Velika provizija lekarima koji nagovore onkoloske pacijente na skupe tretmane?!

DarkMoon

Buduća legenda
Poruka
37.838
Autorska
Posto su mi obrisali komentar na Zdravlju u vezi toga ,odlucio sam da otvorim ovu temu.
Sta vi mislite o tome i da li imate iskustva sa farmakomafijom koja sece ,zraci i truje ljude?
Javna je tajna da lekari koji uspesno nagovore (nabede)onkoloskog pacijenta na sve te skupe tretmane ,bivaju nagradjeni pozamasnom svotom novca ?!
Svako od nas ima pravo na svoje zdravlje i zivot i kako ce da se leci .
Licno ne bih nikada dozvolio da nad mnom sprovode takvu torturu ...
 
Stvarno, to što se radi sa tim, najčešće onkološkim pacijentima je najblaže rečeno katastrofa. Ne znam uopšte ni koja je poenta onkologije u medicini. Verovatno da se pokrade novac od tog nesrećnog, očajnog naroda. Ne znam nibti doktori, ako ne veruju u Boga, da li veruju u bilo šta, u savest, zdrav razum, milost... Šta god?
 
Ne znam na koje skupe tretmane misliš. Ako misliš na redovnu terapiju, operacije, zračenje i hemoterapiju, to je lečenje po proceduri. Bolju još nisu izmislili. Kao što npr lečenje srca ili visokog pritiska ima svoju proceduru. Nisam čula ni za kakvu nagradu. Doduše, do skoro nisam znala nekoga ko ima rak. Strašna je to bolest. Nema izlečiš se i ćao već stalno neki strah da li će da se vrati.

Da dodam da smo siromašno društvo i nema prevencije i godišnjih pregleda. Sve bi to bilo drugačije. Ovako dosta njih dodje kad je već uznapredovala bolest. Plus korona je ozbiljno pomogla tome da se ljudi ne leče zbog nemogućnosti da zakažu termin kod doktora.

A što se tiče pristanka na lečenje, čovek kad se nadje u situaciji da mu je život ugrožen jeo bi i ono što se ne jede.
Teška tema.
Verujem da ima dobrih i loših doktora . Modernih i zastarelih uredjaja. I moram da verujem u medicinu jer u suprotnom čemu onda sve to? Hajde onda svaki dan da trpimo bolove od glavobolje do onih najgorih kad ti nema spasa. Da trudnice ne idu na ultrazvuk i slično.
Da ne pominjem da je dosta bolesti iskorenjeno i da je životni vek produžen.
 
Stvarno, to što se radi sa tim, najčešće onkološkim pacijentima je najblaže rečeno katastrofa. Ne znam uopšte ni koja je poenta onkologije u medicini. Verovatno da se pokrade novac od tog nesrećnog, očajnog naroda. Ne znam nibti doktori, ako ne veruju u Boga, da li veruju u bilo šta, u savest, zdrav razum, milost... Šta god?
Poenta je da namlate pare sto vise i da ljudi budu dozivotni kunici ,pa ko pretekne.

Ja verujem da niko nece da leci sirotinju, to verujem.....
E sad da li misle da sirotinja treba da umre ili da ne treba da ima srece ili da nisu dobro drustvo..
Dobijaju oni novac bez obzira da li lece sirotinju ili bogatune .
 
Ne znam na koje skupe tretmane misliš. Ako misliš na redovnu terapiju, operacije, zračenje i hemoterapiju, to je lečenje po proceduri. Bolju još nisu izmislili. Kao što npr lečenje srca ili visokog pritiska ima svoju proceduru. Nisam čula ni za kakvu nagradu. Doduše, do skoro nisam znala nekoga ko ima rak. Strašna je to bolest. Nema izlečiš se i ćao već stalno neki strah da li će da se vrati.

Da dodam da smo siromašno društvo i nema prevencije i godišnjih pregleda. Sve bi to bilo drugačije. Ovako dosta njih dodje kad je već uznapredovala bolest. Plus korona je ozbiljno pomogla tome da se ljudi ne leče zbog nemogućnosti da zakažu termin kod doktora.

A što se tiče pristanka na lečenje, čovek kad se nadje u situaciji da mu je život ugrožen jeo bi i ono što se ne jede.
Teška tema.
Verujem da ima dobrih i loših doktora . Modernih i zastarelih uredjaja. I moram da verujem u medicinu jer u suprotnom čemu onda sve to? Hajde onda svaki dan da trpimo bolove od glavobolje do onih najgorih kad ti nema spasa. Da trudnice ne idu na ultrazvuk i slično.
Da ne pominjem da je dosta bolesti iskorenjeno i da je životni vek produžen.
I ta redovna terapija,mislis da je besplatna?
Naravno da se sve to placa ,da li to ide preko zavoda ili direktno preko pacijenta to nije ni bitno .
 
To vise vazi za Ameriku ,kod nas se opet nekako krpimo .
Njihov zdravstveni sistem je medju najgorima na svetu.
Ne znam, probao sam da idem iscepan, probao sam da idem uredan, u oba slucaja su se postavili kao nad.rkana kasirka u marketu ....zene..
Muskarci su bili distancirani , precizni i malo stipse u smislu recepata, ali to podrzavam...uopste mi ne smeta ta cvrstina...
Ima dobronamernih lekara, ali sistem je sve..znaci dzabe mi jedan dobronameran koji mi zakaze pregled sekundarnog nivoa kad ne mogu da sakupim sve potrebne analize a da ne napucam 20 000 dinara kod privatnika...
A pri pokusaju mi se svi smeju , kao dosao si na ultrazvuk, ahahahahahah, dosao si na 3d srca, hahahahahah, i na kraju to deluje...
Skoro sam naleteo bas na isto ponasanje u marketu , provlaci bar kod i kasirka kaze nesme to tako , mora mobilni iskljucivo i tacno isti izgled i pogled, onaj nadmeni , a totalno neznalicki , bas kao u zdravstvenim ustanovama Srbije...onaj nadobudni , sad cu da te karam jer mi se moze pogled...
Medjutim, kod marketa to nije proslo , jer je manje takvih, ali u medicini uspesno prolazi takvo izivljavanje...
 
I ta redovna terapija,mislis da je besplatna?
Naravno da se sve to placa ,da li to ide preko zavoda ili direktno preko pacijenta to nije ni bitno .
Ne mislim da je besplatna (ništa nije besplatno jer mi svi to plaćamo kroz zdravstveno) ali si ti tako napisao tekst da sam pomislila da je u pitanju nešto drugo. Država nam je loša jer donela da doktori imaju vremena 5 minuta za pacijenta (kao na pokretnoj traci). Imaju odredjen broj koji mogu da prime u bolnicu. Koje lekove smeju da prepišu inače sledi kazna. Došlo je do toga da svi što mogu odu preko da rade. Ili otvore privatnu ordinaciju pa ako hoćeš da te on leči kod njega snimaš šta ti treba.
Isto tako i ta kasirka. Država je dozvolila da je šiba gazda ili menadzer pa je šiba i mušterija za minimalac. Svaki manjak bilo da je istekao rok ili neko ukrao ili neko zeznuo prilikom prijema robe ona plaća. Da ne dužim zašto većina njih izgleda kao da je odavno umrla samo su fizički tu.
 
Autorska
Posto su mi obrisali komentar na Zdravlju u vezi toga ,odlucio sam da otvorim ovu temu.
Sta vi mislite o tome i da li imate iskustva sa farmakomafijom koja sece ,zraci i truje ljude?
Javna je tajna da lekari koji uspesno nagovore (nabede)onkoloskog pacijenta na sve te skupe tretmane ,bivaju nagradjeni pozamasnom svotom novca ?!
Svako od nas ima pravo na svoje zdravlje i zivot i kako ce da se leci .
Licno ne bih nikada dozvolio da nad mnom sprovode takvu torturu ...
Ја имам познаника који је сам себи излечио два рака Бројсовом методом. На жалост мајку није успео тако да излечи. Ево, Богу хвала, после 15 година (а можда и више) жив је, а надам се и здрав.
Једна жена је прешла на алтернативну медицину, била је на молитиви светој тајни Јелеосвећења, причешћивала се и успела је да око пет година живи са леукемијом.
Коса јој је порасла, изгледала је лепо и добро али је болест исцрпла.
А опет нисам против зрачења, злоупотреба појединаца не укида то што медицина постоји и што некима помаже.
Нешто иде и на књижицу, не верујем да су сви третмани скупи и да се плаћају.
 
Ја имам познаника који је сам себи излечио два рака Бројсовом методом. На жалост мајку није успео тако да излечи. Ево, Богу хвала, после 15 година (а можда и више) жив је, а надам се и здрав.
Једна жена је прешла на алтернативну медицину, била је на молитиви светој тајни Јелеосвећења, причешћивала се и успела је да око пет година живи са леукемијом.
Коса јој је порасла, изгледала је лепо и добро али је болест исцрпла.
А опет нисам против зрачења, злоупотреба појединаца не укида то што медицина постоји и што некима помаже.
Нешто иде и на књижицу, не верујем да су сви третмани скупи и да се плаћају.
Nista jedno drugo ne iskljucuje, mislim...
 
Autorska
Posto su mi obrisali komentar na Zdravlju u vezi toga ,odlucio sam da otvorim ovu temu.
Sta vi mislite o tome i da li imate iskustva sa farmakomafijom koja sece ,zraci i truje ljude?
Javna je tajna da lekari koji uspesno nagovore (nabede)onkoloskog pacijenta na sve te skupe tretmane ,bivaju nagradjeni pozamasnom svotom novca ?!
Svako od nas ima pravo na svoje zdravlje i zivot i kako ce da se leci .
Licno ne bih nikada dozvolio da nad mnom sprovode takvu torturu ...
Iskreno ne znam ni zasto je ovde ostala tema koja ima takav uvod, zasnovan na izmisljotinama, neproverenim informacijama, bez dokaza.
Da, nisu svi lekari isti, ali tvrdnja da imaju proviziju od kolicine bolesnika koje lece je blago receno glupost i kleveta, ravna onoj da su placali da neko potpise umrlicu od korone.
Jedino se slazem sa poslednjom recenicom, ali ja bih doneo zakon koji to zabranjuje, neces da se lecis- ne placas socijalno, ne daj boze da se razbolis-gledaj u Sunce ili idi kod Miroljuba.Bolnicu zaobidji.

Ne znam uopšte ni koja je poenta onkologije u medicini.
Pretpostavljam da ne znas ni jedan primer izlecenja onkoloskih bolesnika pa pricas takve stvari.
 
Знам човека који је без разлога пробао Бројсову методу, није имао канцер али му је чуло мириса потпуно пропало.
Док је био на исхрани Бројса чуло мириса му се потпуно вратило, али враћањем на нормалну исхрану се све вратило на старо.
Стога има нешто до исхране, уосталом Natasha Campbell Mcbride је открила везу најтежих болести и исхране. Има своју клинику. Не лечи канцер, али открила је побољшање стања везано за леукемију и друге тешко излечиве болести и хране.
 
Pretpostavljam da ne znas ni jedan primer izlecenja onkoloskih bolesnika pa pricas takve stvari.

Pre svega zbog toga što ovde možda ima onkoloških pacijenata ili nekoga ko u porodici ima onkološkog pacijenta, ne bih puno o tome.

A što se doktora tiče, nažalost, svi ćemo jednog dana, vrlo verovatno, spati u njihove ruke. Čast požrtvovanin i čestitim pojedincima, prema medicini i doktorima nemam nimalo poštovanja. Najblaže rečeno.
 
Veza hrane i nekih bolesti postoji, keto dijeta je i smisljena kao terapija za decu koja boluju od epilepsije. Ali da neko izleci rak pijenjem sokova... Tesko. Licno ne verujem.
Лично сам видео, па ти ако хоћеш веруј, ако не, добро је да не знаш, шта да ти кажем.
 

Back
Top