VELIKA kontradiktnost u Bibliji

No Limit

Obećava
Poruka
97
U Bibliji pise da ce doci "lazni proroci", koji ce propovedati veru i koji ce reci da ljudi ne smeju da jedu odredjenu vrstu hrane i da ne smeju da se zene/udaju.

Onda imamo u starom testamentu Mojsijeve zakone koje je primio od Boga o necistoj hrani i alkoholu, za koje Hriscani ne sumnjaju da su od Boga. Isti se u novom zavetu gube, ne znaju ni oni zasto. :roll:

U novom zavetu imamo Paul-a koji kaze da se ljudi ne bi trebali zeniti/udavati, ali "posto je toliko nemorala u svetu", mogu to uciniti (ali pozeljno bi bilo da to ne cine). Hriscani, takodje, veruju da je ovaj zakon od Boga.

Hriscani, u Bibliji pise da je Bog kroz Mojsija dao zakone o necistoj hrani, kao sto pise i da je ljudi ne treba da se zene i udaju, a onda imate ovo o "laznim prorocima" koje kazuje iste stvari. Pise da ce proroci koji dodju propovedati ovakve stvari, a iste mozemo naci u Bibliji. VEEELIIIKAAA kontradiktnost!

*Mihal*

Domaćin
Poruka
4.181
No Limit:
U Bibliji pise da ce doci "lazni proroci", koji ce propovedati veru i koji ce reci da ljudi ne smeju da jedu odredjenu vrstu hrane i da ne smeju da se zene/udaju.

Onda imamo u starom testamentu Mojsijeve zakone koje je primio od Boga o necistoj hrani i alkoholu, za koje Hriscani ne sumnjaju da su od Boga. Isti se u novom zavetu gube, ne znaju ni oni zasto. :roll:

U novom zavetu imamo Paul-a koji kaze da se ljudi ne bi trebali zeniti/udavati, ali "posto je toliko nemorala u svetu", mogu to uciniti (ali pozeljno bi bilo da to ne cine). Hriscani, takodje, veruju da je ovaj zakon od Boga.

Hriscani, u Bibliji pise da je Bog kroz Mojsija dao zakone o necistoj hrani, kao sto pise i da je ljudi ne treba da se zene i udaju, a onda imate ovo o "laznim prorocima" koje kazuje iste stvari. Pise da ce proroci koji dodju propovedati ovakve stvari, a iste mozemo naci u Bibliji. VEEELIIIKAAA kontradiktnost!

Ako ti je vec cilj da trazis kontradikcije, mogao si naci i neku 'jacu' od ove. U Bibliji kontradikcija nema. Ima samo neshvatanje, i trazenje onog sto nema. Pa i ja licno mogu naci mnogo uverljivije 'dokaze' da Biblija sama sebi protivreci. Mejdutim iskreno zanimanje za istinu donosi plodove pravog spoznanja. I svako ko krene putem ljubavim, mira, istine, zadobice ono pravo spoznanje na koje se protivnici spoticu.

Odgovor

Obećava
Poruka
52
Nije problem u Pismu vec u nerazumevanju Pisma.

Da li je Isus sam sebi protivrecan kada prvo u svojoj besedi na Gori Blagoslova Isus kaze: "Tako da se svetli vase videlo pred ljudima, da vide vasa dobra dela, i slave Oca vasega koji je na nebesima." (Matej 5,16), a zatim: "Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide; inace plate nemate od Oca svojega koji je na nebesima." (Matej 6,1)

Isus nas prvo poziva da cinimo dobra dela tako da ih ljudi vide, a zatim da pazimo da ih ljudi ne vide.

Nije li to protivrecno?

Nije!

Da je Isus rekao samo "Da se svetli vase videlo pred ljudima, da vide vasa dobra dela" mnogi bi se zadovoljili svojom pravednoscu, nesvesni da je ona pokrenuta zeljom za odobravanjem i naklonoscu okoline, umesto pravom bozanskom ljubavlju.

Da je Isus rekao samo "Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide" mnogi bi nasli izgovor za svoj besmislen i beskoristan zivot koji ne predstavlja nikakvo videlo niti blagoslov za ovaj svet.

Dakle, nije postojao bolji nacin da Isus skrene paznju na ono sto je sustinski vazno - na pobude koje nas pokrecu na dobra dela.

Isto tako Pismo ukorava fanatizam koji se pojavio ubrzo po duhovnom otpadu u hriscanskoj crkvi tj. monastvo, gde ljudi zabranjuju sebi zenidbu i hranu koju je Bog dao, ali to ne rade iz nekakvih prakticnih razloga, vec pokusavajuci da se na takav nacin priblize Bogu, sto otkriva njihovu necistu savest i samopravednost.

Zapravom pogledajte preciznije kontekst u 1. Timotiju gde se iznosi to prorostvo. Govori se o ljudima koji su licemeri i lazovi.

Evo kako nastaje takva prelest:

Imate coveka koji na primer nije pobedio svoju prozdrljivost i koji ne zeli da se u svom srcu odrekne od tog greha. Kako mu savest nije cista, njega muci osecanje krivice. I da bi ugusio glas neciste savesti on donosi odluku da vise ne jede odredjenu hranu, cime kod sebe pothranjuje predstavu o sebi kao nekakvom pravedniku. Isus kaze da nasa levica ne sme da zna sta radi nasa desnica. A monasi se stalno bave svojim delima kojima pokusavaju da podmite Boga i tako ostvare svoje spasenje. Ta njihova ceznja najbolje pokazuje da su oni nepokajani, jer da su zaista pokajani, imali bi cistu savest i bili bi zadovoljni onim sto je Isus na krstu za njih uradio. Ali, oni ne mogu da budu zadovoljni Bogom, sa kojim su jos uvek u sukobu zbog svog nepokajanja. I zato pokusavaju da postanu zadovoljni sobom, i svoju nadu grade na onome sto oni mogu da urade (zasluze) za svoje spasenje. Tako kod monaha srecemo i razne druge izraze fanatizma, kao sto su stajanje na stubu, spavanje na kamenu, jedenje budjavog hleba, nekupanje, itd. I kod onih koji nisu monasi, srecemo isto tako pogresnu funkciju cak samog cina molitve, zloupotrebu posta, trazenje spasenja u samoj pricesti i sve ono sto radi covek neciste savesti koji se nije zaista ponizio pred Bogom i pokajao za svoje grehe.

Sasha1

Zainteresovan član
Poruka
114
Ne bih da ulazim u neku veliku raspravu, samo komentar: gde je to zabranio Bog upotrebu alkohola? Nigde. Zabranio je pijanstvo.

Pavle je smatrao da ce doci teski dani proreceni u Bibliji, zato je savetovao da ne bude zendibe jer je Hrist rekao da ce biti tesko dojilicama i trudnicama u te dane (Matej 24).

Bog nikada nije zabranio seksualne odnose u skladu sa Njeovom voljom, samo je jednom uskratio to Izraelcima, a posto tako dobro znas Bibliju siguran sam da znas gde je to bilo i kada.

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Odgovor:
Nije problem u Pismu vec u nerazumevanju Pisma.

Da li je Isus sam sebi protivrecan kada prvo u svojoj besedi na Gori Blagoslova Isus kaze: "Tako da se svetli vase videlo pred ljudima, da vide vasa dobra dela, i slave Oca vasega koji je na nebesima." (Matej 5,16), a zatim: "Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide; inace plate nemate od Oca svojega koji je na nebesima." (Matej 6,1)

Isus nas prvo poziva da cinimo dobra dela tako da ih ljudi vide, a zatim da pazimo da ih ljudi ne vide.

Nije li to protivrecno?

Nije!

Da je Isus rekao samo "Da se svetli vase videlo pred ljudima, da vide vasa dobra dela" mnogi bi se zadovoljili svojom pravednoscu, nesvesni da je ona pokrenuta zeljom za odobravanjem i naklonoscu okoline, umesto pravom bozanskom ljubavlju.

Da je Isus rekao samo "Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide" mnogi bi nasli izgovor za svoj besmislen i beskoristan zivot koji ne predstavlja nikakvo videlo niti blagoslov za ovaj svet.

Dakle, nije postojao bolji nacin da Isus skrene paznju na ono sto je sustinski vazno - na pobude koje nas pokrecu na dobra dela.

Isto tako Pismo ukorava fanatizam koji se pojavio ubrzo po duhovnom otpadu u hriscanskoj crkvi tj. monastvo, gde ljudi zabranjuju sebi zenidbu i hranu koju je Bog dao, ali to ne rade iz nekakvih prakticnih razloga, vec pokusavajuci da se na takav nacin priblize Bogu, sto otkriva njihovu necistu savest i samopravednost.

Zapravom pogledajte preciznije kontekst u 1. Timotiju gde se iznosi to prorostvo. Govori se o ljudima koji su licemeri i lazovi.

Evo kako nastaje takva prelest:

Imate coveka koji na primer nije pobedio svoju prozdrljivost i koji ne zeli da se u svom srcu odrekne od tog greha. Kako mu savest nije cista, njega muci osecanje krivice. I da bi ugusio glas neciste savesti on donosi odluku da vise ne jede odredjenu hranu, cime kod sebe pothranjuje predstavu o sebi kao nekakvom pravedniku. Isus kaze da nasa levica ne sme da zna sta radi nasa desnica. A monasi se stalno bave svojim delima kojima pokusavaju da podmite Boga i tako ostvare svoje spasenje. Ta njihova ceznja najbolje pokazuje da su oni nepokajani, jer da su zaista pokajani, imali bi cistu savest i bili bi zadovoljni onim sto je Isus na krstu za njih uradio. Ali, oni ne mogu da budu zadovoljni Bogom, sa kojim su jos uvek u sukobu zbog svog nepokajanja. I zato pokusavaju da postanu zadovoljni sobom, i svoju nadu grade na onome sto oni mogu da urade (zasluze) za svoje spasenje. Tako kod monaha srecemo i razne druge izraze fanatizma, kao sto su stajanje na stubu, spavanje na kamenu, jedenje budjavog hleba, nekupanje, itd. I kod onih koji nisu monasi, srecemo isto tako pogresnu funkciju cak samog cina molitve, zloupotrebu posta, trazenje spasenja u samoj pricesti i sve ono sto radi covek neciste savesti koji se nije zaista ponizio pred Bogom i pokajao za svoje grehe.

Kao nije problem u pismu znas li koje godine su se sastavili hriscanski uceni ljudi i resili da sastave bibliju od manjih knjizica jevandjelja i donesu odluku da izbace kako se tacno secam pet jevandjela sada neznam tacno imena tih jevandjelja al mogu pogledati vazno je da tada svestenstvo donosi odluku da tih 5-6 jevandelja nisu ispravna da ima puno kontradicije u njima i da nisu bozije reci. Posle 30 godina odrzava se opet skup i donose odluku da vrate 2 od tih jevandjela tako da ona jevandjela koja su bila proglasena za pogrsna vracaju u bibliju pa onda opet nakon nekoliko godina crkava priznaje i ostala 3 jevandjelja tako da sad mozes da govris kao sve sto je u bibliji da je ispravno i da nema kontradikcije. JA to nemogu tako da prihvatim jer mi je to sumnjivo. Ako tako dobro poznajes svoju veru znas o kojim jevandjeljima govorim a ako neznas i zelis dokaz mogu ti doneti tacne nazive tih jevanjdelja i godina kads su ukinuta i kad su opet vracena. Pozdrav!!!

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Nema nikakvih "kontradiktornosti" izmedju Biblije I Svetog Pisma. Sve sto pise u Bibliji, pise i u Svetom Pismu - za one koji hoce da znaju. Onima koji nece da znaju i kojima je pitanje jedina svrha, a ne zele da cuju i shvate odgovor, ne vredi ni objasnjavati. Poslanica sv. Pavla sve objasnjava, opet kazem, onome ko zeli da zna...

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Zex:
Nema nikakvih "kontradiktornosti" izmedju Biblije I Svetog Pisma. Sve sto pise u Bibliji, pise i u Svetom Pismu - za one koji hoce da znaju. Onima koji nece da znaju i kojima je pitanje jedina svrha, a ne zele da cuju i shvate odgovor, ne vredi ni objasnjavati. Poslanica sv. Pavla sve objasnjava, opet kazem, onome ko zeli da zna...

Aha tako komsija....Pa mozes li nam objasniti ovo ispod sto se nalazi?

U ime Boga, Sveopceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Izgleda da nema onih koji "mogu" objasniti ove kontradiktornosti u bibliji, a kako to da "bozije rijeci " imaju kontraditornosti ? Pa odgovor je, da je biblija orginalna Bozija rijec, nebi ni bilo to sto je sad u njoj.

Ostavimo mi sad to, krenimo dalje.

Objasnite sad ovo :

NESLAGANJE U PORIJEKLU ISA A.S

Isaova a.s loza u Evandjelju po Mateju ( 1:1-17 ), I Evandjelju po Luki ( 3:23-38 ). Onaj ko napravi pored ove dvije loze naci ce sest velikih proturjecnosti:

A - u Evandjelju po Mateju ( 1:16 ), se kaze da je muz Isaove a.s make bio Josip sin Jakova , a u Evandjelju po Luki ( 3:23 ), se kaze da je to bio Josip sin Helijev.

B - u Evandjelju po Mateju ( 1:6 ) se kaze da Isa a.s vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Sulejmana a.s , a u Evandjelju po Luki ( 3:31 ) da on vodi porijeklo od Davudovog a.s sina Natina.

C - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-11 ) se saznaje da su svi preci Isaa a.s, od Davuda a.s do zatocenistva u Babilonu, bili poznati kraljevii, a iz Evandjelja po Luki ( 3:27-31 )saznajemo da oni nisu bili niti relieve niti poznati, izuzev Davuda a.s I njegovog sina Natana.

D - prema Matejevom Evandjelju ( 1:12 ) Salatijel je sin Jehoniev, a prema Lukinom Evandljeju ( 3:27 )Salatijel je sin Nerijeva.

E - prema Evandjelju po Mateju ( 1:13 )Zorobadelovom sinu je ime Abijuda, a prema Lukinom ( 3:27 )Rezin. A cudno je I to da medju imenima Zorobadelovih sinova pomenutim u Prvoj Knjizi Ljetopisa (3:19 , nema imena Abijud I Rezin.

F - iz Evandjelja po Mateju ( 1:6-17 ) se saznaje da u lozi izmedju Davuda a.s I iSaa a.s postoji dvadeset I sest generacija, a iz Evandjelja po Luki ( 3:23-31 ) da u toj lozi, izmedju njih, postoji cetrdeset I jedna generacija.

Stari krscanski istrazivaci I ucenjaci su jod od treceg stoljeca nove ere, kada su ova dva Evandjelja postala poznata, naprosto ostali nemogucni pred ovim proturjecjima I nisu ih mogli izbrisati. Zudili su da ove proturjecnosti isceznu tokom vremena, alisu noisome nade propale.

Ove proturjecnosti u lozi su danas prisutne te I danasnjim ucenjacima predstavljaju kamen spoticanja.

A ko to kaze da Biblija je Bozjija rijec ?

Pa kako znam, Bog NIKAD ne grijesi !

Cekam komso odgovor, jer si rekao da nema kontradiktornosti... :)

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Zex:
Pa rekao sam vec da nisam dobar sa citatima... A to sto sam rekao da nema kontradiktornosti, mislio sam prvenstveno na ucenje i principe i poruke koje nam se upucuju, a ne na to da li je neka rec pogresno napisana ili prepisana. O.k.? :roll:

Znaci priznajes da ima gresaka koje su nastale tokom prepisivanja i sakupljanja biblije. A sto se tice kontradiktornosti ne zelimo da dokazemo da biblija nije bila bozija knjiga i rec bozja vec da je vremenom doslo do njenog iskrivljenja i da sadasnja biblija ima mnogo vise ljudskih reci nego bozijih.

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
sagapo:
Zex:
Pa rekao sam vec da nisam dobar sa citatima... A to sto sam rekao da nema kontradiktornosti, mislio sam prvenstveno na ucenje i principe i poruke koje nam se upucuju, a ne na to da li je neka rec pogresno napisana ili prepisana. O.k.? :roll:

Znaci priznajes da ima gresaka koje su nastale tokom prepisivanja i sakupljanja biblije. A sto se tice kontradiktornosti ne zelimo da dokazemo da biblija nije bila bozija knjiga i rec bozja vec da je vremenom doslo do njenog iskrivljenja i da sadasnja biblija ima mnogo vise ljudskih reci nego bozijih.

E, u tome se razlikuju Katolicka i Pravoslavna Crkva, oni su stalno nesto krojili po papama, a mi smo se drzali reci Bozje...

sagapo

Zainteresovan član
Poruka
109
Zex:
sagapo:
Zex:

E, u tome se razlikuju Katolicka i Pravoslavna Crkva, oni su stalno nesto krojili po papama, a mi smo se drzali reci Bozje...

OK! Sad ti meni reci koja je po tebi ispravna vera pravoslavna ili katolicka. A ako tako mislis daj i dokaz jer neprihvatam samo licna misljenja i zakljucke donesene bez dokaza.

maleni

Primećen član
Poruka
705
Zex:
sagapo:
Zex:

Zex, nebi li se malo raspitao o stvarnim razlikama izmedju ove dve crkve.

Dok to cinis, samo da znas (ako ne znas dobro je da naucis), da ni jedna odluka Vaseljeniskih sabora nije donesena, niti je mogla biti donesena, niti je pak je bila punovazna, a da nije odobrena od strane rimskog pape.
- da je carigradskom patrijarhu priznato dostojanstvo odmah posle dostojanstva rimskog biskupa (pape) tj. carigradski patrijarh je, subordinativno na nizem polozaju od rimskog pape. To je odluka vaseljenskog sabora. Politicka odluka dovela je do izdizanja patrijarha iznad ovog polozaja.
- da se doktrina u carigradu menjala promenom svakog cara u zavisnosti od njegovih potreba radi odrzavanja vlasti. Procitaj Istoriju Vizantije.

- da su sve jeresi hriscanskog sveta imale ishodiste u "pravoslavnom hriscanstvu" i da su one predstavljalja u sustini borbu izmedju antiohijske, aleksandrijske, nikejske, jerusalimske i carigradske, skole (citaj patrijarsije).

I tako redom.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Pa sta cemo sad?

Da li je biblija bozija rijec?

Iako smo vidjeli ne greske samo, vec kontradiktornosti u samo bibliji, hocemo li i dalje tvrditi da je biblija bozija rijec i da nije izmjenjena od strane ljudi ?

Zar dovoljan dokaz nije i to, sto je od 70 i nekoliko verzija izabrane samo 4 verzije biblije ?

Koliko to njih jos ima ?

Hocemo li vjerovati u knjigu koji su izmjenili svecenici, popovi, monasi, i drugi autori i pisci i prilagodjavali sebi kako njima stima i kako ih je strast njihova navela?

Moze li se rasaznati istina u knjizi u kojoj je laz i istina ispreplitana pa se ne zna sta je sta ?

Zar mozemo u takvo nesto vjerovati i prepisivati to Uzvisenom Bogu koji nema sudruga, ni u vlasti ni u bilo cemu ?

maleni

Primećen član
Poruka
705
Zex:

Biblija je isto sto i Sveto pismo. Biblos znaci knjiga, a biblia je mnozina od biblos.

Jevreje su svoje spise nazivavali svetim spisima i odakle drugi naziv za Bibliju - Sveto pismo.

maleni

Primećen član
Poruka
705
Abdurrahman:
Pa sta cemo sad?

Da li je biblija bozija rijec?

Iako smo vidjeli ne greske samo, vec kontradiktornosti u samo bibliji, hocemo li i dalje tvrditi da je biblija bozija rijec i da nije izmjenjena od strane ljudi ?

Zar dovoljan dokaz nije i to, sto je od 70 i nekoliko verzija izabrane samo 4 verzije biblije ?

Koliko to njih jos ima ?

Hocemo li vjerovati u knjigu koji su izmjenili svecenici, popovi, monasi, i drugi autori i pisci i prilagodjavali sebi kako njima stima i kako ih je strast njihova navela?

Moze li se rasaznati istina u knjizi u kojoj je laz i istina ispreplitana pa se ne zna sta je sta ?

Zar mozemo u takvo nesto vjerovati i prepisivati to Uzvisenom Bogu koji nema sudruga, ni u vlasti ni u bilo cemu ?

Mislim da sam ti vec jednom napisao sta mislim o onome sto ti zoves svojom svetom knjigom tj.kuranom. Mislim da ti svakako nebi trebao da raspravljas o Bibliji posto je ono sto ti citas napisano nakon smrti onog vaseg nepisemnog seljaka koga nazivate prorokom. Ono sto je on onako nepismen zapamtio drugi su posle njegove smrti zapisali svako kako se setio ili kako mu se svidelo. Kasnije je doslo do revidiranja spisa na taj nacin sto je uzaet jedan zapis a ostali zapisi su spaljeni a njihovi pobornici pobijeni. Ali ni to nije sprecilo da se unutar toga naprave mnogo frakcije koje razlicito tumace ono sto je napisano.
Dakle, jezik za zube, pokri se usima i ne talasaj.

Prvi deo Svetog pisma poznat pod zajednickim imenom Stari zavet su ustvari spisi koje je je jevrejsko drustvo prenosilo sa kolena na koleno. Prepisivanje Svetog pisma bio je jedan strahovito ozbiljan posao i prepis je morao biti istovetan orginalu ili bi bio spaljen. Tako mi do dana danasnjeg imamo Sveto pismo
overeno kroz predanje Bozijeg izabranog naroda.

Spisi Novog zaveta prosli su kroz filter duhovnog prepoznavanja crkve i samo oni spisi koje je crkva prepoznala kao duhovno nadahnute cine Sveto pismo Novog zaveta.

Sve u svemu, Bog je delujuci kroz svoju crkvu, jasno pokazao sta jeste a sta nije Njegova rec.

U tom kontekstu, Kuran je bogohulna knjiga, koja nema veze sa istinitim i pravim Bogom.

Pozdrav!

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Nadji ti kontraditornost u Kur'anu ako je to lazna Bozija Kniga, i napisi ti samo jednu recenicu slucnu Kuru'anu da vidimo....

Sakupite se svi kako i sam Allah vas pozivau u Kur'anu, pa pomazite jedni drugima, ali necete moci napisati nista slocno Kur'anu, jer je to Boziji govor.

Nisi ni ti odgovorio na kontradiktornost u bibliji sto se tice porijekla Isaa a.s!

Zasto bjezite to odgovoriti, zasto zelite da se to izbaci i da predjete na drugu temu ?

Ja sam naveo ocitu kontradiktornost, kako to da ne mozete da odgovorite i da objasnite ?

Ovo je iz biblije a ne iz moje glave ili sl!

Mi cemo, a i evo kako vidim cekaju i atisti, ali neko ni habera od krscana da objasni ovo...

izzi

Zainteresovan član
Poruka
201
Abdurrahman:
Nadji ti kontraditornost u Kur'anu ako je to lazna Bozija Kniga, i napisi ti samo jednu recenicu slucnu Kuru'anu da vidimo....

Sakupite se svi kako i sam Allah vas pozivau u Kur'anu, pa pomazite jedni drugima, ali necete moci napisati nista slocno Kur'anu, jer je to Boziji govor.

Nisi ni ti odgovorio na kontradiktornost u bibliji sto se tice porijekla Isaa a.s!

Zasto bjezite to odgovoriti, zasto zelite da se to izbaci i da predjete na drugu temu ?

Ja sam naveo ocitu kontradiktornost, kako to da ne mozete da odgovorite i da objasnite ?

Ovo je iz biblije a ne iz moje glave ili sl!

Mi cemo, a i evo kako vidim cekaju i atisti, ali neko ni habera od krscana da objasni ovo...

Jedna od razlika izmedju hriscanstva i islama je i u tome sto hriscani veruju u Hrista a muslimani u Kuran. Ono sto je za hriscane Hrist, za muslimane je Kuran. Zato Abdurahman uporno uporedjuje babe i zabe kad poredi bibliju i kuran, a isto grese i hriscani kad uporedjuju Muhameda i Hrista. Kao sto hriscani VERUJU da je Hristos Bog, tako i muslimani VERUJU da je Kuran od Boga. I jedni i drugi VERUJU, a NE ZNAJU, jer da ZNAJU ne bi smo pricali o religiji nego o nauci.Zato smirite zivce i pustite da svako veruje sta hoce, a ne da trazite logiku gde je nema.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.