veoma vazne sitnice

dive

Legenda
Poruka
61.139
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice
 
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice
Emousnal horder :malav:
 
Gnusam se te linije iskoristi i odbaci, kako u odnosu prema ljudima tako i prema stvarima, tako da bi me sigurno svrstali u te sakupljace, ma sta to znacilo. :))) Dakle nikako nisam pristalica ostrih rezova, naglih zaokreta, eksplozivnih i dramaticnih reakcija, povrsnog vrednovanja, ja ljudima, a i stvarima (ovo mi vuce na odvalu iz filma Veliki Lebovski, na ono odnosi se prema stvarima kao prema zenama) :)))), pristupam delikatno i pragmaticno, sto bi rekla moja baba cuvajte to deco, nikad se ne zna da l ce biti drugog. :)))
 
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice
-oslobadjamo i to tako sto pravim sranja i provociram da toj osobi slucajno ne padne na pamet da me kontaktira. budem smeeeco
tako stitim sebe.
nazalost, to sad ne mogu sa zenom jer imamo dijete. mada, kako smo krenuli, mozda ce doci i do toga, zena je sve ludja, umjesto da uziva u razvodu jer ga je tako zeljela. obicno kazu zene procvjetaju, a bogami ona sve gora i sjebanija. ja sam poprilicno procvjetao, a tek cu da procvjetam
-u principu ne razmisljam o sitnicama, nebitne su mi.
- nikad nisam dobio vrijedan poklon, a i do sada su me povrijedile 2 osobe u zivotu, dvije zadnje zene koje sam volio.
- cistim ljude, kazem im sve u lice i zavrsim sa njima
-neke stvari ostavim, ali obicno mi nikad ne zatrebaju
-volim cist prostor oko sebee, ali mi je mrsko :)))
-
 
Људе чистим, са кућом и стварима ми мало теже иде, изискује да се више физички напрегнем.
Али, једном годишње очистим и то.
 
E pa to je to, nase relacije prema drugima su dvosmerne, tu je pitanje jedino da li covek aktivno kreira te odnose ili inicijativu prepusta drugim ljudima, u krajnjoj liniji ishod je isti kada dodje do zahladjenja, narodski receno stvar je u tome ko ce koga prvi odjebati, a kao posledicu svakako imamo odjeb, dakle smatrajte me fatalistom ili lalinskim trutom, ali smatram da se ne vredi opterecivati, ako neko izgubi interesovanje da odrzava odnos s nama taj ce se vec potruditi da odradi rez i zamandalice nam sva vrata, a i vreme cini svoje, kao nebeska tela, cim neko nije zraceno hladi se, znaci koga mrzi da se bakce ili nema zeludac za rascivijavanja sa drugima protok vremena ce to pokriti i urihtati, postavice se sve samo od sebe na mesto.
 
Волим чистији простор. Мислим да су скупљањем и гомилањем склони старији људи, годинама или духом свеједно. При том не мислим на неку склоност, него оно, и старо и амбалажа и покварено... То ме чак асоцира на неред у глави, свађу са самим собом, лошу комуникацију у кући.

Нисам склона оштрим прекидима контаката. Само један однос сам била приморана да тако прекинем. Иначе су то спонтана удаљавања, где се сачува пристојност, ћао- ћао, како си,... Такође нема ни изношења прљавог веша, коморомитовања,... Шта је било- било је. Бар што се мене тиче.

Ако ме неко повреди, па се штрецнем, замислим,... не реагујем. Повучем се. Али опет тако, без прекора и објашњавања. Мислим да бих расправом о томе и давањем прилике да се неко правда имала осећај да губим достојанство. Не могу да просим разумевање, обзирност. Можеш погрешити, али ако сам то не осетиш и не пожелиш да исправиш нема смисла ни да ја указујем на то. Сварим у тишини.
Не спорим да сам и ја неке људе, ненамерно повредила. Али ако то нисам увидела брзо, пожелела да се извиним и расправим, онда ми очито није било довољно ни стало. Да јесте, приметила бих.
 
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice

Pa ne znam sta bih kazala na ovu temu.
Menjala sam sredine i nemam puno stvari sa sobom tako da nisam ponela ni svoje a kamoli tudje poklone.
Načelno, volim novo i ne volim poklone. Ja najviše volim samoj sebi da kupim. Te stvari su mi najmilije. Svakako da ima izuzetaka, pijem kafu već 17 godina iz jedne šolje koju mi je poklonio zet.

Ljude ne čistim, mislim da se nikada nisam posvađala ali gubim kontakt i gubim ga često a teško obnavljam. Neki ljudi su deo određenog momenta ili perioda i to je odnos koji je imao početak i kraj.
Sa par ljudi negujem duboke, dobre veze ali u danasnje vreme stičem utisak da živimo poput peska u peščanom satu, cure nam sati, od praznika do praznika, od odmora do odmora i nekako ne stižem ni sama da se odmorim kamoli da se drugome posvetim pa može delovati da zanemarujem ili izbegavam.

Tako da, ne skupljam, ni stvari a ni ljude.
Zapravo, skoro sam pakovala sitnice iz porodičnog stana. Fotografisala sam jednu sliku telefonom i ponela jednu masku. I izašla.
 
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice
Čuvam samo drage ljude i drage uspomene!
Meni svi loši događaji brzo "ispare" iz memorije, valjda zato što što ne želim da ih se sećam i želim da ostavim dovoljno prostora za sreću.
To gomilanje stvari i sitnica iz "praistorije" koje se trpa po kući godinama, ne samo da zauzima prostor i vreme,nego može čoveka napraviti pravim robom. Ne robujem stvarima,niti bilo čemu materijalnom. Ne vezujem se čak ni za jedno mesto, pa da tu pustim "korenje" do kraja života.
Ova tema me podsetila na moju najbolju drugaricu koja nije baš odrastala u srećnim materijalnom okolnostima, da tako kažem. Kada se zaposlila i počela sama dobro zarađivati, ona je i dalje čuvala i trpala svakakve stvari po kući, bez razloga(staru garderobu, dotrajalu šminku-tipa mascara je pri kraju, ali je neće baciti,dok ne prođe rok trajanja) i tako to. Jednom sam svratila kod nje i pitala je zašto to radi. Reče mi da joj je to navika, još iz detinjstva. Da čuva svoje stvari i da ih ne baca,jer je uvek prati neki osećaj "nemaštine" iako ima novca. Ali vam ne mogu sada detaljno ni opisati šta je ona sve čuvala...to je bilo "tona" stare garderobe i starih uređaja koji se više i ne koriste. Rekla sam joj da bi se trebala rešiti tog "krša" što pre i ona je kasnije to i sama uradila.Ali čovek valjda prvo nešto "otpusti" iz sebe, pa kasnije i iz svog okruženja!
 
Eto ispade da sam sebi skacem u usta, pre par minuta skontah da mi se nasa Ljubinka volsebno nasla na ignor listi, pomocu nekih trikova, ebo i ajfon i mene coravog, aj bar da sam zenjen pa da se posumnja da je krivac moja ljubomorna skvo, al ovako cista tehnicka greska. :)))) Da, da, ja sam svedok muka kroz koje je prolazila i Tijana Ajfon. :)))
 
@pti ber
@ChristopherWalken


naletim malopre na postove crisa i ptija, pa su me inspirisali za ovu temu

svojim postupcima ljudi koji su u nasim zivotima zauzimaju odredjena mesta..i mi u njihovim zivotima
svojim cinjenjem nas rotiraju sa visokih prioriteta na dno liste i obrnuto
neki nas mnogo povrede, neke povredimo mi
da li se oslobadjate tih ljudi prekidanjem svakog kontakta
da li kad vas bas povrede, stvari, sitnice koje su ostale bacate, jer se tako oslobadjate lose energije
da li zadrzavate vredan poklon osobe koja vas je mnogo povredila
da li cisitite ljude oko sebe koji su se potrosili ili koji su vas potrosili ili ih skupljate i gomilate negde po coskovima
da li skupljate stvari koje ne koristite i cuvate ih za - nekad ce mozda da zatrebaju
da li ste skupljac ili vise volite osecaj cistog prostora oko sebe
i materijanog i emotivnog
veoma vazne sitnice i nebitne krupnice

Prekidam kontakt, ali tek nakon što iscrpim sve, ali baš sve mogućnosti da se odnos popravi. I to je svega nekoliko ljudi u celom životu. I čak i njih ne pamtim po zlu, samo ih ne pamtim.
Ne bacam uspomene od takvih, ali ih i ne čuvam posebno.

Volim čiste situacije i jasne odnose.
Ponekad to nije tako, jer zavisi i od druge strane.
Nisam sakupljač, ali ne prekidam kontakt nužno, niti pravim neprijatelja od nekog koga sam volela.
 
Ono što vredi čuvam, ono što nema nikakvu vrednost bacim ili poklonim, zavisi
Drage stvari i uspomene koje su obično sitnice čuvam, sećanje na roditelje npr.
A recimo dotrajalu obuću bacam redovno
Tako da uglavnom pravim mesto za nove stvari, dok one koje su večne čuvam za ćerku
Mi se i inače rešimo stvari kad kupimo novo, ili pošaljemo kod njegovih (tepisi, zavese, nameštaj) ili poklonimo nekome kome treba a koga poznajemo
Nismo ni skupljači ni minimalisti, imamo osećaj kad je nečemu istekao rok i tada se izbacuje
Što se tiče ljudi, nekada sam veze održavala sa ljudima, a sada sem porodice, samo ono što moram
Ljudi opterećuju i nisu nimalo dobri, nemam neku veliku želju da bilo koga puštam u život, pokazalo se da nikome ne možeš da veruješ
Po pitanju odnosa, potpuni sam minimalista, jer me mnogo ljudi jako duboko povredilo i naučila sam da ne verujem više nikom
 
Prekidam kontakt, ali tek nakon što iscrpim sve, ali baš sve mogućnosti da se odnos popravi. I to je svega nekoliko ljudi u celom životu. I čak i njih ne pamtim po zlu, samo ih ne pamtim.
Ne bacam uspomene od takvih, ali ih i ne čuvam posebno.

Volim čiste situacije i jasne odnose.
Ponekad to nije tako, jer zavisi i od druge strane.
Nisam sakupljač, ali ne prekidam kontakt nužno, niti pravim neprijatelja od nekog koga sam volela.
Sa otpustanjem veza se ne prave neprijatelji
Samo te osobe nisu vise pistavljene na lestvici bitnih ljudi visoko
 
Kao što je Manastirka već spomenula, i meni sve loše brzo ispari iz memorije.
Ništa ne bacam samo zato što nisam više s tom osobom, ali i dok koristim ne sjetim se te osobe.
Mora tako...kako bi se inače čovek oslobodio toksičnih ljudi i veza?Distanca jeste samo "prva pomoć".Kad ne bismo "brisali" neke loše stvari i događaje,a patili one lepe,ne bismo ni preživeli.
 

Back
Top