Quantcast

Velja Ilić će proglasiti Đelića za izdajnika

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780
Tačno, svima je jasno zašto je Tadić insistirao na raspisivanju predsedničkih izbora. Prvo, to je bila ustavna obaveza, a drugo, bio je prilično siguran u svoju pobedu. A Velja je prošao, kako je prošao i naravno da sada ima problem sam sa sobom. Ako ti 7% birača ukaže poverenje, znači da u tvojoj politici nešto debelo nije u redu.
O zamrzavanju odnosa sa EU nije ovlašćen da odlučuje, s obzirom na to da sa svojim koalicionim partnerima nema ni 10% podrške u biračkom telu. Gospodo draga, to je demokratija. Birali smo, izabrali i u čemu je sada problem?

A poredjenje sa vladom Cvetković-Maček je potpuno neprimereno. Tadić nije premijer. Tadić je predsednik države izabran voljom većine naroda, nije bilo kradje glasova, kako ste pompezno najavljivali uoči izbora, nije bilo nepravilnosti, osim na jednom biračkom mestu, tako da to vaše kukanje više nema smisla. Ono što vam preostaje, je to da se divite Koštuničinim marifetlucima i pokvarenosti, da patite što Nikolić nije pobedio na ovim izborima i da sanjate o gradjanskom ratu izmedju "patriota" i "stranih plaćenika". Bilo bi dobro da shvatite da smo mi pripadnici istog naroda, sa različitim stavovima i da nemate tapiju na patriotizam i da nije svaka vaša izjava ili postupak patriotski.

Uostalom, vreme će pokazati.
Pa znaci vi ste raspisali izbore radi sopstvene vlasti, samo da bi mogli sada da kazete da Kostunica nema ni 7%.
A i da je to tacno, zar je to bitno u ovom trenutku?
Samo na vlast gledate, a uostalom, Kostunica nije ni ucestvovao na ovim izborima, a tek prosle godine su bili parlamentarni, a oni se vise vaze od pukih predsednickih sa 2 kandidata.
Niko ne osporava Tadica kao predsednika, problem je u vasoj glavi sto ne mozete da se pomirite da postoji parlament i premijer, a ne samo predsednik.
A taman posla da pozivam na gradjanski rat, ovakvim nesuvislim izjavama samo vi to cinite, al ljudi su pametniji od onoga sto vi hocete da im podmetnete.

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.181
Sveto, glupo ti je pitanje. Jasno je i retardu šta sam mislila.
pa ako si se obracala retardima onda ima smisla tvoje pisanje al opet mi ostali ne razumemo kako je Srbija preko Kosova povezana sa Makedonijom ,Grckom i Italijom ,druga je glupost da Rusima smeta misija EU na Kosovu za njihov gasovod jer da je tako onda ga ne bi ni gradili kroz ostale clanice NATO i EU .

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Da skupština smeni predsednika koji je izabran na izborima i za koga je glasala većina stanovnika jedne države?:shock: Nisam znala.
ako predsednik krsi ustav i ne predlaze novog mandatara za vladu koji moze da skupi vecinu u parlamentu onda skupstina ima pravo da ga opozove. u tom slucaju on biva smenjen i raspisuju se novi predsednicki izbori.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780
Ko će da im da mandat da stvore novu vladu?
Drugo koštunjavi nebi mogao u tom slučaju da bude premijer
pa je to vrlo teško za njegov EGO..
Ako si ikakav psiholog, trebalo je do sada da shvatis da je Kostunici najmanje do svog EGA, vec do drzave, zato je i usao u tu nesrecnu Vladu, samo da bi ocuvao celovitost zemlje.Sto se brukas za dzabe?

sevilja

Iskusan
Poruka
6.144
pa ako si se obracala retardima onda ima smisla tvoje pisanje al opet mi ostali ne razumemo kako je Srbija preko Kosova povezana sa Makedonijom ,Grckom i Italijom ,druga je glupost da Rusima smeta misija EU na Kosovu za njihov gasovod jer da je tako onda ga ne bi ni gradili kroz ostale clanice NATO i EU .
Nisam ja kriva što ti ne kontaš šta je uzrok, a šta posledica, tačnije šta iz čega proizilazi. Ali, porašćeš jednom, a valjda se i opametiti.

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Izvinjavam se na digresiji, ali je l' moze neko da mi pojasni kako potpisivanje tog sporazuma sa EU moze da se tumaci kao indirektno priznavanje nezavisnosti Kosova?
po tome sto u tom slucaju rusija uskracuje podrsku srbiji za odbranu svoje celovitosti i po tome sto srbija mora da potpisuje sporazume sa drzavom koja okupira i priznaje nezavisnost njenog okupiranog dela.

eremita

Zaslužan član
Poruka
113.544
Da skupština smeni predsednika koji je izabran na izborima i za koga je glasala većina stanovnika jedne države?:shock: Nisam znala.
Тешка измишљотина и наравно ЖУТА неистина. 2,300.000 гласова НЕ ЧИНИ НИ ТРЕЋИНУ а камо ли ВЕЋИНУ СТАНОВНИКА СРБИЈЕ - али чини већину од изашлих на изборе.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780
Idi bar na kurs iz ekonomije, ako uopste postoji, raspitaj se kod ljudi, radi sta hoces, ali ne treba mnogo pameti da se ove stvari povezu, a ja necu da te ucim besplatno jer nisam retard kao ti.

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.181
Nisam ja kriva što ti ne kontaš šta je uzrok, a šta posledica, tačnije šta iz čega proizilazi. Ali, porašćeš jednom, a valjda se i opametiti.
pa da posto nemas nikakav iole smislen da ne kazem pametan odgovor onda ide ono cuveno "ne razumes ti to ":mrgreen: na Kosvou je NATO zajedno sa albanskim vodjstvom vrhovna vlast vec osam godina i to ce ostati i sa ili bez te misije tako da sve jedno dosla ona ili ne svima je jasno da i ukoliko ne dodje ta misija ,nece se oni povuci sada Kosova a siptari pokajnicki pohrliti nazad ui topli zagrljaj majke Srbije

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Izvinjavam se na digresiji, ali je l' moze neko da mi pojasni kako potpisivanje tog sporazuma sa EU moze da se tumaci kao indirektno priznavanje nezavisnosti Kosova?
Зато што када потпишемо споразум, сутра ће послати мисију и рећи да се слажемо јер желимо да приступимо Унији (дали свој потпис), а онда ће кренути уцењивање да и формално признамо Косово зарад добросуседских односа у региона, јер то пише у неколико чланова у ССП-у или од уласка у Унију нема ништа!

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.052
Зато што када потпишемо споразум, сутра ће послати мисију и рећи да се слажемо јер желимо да приступимо Унији (дали свој потпис), а онда ће кренути уцењивање да и формално признамо Косово зарад добросуседских односа у региона, јер то пише у неколико чланова у ССП-у или од уласка у Унију нема ништа!
uuuuuuuu, koliko nama treba da mi uđemo u EU
pa to je bar 7 godina
da mi postanemo kandidat, da dobijemo pristup onim masnim fondovima, onda neka ucenjuju

eremita

Zaslužan član
Poruka
113.544
Зато што потписивањем таквог "споразума" Србија потписује ДА ЋЕ ПОШТОВАТИ СВЕ ПОЛИТИЧКЕ ОДЛУКЕ ЕУ - а прва међу њима биће слање Мисије ЕУ на КиМ!
И она јајара која је жвалавила данима ДА НЕЋЕ ПРИСТАТИ НА НЕЗАВИСНОСТ КИМ ТАДИЋ - данас организује своје пацове да нападају Коштуницу који једини тражи поштовање Устава Србије.

Синоћ је на ТВ СТУДИЈУ "Б" два сата била емисија у којој су водитељ и још три учесника БЕСПРИЗОРНО И НА НАЧИН НА КОЈИ ТО НЕ РАДЕ ЧАК НИ ЖЕСТОКИ ФОРУМАШИ НАПАДАЛИ И ПЉУВАЛИ КОШТУНИЦУ - а да он у тој емисији није био присутан. Пали смо на најниже "новинарске гране". Не сећам се да је таквих свињарија било ни за време СМ.