Quantcast

vaspitanje dece

• Začetnik teme marijamarija
  • Datum pokretanja

Gost
Ja svoju decu retko kad kaznjavam, vise se trudim da objasnim u cemu su pogresili. U svakom slucaju muz se ne mesa, niti se ja mesam kad je on u situaciji da mora da reaguje. Medjutim, ono sto mi smeta je kad iskrsne neki problem muz se obicno povuce i ceka da ja reagujem. Imam osecaj da se plasi da ce ga deca manje voleti ako ponekad podvikne.

trejsi

Zainteresovan član
Poruka
212
Nikada se ne mesamo jedno drugom pred detetom ako i imamo neku primedbu onda to ostavimo za kasnije kad dete nije prisutno. Uglavnom se slazemo oko vaspitanja mada sam ja malo stroza i vise insistiram na nekim pravilima koja moraju da se postuju.

M

marijamarija

Gost
Blago vama :D Moj muz je retko u kuci, i kada je tu dozvolio bi detetu sve. Medjutim, kada i njemu, sto se retko desava, pukne film, zna i on da kazni. Ja se tada povlacim, ali to njemu nije dovoljno da uvidi svoju gresku. Svaki razgovor njemu, kao svakom detetu, vredi do prve sledece situacije, a onda po starom: "Dodji kod tate", "Nisi u pravu" i tome slicno.

carica

Zainteresovan član
Poruka
113
Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.

M

marijamarija

Gost
carica:
Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.
Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.

trejsi

Zainteresovan član
Poruka
212
marijamarija:
Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.
Naravno da mije lakse, pogotovo sto je posle on dobri tata a mama samo nesto gundja. Mora postojati dogovor oko vaspitanja dece koji ce oba roditelja postovati. Objasnite mu da je to u interesu deteta.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.