VAŠKE! VAŠKE! VAŠKE!

pajamaca:
a ja ću da iskuvam posteljinu.
jel to dovoljno?
nemam vremena da citam celu temu, ali ukoliko niko nije odgovorio:
Posteljinu mozda i mozes da iskuvas,
ali ne zaboravi na plisane jastuke/igracke/garderobu.
Mozda predstavlja malo veci stres, ali definitivno uspeva, naime:
Sve te stvari sto ne mozes da iskuvas, strpaj u veliku plasticnu kesu, dobro je zatvori i ostavi negde na suvo i mracno mesto. Minimum 10 dana.
Paraziti izgladne, u bukvalnom smislu te reci. Posle mozes stvari da istreses dobro i operes.
 
Ja i brat, kad smo bili klinci, u komsiluku smo imali jedan izvor vasaka, al to nisu bile obicne vaske, to su bile neunistive vaske!!!! Nijedan sampon tu nije mogao pomoci vec sprej za musice ( keve mi, ne zezam se). Nekako ih se otarasih smo, a moja mucna keva, koja ih je dobijala od nas problem je resavala farbanjem.
 
pajamaca:
upomoć ljudi,
Ana nam zapatila vaške u vrtiću.
i šta sad?
jau jau qq mene grdne:lol:
a ona plava ne vide se!
kupila sam šampon, i češalj...i spremam se na rat sa nemani.
jel znate za neku foru?
Jedini nacin koji je 100% delotvoran bez posledica po glavu je da taj neko jedno vreme bude skinhead ili skineta (ovisno od pola; a koliko vidim u ovomslucaju bice skineta). . . Ove druge metode istrebe vase ali ostave perut ili nesto drugo bude. . .
 
Uf...iz vrtica stigla vest jedno dete ima vaske.
Aj sad ko zna ...koliko treba tim gamadima da se pojave na glavi druge dece?

Jel ima neki period inkubacije , kako bre to uopste izgleda?

Jel mogu ja farbana da dobijem , il nece na blans?
 
Вашке су мале црне бубице са ногицама...грознеее!
Али, ређе ћеш наћи саму вашку, она обично само прође и остави гњиде. То су мала бела јајашца у облику сузице. Гњиду ћеш разликовати од перути по томе што је она залепљена за длаку (обично пар центиметара од корена ) и неће да се одлепи.
Добро прегледај косу детету, са свих страна, нарочито иза ушију...

То за фарбану косу сам чула, али не знам колико је тачно.
 
Pričaju neke mame da je dovoljno ofarbati se jer ih hidrogen sve potamani...:evil:
Pregledala sam damu , za sad je čista.:smile:
Pitam se ja sad jel mogu one da se pojave danima nakon kontakta s detetom koje je bilo kontaminirano ili se to odmah javi???

Još nam samo ale , pardon vaške , fale !!! :lol:
 

Back
Top