Vera i milost

U svakom slucaju, odluka da primis dar spasenja je tvoja. K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše. A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo." (Jovan 1:11-12).

Nije, logika je nesto potpouno drugo. Misljenje moze biti logicki iskaz koji moze biti tacan ili neyacan. Zadatak logike je
da dokaze da li je misljenje tacno ili netacno... sve sto vidis i cujes, je neka cinjenica, pa tako i spiritualno
iskustvo.
Logika nije normativna nauka, ali poznavanje formi mišljenja i logičkih zakona pomaže jasnijem i pravilnijem izražavanju kao i pronalaženju grešaka u vlastitom i tuđem mišljenju.

a tokom vekova logika se nadograđivala od zenona pa na ovamo.

U svakom slucaju, odluka da primis dar spasenja je tvoja. K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše. A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo." (Jovan 1:11-12).
Ovo svojima znaci da je jhvh stigo u.posetu svom.narodu ali ga ne prepoznase.Oni koji ga poznase iz njegovog naroda nisu vise judeisti nego hriscani.Odvojio kukolj od psenice.

Vecni zivot se ne moze zasluziti.To je besplatan dar koji dolazi kroz veru u Isysa Hrista.Kao sto je sam rekao.
Zaista, zaista vam kažem: ko sluša moju reč i veruje onome koji me je poslao, ima večni život, te ne ide na sud, nego prelazi iz smrti u život.
Ovo ne razumem.Ako nema strasnoga syda za verujuce u hrista ispada da svi drugi neverujuci idu na syd a cim je syd onda je presuda pakao.
Ko do sad dobio vecni zivot i gde se taj srecnik nalazi da ga vidimo ?

Niko. Isus je "odleteo" na nebo, logicki, to je opravdanje sto ga nigde nema. Logicki, mogao
je da nastavi da propoveda, ako je vaskrsao... no, to su nastavili apostoli, obecavajuci
povratak... opet, logicki, nista se nije promenilo, koliko vidimo...
Isus znaci vasksao pa opet nestao ?
Odleteo kao tica lastavica.....

Znas kako, i dan danas kad neko umre, kaze se otisao na nebo.
Prica se danas svasta stoga se sve te price trebaju temeljno proveravati kako te ne bi preveslali zednog preko vode...
Biblijska je realnost da kad ljudi umru,njihov zivotni duh zaista ide kod Boga koji ga je dao ali je u potpuno nesvesnom stanju u kojemu najblizi opis nalazimo u recima Isusa Hrista koji ga opiusuje kao san....ja bih dodao san bez snova jer je telo razdvojeno od duha stoga ne postoji nikakva mozdana aktivnost od koje proizlazi razmisljanje,govor i t.d.
Samo sto u ovom slucaju, odleti na nebo, bez da umre.
Uporedba je potpuno pogresna.
Nije mi jasna razlika....
Eto pojasnio ti stoga je pravo pitanje dali uopste zelis prihvatiti pojasnjenje i Biblijske cinjenice !? :kafa:

Poslednja izmena:
To nije dokazala, nego je hipoteza. Ukoliko je to tacno, zaboravi Bibliju...Medjutim, napredovalo se na polju svesti nakon smrti...
He,he,he,a kako to molicu lepo,pitale su mrtvace za detalje ili su pratile elektricne impulse mozga kratko vreme nakon smrti koje veoma brzo gube na amplitudu kako se u potpunosti gase svi zivotni procesi organizma...!?

Poslednja izmena:
He,he,he,a kako to molicu lepo,pitale su mrtvace za detalje ili su pratile elektricne impulse mozga kratko vreme nakon smrti sto jeste sasvim razumljivo za one koje imaju elementarnog znanja iz elektronike ??
NDE se izucava i dokazan je. Potom, visestruka licnost, iskustva van tela, hipnoza... vasa materijalisticka
teorija je oborena..

NDE se izucava i dokazan je. Potom, visestruka licnost, iskustva van tela, hipnoza... vasa materijalisticka
teorija je oborena..
iiiih bre sto su ti dokazi,visestruka licnost,iskustva van tela,hipnoza...
...ne znam kako si samo mogao propustiti marsovce,tada bi ti lista "relevantnih i kredibilnih" dokaza bila zaista impozantna...!!! :D :mazi:

Istina je da za vasu tvrdnju nema nikakvih dokaza...
Pa ima bato,sav je ovaj svet nesporan dokaz da iza njega stoji neki Kreator,Stvoritelj i to je za vernike ( mislim na one koje ukljucuju razum u verovanju) sasvim dovoljno.
...naglasavam razuma jer verovanje jeste sirok pojam pa ce neko reci da veruje u raznih bogova,klanja se slikama i moli ih za zdravlje,srecu,porod,blagostranje i t.d. ,,,

Znas kako, i dan danas kad neko umre, kaze se otisao na nebo. Samo sto u ovom slucaju, odleti na nebo, bez da umre.
Nije mi jasna razlika....
Ispalili ga iz topa u cirkusu :mrgreen:

Vecni se zivot ne dobija sada nego ce ga biti kada Isus bude dosao da donese "platu svakome po delima njegovim"stoga je tvoje pitanje potrpuno bezprredmetno.
Ne lipsi magarce do zelene trave [kaze stara narodna]
A kad ce plata, kad ce da dodje ?
Jel jednog dana:hahaha1:

naglasavam razuma jer verovanje jeste sirok pojam pa ce neko reci da veruje u raznih bogova,klanja se slikama i moli ih za zdravlje,srecu,porod,blagostranje i t.d. ,,,
Ma klanjaju se i raznim lažnim proročicama-prepisivačicama i vidovitim traktoristima i još im plaćaju 10% bruto mesečno i veruju da je prasetina anatomski nesvarljiva i otrovna, moj bato...

Ma klanjaju se i raznim lažnim proročicama-prepisivačicama i vidovitim traktoristima i još im plaćaju 10% bruto mesečno i veruju da je prasetina anatomski nesvarljiva i otrovna, moj bato...
Najveca je fora, sto veruju isto kao materijalisti. Jedina je razlika u tome, sto ce Bog iz praha da digne iste
osobe, posto, jelte dusa ne postoji. Problem je samo u tome, sto ne objasnjavaju kontinuitet osobe,
jer ako kloniras prakticno drugu osobu koja je slicna prvoj, iz praha, dal ce to uopste da bude ista osoba?
Slican problem je kod teleporta, i to se razmatra. Po Hriscanskom verovanju, teleport je nemoguc,
a po njihovom, moguc...

Back