Veliko slovo za naslov teme

Julius Primus

Zainteresovan član
Poruka
164
Ni sa Ž nije bolja situacija.
За ž не знам али верујем да и за то постоји неки конструкт. :D
Свако пише како одлучи и у своје име и то је ОК али мени је увек било чудно да неко пише нормално рецимо š, ć и ž а истовремено đ пише као dj док неки и č пишу као ch (по правилима правописа других језика). Чудно ми је јер је и писцу једноставније и читатељу читкије када би писао комплетно српским словима ако већ пише српским словима.

Nesnadjena

Aktivan član
Poruka
1.673
За ž не знам али верујем да и за то постоји неки конструкт. :D
Свако пише како одлучи и у своје име и то је ОК али мени је увек било чудно да неко пише нормално рецимо š, ć и ž а истовремено đ пише као dj док неки и č пишу као ch (по правилима правописа других језика). Чудно ми је јер је и писцу једноставније и читатељу читкије када би писао комплетно српским словима ако већ пише српским словима.
Mozda se ne snalaze sa tastaturom ili telefonom..jos cudnije mi je kada vidim umesto L slovo W. Naježim se kad procitam mawa, swatko i sl .

The_Night_Hawk

Buduća legenda
Poruka
29.524
Možda je neko primetio kad, na primer, ja kucam, da se razlikuje.
trenutno sam u firmi a language preferences je zaključao administrator...
Imam samo engleski i srpski latinično pismo...
Kad se oslobodi drugi uređaj, imaću i ćirilicu.
Kod kuće opet zavisi da li čukam sa kompa(ćirllica) ili laptopa(tjelava latinitza).

Наутилус

Domaćin
Poruka
4.326
Мени овде ништа није јасно. Једино знам да се на корицама књига одступа од правописа из естетских разлога.

1656055321777.png
1656055278582.png

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.