Quantcast

VATIKAN ZVANIČNO ODBIO DA PRIZNA "NEZAVISNOST" KOSOVA!!!

gost 66630

Veoma poznat
Poruka
10.680
Nešto razmišljam šta li ih je nagnalo da donesu takvu odluku i sine mi. Pa, Benedikt je odmah na početku svog pontifikata napravio skandal sa izjavama protiv muslimana i veličanjem krstaških ratova. Čovek prosto muslimane mrzi više nego pravoslavce, pogotovo kad mu ugnezde novu džamahiriju na tlu Evrope.
Ne vidim koji drugi razlog može da bude.
Osim toga i Španci i Baskijci su ultra katolici, a Vatikan vjerovatno cijeni da bi priznanje bilo direktno "bacanje kosti" između dvije grupe njegovih vjernika!!! Španci, kao katolička zemlja su ipak jedna od najuticajnijih nacija u Vatikanu!!! Skontajte to u obzir i sve postaje jasno!!!
;-)

gost 66630

Veoma poznat
Poruka
10.680
Лепо народ каже: НЕ ВЕРУЈ ЛУКАВИМ ЛАТИНИМА...
Iskreno, baš i nismo u poziciji da biramo između povjerenja i nepovjerenja!!! Sad nam je svaki sličan gest potrebniji više nego ikad!!! Apsurdno zvuči, ali je 100% tačno!!!8)

Ako se sve ovo pokaže onoliko afirmativno koliko nam sad zvuči, onda jedva čekam iduću Vojinu knjigu na ovu temu!!! Valjda će on moći ovo da pojasni!!!

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.357
Hm, ima i toga ali krupnije stvari su u igri... Uskoro bi trebalo da dodje do ujedinjenja dve crkve... za ''stolicu'' je to sveti čin... nešto što im je Jovan ostavio u amanet... približiti Srbe Rimu... ovo im je istorijska prilika i sigurno je neće propustiti...
To uskoro se priprema veoma dugo. Činjenica je da se ka tome teži, kao što je činjenica da, ma šta god uradila, katolička crkva više ne može da unijati u pravoslavnim narodima. Pomalo sam se interesovao za to pitanje i došao sam do zaključka da je najverovatnije da će krucijalni potez povući Vatikan poništavanjem odluke iz 1054. godine kad se odcepio od jedinstvene Crkve. Vratiće se ortodoksnom obredu.
Imao sam priliku da o tom pitanju, pre nekoliko godina, razgovaram sa jednim sada viđenijim katoličkim sveštenikom (neću mu pominjati ime) koji je svim srcem bio za istočni obred. On je dao blagoslov mojoj ženi (katolkinji) da se uda za mene u pravoslavnoj crkvi po tom obredu. Da on nije usamljen slučaj, i da se zapadna crkva priprema na taj korak, govori i to da sam prisustvovao sahrani pravoslavca koga je, iz razloga bolesti pravoslavnog popa, sahranio katolički sveštenik po pravoslavnom obredu. Bez greške je pojao na staroslovenskom. Znači oni to uče, i sigurno ne bez razloga.
Jedini koji stoje čvrsto protiv te ideje su franjevci, ili kako ih narod zove fratri.

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Iskreno, baš i nismo u poziciji da biramo između povjerenja i nepovjerenja!!! Sad nam je svaki sličan gest potrebniji više nego ikad!!! Apsurdno zvuči, ali je 100% tačno!!!8)
Ako se sve ovo pokaže onoliko afirmativno koliko nam sad zvuči, onda jedva čekam iduću Vojinu knjigu na ovu temu!!! Valjda će on moći ovo da pojasni!!!
Ključna rečenica i odgovor svim pesimistima.:|

Šakal

Elita
Poruka
17.379
Pa to ne da nema logike nego je van pameti. Nemoj da se ljutis, ali pravoslavce (i to najokorelijie) pribliziti Rimu? Ok je za lik i delo gosn. Vladete, ne sumnjam u njegove sposobnosti ama bas ni jednog trenutka, a koje dve crkve da se ujedine?
Hm, u tome i jeste fora... Vladeta je mason i ultra vernik, Pravoslavac... i kao takav, koji moj će kod Pape!? Uglavnom, posle Vladetine posete... Vatikan se koleba i čini se da je na strani Srbije... Dalje, koje dve crkve? Pravoslavna i Katolička... Bila neka zasedanja, Verona i tako to... Udri po guglu bre... pa proveri... :razz:

gost 66630

Veoma poznat
Poruka
10.680
To uskoro se priprema veoma dugo. Činjenica je da se ka tome teži, kao što je činjenica da, ma šta god uradila, katolička crkva više ne može da unijati u pravoslavnim narodima. Pomalo sam se interesovao za to pitanje i došao sam do zaključka da je najverovatnije da će krucijalni potez povući Vatikan poništavanjem odluke iz 1054. godine kad se odcepio od jedinstvene Crkve. Vratiće se ortodoksnom obredu.
Imao sam priliku da o tom pitanju, pre nekoliko godina, razgovaram sa jednim sada viđenijim katoličkim sveštenikom (neću mu pominjati ime) koji je svim srcem bio za istočni obred. On je dao blagoslov mojoj ženi (katolkinji) da se uda za mene u pravoslavnoj crkvi po tom obredu. Da on nije usamljen slučaj, i da se zapadna crkva priprema na taj korak, govori i to da sam prisustvovao sahrani pravoslavca koga je, iz razloga bolesti pravoslavnog popa, sahranio katolički sveštenik po pravoslavnom obredu. Bez greške je pojao na staroslovenskom. Znači oni to uče, i sigurno ne bez razloga.Jedini koji stoje čvrsto protiv te ideje su franjevci, ili kako ih narod zove fratri.
To uopšte nije nepoznata stvar!!!:|

gost 66630

Veoma poznat
Poruka
10.680
Kako Tema dalje odmiče, ovakva reakcija Vatikana mi je sve logičnija!!! Njih prevashodno zanimaju širenja zona političkog uticaja, a ne šipačka kinta od "belog"!!! Zanimaju ih sklonosti ljudi ka hrišćanstvu i prihvatljivost kultura, a ne zemlja!!!
Oni su još u martu 2004., kao niko do tada u Evropi, u praksi pokazali da ih hrišćanstvo baš nešto emotivno ne veže!!! Jasno je i Papi koliko bi dugo bilokakav "krst" potrajao na tom području da se pitaju samo Šiposi!!!

HelloSpace

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
117
Hm, u tome i jeste fora... Vladeta je mason i ultra vernik, Pravoslavac... i kao takav, koji moj će kod Pape!? Uglavnom, posle Vladetine posete... Vatikan se koleba i čini se da je na strani Srbije... Dalje, koje dve crkve? Pravoslavna i Katolička... Bila neka zasedanja, Verona i tako to... Udri po guglu bre... pa proveri... :razz:

Pa nije tacno. I pre Vladetine posete Vatikan je rekao da nece da zuri sa priznavanjem Kosova.

To za ujedinjenje te dve crkve je apsolutno besmisleno. Ja sam ateista inace, ali, da li iko moze naterati katolike da rade sve ono sto pravoslavci rade ili pravoslavce naterati da se ne krste sa tri prsta i da na slave krsnu slavu? Nema teorije... To ti je kao naterati muslimane da veruju u Hrista.