Quantcast

Veliki protest za odbranu slobode medija!

lav8

Poznat
Poruka
8.137
Više desetina hiljada ljudi okupilo se u subotu u centru Rima na protestu za odbranu slobode medija, posle tužbi koje je premijer Silvio Berluskoni podneo protiv dva levo orijentisana nedeljnika zbog njihovog izveštavanja o seks skandalu koji je potresao Italiju u maju, a čiji je on glavni akter.

Prema rečima organizatora, 300.000 ljudi okupilo se na centralnom rimskom trgu Pjaca del popolo, od kojih su neki nosili majice sa natpisom "Sada možeš i mene da tužiš", dok je grupa muzičara svirala sa povezima preko usta.

"To je najveći skup ikada organizovan za slobodu medija" u Italiji, rekao je predsednik italijanske Federacije novinara Fulvio Famoni.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=148660

...................................

Ovo se zove gradjanska hrabrost i solidarnost!!!

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.333
Više desetina hiljada ljudi okupilo se u subotu u centru Rima na protestu za odbranu slobode medija, posle tužbi koje je premijer Silvio Berluskoni podneo protiv dva levo orijentisana nedeljnika zbog njihovog izveštavanja o seks skandalu koji je potresao Italiju u maju, a čiji je on glavni akter.

Prema rečima organizatora, 300.000 ljudi okupilo se na centralnom rimskom trgu Pjaca del popolo, od kojih su neki nosili majice sa natpisom "Sada možeš i mene da tužiš", dok je grupa muzičara svirala sa povezima preko usta.

"To je najveći skup ikada organizovan za slobodu medija" u Italiji, rekao je predsednik italijanske Federacije novinara Fulvio Famoni.

pa ja cekam da Raka Rodic i opozicija na celu sa picoustim i grobarom oragnizuju protest i eto me..kako ce se zvati "Pravda za Kurir" ili nesto slicno...:mrgreen:

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.042
Yebi ga, oni prave bolja auta...pizze...
Ma to je moja mala digresija.

Berluskoni pravi od Italije svoje igralište. Čitava evropska levica (ne partije naravno, već intelektualci i umetnici) već duže vreme ima Berluskonija na piku. S razlogom. Iako priznajem da je najveći pajac u Evropi i da me propisno zasmejava ipak jedva čekam da vidim njegovu face-lift njušku u penziji.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780

To je prava stvar!

Protiv onog diktatora i nemoraliste Berluskonija i treba strajkovati!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
dok je grupa muzičara svirala sa povezima preko usta.

ako nisu svirali usnu harmoniku, ne vidim poentu poveza
A kako da sviraju usnu harmoniku sa povezom na ustima ? Taj povez je bio samo simboličnog karaktera. A ako ni ovo nisi razumeo, pitaj nekog Šiptara da ti objasni.

Kada poredim Srbe i Italijane, nikako ne mogu da povežem kako su oni uspeli, a mi još nismo. Kao kap vode smo u ogledalu. Korupcija, lenjost, kreteni političari, ma sve sve. Izgleda da su katolici ipak u pravu :lol:
Nisi baš u pravu. Srbi su po mnogim osobinama slični Italijanima, pogotovo po lošim.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
i ja ne vidim poentu tvojeg bistvovanja na ovom forumu jer je 99% tvojih postova jeftino podyebavanje ili trolovanje
a ti mislis da ja forum shvatam kao nesto "ozbiljno"... mesto gde se resavaju zivotna pitanja... ispravljanje krive drine... cisto zezanje breee... cak i kad je ozbiljna tema, primarni cilj je lepo provedeno vreme

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.042
A kako da sviraju usnu harmoniku sa povezom na ustima ? Taj povez je bio samo simboličnog karaktera. A ako ni ovo nisi razumeo, pitaj nekog Šiptara da ti objasni.

Nisi baš u pravu. Srbi su po mnogim osobinama slični Italijanima, pogotovo po lošim.
Kolega dragi, možda me nisi shvatio. Poenta mog posta i jeste bila da ukažem na naše sličnosti. Čak sam te loše i nabrojao. :D

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
a ti mislis da ja forum shvatam kao nesto "ozbiljno"... mesto gde se resavaju zivotna pitanja... ispravljanje krive drine... cisto zezanje breee... cak i kad je ozbiljna tema, primarni cilj je lepo provedeno vreme
Jedina svrha tvog trolovanja ovog foruma je da nam pokažeš kako umeš da radiš na računaru i da surfuješ po internetu. Čak si i proces kloniranja naučio i to je za svaku pohvalu. To dokazuje da nisu baš svi Šiptari i Albanci izašli iz pećine i pali z brda. :mrgreen:

Amera.....:rtfm:.Oni su njihov mozak:mrgreen:!
@ tema
Ja se ponadao da je ovde protest!:(:(
I ja.

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.090
Ma to je moja mala digresija.

Berluskoni pravi od Italije svoje igralište. Čitava evropska levica (ne partije naravno, već intelektualci i umetnici) već duže vreme ima Berluskonija na piku. S razlogom. Iako priznajem da je najveći pajac u Evropi i da me propisno zasmejava ipak jedva čekam da vidim njegovu face-lift njušku u penziji.
Boga mi imam osecaj da Silvio drzi sve pod svojom kontrolom i da ce jos da vlada ...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.