Vaspitanje i veze...

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Verujem da na ophodjenje prema partneru utice i nase kucno kao i vaspitanje koje poprimamo od sredine, tako da hajde da caskom analiziramo kako vaspitanje utice na odnos prema suprotnom polu.

Da napomenem da ce mozda biti generalizacije malo, ali uopsteno vazi pravilo 100 ljudi 100 cudi.

Uzmimo na primer oca koji ima ljubavnicu i koji svom sinu i drugim muskim clanovima porodice prepricava svoje avanture i on je naravno glavni baja zbog toga, i sad po mom nekom misljenju ako neko takvu osobu uzima za uzor i sam ce poprimiti taj obrazac ponasanja najverovatnije.
Samo jednoj osobi da se ta ideja primi u glavi, taj klinac ce sutradan biti glavni baja na ulici i vaspitavati svoje vrsnjake i uciti ih.

Ili recimo imamo primer majke koja kaze svojoj cerki, gledaj kakav je, nema kola, ne skida ti zvezde s neba, nema posao, ne treba ti takav probisvet, meni da je takav ja bi ga oterala. Opet to ako urodi plodom, ta osoba sutradan moze biti glavna faca medju svojim drustvom i biti neki "uzor" ostalim ljudima.

Problem nastaje sto je toliko ljudi u nekim losim, nezadovoljnim vezama, sa losim ljudima, svi kukaju (manje ili vise), a odakle poticu ti problemi? Od kucnog vaspitanja, drustva ili neceg drugog?

Koliko ti faktori i samo vaspitanje utice na nas da postanemo dobri i zreli ljudi, kao i kvalitetni partneri?

Verujem da na ophodjenje prema partneru utice i nase kucno kao i vaspitanje koje poprimamo od sredine, tako da hajde da caskom analiziramo kako vaspitanje utice na odnos prema suprotnom polu.

Da napomenem da ce mozda biti generalizacije malo, ali uopsteno vazi pravilo 100 ljudi 100 cudi.

Uzmimo na primer oca koji ima ljubavnicu i koji svom sinu i drugim muskim clanovima porodice prepricava svoje avanture i on je naravno glavni baja zbog toga, i sad po mom nekom misljenju ako neko takvu osobu uzima za uzor i sam ce poprimiti taj obrazac ponasanja najverovatnije.
Samo jednoj osobi da se ta ideja primi u glavi, taj klinac ce sutradan biti glavni baja na ulici i vaspitavati svoje vrsnjake i uciti ih.

Ili recimo imamo primer majke koja kaze svojoj cerki, gledaj kakav je, nema kola, ne skida ti zvezde s neba, nema posao, ne treba ti takav probisvet, meni da je takav ja bi ga oterala. Opet to ako urodi plodom, ta osoba sutradan moze biti glavna faca medju svojim drustvom i biti neki "uzor" ostalim ljudima.

Problem nastaje sto je toliko ljudi u nekim losim, nezadovoljnim vezama, sa losim ljudima, svi kukaju (manje ili vise), a odakle poticu ti problemi? Od kucnog vaspitanja, drustva ili neceg drugog?

Koliko ti faktori i samo vaspitanje utice na nas da postanemo dobri i zreli ljudi, kao i kvalitetni partneri?

ljudi ne gledaju siroko i to ti je :(

utice naravno..razvedeni roditelji cine da se neko gubi i ne zna kako se treba ponasati u vezama..cas tata cas mama sablon..nema prave ljubavi i harmonije..nema brata ili sestre po cijem bi primeru postala dobra osoba za ozbiljnu vezu..zato sam prema svakoj isti pa kojoj odgovara ok..kojoj ne mirne duse spavam da ne trazi normalno

Utiče porodično vaspitanje u izvesnoj meri,možda i više onaj neverbalni deo..................Utiče i društvo, vršnjaci, pa kasnije imamo neke lične stavove, šablone, potrebe..................
Ne bih baš sve ,,svalila" na priču porodice, mada je to baza u čoveku.

utice naravno..razvedeni roditelji cine da se neko gubi i ne zna kako se treba ponasati u vezama..cas tata cas mama sablon..nema prave ljubavi i harmonije..nema brata ili sestre po cijem bi primeru postala dobra osoba za ozbiljnu vezu..zato sam prema svakoj isti pa kojoj odgovara ok..kojoj ne mirne duse spavam da ne trazi normalno

Razvod i nezdravo okurzenje utice lose, svako se bori da dete privuce na svoju stranu, a obicno roditelj privlaci dete ka sebi ako je istog pola, i prenosi svoju frustraciju sa svog bracnog partnera na dete, a dete tako na buduce partnere.

Ne mora da znaci da je u vecini slucajeva bas tako, ali sigurno iz te svadje svakodnevnog pljuvanja tesko da moze da izadje osoba koja ce imati ljubavi, tolerancije, i koja nece traziti nekog da joj popuni emotivnu prazninu koju su roditelji napravili.

sve utice na nas stav u vezama i izbor partnera i vrsimo ga uglavnom nesvesni tih obrazaca koji se cesto ponavljaju i kad je u pitanju nase ponasanje a i tip muskarca ili zene koji nas privuce.
nas temperament kao i ono sta smo ucili jos kao mali posmatrajuci bliske ljude...
ali to nije nepromenljivo. ne treba mnogo da covek i onako laicki analizira sebe i svoje izbore, ako uspe da bude iskren i koliko je moguce objektivan prema sebi, uradio je pola posla na emocionalnom i mentalnom usavrsavanju svog bica.
kao prvo da upozna zaista sebe, sta zeli stvarno i zasto reaguje na nacin na koji reaguje, sta je to iza sto pokrece neke ruzne stvari ili emocije i cime to zatrpavamo lazno i na kratke staze dok ispod kljuca i vodi nase ponasanje.

Poslednja izmena:
(Ne)vaspitanje je glavna prepreka u normalnom odnosu posle veze. Ne kažem da se svi mrze kada ono lepo prođe, ali ima ljudi, i muškaraca, a i žena, koji jednostavno ne tretiraju bivšeg partnera na pravi način, koji god da je razlog. Neki ljudi i posle kombinacija i veza na jedno veče, ostanu prijatelji. I to je lepo.
Prejadno je kada se zaboravi ono lepo što se desilo da bi se partner ponizio ili kaznio zbog raskida, ili koji god da je razlog u pitanju...

Back