VAZNO DA ZNATE!!!

Agent Orange

Ističe se
Poruka
2.208
loop:
E pa onda joj sigurno nisu blokirali racun samo zato sto je ostala nezaposlena :lol:
Ti si loop definitivno mnogo nedokazan tip. Za sve imash neke pridike i prema svemu si nepoverljiv. Tako je bilo i za adult, tamo si nas sve pravio magarcima, tako i ovde.
Ja sam ti lepo rekao zasto je racun blokiran a ti udarash kontru. U principu nije ni vazno, kevin slucaj sam naveo kao primer.

Agent Orange

Ističe se
Poruka
2.208
loop:
A koju ce to viza karticu negde da odbiju hajde mi reci molim te :shock:
VISA je VISA :!:
VISA INTERNACIONAL kapiras ;)
.
Ovo nisam video pa cu ti tek sada odgovoriti.
Ja stvarno nisam znao, cekao sam ti da se pojavish pa da mi otvoris oci da je visa-visa. Zaista, sve ove godine koliko je koristim, krucijalnu stvar nisam znao.
Dechko, uvek postoji sansa da ti kartica bude odbijena tj da ne mozes nesto da narucis preko neta ili da podizes pare sa aparata. U vecini slucajeva je do grehke sistema ( aparat neispravan pa ti prijavljuje da ti kartica nije validna, ili da ti cvv2 broj nije ispravan ili da nemas para, ili kada narucujesh nesto preko neta, jednostavno ne uspesh da zavrshish narudzbinu jer ti se kartica odbije.Meni licno se to nije desilo nikad, ali znam masu ljudi kojima jeste i nisu mogli da naruche robu ili uslugu.
Znaci, ne radi se o tome da neko negde NECE da ti primi visa karticu. Zato sledeci put lepo procitaj i razmisli sta je neko napisao.

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.130
Pa ti si napisao da ce Vituon svako da ti primi a da INTERNET nece svako da primi.
TO je bila ogromna gloopost, jer ces preko VISA INTERNET kartice moci da placas i neke uslugou rajfajzen ili bilo kojoj drugoj banci.

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Ajte momci... miri...
Cemu toliki rat oko tih kartica. Skao ce doneti, za sebe, ispravnu odluku po mnogim kriterijumima koji su njima bitni.
Inace, sto se kamata tice, na te kredite i njihove visine u Srbiji, to je sasvim normalno. Mi smo jako lose trziste i postoji veci rizik nego u nekim drugim rezvijenijim zemljama, otuda, logicno, tolika kamata...

Agent Orange

Ističe se
Poruka
2.208
loop:
Pa ti si napisao da ce Vituon svako da ti primi a da INTERNET nece svako da primi.
TO je bila ogromna gloopost, jer ces preko VISA INTERNET kartice moci da placas i neke uslugou rajfajzen ili bilo kojoj drugoj banci.
Sta sam ja napisao? :shock: Da li ti umesh da citash? Koju "visa internet" karticu sam spomenuo? Sta ti je to uopste? Koja raiffaisen banka?

Ja sam lepo napisao sta koristim, tj koje kartice ( za net i za offline) Greshkom sam napisao virtuon umesto elektron. I vrle lepo i jasno sam napisao :
Agent Orange:
Za placanje preko neta ja koristim Epassporte
Virtual i virtuon visa nikad nigde nisu odbijene, svuda gde sam trebao nesto da platim sve je proslo u najboljem redu...Godisnja clanarina mzoda 5$ (nisam siguran) tako da....:)
---Virtual i virtuon visa nikad nigde nisu odbijene---Ne generalno (peri, ziki, lazi) vec meni, jer sam napisao sta ja koristim a ne neznamjako
Kao sto sam napisao u predhodnom postu a i lepo sam objasnio, ne da neko NECE da primi, nego da se desava da NE MOZES da obavish kupovinu/transakciju/stagod jer se desavaju GRESHKE u sistemu/losh protok na internetu pa se ne uspostavi konekcija sa secure serverom itd bla bla i 1001 greska.
Virtual---Kartica sa kojom placas na netu
Elektron-Kartica sa kojom placas offline ( prodavnice, dizes pare sa bankomata itd)
I opet ti kazem-lepo procitaj sta se pishe

juemil

Početnik
Poruka
1
ako neko zna molim da mi detaljnije odgovori!
Na Visa Virtuon kartici sam imao oko 30eur i sin iz sale pokusa da kupi stvar od
680 eur i transakcija prodje. RF Banka trazi da platim 680-30=650
Pitanje:
dali je visa virtuon kreditna kartica
ili debitna kako sam ja zamisljao i kako mi je receno,
ili je u tom momentu "pao sistem" i neovlasteno pustio sredstva?

Sport_Billy

Primećen član
Poruka
623
...ljudi...ja stvarno ne mogu da verujem koliko malo znate o platnim karticama...pod platnim mislim na debitne=cheking card(kartica koja je na trulom zapadu zamenila cekove) i kreditne kartice...neko rece da ne postoji kreditna Visa kartica....ne znam samo gde takvu glupost iskopa....ako vec ne mozete da skoknete do neke banke i procitate brosure koje se mogu naci u holu istih, ocigledno je da bar internet imate.....za pocetak recimo Visa, Master, Amex, Discover, Diners Club su dobre kljucne reci za pretragu na Google-u.
Debitnom karticom placa se roba i usluge sredstvima koja vec postoje na racunu. Zbog toga sto se svi napravljeni troskovi ne obracunavaju trenutno moguce je da se debitnom karticom napravi koji je veci od iznosa na racunu.....u ovom slucaju Vi se nalazite u "minusu" i primenjuju se "kaznene" mere regulisane ugovorom koji ste potpisali prilikom otvaranja racuna (valjda ga je neko i procitao).
Imalac kreditne kartice poseduje neku kolicinu "poverenja" banke koja mu je karticu izdala i u zavisnosti od toga koliko je to poverenje, propisala mu je kreditni limit, odnosno maksimalnu sumu kojom karticu moze zaduziti. Sa kreditnom karticom mozete placati robu i usluge do visine kreditnog limita a bez da imate i jednu jedinu paru na racunu. Na kraju meseca, banka vam dostavi izvod sa svotom koju ste potrosili i koju banci treba da otplatite....U istom tom izvodu je naznacen i minimalni iznoz koji tog meseca morate platiti, recimo nekih 5%...Vi mozete odluciti da platite bilo koji iznos izmedju minimalnog i ukupne svote koju dugujete, a razlika koju ne platite tog meseca postaje "kredit" kojim ste se vi zaduzili kod banke i na koji vam banka obracubava kamatu.....kada i kako cete ga otplacivati zavisi od vas, banka sama cepa kamatu i racuna da je sve u redu sve dok placate barem minimalne mesecne iznose.....
E, sad....kada smo pojasnili sta su debitne a sta kreditne kartice.....
U normalnim zemljama i jedne i druge se mogu koristiti za placanje bilo online ili ofline...i jednima i drugima se moze podizati gotovina sa bankomata....u takvim zemljama "posebne" kartice za kupovinu online ne postoje....postoje posrednicke sluzbe tipa paypal, billpay i slicno koje za vas vrse usluge placanja istovremeno stiteci vase licne podatke, t.j. niko kome placate nemora nikada saznati vasu adresu, br. telefona ili bilo koji drugi podatak koji zelite da zastitite i za koji se plasite da bi neko mogao zloupotrebiti....
Sve ostale "posebne" internet kartice su napravljene za banana republike kao sto je Srbija...
I sama Visa Electron kartica, iako postoji u mnogim zemljama i kao debitna i kreditna se smatra karticom "drugog reda" i vecini zemalja zahteva proveru sredstava na racunu u trenutku placanja....U postenim zemljama se izdaje kao kartica preko koje deca regulisu prihode i rashode svog dzeparca....
Visa Virtuon i da ne pominjem....to je kartica na nivou kupovine petardi kod cigana na cosku, pa onda trazite da vam on prvo pokaze da stvarno ima petarde, pa tek onda vadite pare......
No...sta da se radi...znam kakva je situacija i zemlji i moramo da se snalazimo sa time sto imamo...samo sam hteo da vam pojasnim kako stvari stoje..
Karticu koju izdaje Vojvodjanska banka (mislim da se zove Visa Internet) i to jos pre par godina i to vrlo uspesno....opet...ako negde hoce da prihvate vasu karticu kao sredstvo placanja, to ne znaci i da ce hteti da posalju robu u vasu zemlju...ali sve dok kupujete stvari do 50ak eura, knjige, diskove....nece biti problema....
Inace, za one koje su gore izrazili nevericu u Vojvodjansku Banku zbog toga sto je "domaca", ta banka je prva i dugo vremena i jedina na teritoriji Ex-Yu imala dozvolu za devizno poslovanje i platni promet sa inostranstvom i zahvaljujuci tome i dan danas ima pristojnu reputaciju....
Raifaisen banka u Srbiji, iako se zove isto kao i ona "strana" je u stvari domaca banka, Raifaisen Srbija koja sa onom stranom nema nikakav platni promet...ista je stvar i sa ostalim "stranim" bankama koje u Srbiji, zahvaljujuci sjajnom preistorijsko-komunistickom zakonu o platnom prometu sa inostranstvom tipa dovoljni smo sami sebi posluju kao klonivi stranih banka, bez ikakvih veza sa svojim originalima.
...
Pozdrav

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.