Zarathustra
Poznat
- Poruka
- 7.623
Поштовани учесници форума,
јављам Вам се овом приликом да Вас известим да се од сутра до 5.6. одржавају дани мађарске културе и слављења мађарске државности у Земуну по први пут, под покровитељством Хунгарикум центра, у центру у Господској улици, на Кеју и на кули Гардош уз, поред валцера и културног програма, и истицање мађарских државних обележја приликом чега ће бити уподобљен и ватромет са Гардоша у име хиљадугодишње државности Мађарске.
Значи заиста људски молим, са свим грађанским правима, као лојални грађанин Републике Србије питам - "Да ли се на исти начин третирају права Срба у Сент Андреји ?", и "Да ли им се омогућава такво помпезно обележавање наших државних празника у Мађарској ?". Пре свега питање реципроцитета.
Затим, занима ме - чиме је нас држава Мађарска задужила да се у нашем престоном граду Београду и у његовој општини Земун обележавају дани културе, с обзиром да Мађарска држава није показала никакав пријатељски гест према Србији у последњих 20 година, чак штавише деловала ја најчешће штетно по српске националне интересе ??
Коначно, занима ме оно што занима и већину грађана Србије који стерепе за своју будућност, а то је како је повезана ова манифестација са приликама и скорим дешавањима у Војводини, као и на инсистирању на што већој аутономији Војводине, лабављењу односа са Београдом у извођењу локалне екипе господина Пајтића и Костреша у влади Војводине ???
Ако има (као што има), дежурних заговорника ставова владајуће елите на власти, тражим да ми исти упуте одговор на постављена питања !
Хвала !
јављам Вам се овом приликом да Вас известим да се од сутра до 5.6. одржавају дани мађарске културе и слављења мађарске државности у Земуну по први пут, под покровитељством Хунгарикум центра, у центру у Господској улици, на Кеју и на кули Гардош уз, поред валцера и културног програма, и истицање мађарских државних обележја приликом чега ће бити уподобљен и ватромет са Гардоша у име хиљадугодишње државности Мађарске.

Значи заиста људски молим, са свим грађанским правима, као лојални грађанин Републике Србије питам - "Да ли се на исти начин третирају права Срба у Сент Андреји ?", и "Да ли им се омогућава такво помпезно обележавање наших државних празника у Мађарској ?". Пре свега питање реципроцитета.
Затим, занима ме - чиме је нас држава Мађарска задужила да се у нашем престоном граду Београду и у његовој општини Земун обележавају дани културе, с обзиром да Мађарска држава није показала никакав пријатељски гест према Србији у последњих 20 година, чак штавише деловала ја најчешће штетно по српске националне интересе ??
Коначно, занима ме оно што занима и већину грађана Србије који стерепе за своју будућност, а то је како је повезана ова манифестација са приликама и скорим дешавањима у Војводини, као и на инсистирању на што већој аутономији Војводине, лабављењу односа са Београдом у извођењу локалне екипе господина Пајтића и Костреша у влади Војводине ???
Ако има (као што има), дежурних заговорника ставова владајуће елите на власти, тражим да ми исти упуте одговор на постављена питања !
Хвала !
Poslednja izmena:






