VB.NET - ima li koga da poznaje ovaj jezik - potrebna mi je mala pomoc :)

makisiki

Početnik
Poruka
35
... dosadno mi pa se nesto igram ali sam zaglavio sa par problema koje ne mogu da resim ...

1. za radio player sam dodao icy-metadata (showcast) ili kako se vec kaze - nesto sam pronasao na internetu ali ne radi kako treba - brlja slova, zaglavljuje ... sta sve postoji od tih stream-metadata-castova ili kako vec pravilno kaze da ubacim u pleyer i da mi prikaze ko je izvodjac i naziv pesme. Samo da ponovim da mi treba za VB.NET. Ima dosta za C++ i C# i Java i Python - sve ono sto mi nije poznato ... nisam toliko strucan da to prevedem a online convertori veze nemaju ! :)

2. postoji li mogucnost da se bez koriscenja my.settings, savesettings, fajlova ... sacuva text u textbox, combobox, listbox ... ?
 
... "kad znas - nista nije tesko" :)

Namera mi je da aplikacija ima samo jedan EXE fajl. Za cuvanje podataka sam se odlucio za registry (izgleda da drugo resenje ne postoji).
Radio sam nekako sredio ali problem pravi "Icy-MetaData" - koci aplikaciju. Ne znam koji jos nacin postoji za taj MetaData a da nije nesto komplikovano.
Za TV koristim WebBrowser i neki html kod koji sam pronasao na internetu, ne radi lose ali ne mogu da kontrolisem ton preko TrackBar-a .
Ne znam sta jos moze da se upotrebi za TV a da nije Media Player, VLC i ostali dll fajlovi ?

... to trenutno izgleda ovako nekako ... https://www.mediafire com/file/7iojp9er3vj0rpi/DeskTopClock.zip/file

... a trebalo je da bude samo jedan obican sat :)
 
Poslednja izmena:
Link je dobar - forum pravi problem - izbacuje neke zvezdice - pa sam izmedju mediafire i com izbrisao tacku ... samo treba da se doda tacka :)
... trenutno je obican alarm koji odredjenog dana u odredjeno vreme svira neki zvuk i prikazuje tekst ...
a to sto kazes ... moze da se uradi ... da se startuje radio ... tv ... mozda da se pokrene neka druga aplikacija ... samo ideja ...
... meni jedino znaci "TopMost" sat (to mi treba) a sve preko toga sto sam dodao - manje vise ...
... ali bih voleo kad sam vec krenuo - da aplikaciju zavrsim kako treba ! :)
 
... nisam uspeo da odradim kako je bilo planirano ...

Ako neko ima neki primer ili zna kako ovo moze da se odradi bio bih zahvalan ... :)

1. Internet Radio player sa "SHOUTcast/Icecast" bez dodatnih dll fajlova ?
2. Internet TV player (hls) bez dodatnih dll fajlova ?
3. Upisivanje (cuvanje) podataka direktno u pokrenutu aplikaciju bez koriscenja dodatnih fajlova i registrija ?

... ono sto sam do sada uspeo da odradim izgleda ovako (TV i Radio stanice su cisto radi testiranja) ...
 

Prilozi

  • DeskTopClock.zip
    138,8 KB · Pregleda: 2

Back
Top