„Већина навијача против власти, револт ће се испољити“

комшија

Stara legenda
Poruka
90.823
1605963336935.png





„Већина навијача против власти, револт ће се испољити“

У емисији 360 степени телевизије Н1 гости су у четвртак били Владимир Новаковић, Мирко Поледица и Огњен Короман. Говорило се о стању у српском фудбалу.

ognjen-koroman[1].jpg


12:59 21.11.2020.

Некадашњи репрезентативац Србије Огњен Короман оценио је да „смо одавно дотакли дно“ и да је елиминација од Шкотске само упалила лампицу да нешто мора да се мења.



„Тешка је ситуација у фудбалу, никад није било горе. Слажем се са оним што је написао Немања Видић, видео је о чему се ради, упућен је. Као частан и моралан човек је дигао глас против накарадног система и лоповлука из ФСС. Марко Пантелић му одговара и каже да је пружена рука, али од кога је пружена – од накарадног система Кокезе и људи који воде савез и мешетара који су постављени од Вучића. Видић као частан спортиста није хтео да пружи руку“, каже Короман.


На питање где је решење за српски фудбал, Короман каже – у реконструкцији савеза.


„Да се врате људи попут Видића, Банета Ивановића, Лазовића и осталих бивших фудбалски часних и поштених, да им се дају фунцкије, да правимо фудбал у здравој атмосфери, да се решимо кладионица и пустимо децу да играју фудбал. Више гледамо ко ће да суди него ко ће да игра. Све нам се свело на кладионицу и мешетарење, три-четири човека су свела савез на своју прћију. Да човек с потернице води Црвену звезду, да му Вучић све дозволи и да нико не пита где је новац од Лиге шампиона, човек који је угасио ОФК Београд. То је срамота што је држава дала фунцкије тим људима“, сматра Короман.


Короман додаје да су навијачи део сваког клуба, као и да постоји спрега навијача и власти.


„Али већина навијача је против власти и мислим да је епидемија допринела да власт не осети бунт и револт навијача. Без обзира што су неки повезани с властима, већина је незадовољна радом у фудбалу и мислим да ће револт брзо да се испољи“, сматра бивши репрезентативац.

link

За праве навијаче, елиминација од Шкотске је кап која је прелила чашу. А незадовољство се шири и прети да експлодира. Стање у фудбали одраз је катастрофалног стања у које нас је увео председник СНС-а.
 
Navijaci se pitaju za sve... dizu bune, brane vlast, sve u jednom...
навијачи су изгубили сваки значај, јер је корона испразнила стадионе и дворане. могу да навијају само из дневне собе.
 
За праве навијаче, елиминација од Шкотске је кап која је прелила чашу. А незадовољство се шири и прети да експлодира. Стање у фудбали одраз је катастрофалног стања у које нас је увео председник СНС-а.
Једино за шта су навијачи способни јесте да поломе столице на стадиону или запале неку од трибина исте... евентуално да поразбијају пар излога, узлупају туђе аутомобиле, потуку се 10 на једнога...
Ситуација са мигрантима је довољно показала њихову моћ и организованост.

А да би се власт променила, прво мора народ да се подигне на виши духовни и интелектуални ниво. Јер, промена власти без еволуције свести је исто као да једну поцепану чарапу замениш другом.
На жалост, народ ће пре да гледа Вучићеве Парове и Фарме, него да прочита какву књигу или погледа документарни филм о сопственој историји (на коју је до сржи поносан, иако о њој зна само да је некада била нека Косовска битка која се збила ко зна које године... Обилић убио Мурата и то је то).
 
Vođe navijača su uz vlast njih je potkupio,Koroman priča o navijačima kao o masi koji su zapravo ovce ako su pristali da im potkupljene vođe budu pastiri.Ili je mislio o navijačima kao o narodu koji je nezadovoljan ali je onda tako trebao da kaže jer kada danas kažeš navijač uglavnom znači vojnik sa neke tribine,iliti ovca što prati pastira.
 
"Navijač" u smislu pripadnosti organizovanoj grupi, ne u smislu simpatizera nekog kluba ili ljubitelja sporta, nije faktor nego socijalna i mentalna dijagnoza.

Samim tim serem ti se na društvo gde su ljudi sa devijacijom ponašanja bilo kakav iole značajan faktor koji se pita za išta. To što je nažalost tako je dijagnoza ovoga društva. Potpuno nebitno ako im se stavovi i poklope sa mojim ponekad. Po meni bili i ostali bolest. Kao i dva kluba oko kojih se vrte.
 
navijaci su organaizovana kriminalna grupa,u crnim hornikama iza svakog ubitva krije se pripadnik neke navijacke frakcije.Navijaaci su pod kontrolom DB za koji rasturaju narkotike.Tesko mi je da zamislim situaaciju u kojoj hiljade "navijaca" sledi duboko kriminalizovane "vodje",ali sve sta nije normalno u Srbiji je normalno, tako da,..
 
Druže @комшија ti stvarno vjeruješ u ovo? Stanje u srpskom fudbalu je odavno katastrofalno. Srbija se od samostalnosti nije plasirala na EU.
Комшија верује и да је могуће уклопити комунизам са НАТО алијансом, Милов криминално стечени капитал са левичарском политиком...
 
navijaci su organaizovana kriminalna grupa,u crnim hornikama iza svakog ubitva krije se pripadnik neke navijacke frakcije.Navijaaci su pod kontrolom DB za koji rasturaju narkotike.Tesko mi je da zamislim situaaciju u kojoj hiljade "navijaca" sledi duboko kriminalizovane "vodje",ali sve sta nije normalno u Srbiji je normalno, tako da,..
Ne izjednačavaj sve navijače.
 
Ne izjednačavaj sve navijače.
definisi sta su navijaci pa da nastavimo dalje.Ne postoje "navijaci" kao termin,kad se u Srbiji spomenu navijaci prvo ce ti se pojaviti crna hronika,navijaci Rada Partizana...
Isao sam na utakmice i pratio klub u doba Jugoslavije kada je vecina onih koji sada pisu sisala palac, a sami su prvi put isli na gostovanje tramvajem.
Danasnji "navijaci" su ti organizovani poput Hell Angels ili Bandidos-a,kao bajkeri a izdrzavaju se reketom trgovinom narkoticima i prostitucijom.Kazi mi mi koji to od vodja "navijaca" ima stalan radni odnos ?
ako se ti definises kao "navijac" onda tesko tebi,za mene si pristalica kluba za koji navijas,a navijac je neko ko ima debeo policijski dosije.Dakle, ja pristalice klubova koji idu na utakmice da navijaju ne smatram navijacima,kod nas je "navijac" profesija koju kontrolise DB od polovine osamdesetih
 
Poslednja izmena:
definisi sta su navijaci pa da nastavimo dalje.Ne postoje "navijaci" kao termin,kad se u Srbiji spomenu navijaci prvo ce ti se pojaviti crna hronika,navijaci Rada Partizana...
Isao sam na utakmice i pratio klub u doba Jugoslavije kada je vecina onih koji sada pisu sisala palac, a sami su prvi put isli na gostovanje tramvajem.
Danasnji "navijaci" su ti organizovanai poput Hell Angels ili Bandidos-a,kao bajkeri a izdrzavaja se reketom trgovinom narkoticima i prostitucijom.Kazi mi mi koji to od vodja "navijaca" ima stalan radni odnos ?
ako se ti definises kao "navijac" onda tesko tebi,za mene si pristalica kluba za koji navijas,a navijac je neko ko ima debeo policijski dosije.Dakle, ja pristalice klubova koji idu na utakmice da navijaju ne smatram navijacima,kod nas je "navijac" profesija koju kontrolise DB od polovine osamdesetih
Ja sam zvezdaš. I kad mogu idem na utakmice. Teško da su svi ili većina ljudi koji dođu na utakmicu kriminalci. Na bruku i žalost određeni procenat ljudi na sjeveru jesu kriminalci i ološ. Znam neke ljude koji idu na gostovanja. I nisu kriminalci.
 
Ja sam zvezdaš. I kad mogu idem na utakmice. Teško da su svi ili većina ljudi koji dođu na utakmicu kriminalci. Na bruku i žalost određeni procenat ljudi na sjeveru jesu kriminalci i ološ. Znam neke ljude koji idu na gostovanja. I nisu kriminalci.
alo majstore,ne govorim spanski pa da me ne razumes.Navijac u Srbiji je novinarska kovanica iz istog fonda reci kao sto je "kontraverzni biznismen" ".Procitas u vestima "Izresetan u kaficu" ili "Izresetan dok je izlazio iz auta" a u nastavku cesto "bio clan navijcke grupe" ili "od ranije poznat policiji".
Pravi termin za ovakve "navijace" u krstenoj sredini bi bio "kriminalci" ili najblaze receno "huligani", a to se razlikuje od navijaca koji dodje da pogleda svoj klub ili povede dete na utakmicu
To sto ti znas "navijace" koji idu na utkamice organizovano je najnormanija stvar,ali sve vodje medju navijacima su u kriminalu i oni organizuju navijacke grupe,a oni opet imaju svog "sefa" u drzavnoj sluzbi.Cim se spomene u naslovu teksta "navijaci",to je narucen tekst tako da nema potrebe da se osecas prozvan
 
alo majstore,ne govorim spanski pa da me ne razumes.Navijac u Srbiji je novinarska kovanica iz istog fonda reci kao sto je "kontraverzni biznismen" ".Procitas u vestima "Izresetan u kaficu" ili "Izresetan dok je izlazio iz auta" a u nastavku cesto bio clan navijcke grupe i "od ranije poznat policiji".
Pravi termin za ovakve "navijace" u krstenoj sredini bi bio "kriminalci" ili najblaze receno "huligani", a to se razlikuje od navijaca koji dodje da pogleda svoj klub ili povede dete na utakmicu
To sto ti znas "navijace" koji idu na utkamice organizovano je najnormanija stvar,ali sve vodje medju navijacima su u kriminalu i oni organizuju navijacke grupe,a oni opet imaju svog "sefa" u drzavnoj sluzbi.Cim se spomene u naslovu teksta "navijaci",to je narucen tekst tako da nema potrebe da se osecas prozvan
Ja novinare smatram nužnim zlom. I u većini neobjektivnim.
 
Na osnovu napisanog na temi mogu da zakljucim da je svaki oblik organizovanog bavljenja bio cim (navijanjem za svoj tim, novinarstvom, politikom, cak i radom u drzavnim sluzbama itd) potpuno kriminalizovan i degenerisan od onoga kako bi trebalo da izgleda.

To je posledica degeneracije i kriminalizacije celog drustva u poslednjih 30 godina, a moram da napomenem da je proces krenuo jos 1980. kada je pocela prilicno ocigledna i otvorena pljacka javne (drustvene i drzavne) imovine jer su ocigledno mnogi znali da se kraj SFRJ sprema (ovo nije nikakav zal za SFRJ, samo konstatacija da je proces propasti naseg drustva dugotrajan proces).

Posledicno mi vise i ne primecujemo u koliko nenormalnom drustvu zivimo. Evo samo procitajte sta kaze ovaj Koroman koliko debilna situacija je u jednoj perifernoj stvari kao sto je fudbal, a situacija je ista (slican model debilarije) u svim ostalim aspektima naseg drustva.

A ovo pisem prosto da ukazem da bi svi morali da se pobunimo jer ovo je vec prevrsilo svaku meru i nema oblasti zivota gde politika nije sve potpuno zagadila i obesmislila. Nema veze da li se radi o fudbalu, zdravstvu, skolstvu, policiji, javnim preduzecima - sve je kontaminirano izdajnickom i lopovskom vlascu. I nece nista biti bolje vec samo gore.

Ljudi, minus u budzetu za ovu godinu je 5 MILIJARDI EVRA, ako ne i vise. Ne znam da li ste svesni sta to znaci, a lose posledice se TEK ocekuju. Znaci bice i gore, i to mnogo.
 

Back
Top