vecu vlast duha nad telom i dysom.Njihova tela i ne mogu da istrunu ono skroz na skroz.Prvi se dize.
Gotovo sam siguran da ovo sto si naveo ni sam ne mozes razumeti...sta se desilo,da nije mozda da si dobio inspiraciju,napisao si jednu slozenu recenicu ali si zapeo sa tumacenjem zapisanog pa si pozvao forumase upomoc...!???
Tesko to bato,ne mogu te skontati,mozda nekom drugom podje za ruku !? :D

Biblijska je realnost da kad ljudi umru,njihov zivotni duh zaista ide kod Boga koji ga je dao
to nije biblijska realnost vec prorpovednik pita vas kako znate koji navodno znate:

Ko zna da duh (RUAH) sinova ljudskih ide gore, a duh (RUAH) stoke da ide dole pod zemlju? " (Propovednik 3, 19-21.

propovednik je prvo odgovorio na to pitanje:

19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
21 Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?

i drugde vam kaze da propovedate tastinu, da je to tastina nad tastinama da vam se duh vraca k bogu, presto izmisljate, evo:

7 I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.
8 Taština nad taštinama, veli propovednik, sve je taština.
https://www.wordproject.org/bibles/sr/21/12.htm#0

ali vi sektasi volite da cupate iz konteksta, i onda mastate da se vas duh vraca bogu, zapravo svaciji, ali to nije slucaj,nema da idu gresni, bezbozni duhovi k bogu, jer niko ne dolazi k Ocy osim kroz Hrista, to On sam rece! - pa kako i zasto vi onda tvrdite ovu tastinu nad tastinama. koga lazete? zasto lazete? zasto ne verujete Hristu, da niko ne dolazi Ocu osim kroz Njega?

Poslednja izmena:
Tako je,jednog dana u buducnosti...mozda pre ,mozda kasnije ali desice se svakako...
...znas, nekada su se ljudi mozda tako smejali Noju kada im pominjao potop u vreme kada pre toga kisa nikada padala nije...
...ali se potop ipak desio i sasvim je logicki oretpostaviti da kada je pocela kisa onim ljudima uopste nije bilo do smeha.
Tako su ti rekli a ti naivno poverovao
Od kad je sveta i veka ceka se pa nista :(

Back