Quantcast

Veliko zlo cini ne autoritet vec strah od gubitka autoriteta

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
I u nauci se "likvidiraju" protivnici da bi se sačuvao autoritet. To je i smisao moje pokretačke izjave za ovu temu. Čak i na ovom forumu se često likvidiraju protivnici zbog autoriteta....
Ipak proglasiti svako likvidiranje kao posledicu samoljublja svog autoriteta nije dobro i pacovski je refleks .
Samodestrukcija mora biti prekinuta upravo od autoriteta

P.S. realni ili iracionalni autoriteti su po tvojoj definiciji koja je subjektivna i takva mora da bude , ali bili oni "pravi i zasluženi" autoriteti ili ne bili , ista ih boljka muči, strah od gubitka autoriteta, jer je taj strah vezan ne za njihovu veličinu u oblasti u kojoj su autoriteti već sa njihovu veličinu kao ljudi i zrelih i časnih osoba...

00 Chief Parish

Zainteresovan član
Poruka
480
Tuzni patku , kapiram ja sta ti hoces da kazes , ali opet si promasio sustinu.Ne mislis li da oni i nemaju pomisao o zrelosti i casnosti svoje licnosti.Jer potreba da se bude IRACIONALNI autoritet je patoloska pojava , bolest.

I opet gresis to NIJE MOJA definicija.A i racionalni nikako ne mora da strahuje od gubitka autoriteta.To je autoritet koji nema zelju da bude AUTORITET, jer tada bi bio iracionalan.Nadam se da shvatas sta sam hteo da kazem.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
00 Chief Parish:
Tuzni patku , kapiram ja sta ti hoces da kazes , ali opet si promasio sustinu.Ne mislis li da oni i nemaju pomisao o zrelosti i casnosti svoje licnosti.Jer potreba da se bude IRACIONALNI autoritet je patoloska pojava , bolest.

I opet gresis to NIJE MOJA definicija.A i racionalni nikako ne mora da strahuje od gubitka autoriteta.To je autoritet koji nema zelju da bude AUTORITET, jer tada bi bio iracionalan.Nadam se da shvatas sta sam hteo da kazem.
Silom prilika sam upoznao dosta univerzitetskih profesora lično, i poslovno saradjujem sa njima dugi niz godina.
Medju njima ima toliko pedagoga i kulturnih i finih ljudi.
Ali biološki , svi su oni ljudi.
Jesi li čuo za izjavu da ljudi što su stariji to su tvrdoglaviji. Ta tvrdoglavost je posledica straha koji se javlja usled realnog shvatanja da više ne mogu da kreću od nule jer osećaju sve više fizičku nemoć.
To važi i za autoritete. Šta je bilo poželjno dok su bili pokretači i vučna snaga , to je minus kad ne mogu više da "vuku". Opet NISU 100% SVI apsolutno toliko podložni i sujeti i nemoći i strahu od napada na "njihovu ličnost i rad", ali velika većina jeste i sa godinama sve više tvrdne.
-Mene zadivljuje kako to često primetim da filozofi utvrde nešto , sa čim se potpuno slažem , i onda zanemare da kroz 5 godina samo usled starenja (neminovnog) MORA DOĆI DO POREMEĆAJA RAVNOTEŽE.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.