Quantcast

Ватикан: Срби изложени страдању на Косову

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
Да, али...
Сутра пишем тему о томе...
Ватикан је изгубио значај па жели да се приближи Москви, Цариграду и Београду.
Jeste, ima nas još svega par 'iljada:lol:;)
Situacija -kritična:mrgreen:
Posebno nam trebaju ruje i turkelje.To će biti katolici kakvih nema:roll::roll::roll:
Koji katolici iz Srbije?

Mislis na Madjare?
Jel ti nisi obavešten( česta pojava kod određene političke grupe) ili si zlonameran:-?
Osim Mađara, ovde žive i Česi ,Slovaci ,Rusini, Hrvati...
Iznenađuješ me :|

narog11

Zainteresovan član
Poruka
310
Da ima tu istine, ali ponekad trebamo i sami videti ranije posledice na Kosovu i u citavoj SFRJ. Na Kosovu su pravljene velike greske, Srbi su se iseljavali ,a siptari razmnozavali t umesto da je drzava nesto radila da bude drugacije tj. da Srbi ostaju dole, da se ulagalo vise u ekonomiju, skole i sve drugo, zabraniti masovno iseljavanje, sad bi bila druga slika na kosovu. Istina da su srbi dobro prodavali svoja imanja i da su zato mogli duplo kupe u centralnoj Srbiji, i dan danas dosta njih dobro unovci imanje dole i onda ko ce ziveti dole, mislim da se Kosovo samo po sebi ugasilo sto se tice Srba, a svi drugi interesi kad se jos dodaju, sto onda reci ?

Saint Andrew

Aktivan član
Poruka
1.966
17:58
СТАВ ВАТИКАНА О КОСМЕТУ НЕПРОМЕЊЕН ПОСЛЕ ПОСЕТЕ СЕЈДИЈУА

БЕОГРАД – Новинска служба Ватикана обавестила је јавност да Света Столица није променила свој став према могућем проглашењу независности Косова и Метохије после сусрета председника Косова Фатмира Сејдијуа и папе Бенедикта 16.

У саопштењу за јавност, објављеном данас на сајту СПЦ-а, посебно је истакнуто да је став Свете Столице да се дође до мирног решења статуса Косова и Метохије, поштујући обе стране.

Како се наводи, Ватикан „ће пратити развој догађаја на терену са посебном пажњом.„

У разговору са Сејдијуом, који је одржан 2. фебруара, папа је подсетио на то да је Косово и Метохија земља „на којој је хришћанство присутно још од првог века Христове ере.„

„Хришћанска мањина, односно православни Срби, који живе у претежно муслиманској области, били су изложени насиљу и разним прогонима још од сукоба који су захватили Покрајину у деведесетим годинама 20. века”, наводи се у саопштењу.

http://www.spc.yu/sr/politika_vatikana_prema_kosovu_i_metohiji_nepromenjena_posle_posete_fatmira_sejdijua
Ha,ni Vatikan vise nije kao sto je nekad bio,jel da? ;) :lol:

Negrutin76

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
160
Svako ko krivi Milosevica za gubitak Kosova nije realan i iskren.

I ako ja nisam nikad glasao za Milosevica, mora se ipak priznati, da nije Milosevic dao Siptarima AP- Kosovo, nego je to ucinijo bravar Broz Tito, sa podrskom Hrvata i komunistickih Srba, kojima je komunisticka internacijonala bila vaznija, nego srpska kolevka.
Inace, kao bivsi komunisti, tako nasi danasnji zuti opet trce iza nekog novog bratstva i jedinstva, a na srpsko opet obracaju paznju, kao bivsi crveni pre trideset godina.

Sta ce ostati od Srbije, ako i ovo trece bratstvo i jedinstvo (EU) proguta istorija?

ipak zivim u EU i mogu vam reci, da je vecina naroda razocarana od te EU i da vecina zeli stare granice natrag.
EU je donela samo bogatasima bolji standard, ostalima samo rast cena i nize plate.

Ali i ja moram priznati, dok sam bio mlad, morao sam licno sve sam da iskusim, pa da ucim na svojim greskama.
Zamislite, pre pet godina sam i ja podrzavao taj EU, kao i vecina mojih drugova. Danas smo svi razocarani, pala je maska, svima ide lose, cene rastu, plate padaju, a doslo je i vreme, kada se na klozetu osecas posmatran od obavestajnih sluzba.

Svima nama se pise lose, ali ce mozda biti manje lose za Srbiju, ako ipak postana clan te EU. Oni nas inace nikad nece pustiti na miru, dok ne postanu gazde u nasoj kuci. Kao sovjestki savez pre 50 godina, samo sto danas Srbija ne lezi izmedu Warsavskog Pakta i Natoa, nego je kompletno okruzena od EU, to jest Nato.

Jos oko deset godina, i najeveci zagovaraci EUa u Srbiji ce biti razocarani. Dotle zelim svima barem lep san.

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
Ha,ni Vatikan vise nije kao sto je nekad bio,jel da? ;) :lol:
Sveti otac je nedavno na ceremoniji krštenja dece zaposlenih u Vatikanu, molio AD ORIENTEM(''ka istoku'') obred, okrenuvši se prema krstu i klečeći u istom položaju kao i vernici...

Ovaj obred nije vršen najmanje 100 godina i izazvao je veliku pažnju u analitici koja se bavi Vatikanom...