Vegetarijanac- da ili ne?

Ja kad bih rekla mojima da hocu da budem vegetarijanac verovatno bi izmedju sebe zakljucili da sam pukla. :lol:
Možda..
Zamisli kako meni bilo kao sirovom veganu, neki rođaci su mislili da sam u sekti...tako su me gledali kad bih im pričao šta jedem..
Što nisam jeo meso, nekako su i svarili, ali kad su čuli da ne kuvam povrće i sve sirovo...e to nikako nisu mogli procesuirati...da si vidila te izraze lica...hehe
 
Sad jedna anegdota, poslastica, živa istina..
U tom periodu mog sirovog veganstva, odem ja kod rođaka u jedno selo u Banatu, ostanem tu cjeli dan, objasnio im 10 puta da ne jedem meso, jeo neke salate i zeleniš taj dan...I prenoćim ja tu, u jednoj sobi sam...
Sutradan, kaže mi ta rođaka, starija žena, kao osjeća se cela soba i miriši posteljina kao na neku travu....
:dash:
 
Ja razmisljam da postanem vegetarijanac. Sta mislite o tome?
Ima li takvih na forumu?

Mislim da ako imaš potrebu da smanjiš ili izbaciš meso to je tvoj izbor, svakako uradi i ne bih imao mnogo šta da dodam. Ne treba ti neko objašnjenje samo slušaj svoj organizam. Ako to radiš jer je fensi onda nemoj. Mučićeš sebe samo.

Ja neću. Volim meso i za sada ne moram da prestanem sa konzumacijom.
 
Mislim da ako imaš potrebu da smanjiš ili izbaciš meso to je tvoj izbor, svakako uradi i ne bih imao mnogo šta da dodam. Ne treba ti neko objašnjenje samo slušaj svoj organizam. Ako to radiš jer je fensi onda nemoj. Mučićeš sebe samo.

Ja neću. Volim meso i za sada ne moram da prestanem sa konzumacijom.
ja ne vidim nista fensi u tome, zapravo sam okruzena iskljucivo mesojedima
ne mogu da verujem da bi neko iz pomodarstva promenio nacin ishrane
a da mucim sebe nemam nameru
 
ja ne vidim nista fensi u tome, zapravo sam okruzena iskljucivo mesojedima
ne mogu da verujem da bi neko iz pomodarstva promenio nacin ishrane
a da mucim sebe nemam nameru
Ne bi verovala koliko je ljudi zadnjih godina pocelo da se zanima veganstvom samo zato sto Djokovic jede cia semenke i bez glutena.
Vise puta sam rekao da je bolje da je pricao kako se tusira uvek kad izlazi iz kuce...
Poslednja recenica je kljucna- samo slusas signale koje ti daje tvoje telo....
 
Ne bi verovala koliko je ljudi zadnjih godina pocelo da se zanima veganstvom samo zato sto Djokovic jede cia semenke i bez glutena.
Vise puta sam rekao da je bolje da je pricao kako se tusira uvek kad izlazi iz kuce...
Poslednja recenica je kljucna- samo slusas signale koje ti daje tvoje telo....
ali Novak nije vegan koliko sa razumela vishe:think:

ja sam pocela vise da se interesujem za hranu a pre me nije zanimalo

jer me svako malo nesto zaboli i skljocne i godine me stizu, metabolizam usporava
a ja sam hipohondar......
 
ali Novak nije vegan koliko sa razumela vishe:think:

ja sam pocela vise da se interesujem za hranu a pre me nije zanimalo

jer me svako malo nesto zaboli i skljocne i godine me stizu, metabolizam usporava
a ja sam hipohondar......
Ma za Noleta nebitno,sustina je u tusiranju :D
Cek' da dodjes u moje godine...Znas kako se kaze,kad imas preko 40 i ujutru te nista ne boli- umro si.
 
Danas mi je treci dan da ne jedem meso i uopste mi se ne jede. Ali mislim da cu uzeti ribu ili piletinu sutra mozda. :lol:

Znaci napravila sam sebi lunch box.Ima 5 odeljaka i ne mogu prosto da verujem sta sve stane u 510 kalorija:

1. 30 gr zmajevog voca i nekoliko kupina i borovnica= 50 kalorija
2. 100 grilovanog karfiola=25 kalorija:zeek:
3. 1 kuvano jaje=78 kalorija
4. 1 mala cokoladna "fat" bomb= 107 gr
5. Salata (paradajz, celer, krastavac, kupus) sa prelivom od avokada i leblebija- 250 kalorija

************
Pojela sam pola i nije mi dobro koliko sam se prejela.
Bez mesa.
Mozda nisam dobro izracunala kalorije jer mi je neverovatno. :think:
 
veruj mi da ne.
Probaj.....

Meni ostalo pola salate, voce i pola jajeta......

A ja mogu puno da jedem.
Joj pa sta si pojela...karfiol i pola jajeta... Ja bih voleo da me tako malo hrane zasiti.
Voce koje god da jedem osim banane samo mi izazove glad, cak posle rucka. Zato voce jedem iskljucivo pre obroka, da dozivim sledeci)). A slatkisi i sladoled me ne zasite, ponekad mi samo umanje osecaj gladi. Zavidim ti )))
 
Joj pa sta si pojela...karfiol i pola jajeta... Ja bih voleo da me tako malo hrane zasiti.
Voce koje god da jedem osim banane samo mi izazove glad, cak posle rucka. Zato voce jedem iskljucivo pre obroka, da dozivim sledeci)). A slatkisi i sladoled me ne zasite, ponekad mi samo umanje osecaj gladi. Zavidim ti )))
Pa pojela sam i pola salate. Taj dresnig od leblebija i avokada je jaaako kalorican i ukusan.Napravila sam tanjir od 100gr leblebija i 1 avokada i imam za jos 3-4 salate. Bukvalno jedna veca kasika je dovoljna za salatu.
I ta cokoladica isto zasiti. To je cokoladica punjena puterom od kikirikija.Jeste malecka ali je jako ukusna. Ja sam je napravila. :lol:
I onda kad malo uzmes ovoga, malo onoga napuni se stomak brzo.



Ja inace mrzim iz dubine duse povrce i shvatila sam da mogu da ga jedem samo grilovano, sa dresingom ili na jaaakoo sitno iseckano.

Kad vidim veci komad povrca u tanjiru- izgubim apetit. Gajim neizdrziv animozitet prema brokoliju ali kad grilujem ili kad napravim supu - lepo mi je.
 

Back
Top