Večno Vraćanje Ljubavnika

e, vala, dobra ti je tema, ali tesko da iz nekih sablonizovanih forumskih prica mozes da izvuces smisao koji trazis.
Kliknula si mi ideju o tom vracanju u krug, ali ne mislim da se vracaju bolji ljudi, nego se svare neke nesuglasice koje su iracionalne i uklope se u realan zivot. nema tu poezije, nego nerasciscenih racuna.
Cak i da se ljudi u osnovi ne menjaju, menja im se kaput.
 
Nedelja, Božji dan, pa rekoh da otvorim jednu temu od Boga...
Ko nije upoznat sa idejom večnog vraćanja... bolje što niste. Ko jeste... šta da vam kažem, teško je.

Imate li osobu sa kojom se večno vraćate jedno drugom?

Ne mislim na toksičnu odgurni - povuci dinamiku, nego neke ljude koji vam se vraćaju u ciklusima, a vi u međuvremenu tih ciklusa postajete bolja osoba i onda sa tom osobom možete bolje?

Možda ćete se venčati jednog dana, možda nećete, nije bitno, važno da ste bolje osobe kada se vratite jedno drugom, i možda je to što vas život odvoji milost prema vašem detinjom bezobrazluku i činjenice da ne umete da se volite kako treba, pa: hajde ponovo.

Kao u snovima kad padnete sa konja i umrete, pa vas san vrati par kadrova unazad pre nego što se to desilo, da probate ponovo da naučite da zauzdate konja.

I kad se vratite toj osobi, da li već u prvom momentu vraćanja naslućujete rastajanje, a u poslednjim momentima rastajanja neko buduće vraćanje, ili mislite da je taj put zauvek?

I raspišite se poetski, nismo mi na LjiS-u paori (osim Dajane, ona jeste).
Ko je Dajana? :rotf:
 
e, vala, dobra ti je tema, ali tesko da iz nekih sablonizovanih forumskih prica mozes da izvuces smisao koji trazis.
Kliknula si mi ideju o tom vracanju u krug, ali ne mislim da se vracaju bolji ljudi, nego se svare neke nesuglasice koje su iracionalne i uklope se u realan zivot. nema tu poezije, nego nerasciscenih racuna.
Cak i da se ljudi u osnovi ne menjaju, menja im se kaput.
i neraskidivih veza koje su se jednom stvorile jer ispod novog kaputa i dalje diše isto biće kome smo se nekada radovali
 

Back
Top