Quantcast

Vegeterijanstvo i filozofija

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
.. kako *****š .. ne mogu da verujem ..
A ja ne mogu da verujem kako postavljas pitanja na koja znas odgovor.

.. po čemu su gmizavci (generalno) tvoji prirodni neprijatelji ..?
Zato sto to jednostavno jesu. Zmije ako nisi znala imaju dva ostra zuba koja obrazuju A i u njima otrov.

.. po čemu su insekti tvoji neprijatelji ..?
Zalosno je videti cime se sluzite trudeci da oborite neku moju tvrdnju. Koliko se secam( ako ne izv) spominjao sam pauka a ne insekte generalno.
Jednostavno svaka vrsta insekata koja me ugrozava( pauci ujedaju, a i bube, komarci piju krv kao i krpelji... dosta vrsta insekata ujeda takodje...) ce proci tako sto ce biti zgazena bez bilo kakvog kvazi sazaljevanja.

.. lav i vuk nisu tvoji prirodni neprijatelji ..?
Naravno da jesu, pa zar ne vidis da bi me rastrgli... Mada vukovi su nesto drugo i moguce je uspostaviti sa njima poseban odnos ( o mom licnom iskustvu nekom drugom prilikom)

.. a zečevi ..?
Zecevi skakucu, trcaraju poljem... nemaju nikakvu nameru da me pojedu ili ugrizu... Znaci nisu moji prirodni neprijatelji a kakvi su oni prema meni takav cu i ja biti prema njima.

(.. obrazloži svaki odgovor ..)
Zadovoljna? :) (izv ako sam grub i sl)

.. ja poštujem zmije ..
Reci to kad te bude ujela svojim strim zubima i dok ti otrov bude tekao venama.
.. a po čemu su srne dobre .. po tome što nisu sposobne loviti druge životinje niti jesti meso ..?

Srne su dobre jer su moji prirodni prijatelji - ne zele da mi naude u nijednom od smislova. Kako ti prema meni tako ja prema tebi.

.. dakle .. merilo dobrote je nesposobnost ..?
To su ti isprali mozak razni diskaveri kanali pa se palis na zmije i lavove koji su kao "mocni".
Njena nesposobnost da nanese zlo je samo prednost ali u odnosu na zivotinje. Ljudi su nesto drugo a glavna razlika izmedju coveka i zivotinje je u umu. Um je bozanska osobina i prljati ga tako sto ce eto stajati po strani i pustiti ostatak tela da zadovolji svoje potrebe je nistavno. Merilo dobrote je moj um.

.. ta iskreno gadna životinja je jedna od inteligentnijih životinjskih vrsta .. (mislim na svinju ..)
Ne znam da li da ulazim u ono sta spada u nadprirodno jer ionako nece vredeti ovde? Inteligentna ili ne meni je nikakva a takva je jer su je ljudi napravili takvom. Ljudi su ako nisi znala za svako vece sranja odgovorni.

.. kakve veze ovo ima s vegetarijanstvom ..?
Ajde sad, prigovori mi sto sam spomenuo na podresnoj temi i na pogresnom podforumu pa da zgruzvam sve ono sta se tebi ne svidja i bacim onako iza ledja sa pogledom preko ramena...
.. pa ne sterilišeš psa da bi ga jeo ..
Dobro, nema veze sa vegeterijanstvom.
(.. ja se slažem da je sterilizacija životinja monstruozna .. al to nema veze s vegetarijanstvom ..)
I sta predlazes umesto toga? Mislim ne mogu da puste pse da preplave ulice. A i kad ih skupe u nekakve kaveze opet ne mogu da im kazu e nemoj da se parite vise. Mozda da odvoje zenke od muzjaka ali se bojim da je to protivprirodno. Jedini nacin da se ovo sranje, koje je covek napravio a pic*a je sto nece da prizna( priznaj), resi je po kratkom postupu sve kucne ljubimce ili ostaviti da prirodnom smti umru a da ne ostave potomstvo ili da se upucaju. Nema druge jer uvek dok god bude postojao bar dva psa postojace mogucnost da ce ih vlasnik odbaciti a oni napraviti copor na ulicama gradova a i sela nije ni bitno. Ovo sranje naravno da ne nameravam ja da resavam nego svaki vlasnik psa nek preuzme odgovornost za dela. Ako ne moze onda je ne samo neodgovoran i zloban nego i kukavica.

.. ali bi iz njega nikla nova biljka ..
.. izvršio si biljni abortus ..
Nista ti ne znas. Samo manje od 5% plodova uspe da pusti koren i da iz njega nikne nova biljka. Npr uzmimo primer tresnje, njen plod bi pao tu pri a kada bi nikla nova tu obma pored ne bi imala mesta da se razgrana kako treba. Zato je ovde covek biljkin prijatelj i sadi tamo gde treba a za uzvrat biljka mu daje ostale plodove jer biljci su bitni rezultat,i slozili bi ste se. ..I molim dosta sa tim licemerstvom.

.. majkumu .. koja je ovo logika ..
.. dakle .. čovek u gipsu je slobodan ..?
Jao meni sa ljudima i njihovim pitanjima u prazno. Kada sam rekao da je slobodna jer ionako ne mrda hteo sam da kazem da nije bitno gde je zasadjena, da li u vocnjaku ili u nekoj tamo sumi a zivotinjama jeste. Sad jasno? I pre je bilo jasno samo sto ti Sanja trazis u mojim recima nelogicnost a nema ih i sve iz razloga da mi "adekvatno " recipliras.
(.. inače .. biljke mrdaju .. propustio si lekciju o pokretima biljaka u školi ..)
Tacno se zna sta sam mislio i sta sam rekao a to tvoje ponasanje je decije a nisi dete koliko znam. Jeste da je na avataru dete...
Mrdaju - tamo gde su zasadjene tu i ostaju do kraja svog zivota sem ako ih neko ne presadi na nekom drugom mestu.

.. šta znači "njihovo je nebo" ..?
.. linkić ..
Znaci da biljke rastu na otvorenom a na otvorenom vidi se nebo.
Link nisam klikto.

.. iz razloga što se smatraš superiornim ..
.. utripovao komša da je natčovek ..

U dosta toga u onosu na vas jesam. Kada kazem nadcovek ne mislim na Niceovu ili Budinu verziju niti bilo koju drugu. Proces postajanja nadcoveka traje dugo tako da jos uvek nisam( za jedno 10 god mi se obrati, tada cu moci da ti pokazem na delu). U kljucnim recima nema te palatalizacije ili sta vec( zaboravio) znaci NADCOVEK I SRBSKI

".. ah kako sam divan .."

.. ili ..

".. ja sam bolji ..!"
".. ja sam bolji ..!"
".. ja sam bolji ..!"
Prvo on je prvi poceo da me osudjuje sto gazim pauke i sto jedem biljke. Kaze idi jedi kamenje a onda da ne mogu ni kamenje jer ima mikroorganizama. Sta je to nego licemerstvo?
Kada posmatras izdvojeno samo moj post naavno da zvuci tako kako si replicirala. U suprotnom sve dobija smisao i opravdanje.
Pa kakav to nacin da baratate sa apsolutima?
TO JE ISTO KAO KAD KAZES BICU DOBAR NECU DA UBIJAM LJUDE I BICU ZAO I UBICU IH SVE AKO SAM U MOGUCNOSTI

(.. kratko slovo o natčoveku .. onaj koji ne može postojati sam .. nego isključivo u odnosu na nekog komšija žiku .. jer se meri u odnosu na njega .. i bez njega nema vrednosti ..
.. nema kod takvog ni n od natčoveka ..)

OBJASNI MI OVO POSTO NE RAZUMEM
1. Ko ne moze postojati sam i na koji nacin?
2. Ko se meri u odnosu na nekog?

.. vezano za ugrožavanje ..
.. u početnom postu .. zaboravio si da uvrstiš hitlera na spisak vegetarijanaca ..
(.. ima i on mudrih misli po tom pitanju ..)
Hvala sto si me obavestila da je i Hitler bio vege ali nekako nije ni moralo( jednostavno sam znao)

.. pa .. zamera ti na samoljublju ..
.. tvoje vegetarijanstvo se bazira na tvojoj ogromnoj potrebi da sebe vidiš kao .. boljeg od drugih .. i kao natčoveka ..
Znaci ti nikada se nisi osetila boljom od drugih? Sebe vidis poniznu, nistavnu i zadnju? Izvini ali mi uopste ne zvucis tako. Za takvog coveka sam cuo a inace vrlo su retki. Taj za kog sam cuo je sada mrtav.
SAMOLJUBLJE - dobra ili losa osobina?

Neki kazu losa, drugi korisna i dobra a pojedini da ce me samoljublje unistiti. Da nemas ti neki savet?

.. pa ..
.. ja ti baš tom zameram ..
.. ovi koji jedu meso jedu ga jer osećaju potrebu za njim ..
(.. na stranu to je li ta potreba naučena ili urođena .. )
Znaci da prihvatim sve i pedere i ubice... SVE DA PRIHVATIM I DA IH VOLIM I CUVAM KOD SRCA
CEO SVET DA VOLIM I KAD ME BIJU JA DA KAZEM UDRI ME JOS
JEL TO?
NE MOZE SE SVAKA COVEKOVA OSOBINA PRIHVATITI KAO IZBOR SAMO ETO ZATO STO IMA POTREBU ZA TIM
I UBICA UZIVA UBIJAJUCI PA ZASTO GA NE PRIHVATIS I KAZES BATO TI RADIS STA VOLIS SVAKA TEBI CAST

.. a ti gaziš paukove koje ..
1.
.. ne jedeš ..
Ne jedem.

2.
.. ni na koji način te ne ugrožavaju ..
Kako ne ugrozavaju kad ujedaju?
Molim ali kad te molim da ne budes licemerna jer ti jedes npr prase samo zato sto ne mozes da se odreknes ukusa a imas sta drugo da jedes, pa tako nemoj tu da mi moralises jer ispadas LICIMUR.
Da sam pauk rekao bih ej gazite me ljudi slobodno jer ionako me ne boli a i zivot mi nikakav. Zasto ga ne zgaziti? A ti bolje obuci kecelju pa u klanicu i kolji koliko ti potrebno a ostavi mene i mog druga pauka da se borimo bez krvi.

.. šta ostaje od razloga za gaženje ..?
1.
.. sadizam ..
Zar ja sadista sto gazim pauka? Pa sta reci za tebe onda, da si krvolocni ubica jer koljes prasice?
2.
.. kukavičluk .. plašiš se paukova .. "natčoveče" ..
Zavisi koja vrsta paukova. Ako je tarantula onda bi video kao pretnju sto ne znaci da se plasim vec razumno razmisljam a to znaci da bi je terminisao. Ovi manji pauci mogu da ujedu tako da posle toga dobijes svrab i crvenilo. Meni nije do zezanja sa cesanjem zato ih i gazim a pojasnio sam vec da ako bih bio pauk ne bi se bunio da me zgaze.

.. pa .. upravo to i govoriš sve vreme ..
.. dakle .. priznaješ da si licemer ..?
(.. licimur ..? .. kikindski ..? )
A molim lepo gde sam to rekao? Sve vreme vam zameram ali ni u jednom trenutku nisam rekao da ste licemerni pre nego sto ste poceli da mi moraliste kako ne treba da gazim paukove. Tada ste postali LICIMURI i rekao sam to.
MOLIM LEPO SVA TVOJA IZVRDAVANJA SU POBIJENA

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
vaše ..?
.. ****** .. pa ne moraš mi persirati ..
.. a argumentima nisi sposoban baratati ..?
Vase - tvoje i Bulletdodger.
Svi moji argumenti stoje postojano kao armirani zidovi i nemoguce ih je pobiti tako da jedino sta mozes da uradis je da se sluzis onim cime si se sluzila u predhodnom postu a to se zove izvrdavanje i namerno foliranje da vidis smisao recenice.

.. muža ..?
.. muža ..
..

.. muža ..!
.. u **** te .. znala sam da sam nešto zaboravila napraviti ..
Ako nemas ti ima neko ko ima pa se tako odnosi na njih posto je ceo svet isti - slabicki.

.. tačno ..
.. ima mnogo ljudi koji gaze paukove .. iz čistog sadizma .. ili iz čistog kukavičluka ..
Zamisli sebe polugoluu i tarantulu kako ti se penje uz telo. NE NEMOJ DA JE UBIJES JER SI TI HRABRA I NE BOJIS SE SMRTI TAKO? AKO JE UBIJES ISPASCES SADISTA A AKO JE NE UBIJES HRABAR I PAMETAN JEL TAKO..

Ako me neko ugrozava ugrozicu i ja njega - PROSTO I JEDNOSTAVNO
- Srna me ne ugrozava.
- Zec me ne ugrozava.
- Pauci me ugrozavaju.
- Zmije me ugrozavaju.

KAKO TI PREMA MENI TAKO JA PREMA TEBI

Sto se tice ugrozavanja spreman sam da trpim do neke granice a da ne uzvratim.

.. pa .. ako povratiš tih milion slabosti biće ti lakše ..
.. ne valja to držati u sebi ..
Pa da postanem ono sta mrzim i onda da mrzeci sebe se samounistim?

Ovde je tema o relaciji vegetarijanstva i filozofije a ne direktno o vegetarijanstvu kao izboru .
Zivot je filozofija pa tako da tema jeste i o vegeterijanstvu kao izboru jer zivot je izbor.

@
Ramcox :
Tvoj NADCOVEK je jedan ruzhichasto-fashistichka glupost
1. Sta znaci ruzicasta?
Ti to mene problasavas slabicem zato sto ne mogu da povreim zivotinju koja mi ne zeli nista lose?
A sta si ti onda, lav ? Smejem se tvom lavu i sprdam se tvojoj konstataciji da je vegeterijanstvo odraz "nemuskosti".
Ako nisi znao pravi ratnik nikada nece se boriti sa drugim koji je bez oruzja ili slabiji(u smislu zena ili dete). Tako ni ja ne mogu da koljem srne i tronjave svinje a ni nemam potrebe. JEDINO STA DELI TEBE DO VEGETERIJANSTVA JE TO STO NE MOZES DA SE ODREKNES UKUSA NA KOJI SI NAVIKAO I PREDRASUDE OKOLINE( ako ovoga ne mozes da se otarasis onda jesi slabic)

2. zasto fasisticka?

Jesam rasista a pod tim podrazumevam da sam protiv mesanja rasa i tacno je da jednu rasu vise postujem i vrednijem i vidim je uzvisenije od ostalih. Mislim da to nikako nije fasisticki..mada sta uopste i znaci ta rec fasizam?

3. Zasto glupost?
Ospori da beli cistorasni nemaju nabrojane osobine, da nisu plemenita rasa, da se ne ubijaju i ne kolju kao crnomaljasti zivotinjski juznjaci, da su znatno ineligentniji....(dosta za sada)

koja je udaljena miljama od pravog nadchoveka
Sta je po tebi NADCOVEK?
i to shto kucash velikim slovima uvrede ti ne ide na chast kao vegetarijancu/filozofu .
GDE SU UVREDE? (citiraj molio bih)

Receno mi da vredjam a govorio sam istinu( da vem je ponasanje licemerno).
Cast mi pala zato sto sam rekao istinu? PA GDE TO IMA

ZASTO OVAKO OSTRO NASTUPAM?

1. Zato sto su mi neke osobe u privatnom zivotu istu stvar ispicale na temu vegeterijanstva.
2. Zato sto ni vi ni oni koje poznajem nisu u pravu
3. Zato sto se jedenje mesa smatra muskoscu sto NIJE TACNO
4. Percepcija okoline je zadenuta bolescu a treba ih nadahnuti pravim duhom
5. Zato sto vegeterijanstvo smatraju slaboscu STO NIJE TACNO
6. Zato sto one manekenke koje sazaljevaju zivotinje PRAVE MEDVEDJU USLUGU VEGETERIJANSKOM POKRETU
7. ZATO STO STE ONO STA JEDETE i kada prestanete da jedete zivotinje dobijate novu svest koja ce vas izbaviti lanaca koji vas svezuju. Oseticete pravu srecu i radost zivljenja.
8. Zato sto ste licemerni.

* za svaku moju rec ocekujem adekvatan odgovor jer sam zaista nepravedno blacen( odnosi se i na predhodni post)

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
.. indijka ..

vidya-balan-bengali-saree.jpg

:manikir:

Dzaba joj zlato, svila i kadifa... finkinja je i gola milion puta bolja u svim smislovima.

Poslednja izmena:

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.933
Zato sto to jednostavno jesu. Zmije ako nisi znala imaju dva ostra zuba koja obrazuju A i u njima otrov.
.. znam za te zube ..
.. jedan klinac iz sela lovi s kraja proleća male šarke u klisuri .. pa ih nosi kući i čuva dok malo ne porastu .. na jesen ih vraća u klisuru ..
.. tako ih čuva .. jer dolaze izletnici pa ubijaju ..

.. naučio me da ih i ja hvatam .. kad vide da im nisi neprijatelj .. maze se kao mačići ..

.. zmiji zubi služe da bi lovila hranu .. ili da bi se branila ..
.. koje od ta dva tebe ugrožava ..? .. to što bi zmija jela miša .. ili to što bi se branila kad se oseti napadnuto ..?

Zalosno je videti cime se sluzite trudeci da oborite neku moju tvrdnju. Koliko se secam( ako ne izv) spominjao sam pauka a ne insekte generalno.
.. pauk nije insekt ..
.. i ne vidim kako te pauk ugrožava .. paučina ti ugrožava život ..?

Mada vukovi su nesto drugo i moguce je uspostaviti sa njima poseban odnos ( o mom licnom iskustvu nekom drugom prilikom)
.. poseban odnos možeš uspostaviti i sa zmijom paukom difembahjom .. a ja sam jednom mazila komarca .. (naišlo mi :eek: )

Zecevi skakucu, trcaraju poljem... nemaju nikakvu nameru da me pojedu ili ugrizu... Znaci nisu moji prirodni neprijatelji a kakvi su oni prema meni takav cu i ja biti prema njima.
.. zečevi se zimi hrane korom drveća .. a razmnožavaju se neverovatno brzo ..
.. bez prirodnih neprijatelja sjebali bi par šuma za jednu sezonu ..
.. svako ko ti sjebava izvor kiseonika je tvoj prirodni neprijatelj ..
(.. e moj ti .. trebao si bar par prvih razreda osnovne apsolvirati pa onda dolaziti na iskusije ..)

Reci to kad te bude ujela svojim strim zubima i dok ti otrov bude tekao venama.
.. sve i da se desi i tad bih je poštovala ..
.. i kad bih bila prinuđena da je ubijem .. poštovala bih je ..
.. od silnoga straha od povređivanja i smrti ne uspevaš pojmiti šta je to .. poštovanje spram dostojnog protivnika ..

Srne su dobre jer su moji prirodni prijatelji - ne zele da mi naude u nijednom od smislova. Kako ti prema meni tako ja prema tebi.
.. a zmija želi da ti naudi ..?
.. ne razlikuješ instikt od želja i namera ..?
(.. inače .. i srne glođu koru drveta zimi ..)

Merilo dobrote je moj um.
.. onda savladaj gradivo prva dva razreda osnovne .. da bi bio dobar ..
(.. inače .. rekao si da je srna dobra .. to znači da si joj pripisao ljudski um ..?)

Nista ti ne znas. Samo manje od 5% plodova uspe da pusti koren i da iz njega nikne nova biljka. Npr uzmimo primer tresnje, njen plod bi pao tu pri a kada bi nikla nova tu obma pored ne bi imala mesta da se razgrana kako treba.
.. pa i trešnja koja je manje razgranata je trešnja ..

Zato je ovde covek biljkin prijatelj i sadi tamo gde treba a za uzvrat biljka mu daje ostale plodove jer biljci su bitni rezultat,i slozili bi ste se. ..I molim dosta sa tim licemerstvom.
.. biljka ne daje ništa čoveku zauzvrat jer nema razum kojim bi mogla da zna šta je zahvalnost ..
.. i molim dosta s tim antropomorfizmom ..

Jeste da je na avataru dete...
.. na avataru sam ja ..

Mrdaju - tamo gde su zasadjene tu i ostaju do kraja svog zivota sem ako ih neko ne presadi na nekom drugom mestu.
.. pa i korali isto tako .. i hidre .. a ti spadaju u životinjke ..

Znaci da biljke rastu na otvorenom a na otvorenom vidi se nebo.
Link nisam klikto.
.. a životinje ne vide nebo ..?

U dosta toga u onosu na vas jesam.
.. u odnosu na koje to "nas" ..?

U kljucnim recima nema te palatalizacije ili sta vec( zaboravio) znaci NADCOVEK I SRBSKI
.. znam znam .. već se ranije videlo da nisi završio osnovnu .. to jest .. izgleda kao da nisi ni kretao ..
(.. to nije palatalizacija nego jednačenje po zvučnosti .. ali .. nema veze .. to je značajno samo za one što pretenduju da završe osnovnu ..)

Prvo on je prvi poceo da me osudjuje sto gazim pauke i sto jedem biljke. Kaze idi jedi kamenje a onda da ne mogu ni kamenje jer ima mikroorganizama. Sta je to nego licemerstvo?
.. licemerstvo je kad se kaobajagi zalažeš za neubijanje životinja a onda spisak životinja koje ne treba ubijati prilagođavaš svojim potrebama za ubijanjem ..

OBJASNI MI OVO POSTO NE RAZUMEM
1. Ko ne moze postojati sam i na koji nacin?
2. Ko se meri u odnosu na nekog?
.. ti .. i pod jedan i pod dva ..
(.. da bi se osećao postojećim potrebno ti je da imaš neke s kojima ćeš se meriti ..
.. u tome je cela poenta tvoje želje da budeš nad čovek .. nad drugima ..)

Znaci ti nikada se nisi osetila boljom od drugih?
.. jesam .. ali sam svesna toga da je to sranje .. da me to čini komšijom ..

Sebe vidis poniznu, nistavnu i zadnju?
.. ne ..
.. ponizan ništavan zadnji .. sve su to rezultati poređenja ..
(.. znam da ti teško da razmišljaš van tih okvira ..)

Izvini ali mi uopste ne zvucis tako. Za takvog coveka sam cuo a inace vrlo su retki. Taj za kog sam cuo je sada mrtav.
SAMOLJUBLJE - dobra ili losa osobina?
.. rekla sam samoljublje ..?
.. pogrešila sam .. trebalo je da piše .. samovažnost ..

Kako ne ugrozavaju kad ujedaju?
.. ujedaju samo kad su napadnuti ..
.. ako ih ne diraš ne ujedaju ..

Molim ali kad te molim da ne budes licemerna jer ti jedes npr prase samo zato sto ne mozes da se odreknes ukusa a imas sta drugo da jedes, pa tako nemoj tu da mi moralises jer ispadas LICIMUR.
.. ne jedem prase ..
.. ja sam vege ..

ti bolje obuci kecelju pa u klanicu i kolji koliko ti potrebno a ostavi mene i mog druga pauka da se borimo bez krvi.
.. e moj ti .. to je verovatno maksimalni domet borbe za koju si spreman ..

Zar ja sadista sto gazim pauka? Pa sta reci za tebe onda, da si krvolocni ubica jer koljes prasice?
.. ne koljem prasiće ..
.. koljem mladi luk salatu šargarepu čičoku .. uskoro ću potamaniti neki mladi grašak .. cveklu moram najpre da rasadim .. da se uljuljka bezbrižna i zavarana mojom pažnjom ne sluteći kakva je sudba čeka ..

Zavisi koja vrsta paukova. Ako je tarantula onda bi video kao pretnju sto ne znaci da se plasim vec razumno razmisljam a to znaci da bi je terminisao. Ovi manji pauci mogu da ujedu tako da posle toga dobijes svrab i crvenilo. Meni nije do zezanja sa cesanjem zato ih i gazim a pojasnio sam vec da ako bih bio pauk ne bi se bunio da me zgaze.
.. ma bravo .. pauci sigurno uživaju u tvom gaženju .. a dokaz je to što bi ti tako razmišljao da si pauk ..:worth:

A molim lepo gde sam to rekao? Sve vreme vam zameram ali ni u jednom trenutku nisam rekao da ste licemerni pre nego sto ste poceli da mi moraliste kako ne treba da gazim paukove. Tada ste postali LICIMURI i rekao sam to.
.. ne .. meni si rekao da sam licemer zbog moje pesmice o čičoki ..

MOLIM LEPO SVA TVOJA IZVRDAVANJA SU POBIJENA
:super::rotf::mrgreen:

Poruka
51.004
@ Ramcox, jedna digresija:
pauk nije insekt.
Nešto o svetu insekata ovde:
http://forum.krstarica.com/threads/343652
a o paucima ovde
http://forum.krstarica.com/threads/343815

Šta god da misliš da te ugrožava (insekti, pauci), čovek je ipak biće koje najviše ugrožava Zemlju - upravo zbog toga što je umislio da je vlasnik svega, pa i ostalih živih bića.
Zeka te, možda, ne ugrožava direktno, ali ako bi, npr, živeo od poljoprivrede, i ako bi se zeke namnožile, pojele bi znatnu količinu šargarepice i kupusa iz tvog povrtnjaka pa bi ti preostalo da jedeš - zeke. Zeke se namnože onda kada u njihovom okruženju nema grabljivaca kojima su oni hrana. Ako bi, pak, krenuo da gaziš svakog pauka koji ti deluje preteći po tvoj opstanak, teško da bi mogao da živiš od najezde insekata ... i, dalje - ako bi uništio svakog nesimpatičnog insekta, ugrozio bi populaciju žaba i ptica. Nema biljaka bez životinja, i obrnuto ... pa kada nema biljaka i životinja nema ni čoveka, makar on bio ubeđen da je "nadčovek".
Svaki život, pa i paukov ili zmijin, ima svoju svrhu. To se zove "prirodni ciklus", ili "krug života".

Čovek je (srećom) nemoćan da ospori činjenicu o ulozi života ostalih vrsta.

Ono što ne poznajemo, toga se najviše i bojimo. A iz straha često činimo pogrešne poteze.

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
.. znam za te zube ..
.. jedan klinac iz sela lovi s kraja proleća male šarke u klisuri .. pa ih nosi kući i čuva dok malo ne porastu .. na jesen ih vraća u klisuru ..
.. tako ih čuva .. jer dolaze izletnici pa ubijaju ..
Crtani su urnisali mozak. Koliko samo ima crtana sa temom reptila( o tome sam vec pisao na nadprirodnim). Dinosauri, pa zmajevi, pa emisije o prirodi sa vecito zmijama, gusterima i lavovlima. Kad god prebacim samo predatori i GLORIFIKOVANJE NJIHOVE MOCI

.. naučio me da ih i ja hvatam .. kad vide da im nisi neprijatelj .. maze se kao mačići ..
Maze se kad vide da si na njihovoj strani - MESOJED.
Pazi da ne postanes zmija...
NECE CARSTVO NA CARSTVO - nece zmija na zmiju

.. zmiji zubi služe da bi lovila hranu .. ili da bi se branila ..
.. koje od ta dva tebe ugrožava ..? .. to što bi zmija jela miša .. ili to što bi se branila kad se oseti napadnuto ..?
To sto ce me ujesti od budem brao paradajS ili u polju pirinca.

.. pauk nije insekt ..
Nisam znao a sta je?
.. i ne vidim kako te pauk ugrožava .. paučina ti ugrožava život ..?
Naravno da ugrozava. Zamisli svoju sobu punu paucine ali onako skroz da ne mozes da vidis normalno od nje i jedno 50 paukova... AKo ti mozes da zivis u takvom okruzenju shvati da neki drugi ne mogu i rekoh pusti ti mene i mog druga pauka da se bijemo.

.. poseban odnos možeš uspostaviti i sa zmijom paukom difembahjom .. a ja sam jednom mazila komarca .. (naišlo mi )
Ti imas kompleks moci JER MRZIS ZIVOTINJE KOJE SU NEMOCNE a volis da krotis one opasnice otrovne i njihoce celjusti. Uuuu kako mocno u pm.... Ako volis moc zasto ne volis da gazis paukove? Vec znam da volis da koljes svinje ali nije mi jasno zasto ne pauka?

.. zečevi se zimi hrane korom drveća .. a razmnožavaju se neverovatno brzo ..
.. bez prirodnih neprijatelja sjebali bi par šuma za jednu sezonu ..
.. svako ko ti sjebava izvor kiseonika je tvoj prirodni neprijatelj ..
(.. e moj ti .. trebao si bar par prvih razreda osnovne apsolvirati pa onda dolaziti na iskusije ..)
Nije mi poznato da JEDU DRVA :hahaha:
I DAL JE MOGUCE DA ZECEVI BUDU JAHACI APOKALIPSE :hahaha:
Nema veze, nek S*EBU SVET... prilici im uloga... IONAKO JE S*EBAN... TAKO CE SAMO DA UCINE DOBRO

.. sve i da se desi i tad bih je poštovala ..
.. i kad bih bila prinuđena da je ubijem .. poštovala bih je ..
.. od silnoga straha od povređivanja i smrti ne uspevaš pojmiti šta je to .. poštovanje spram dostojnog protivnika ..
Znam, ti si ponizna, cedna... kao kaludjerica pa kad te neko udari ima da okrenes obraz i kazes HOCU JOS!
A s druge strane mrzis zivotinje koje nemaju moc...

.. a zmija želi da ti naudi ..?
.. ne razlikuješ instikt od želja i namera ..?
Ti ne razumes poentu ili ponovo namerno iskrivljujes. Poenta je da zmije ujedaju. (tacka)

(.. inače .. i srne glođu koru drveta zimi ..)
NEK PROGLODJU SVE
BRAVO ZA SRNE!
Ali salu na stranu, to sto glodju koru NECE UNISTITI DRVO!

.. onda savladaj gradivo prva dva razreda osnovne .. da bi bio dobar ..
(.. inače .. rekao si da je srna dobra .. to znači da si joj pripisao ljudski um ..?)
Njeno ponasanje je definisano ( nema slobodnu volju)isto kao sto je definisano zmiji. Ponovo kazem da je moj um merilo necije dobrote POSTO IMAM MOC SPOZNAJE DOBRA I ZLA kao sto imaju i bogovi.

.. pa i trešnja koja je manje razgranata je trešnja ..
Da sam biljka voleo bi da se lepo razgranam.
A ti da si svinja volela bi da te neki tamo cika veterinar oplodi, pa da te drze u oboru, da te tove, i na kraju da te zakolju i pojedu? (OBAVEZNO ODGOVORI)

.. biljka ne daje ništa čoveku zauzvrat jer nema razum kojim bi mogla da zna šta je zahvalnost ..
.. i molim dosta s tim antropomorfizmom ..
Pa jel si rekla da pati sto sam je kao STERILISAO...

.. na avataru sam ja ..
Iz mladjih dana... Sta to radis?

.. pa i korali isto tako .. i hidre .. a ti spadaju u životinjke ..
I menja li to smisao?

.. a životinje ne vide nebo ..?
Svinja koju zderes ne vidi a i da vidi ne moze da se krece kuda hoce. Drvo ne moze da se krece.

.. znam znam .. već se ranije videlo da nisi završio osnovnu .. to jest .. izgleda kao da nisi ni kretao ..
(.. to nije palatalizacija nego jednačenje po zvučnosti .. ali .. nema veze .. to je značajno samo za one što pretenduju da završe osnovnu ..)
POkusa diskreditacije sagovornika i to nisko. PA STA AKO SAM SPAVAO U SKOLI A NISAM( bar ne svo vreme). Osporava li to moje neoborive argumente?

.. licemerstvo je kad se kaobajagi zalažeš za neubijanje životinja a onda spisak životinja koje ne treba ubijati prilagođavaš svojim potrebama za ubijanjem ..
NE, JA SE ZALAZEM ZA NE UBIJANJE ZIVOTINJA DA BI SE JELE JER ZA TIM NEMA POTREBE
Ubiti DA ali kad te ugrozava.
STA TI HOCES OD MENE DA NAPRAVIS? OVCU KOJA BLEJECI CEKA DA BUDE ZAKLANA?
E PA NECE MOCI, JA SE BRANIM I NEK SVAKI PREDATOR ZNA DA SU ROGOVI PRIPRAVNI(jedino oruzje protiv predatora)
Znas li samo koliko se stoke zakolje radi toga da se ljudi tove?
NIJE MENI PROBLEM TOLIKO SMRT ZIVOTINJE UOPSTE
PRROBLEM JE ONOME STO SAM VEC NABROJAO

PRIRODA JE TAKVA A BITI PRIJATELJ SA SVIMANIJE MOGUCE
AKO JE MOGUCE ONDA IDI U SAVANU I SPRIJATELJI SE SA LAVOVIMA AKO MOZES

.. ti .. i pod jedan i pod dva ..
(.. da bi se osećao postojećim potrebno ti je da imaš neke s kojima ćeš se meriti ..
.. u tome je cela poenta tvoje želje da budeš nad čovek .. nad drugima ..)
NARAVNO DA CU SE OSECATI VISIM I JACIM I LEPSIM OD DRUGIH
NARAVNO DA CU SE OSECATI MOCNIJIM I GLEDATI NA OSTALE KAO NA POLURAZUMNE ZIVOTINJE
NARAVNO DA TREBA IMATI PONOS

PONOVO PITAM, STA TI HOCES DA NAPRAVIS OD MENE?
IZ KOG SI TI POKRETA, NEW AGE?

I nisi mi odgovorila al nema veze...

.. jesam .. ali sam svesna toga da je to sranje .. da me to čini komšijom ..
Znaci tvoj cilj je da postanes monahinja?

.. ne ..
.. ponizan ništavan zadnji .. sve su to rezultati poređenja ..
(.. znam da ti teško da razmišljaš van tih okvira ..)
PA GDE SI TI TU? Vidis npr na ulici nekog ubicu kako ubija nekog i ti ces da kazes mi smo isti? I onda lepo kad dodje policija on te optuzi da si ti to ucinila a ti posto nisi nista vrednija od njega ne kazes nista... Mislim svejedno je da li ce on ili ti posto ste isti tako...

.. ujedaju samo kad su napadnuti ..
.. ako ih ne diraš ne ujedaju ..
Ujedaju kad ti vide nogu.

.. ne jedem prase ..
.. ja sam vege ..
Onda nisi LICIMUR nego PRAVIS LOS MARKETING VEGETERIJANSTVU
Kad tako postavis stvari onda ce ljudi reci ...sta sad treba da ne jedem nista....i naravno nece prestati da jedu....

.. e moj ti .. to je verovatno maksimalni domet borbe za koju si spreman ..
REKAO SAM ZA MESOJEDE JER AKO JEDU ONDA MORAJU DA BUDU SPREMNI DA UBIJU
Nego sto si takva....znas tacno na sta sam mislio i na koga sma mislio...
Ne razumem zasto ljudi sa namerom iskrivljuju smisao..

.. ne koljem prasiće ..
.. koljem mladi luk salatu šargarepu čičoku .. uskoro ću potamaniti neki mladi grašak .. cveklu moram najpre da rasadim .. da se uljuljka bezbrižna i zavarana mojom pažnjom ne sluteći kakva je sudba čeka ..

Ako ti ne jedes ONDA JE UPUCENO SVIM ONIMA KOJI JEDU.

.. ma bravo .. pauci sigurno uživaju u tvom gaženju .. a dokaz je to što bi ti tako razmišljao da si pauk ..
COVEK MORA IMATI PETLJU DA UBIJE ALI SAMO KAD GA UGROZAVA
Ako budes imala decu i ako tako budes vaspitala decaka..tesko njemu...

Rekla si da mesojedi imaju pravo na izbor? DA LI BI ONI KOJI KOLJU SVINJE TO REKLI? Da li bi rekli da zu svinja slobodno me oplodjavajte, zatocite, gojite i koljite? NE BI
ZATO I KAZEM DA SVAKO TREBA DA SE POSTAVI NA MESTO ONOGA KOME ODUZIMA ZIVOT ILI ZLOSTAVLJA
Moj pauk je sad miran i verujem uopste NIJE LJUT NA MENE JER JA NE BI BIO LJUT NA NJEGA DA SAM NA NJEGOVOM MESTU

.. ne .. meni si rekao da sam licemer zbog moje pesmice o čičoki ..
Zato sto sam mislio da jedes prasice i ostale...
Inace mislim da je glupo da meni zameras sto UBIJAM PAUKA a pustas nekog da jede meso jer mu dobar ukus JER IMA IZBOR...

Ako sam zao sto sam ubio pauka ONDA NEK IDE SVET.
Vece zivotinje vise pate( npr vece od ribe)...

Šta god da misliš da te ugrožava (insekti, pauci), čovek je ipak biće koje najviše ugrožava Zemlju - upravo zbog toga što je umislio da je vlasnik svega, pa i ostalih živih bića.
JAO OZIMANE BRATE MOJ GDE SI SADA
DUBOKO SE IZVINJAVAM OZIMANU I SVIM MESOZDERIMA JER SU OVI MORALISTI I BORCI ZA PRAVA ZIVOTINJA JOS GORI OD VAS
1. zivotinja je samo zivotinja - NEMA UM
2. bez obzira sto nema um necu da je mucim kad mi njeno meso ne treba - IMAM BILJKE DA JEDEM
3. ako me napada ja cu nju da zgazim

JA IMAM UM I JA SAM VREDNIJI OD SVIH ZIVOTINJA JER JE MOJ UM DRAGOCEN
ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJE KOJA SE SAMO PARI I JEDE

Ako me ne ugrozava necu joj nista. U suprotnom odbranicu se jer TO JE LJUDI SAMO ZIVOTINJA ali to nam ne daje za pravo da je mucimo drzeci je u oborima i gojeci i klati ih....
POGOTOVO ONE KRUPNIJE JER OSECAJU VISE

* izv za caps moralo je

Poslednja izmena:

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.933
Maze se kad vide da si na njihovoj strani - MESOJED.

.. pretpostavka je majka zajeba ..
.. mogao si obrisati ovo kad si video da si se zajebao ..
.. ali nisi ..
.. ako .. lepo je što možemo pratiti tvoje misaone tokove ..:mrgreen:

Nisam znao a sta je?
...
Nije mi poznato da JEDU DRVA :hahaha:

...

to sto glodju koru NECE UNISTITI DRVO!

...
Ujedaju kad ti vide nogu.

...
Moj pauk je sad miran i verujem uopste NIJE LJUT NA MENE JER JA NE BI BIO LJUT NA NJEGA DA SAM NA NJEGOVOM MESTU
.. jesi igrao nekad hrkljuš ..?
.. mislim da bi trebao probati .. iz tebe prosto isijava talenat za taj sport ..

Znam, ti si ponizna, cedna... kao kaludjerica pa kad te neko udari ima da okrenes obraz i kazes HOCU JOS!
.. jok ja ..
Njeno ponasanje je definisano ( nema slobodnu volju)isto kao sto je definisano zmiji. Ponovo kazem da je moj um merilo necije dobrote POSTO IMAM MOC SPOZNAJE DOBRA I ZLA kao sto imaju i bogovi.
.. bogovima ne trebaju dobro i zlo ..
.. vezanost za koncepte dobra i zla upravo razdvaja čoveka od boga ..
Iz mladjih dana... Sta to radis?
.. analiziram teksturu testa ..
POkusa diskreditacije sagovornika i to nisko. PA STA AKO SAM SPAVAO U SKOLI A NISAM( bar ne svo vreme). Osporava li to moje neoborive argumente?
.. tvoji argumenti ne da nisu neoborivi .. nego su već oboreni ..
.. problem je u tome što ti konstantno promiče da to primetiš ..

STA TI HOCES OD MENE DA NAPRAVIS?
.. ništa ..
.. ne zanimaš me ..
.. a na ove pričice ovde gledam kao na partje šaha ..

IZ KOG SI TI POKRETA, NEW AGE?
.. ne .. nisam ljubitelj pokreta .. niti grupa i grupica .. niti čopora ..
Znaci tvoj cilj je da postanes monahinja?
.. ne ..
COVEK MORA IMATI PETLJU DA UBIJE ALI SAMO KAD GA UGROZAVA
Ako budes imala decu i ako tako budes vaspitala decaka..tesko njemu...
.. imam dete ..
.. vaspitavam je tako da se ne oseća toliko ugroženo .. koliko se ti osećaš ..
.. da .. treba imati petlju da se ubije onaj koji ti je ravnopravan po mogućnosti ubijanja ..

Zato sto sam mislio da jedes prasice i ostale...
Inace mislim da je glupo da meni zameras sto UBIJAM PAUKA a pustas nekog da jede meso jer mu dobar ukus JER IMA IZBOR....
.. nemam ja ništa ni protiv ljudi koji ubijanju paukove ..
.. osim ako drugima *****ju o neubijanju ..

JA IMAM UM I JA SAM VREDNIJI OD SVIH ZIVOTINJA JER JE MOJ UM DRAGOCEN
ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJE KOJA SE SAMO PARI I JEDE
.. odakle ti ideja da je tvoj um dragocen ..?
.. po čemu je o tvoj um dragocen ..?

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
.. pretpostavka je majka zajeba ..
.. mogao si obrisati ovo kad si video da si se zajebao ..
.. ali nisi ..
.. ako .. lepo je što možemo pratiti tvoje misaone tokove ..
Sto nisi rekla ranije?

.. jesi igrao nekad hrkljuš ..?
.. mislim da bi trebao probati .. iz tebe prosto isijava talenat za taj sport ..
Da sam pauk nek me hrkljuisu.

.. bogovima ne trebaju dobro i zlo ..
.. vezanost za koncepte dobra i zla upravo razdvaja čoveka od boga ..
Upoznala si boga? Ja mislim da su bogovi sposobni, mocni za zlo i za dobro a da njihove postupke odlucuje svest. Npr golub nije sposoban da ucini zlo jer nema pojma sta je zlo a sta dobro. Tebi je bog zivotinja?

.. tvoji argumenti ne da nisu neoborivi .. nego su već oboreni ..
Sanja SANJAJ :)

.. ništa ..
.. ne zanimaš me ..
.. a na ove pričice ovde gledam kao na partje šaha ..
Znaci igras se...

.. ne .. nisam ljubitelj pokreta .. niti grupa i grupica .. niti čopora ..
Nije ni bitno, promovises njohove stavove...

.. da .. treba imati petlju da se ubije onaj koji ti je ravnopravan po mogućnosti ubijanja ..
Ubiti treba svaku bubu koja te ugrozava. (tacka)
Nije ni bino da li je buba jer da je npr lav isto sam mocan da ga ubijem.

Jedan covek mi rece da postoji samo jedna zapovest : Ne rasplaci slabijeg od sebe.
Ovo je genijalno jer ako ubijes nekog onda si jaci. Ne postoji ubijanje a da slabiji ubije jaceg.

.. nemam ja ništa ni protiv ljudi koji ubijanju paukove ..
Dobro onda smo u redu sa paucima.
.. osim ako drugima *****ju o neubijanju ..
KO JE PRICAO O NEUBIJANJU?
Citas li ti moje postove? Nemoj da me zaebavas molio bih...

Kratko pisao sam o tome kako zivotinje ne treba zatociti, gojiti, vestacki oplodjavati....a klati na poslednjem mestu. Dakle govorio sam o drugim stvarima, ne samo o ubijanju i kad je stvar kod ubijanja bitna je patnja a krupnije zivotinje vise pate.

.. odakle ti ideja da je tvoj um dragocen ..?
.. po čemu je o tvoj um dragocen ..?
Ne samo moj nego coveciji. Nije isto ubiti coveka i ubiti zmiju ili srnu ili pauka.

Nisi mi odgovorila.
Da sam biljka voleo bi da se lepo razgranam.
A ti da si svinja volela bi da te neki tamo cika veterinar oplodi, pa da te drze u oboru, da te tove, i na kraju da te zakolju i pojedu? (OBAVEZNO ODGOVORI)

Hocu da kazem da nije isto ubiti pauka i drzati kravu ili....

Poslednja izmena:

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Zeleo bih samo jos da dodam moj dozivljaj iz detinjstva. Radi se o tome da sam ubio kokosku i to sasvim slucajno. Plakao sam ali ne zbog toga sto sam je ubio( bila bi ona mrtva za tri meseca) nego zato sto je patila, koprcala se, dahtala i skakala sasvim nekontrolisano i nenormalno polomljenog vrata...

Zakljucak ove teme je da nije u redu prvo zatociti zivotinju a drugo gaziti joj dostojanstvo i menjati njenu prorodu, sterilisati ih, oplodjavati, muzti, gojiti.... a na kraju i zaklati. Drugim recima muciti a da zatim ne postoji nikakva potreba sem onog ljudskog hira da mu je neophodan ukus i miris.

Zivotinja medjutim nema um (tako rece Oziman) i ne treba je zaliti ali naravno to nam ne daje za pravo da joj radimo gore navedeno.

gost 216949

Buduća legenda
Poruka
31.921
Zeleo bih samo jos da dodam moj dozivljaj iz detinjstva. Radi se o tome da sam ubio kokosku i to sasvim slucajno. Plakao sam ali ne zbog toga sto sam je ubio( bila bi ona mrtva za tri meseca) nego zato sto je patila, koprcala se, dahtala i skakala sasvim nekontrolisano i nenormalno polomljenog vrata...

Zakljucak ove teme je da nije u redu prvo zatociti zivotinju a drugo gaziti joj dostojanstvo i menjati njenu prorodu, sterilisati ih, oplodjavati, muzti, gojiti.... a na kraju i zaklati. Drugim recima muciti a da zatim ne postoji nikakva potreba sem onog ljudskog hira da mu je neophodan ukus i miris.

Zivotinja medjutim nema um (tako rece Oziman) i ne treba je zaliti ali naravno to nam ne daje za pravo da joj radimo gore navedeno.
:confused: Decko, vidi se da se trudis da "upadnes" u oci, veruj mi, primecen si...posebno, tvoj visoki glas:mrgreen:...
Nije lako ziveti sa traumama, opterecenjima...i razumevanje je tu, postujemo te, tvoja "razmisljanja" takodje, ali deficit nadcoveka ne lezi u drugima (u tvom slucaju)...pogledaj se ponekad u ogledalu, to spada isto u filozofsku kritiku, mozda nesto budes video...onda nam ispricaj o tome...rado bih hteo cuti, sta si video ;)

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
:confused: Decko, vidi se da se trudis da "upadnes" u oci, veruj mi, primecen si...posebno, tvoj visoki glas:mrgreen:...
Nije lako ziveti sa traumama, opterecenjima...i razumevanje je tu, postujemo te, tvoja "razmisljanja" takodje, ali deficit nadcoveka ne lezi u drugima (u tvom slucaju)...pogledaj se ponekad u ogledalu, to spada isto u filozofsku kritiku, mozda nesto budes video...onda nam ispricaj o tome...rado bih hteo cuti, sta si video ;)

Ich habe bereits abgeschlossen.

gost 196682

Aktivan član
Poruka
1.258
Naravno da jesu, pa zar ne vidis da bi me rastrgli... Mada vukovi su nesto drugo i moguce je uspostaviti sa njima poseban odnos ( o mom licnom iskustvu nekom drugom prilikom)

Veci je covek neprijatelj lavu nego lav coveku... Lav coveka nikad ne posmatra kao plen vec ga se plasi... Tj ne diraj ti njega, i nece ni on tebe, ne ugrozavaj mu teritoriju jer on tvoju ne ugrozava...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.