ВАЖНО обавештење житељима Београда, а посебно Земуна !

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.623
Поштовани учесници форума,
јављам Вам се овом приликом да Вас известим да се од сутра до 5.6. одржавају дани мађарске културе и слављења мађарске државности у Земуну по први пут, под покровитељством Хунгарикум центра, у центру у Господској улици, на Кеју и на кули Гардош уз, поред валцера и културног програма, и истицање мађарских државних обележја приликом чега ће бити уподобљен и ватромет са Гардоша у име хиљадугодишње државности Мађарске. :evil:

Значи заиста људски молим, са свим грађанским правима, као лојални грађанин Републике Србије питам - "Да ли се на исти начин третирају права Срба у Сент Андреји ?", и "Да ли им се омогућава такво помпезно обележавање наших државних празника у Мађарској ?". Пре свега питање реципроцитета.

Затим, занима ме - чиме је нас држава Мађарска задужила да се у нашем престоном граду Београду и у његовој општини Земун обележавају дани културе, с обзиром да Мађарска држава није показала никакав пријатељски гест према Србији у последњих 20 година, чак штавише деловала ја најчешће штетно по српске националне интересе ??

Коначно, занима ме оно што занима и већину грађана Србије који стерепе за своју будућност, а то је како је повезана ова манифестација са приликама и скорим дешавањима у Војводини, као и на инсистирању на што већој аутономији Војводине, лабављењу односа са Београдом у извођењу локалне екипе господина Пајтића и Костреша у влади Војводине ???

Ако има (као што има), дежурних заговорника ставова владајуће елите на власти, тражим да ми исти упуте одговор на постављена питања !

Хвала !
 
Poslednja izmena:
Razaramo vas iz centra. :lol:

Реци ми Новосађанине...

korice.jpg


...је ли ти ова књига смешна ? :roll:
 
Ma ja sam "antisrbin", raspitaj se malo.
A ono je bila šala. Ipak Dani kulture ne bi trebalo da budu problem.
Kod normalnog sveta.

Па колико ја знам код вас су се у Воши под паролом тога окупљале и 64. Жупаније, што нико не може да оспори, па ми није јасно како имате тако искривљене аршине према национализму једних и национализму других... ?!

Успут да те питам - је ли знаш коју симболику има Јанош Хуњади за Мађаре коме је кула у Земуну посвећена ???
 
Па колико ја знам код вас су се у Воши под паролом тога окупљале и 64. Жупаније, што нико не може да оспори, па ми није јасно како имате тако искривљене аршине према национализму једних и национализму других... ?!

Успут да те питам - је ли знаш коју симболику има Јанош Хуњади за Мађаре коме је кула у Земуну посвећена ???

Види да ти објасним. Да би ти схватио како он размишља, мораш знати како су га васпитали, а да би то схватио мораш схватити да га нису васпитали, односно шта очекивати од таксисте ;)
 
Поштовани учесници форума,
јављам Вам се овом приликом да Вас известим да се од сутра од 5.6. одржавају дани мађарске културе и слављења мађарске државности у Земуну по први пут, под покровитељством Хунгарикум центра, у центру у Господској улици, на Кеју и на кули Гардош уз, поред валцера и културног програма, и истицање мађарских државних обележја приликом чега ће бити уподобљен и ватромет са Гардоша у име хиљадугодишње државности Мађарске. :evil:

Значи заиста људски молим, са свим грађанским правима, као лојални грађанин Републике Србије питам - "Да ли се на исти начин третирају права Срба у Сент Андреји ?", и "Да ли им се омогућава такво помпезно обележавање наших државних празника у Мађарској ?". Пре свега питање реципроцитета.

Затим, занима ме - чиме је нас држава Мађарска задужила да се у нашем престоном граду Београду и у његовој општини Земун обележавају дани културе, с обзиром да Мађарска држава није показала никакав пријатељски гест према Србији у последњих 20 година, чак штавише деловала ја најчешће штетно по српске националне интересе ??

Коначно, занима ме оно што занима и већину грађана Србије који стерепе за своју будућност, а то је како је повезана ова манифестација са приликама и скорим дешавањима у Војводини, као и на инсистирању на што већој аутономији Војводине, лабављењу односа са Београдом у извођењу локалне екипе господина Пајтића и Костреша у влади Војводине ???

Ако има (као што има), дежурних заговорника ставова владајуће елите на власти, тражим да ми исти упуте одговор на постављена питања !

Хвала !

Више пута сам писао О ПЛАНОВИМА КВИСЛИНГА НА ВЛАСТИ КОЈИ СПРОВОДЕ У ДЕЛО РАСПАРЧАВАЊЕ И УНИШТАВАЊЕ СРБИЈЕ... мрзи ме опет.

Стварно је невероватно да се на тај начин СЛАВИ ХИЉАДУГОДИШЊИЦА ДРЖАВНОСТИ СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ --- у главном граду ове државе... нисам никада чуо ДА ЈЕ СРБИЈА НА ТАЈ НАЧИН СЛАВИЛА ДАН ДРЖАВНОСТИ У БИЛО КОЈОЈ ЗЕМЉИ У КОЈОЈ ЈЕ НАЦИОНАЛНА МАЊИНА...
 
Па колико ја знам код вас су се у Воши под паролом тога окупљале и 64. Жупаније, што нико не може да оспори, па ми није јасно како имате тако искривљене аршине према национализму једних и национализму других... ?!

Успут да те питам - је ли знаш коју симболику има Јанош Хуњади за Мађаре коме је кула у Земуну посвећена ???
Nisu iskrivljeni. Ovde u Vojvodini smeće je smeće.


Ne pravimo razliku između jednih i drugih šovinista.
Samo jače kritikujemo srpske jer zbog njih nas svet sve poistovećuje.
 
Више пута сам писао О ПЛАНОВИМА КВИСЛИНГА НА ВЛАСТИ КОЈИ СПРОВОДЕ У ДЕЛО РАСПАРЧАВАЊЕ И УНИШТАВАЊЕ СРБИЈЕ... мрзи ме опет.

Стварно је невероватно да се на тај начин СЛАВИ ХИЉАДУГОДИШЊИЦА ДРЖАВНОСТИ СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ --- у главном граду ове државе... нисам никада чуо ДА ЈЕ СРБИЈА НА ТАЈ НАЧИН СЛАВИЛА ДАН ДРЖАВНОСТИ У БИЛО КОЈОЈ ЗЕМЉИ У КОЈОЈ ЈЕ НАЦИОНАЛНА МАЊИНА...

Земун није главни град Србије. Ја те молим да се извиниш сада Земунцима што си спојио Београд и Земун ;)
 
Ma ja sam "antisrbin", raspitaj se malo.
A ono je bila šala. Ipak Dani kulture ne bi trebalo da budu problem.
Kod normalnog sveta.

Ма немој, дани културе кажеш ?!
Био сам ја тако на данима културе да слушам Рашу Попова, кад оно, у зло доба, скида Раша лажну браду, а испод се крије Хорти и све 64 жупаније....
Није се шалити са тим стварима младићу....
 
Ни једног Мађара из Земуна не познајем, највише јевреја и рвата и, наравно, југословена.
У реду, била је Угарска тамо, кулу на Гардошу су правили Мађари.
Тај Пајтић се баш задихао са манофестацијама сад и провоцира, а клинци са митинга се нису још издували..
 
Поштовани учесници форума,
јављам Вам се овом приликом да Вас известим да се од сутра од 5.6. одржавају дани мађарске културе и слављења мађарске државности у Земуну по први пут, под покровитељством Хунгарикум центра, у центру у Господској улици, на Кеју и на кули Гардош уз, поред валцера и културног програма, и истицање мађарских државних обележја приликом чега ће бити уподобљен и ватромет са Гардоша у име хиљадугодишње државности Мађарске. :evil:

Значи заиста људски молим, са свим грађанским правима, као лојални грађанин Републике Србије питам - "Да ли се на исти начин третирају права Срба у Сент Андреји ?", и "Да ли им се омогућава такво помпезно обележавање наших државних празника у Мађарској ?". Пре свега питање реципроцитета.

Затим, занима ме - чиме је нас држава Мађарска задужила да се у нашем престоном граду Београду и у његовој општини Земун обележавају дани културе, с обзиром да Мађарска држава није показала никакав пријатељски гест према Србији у последњих 20 година, чак штавише деловала ја најчешће штетно по српске националне интересе ??

Коначно, занима ме оно што занима и већину грађана Србије који стерепе за своју будућност, а то је како је повезана ова манифестација са приликама и скорим дешавањима у Војводини, као и на инсистирању на што већој аутономији Војводине, лабављењу односа са Београдом у извођењу локалне екипе господина Пајтића и Костреша у влади Војводине ???

Ако има (као што има), дежурних заговорника ставова владајуће елите на власти, тражим да ми исти упуте одговор на постављена питања !

Хвала !

Мој вољени Земун манифестацијом Дани Културе поново доказује свој мултиетнички карактер и спремност на суживот. :heart:
 
Ни једног Мађара из Земуна не познајем, највише јевреја и рвата и, наравно, југословена.
У реду, била је Угарска тамо, кулу на Гардошу су правили Мађари.
Тај Пајтић се баш задихао са манофестацијама сад и провоцира, а клинци са митинга се нису још издували..

У Земуну нема мађара и зато ме и интересује ко ће то доћи на прославу. Одакле ће се сакупити мађари?
 
Ни једног Мађара из Земуна не познајем, највише јевреја и рвата и, наравно, југословена.
У реду, била је Угарска тамо, кулу на Гардошу су правили Мађари.
Тај Пајтић се баш задихао са манофестацијама сад и провоцира, а клинци са митинга се нису још издували..
Kakve veze ima Pajtić sa ovim , Zemun nije deo Vojvodine već 90 godina , tako da on nema nikakve ingerencije tu , a ne vidim ni da pokrajnska vlast učestvuje na bilo koji način.

Nego ko je ono beše na vlasti u Zemunu ? :think: :mrgreen:
 

Back
Top