ВЕЋИНА ГРАЂАНА СРБИЈЕ НЕ БИ ИЗДАЛА МЛАДИЋА

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=15&nav_category=64&nav_id=512262
78% građana protiv prijave Mladića
Beograd -- Većina građana Srbije, 51 odsto, ne bi izručilo Ratka Mladića Haškom tribunalu, a samo sedam odsto bi ga prijavilo i uzelo 10 miliona evra nagrade.

21446294534dcfdf6c77aa2949905935_368x308.jpg

Ovo su rezultati istraživanja javnog mnenja, a koje je obelodanio predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Hagom i ministar za socijalnu politiku Rasim Ljajić.

Ljajić je u intervjuu za "Pres" rekao da prema tom istraživanju samo trećina (34 odsto) podržava hapšenje Mladića, 40 odsto smatra da je optuženi heroj, 53 odsto da je sud u Hagu pristrasan.

Čak četiri petine, odnosno 78 odsto anketiranih ne bi ga prijavilo i uzelo nagradu od 10 miliona evra.

Da će vlasti u Srbiji uspeti da lociraju najtraženijeg haškog optuženika, veruje 29 odsto građana, a ne veruje gotovo polovina , njih 49 odsto, rekao je Ljajić i dodao da takvi podaci ukazuju na reakciju građana na tešku ekonomsku i socijalnu situaciju.

"Ambijent je takav da građani traže krivca za njihovo nezadovoljstvo. Misle da su za to krivi vlast i pritisci međunarodne zajednice i zbog toga ih takvim negativnim stavovima kažnjavaju", naveo je Ljajić.
"Bramerc može da oteža dobijanje statusa kandidata u EU"
Prema njegovim rečima, glavni haški tužilac Serž Bramerc nije zadovoljan što su Mladić i Hadžić još na slobodi.

"Potrage se sprovode intenzivno i profesionalno, ali, nažalost došli smo u fazu kada se više neće meriti ti naši napori da budu uhapšeni, već samo krajnji rezultat kog još nema. To će obeležiti Bramercov izveštaj SB UN, a svi drugi uspesi koje imamo u saradnji s Tribunalom će pasti u drugi plan", objasnio je ministar.

Na pitanje da li glavni haški tužilac može da spreči Srbiju da dobije status kandidata za EU do kraja godine, Ljajić je odgovorio da može da oteža taj proces, jer će pojedine zemlje sa posebnom pažnom pratiti njegov izveštaj.
Само 7%....а и ти нису Срби....;) ;) ;)
 
Ma ja bi to uradio for free... Kao svoju patriotsku dužnost prema otadžbini.

Na dan bezbednosti, ako me se sete, sete...

Е мој друже не би ти следећег дана доживео ,Срби мрзе издајнике.

Био би презентован на теразијама као пример осталим издајницима
 
У то нико не сумња а како би после тога прошао ,то само ја знам.

Не би ни успео новац од издаје да потрошиш

Е мој друже не би ти следечег дана доживео ,Срби мрзе издајнике.

Био би презентован на теразијама као пример осталим издајницима

Ma ebeš novac na kraju krajeva, ček ni ja nisam bitan. Bitno je da se srbiji skine beda sa grbače...

A iskreno, smešne su mi te pretnje vendetom navodnih mladićevih pristalica...
 
Ma ebeš novac na kraju krajeva, ček ni ja nisam bitan. Bitno je da se srbiji skine beda sa grbače...

A iskreno, smešne su mi te pretnje vendetom navodnih mladićevih pristalica...

Не би стигао ни да се се поздравиш

Него да се вратимо на тему Дачић је изјавио нешто веома чудно "Тражимо Младића као да је овде "
 
Ma ebeš novac na kraju krajeva, ček ni ja nisam bitan. Bitno je da se srbiji skine beda sa grbače...

A iskreno, smešne su mi te pretnje vendetom navodnih mladićevih pristalica...

И био би декларисан као издајник и ти и твоје потомство и твоји родитељи ,био би црна овца за историју,па ти види јел се исплати
 
ne postoji novac za koji bih prodala nekoga. bilo koga. o takvim stvarima (prodaji necijeg zivota) mogu da pricaju samo malodusni ljudi kojima ljudski zivot ne znaci nista te iz tog razloga i raspisuju koekakve novcane nagrade (bolesni amerikanci idu cak do te mere da imaju i lovce na ljudske glave). a da li bih nekoga prijavila, bez nadoknade? mozda onda kada siptarske koljace doceka pravda. ili one iz federacije bih. hrvatske. onda bih razmislila. dotle, ustupila bih generalu svoj dom ako treba. i zadnje parce hleba ;)
 
biti ce zanimljivo cuti kako ce srpska vlast te rezultate objadsniti svijetu....
biti ce pitanja o slobodi stampe, o katarzi, o distanciranju od 90-ih, o navodnoj demokratskoj politici koja nema veze sa Milosevicem itd.
e, Srbijo...lose ti se pise sa takvom svijescu naroda

Kako će objasniti?

Pa reći će, Hrvati su gori a kandidati su za ulazak....Oni svojim zločincima daju imena ulica i trgova, promovišu ih u počasne građane itd... :lol:
 
ne postoji novac za koji bih prodala nekoga. bilo koga. o takvim stvarima (prodaji necijeg zivota) mogu da pricaju samo malodusni ljudi kojima ljudski zivot ne znaci nista te iz tog razloga i raspisuju koekakve novcane nagrade (bolesni amerikanci idu cak do te mere da imaju i lovce na ljudske glave). a da li bih nekoga prijavila, bez nadoknade? mozda onda kada siptarske koljace doceka pravda. ili one iz federacije bih. hrvatske. onda bih razmislila. dotle, ustupila bih generalu svoj dom ako treba. i zadnje parce hleba ;)


za to se, u ovoj državi odgovara pred zakonom.
na krstarici ne, pa možeš i to da pišeš
 

Back
Top