Vegeterijanci i duhovnici ubijate li muve?

4thman

Domaćin
Poruka
3.517
Jedem meso. Tako da ne spadam u grupu onih koji neće da pojedu živo biće, mada bih pojeo samo biće koje je predvidjeno da bude pojedeno(farmirano meso)....

Ali ne volim da ubijem nikoga, pa ni insekta. Ako mogu uhvatim ga, pa ga izbacim iz kuće. Nije mu tu mesto.
A ubio sam psa. Npr... Tj sam se ubio, ali da mene ne bi bilo možda ne bi poginuo.... Možda bih ja poginuo. Ko zna....

Insekti su dijeta u nekim kulturama....

Biljojedi uništavaju živa bića biljke. Balans u dijeti je važan.

Šnicle, pečeno meso, krmenadle i slično, nestaće za nekoliko decenija zato što je njihova prozvodnja veoma skupa i zagađuje okolinu, kako se smatra. Primera radi, proizvodnja mesa krave je deset puta skuplja od proizvodnje mesa skakavca.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.877
Ne postoji biblijska zabrana ubijanja insekata, buba, paukova ili drugih sličnih stvorenja.
To je više sentimentalnost kod ljudi generalno a ne samo vernika da smatraju da treba izbegavati namerno uništavanje bilo čega živog, pa hajd'nežno uhvati i izbaci napolje, ali održavanje kuće čistom i bezbednom za život mora da bude jači imperativ i rezon od toga da pristaješ da spavaš sa muvama, bubama i paucima jer ti ih je žao.

Indigo3

Poznat
Poruka
7.877
Ja spavam sa jazavičarkom...izgura me iz kreveta, sa insektom ne bih spavao, rizik za insekta...

Rekoh mojima, manje smrdi od svih troje zajedno. A svi smo prilično higijenski odlični.
Pa, šta ćemo... neki volimo svoje ljubimce toliko i od samog početka dok su još mali, bespomoćni i neodoljivi ih puštamo na krevet, a kasnije to pređe u naviku i nemamo nikakav sa tim problem. Nisu svi isti, pa, eto još nečega važnog na šta treba upozoriti na vreme ljude sa kojima se upoznajemo sa makar i potencijalnim ozbiljnijim intencijama da ne bi bilo: ''Biraj, ili on, ili ja!'' :zcepanje:

Svakako mislim da ne treba da praktikujemo bezvezno ubijanje pauka i insekata po napolju, ali u kući mora da se zna neki red.

Šta su roditelji radili kad tj. ako ste kao mali iz obdaništa doneli kući nepoželjne goste u kosi, i da li podržavate njihov postupak⁉️

jolemisa

Elita
Poruka
17.815
Pa kad mi napolju sleti bubamara onako ne mrdam,mazim je i setkam s ruke na ruku dok ne odleti,a kad mi se u kuci nakoti milion uz smrdibube,pa tamanim cime stignem,tako isto sa ljudima ,rodjacima i zenama,stvar inspiracije
Ja te stare crveno crne bubamare nisam video odavno,sada samo smrdibube i one narandzasto crne bubamar,koje nista manje ne smrde od smrdibuba.Inace ja sam zaduzen za musice,a zena cim vidi paucinu,odmah cisti sve coskove.

Meklaud

Domaćin
Poruka
4.894
Vegenejanci insekte ne racunaju u zivotinje.Kao bol kad se ubiju je mala jer su i oni mali, pa se ne muce.A i da pazis, ko zna koliko ces insekata pregaziti biciklom kad ides neasfaltiranim putem, kolima, pa i dok hodas. Tek za mikroorganizme koji spadaju u zivotinje, ko zna koliko ih pobijes vrucim cajem na stolu, brisanjem prasine, pustanjem vruce vode na cesmi...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.