Vatrogasci...dramodeti...vrijedni zahvalnosti i obozavanja...

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
Zivim uz sami tok Morace prema Skadarskom Jezeru. Iza moje kuce tece, a da ne bi plavila ravnicu, izgradjen je nasip koji me dijeli od te lijepe ciste netaknute pritode.Na tom prostoru, izmedju nasipa i rijeke cesti su mali pozari.
Ove godine velikih susa ostali smo bez vode za motor za navodnjavanje i nijesmo navodnjavali imanje koliko je bilo potrebno, tako da su nisko rastinje i vocke bili poprilicno ugrozeni, suvi.
Bili smo u strahu od pozara i na velikom oprezu. I pored toga do pozara je doslo .
Vatra je pocela na izgled bez posledica. Samo na izgled, brzina njenog sirena bila je zapanjujuca.Nasi pozivi vatrogasacima koliko god bili blagovremeni bili su preskoceni .Sitno rastinje je upalilo zbunasto voce nara, vatra je gutala sve pred sobom nosena juznim vjetrom. Panicno smo se ponasali sto se vise priblizavala kuci. Zvali i zvali skoro vristeci.
Vatrogasci su sustigli sa dvoje vozila. Vodeni top je gasio na dva mjesta dok se vatra sirila na drugim mjestima.
A onda su stigli D R O M A D E R I :)
U dva naleta maglovite vode pozar je bio ugasen.
Jos uvijek pod jakim utiskom sve ovo dijelim sa Vama.
Ljudi vatrogasci su divni, hrabri, snazni, ogovorni, meni posebno lijepi.
Naravno da sam zahvalna. Bili su to dramaticni sekundi, borbe za moj domi, sve sto sam u njega utkala .Ovu temu mozemo produziti na Vasa slicna iskustva u takvim i slicnim okolnostima.
 
Poslednja izmena:
Dromader snajka, dromader ...
dromader.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top