Vecinu Srba zabole uvo za Kosovo

Већину Срба апсолутно не занима КиМ и ни у лудилу не би жртвовали свој комфор због Косова, али такође већина Срба подржава сваку власт да не чини ништа у вези Косова што се тиче српских интереса, јер то може угрозити српски комфор.
У преводу већина Срба подржава ово Вучићево постепено признавање Косова и то је једина ствар где га поред његових гласача, подржава и добар део опозиције и Студентске листе.
Једини проблем је што је Вучић лицемер, па не жели то да призна и манипулише тиме, а највећи проблем је што ћацад то крије, не види или не жели да призна и пребацује кривицу на ту децу.


Da vecinu Srba zabole za Kosovo, Vucic, Tadic.... bi ga jos davno priznali.
Obzirom da tvoja tvrdnja ne odgovara istini i da je ogromnoj vecini Srba itekako stalo do Kosova, niko od politickih poltrona to ne sme da ucini jer bi to automatski znacilo kraj za njih
Па Тадић је једним делом и изгубио изборе, јер није желео да призна Косово, желео је да одуговлачи, да одржи статус кво, па је то одрадио Вучић у великој мери.
Ипак нису сви политичари исти, као што нисмо ни ми исти.

Nisu, nisu...ja sam Srbin kome je poreklo sa Kosmeta sa obe strane i nikad se nisam odricao niti cu.
А шта ћемо са Србима из Македоније, које су издали сви и које нико не спомиње ? Када су српски комунисти издали српске цркве 1967. и предали Македонцима, па Милошевић који је то све издао и потврдио касније, а могао је макар да тражи одштету од те нове државе и нације.
Шта ћемо са Србима у ЦГ, са Србима у РС и Федерацији, са крајишким Србима ?
Како то да су се сви одрекли ових Срба, а сада одједном су косовски Срби најбитнији ?
 
Vecinu Srba zabole uvo za Kosovo.

To je fakt.

Većinu Srba zabole i za Srbiju, zato beže u inostranstvo.

Nije do njih nego do režima koji je napravio korumpiranu mafijašku autokratsku zatrovanu državu gde nema institucija, sloboda i perspektive.

Ista stvar je i sa Kosovom. Samo je tamo namerno sve i rađeno da Srbi odu kako bi teritorija mogla da se proda.
 
Napravi anketu na forumu tipa "Da li biste isli u rat da vratimo Kosovo". Rezultati nek pokazu dal Srbi mare za Kosovo samo recima ili i delima.
Нама не треба та територија, не требају нам ни ти ресурси, Срби и Македонци желе само једно, да Албанци нестану са ових простора.
Намерно спомињем Македонце, да не буде да само Срби имају ту жељу и да смо ми неки геноцидни народ.

Исто је и са Хрватима, њих апсолутно не занима територија, једино им је било битно да протерају Србе. Зашто их не занима територија ? Па имају готово дефакто хрватску територију у Херцеговини, западом делу и њих то не занима и више би волели да протерају муслимане из Мостара, макар вечно остали у тој држави БиХ.

Поготово данас у трећој деценији 21. века, када сви балкански народи, односно државе добијају мигранте неевропског порекла, схватају колико територија није битна.
 
Нама не треба та територија, не требају нам ни ти ресурси, Срби и Македонци желе само једно, да Албанци нестану са ових простора.
Намерно спомињем Македонце, да не буде да само Срби имају ту жељу и да смо ми неки геноцидни народ.

Исто је и са Хрватима, њих апсолутно не занима територија, једино им је било битно да протерају Србе. Зашто их не занима територија ? Па имају готово дефакто хрватску територију у Херцеговини, западом делу и њих то не занима и више би волели да протерају муслимане из Мостара, макар вечно остали у тој држави БиХ.

Поготово данас у трећој деценији 21. века, када сви балкански народи, односно државе добијају мигранте неевропског порекла, схватају колико територија није битна.
A sta je sa svetinjama? Sta je za zaostavstinama iz proslosti? Da samo pustimo da nam uzmu sve?
 
Napravi anketu na forumu tipa "Da li biste isli u rat da vratimo Kosovo". Rezultati nek pokazu dal Srbi mare za Kosovo samo recima ili i delima.
To nije relevanto pitanje da li je nekom stalo do KiM-a. Prvi ja ne bih ratovo ako je komadant Vucic a pretpostavljeni neki Vucicev caci. Pa njima ne bih dao da mi cuvaju tri nacrtane ovce a kamo li da vode ratne operacije, u tom slucaju moja odluka da idem u rat je cisto samoubistvo, niko nije lud da to radi.
 
Većina Srba ne zna šta će sa Kosovom, ili je previše opterećena svojim ličnim problemima.

Ja, kao Srbin, plaćam porez državi Srbiji. Dakle, pružam resurse političarima i vojsci, da brane interese Srbije. Njihov posao je brinu za Kosovo, ja sam pružio svoj doprinos. Takođe, moj glas dajem onima što žele da reše problem sa Kosovom. To što trenutna vlast ne rešava situaciju sa Kosovom, to je već problem onih što podržavaju tu vlast. Ako je većina glasala za to, onda nema mesta za mene da se bunim protiv većine. Tako nam je, kako smo želeli.

Nametanje krivice na mene, u smislu: ''Razmišljaš li ti o Kosovu?'', ''Šta radiš povodom pitanja Kosova?'' i ''Zašto ne ideš da vratiš Kosovo?'' je potpuno besmisleno i nepotrebno. Ja nisam dovoljno sposoban, ni obrazovan, da rešavam političke i strateške probleme jedne države. Moj jedini uticaj je kroz odaziv na obaveze koje moja država zahteva, i kroz podršku političkih frakcija koje odražavaju moj lični stav.

Neka osećaju krivicu oni što aktivno i pasivno podržavaju politički sistem kojeg ''zabole uvo za Kosovo''.
 
To nije relevanto pitanje da li je nekom stalo do KiM-a. Prvi ja ne bih ratovo ako je komadant Vucic a pretpostavljeni neki Vucicev caci. Pa njima ne bih dao da mi cuvaju tri nacrtane ovce a kamo li da vode ratne operacije, u tom slucaju moja odluka da idem u rat je cisto samoubistvo, niko nije lud da to radi.
Dok oni ne padnu Srbija nece ustati" rece jedan mudar covek.
 
Када су српски комунисти издали српске цркве 1967. и предали Македонцима, па Милошевић који је то све издао и потврдио касније, а могао је макар да тражи одштету од те нове државе и нације.
to je sve vucic izdao i njegov rodjak profitije.
 
Да Косово сутра остане празно нико од Срба не би отишао прекосутра да живи у Приштини
И то је тачно, али бисмо имали рудну ренту од 3%, односно тај профит би узимали српски тајкуни и лопови, уместо албанских тајкуна и лопова.

Приштина је још и луксуз, замисли да мораш да живиш на неком косметском селу и да преживљаваш 100 пута горе него сељаци који живе у околини Београда.
 
И то је тачно, али бисмо имали рудну ренту од 3%, односно тај профит би узимали српски тајкуни и лопови, уместо албанских тајкуна и лопова.

Приштина је још и луксуз, замисли да мораш да живиш на неком косметском селу и да преживљаваш 100 пута горе него сељаци који живе у околини Београда.

Хрвати имају паралелу у селима далматинске загоре где сад живе само лисице и слепи мишеви

На Космету нема ничег због чега би неко отишао тамо да живи чак ни да сви Шиптари оду. Ни Шиптари који оду се не враћају
 

Back
Top